Cardul Payoneer nu a ajuns inca dupa 2 saptamani!

Discutii generale despre activitatea de video chat și despre monetizarea pe platformele de tip Onlyfans. ❤️ Păreri, opinii, întrebări, mod de lucru, povești, discuții diverse despre siteuri de videochat sau Fans Sites și despre acest job in general. Toate își au locul în această categorie. ❤️✅😇
Reguli forum
Cei 7 ani de Acasă! Zero SPAM!
Scrie răspuns
ana22
Mesaje: 17
Membru din: 28 Noi 2015, 12:17
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna, am intrat pe site sa imi fac card Payoneer, si astept de 2 saptamani sa imi soseasca si nimic....

La voi cat a durat pana v-a sosit acasa?

Este normal sa dureze atat de mult?

Care este cea mai lunga perioada in care poate sosi?

Ce pot sa fac? pe cine sa contactez?

Multumesc!
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Buna Ana,

In unele cazuri poate dura mai mult, tine atat de Payoneer, data cand l-au trimis efectiv, apoi mai tine probabil si de serviciile postale din Romania, si eu am observat o intarziere in ultimele saptamani la tot ce am comandat dupa internet din afara tarii, colete care au venit prin Posta Romana. De exemplu pachet din China care de obicei ajungea in maxim 2 sapt.. am asteptat 1 luna etc.. A fost recent o greva la ei (Posta Romana), probabil se fac schimbari pe acolo in organizare etc..

Ar trebui sa incepi sa te ingrijorezi cam dupa 1 luna, apoi ii contactezi pe cei de la Payoneer, ei probabil iti vor zice sa mai astepti 1 sapt, ca a fost si perioada de reduceri cam pe peste tot, gen Black Friday, s-a comandat in draci dupa internet, si din tara si din afara ei etc..

Dupa perioada asta, daca tot nu a ajuns, le poti cere celor de la Payoneer sa iti trimita alt card, poti opta pentru trimitere mai rapida si sigura, prin DHL de exemplu, te va costa suplimentar dar macar ai siguranta ca ajunge la tine.

Cei de la Payoneer pot fi contactati atat telefonic cat si prin email, de obicei telefonic se rezolva mai repede o situatie sau alta.

Deasemenea in contul tau Payoneer se poate vedea statusul cardului + o data estimativa cand il vei primi, mai multe detalii aici:

https://payoneer.custhelp.com/app/answe ... il/a_id/93

Toate cele bune, nu te stresa :)

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre video chat - discutii generale”