Ce camera pot folosi ca webcam - fara tvtuner?

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
Avatar utilizator
s_beea
Mesaje: 2
Membru din: 06 Mar 2009, 12:44
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

ce camera video sony as putea folosi ca webcam fara sa am tv tunner pls...
SoulCams Models Studios wanted
pitegus
Mesaje: 31
Membru din: 20 Mar 2007, 15:39
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Intra pe site-ul sony din romania, navigheaza la camere digitale si cerceteaza modelele de acolo. Sub fiecare model o sa gasesti lista de specificatii. Ca sa poti folosi o camera direct prin usb, fara tv tuner trebuie sa scrie obligatoriu "Streaming USB". Parerea mea este ca nu ar trebui sa folosesti o camera sony prin usb streaming. Pierde din calitate aproape 90% si nu poti face reglaj de culori. Mai mult de atat o sa te vezi "invers". Un tv tuner adecvat are optiune de mirroring si are multe alte setari iar uneori imbunatateste imaginea pe site. Oricum, s-au scris multe pe site-ul acesta despre camere sony, tv-tunere etc. Foloseste functia magica search si o sa intelegi de ce ai face o greseala daca ai folosi o camera digitala prin usb streaming. Mult succes.
Videochat de acasa. www.wechatgood.com
http://registration.livejasmin.com/i...s_ggstudio2006
Avatar utilizator
HotCamStudio
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 145
Membru din: 13 Ian 2007, 01:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

pune orice tuner de la Leadtek si ia-ti o camera din aia si fa-ti treaba cum trebuie
keen
User Junior
User Junior
Mesaje: 95
Membru din: 22 Dec 2004, 04:50
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

sony hc24e stiu sigur ca merge...dar cam greu sa mai gasesti acum
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”