Adobe Encoder pentru 2 site-uri?

Discuții generale pe subiecte cu profil tehnic. Exemplu: discuții legate de diverse probleme software/hardware cu calculatorul, camera, tableta, smartphone-ul, telefonul fie el iPhone sau Android, probleme cu internetul etc. Orice alte discuții pe teme tehnice sunt binevenite. Tutoriale utile din youtube se pot integra în forum! ⚙️⚙️⚙️
Scrie răspuns
aliciakeys
Mesaje: 7
Membru din: 06 Mar 2015, 15:47
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna,

Am rascolit ceva forumul asta si altele, dar nu am reusit sa ajung la o concluzie clara, asa ca iata-ma-s cu un nou post. Stie/foloseste cineva impreuna Streamate si Streamray sau unul dintre ele si Webcams? Aveti cumva idee cum se face atunci cand folosim encoderul pentru doua site-uri in acelasi timp?

Am inteles din niste postari anterioare ca e nevoie de un calculator destul de solid pentru asa ceva, ceea ce e posibil sa fie un minus la mine in momentul de fata. Anyhooz, am incercam sa ma conectez la Streamray cu encoderul in timp ce era deja folosit pe alt site si nu mi s-a conectat. Am urmat toate setarile necesare pe acolo si nu, insa daca am folosit encoderul numai pt streamray a mers. Stiu ca ar fi totusi cumva posibil sa deschidem 2 siteuri in HD folosind Adobe, dar cum?

Mersi anticipat.
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

aliciakeys scrie:Buna,

Am rascolit ceva forumul asta si altele, dar nu am reusit sa ajung la o concluzie clara, asa ca iata-ma-s cu un nou post. Stie/foloseste cineva impreuna Streamate si Streamray sau unul dintre ele si Webcams? Aveti cumva idee cum se face atunci cand folosim encoderul pentru doua site-uri in acelasi timp?

Am inteles din niste postari anterioare ca e nevoie de un calculator destul de solid pentru asa ceva, ceea ce e posibil sa fie un minus la mine in momentul de fata. Anyhooz, am incercam sa ma conectez la Streamray cu encoderul in timp ce era deja folosit pe alt site si nu mi s-a conectat. Am urmat toate setarile necesare pe acolo si nu, insa daca am folosit encoderul numai pt streamray a mers. Stiu ca ar fi totusi cumva posibil sa deschidem 2 siteuri in HD folosind Adobe, dar cum?

Mersi anticipat.
Hello
Nu l-ai rascolit suficient :wink:
Trebuie sa ai 2 (doua) encodere instalate in pc .Doua versiuni diferite .De ex FMLE 3.1 pt streamate si FMLE 3.2 pt streamray .Le deschizi pe rand .
aliciakeys
Mesaje: 7
Membru din: 06 Mar 2015, 15:47
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:D mersi frumos
la Streamray merge tot aceiasi versiune ca pt Streamate sau nu conteaza?
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

aliciakeys scrie::D mersi frumos
la Streamray merge tot aceiasi versiune ca pt Streamate sau nu conteaza?
Pai tocmai ce ti-am spus mai sus .
Tocmai ce ai constat singura ca nu merge ,nu asa ai scris ?
Si ,cum sa nu conteze ?
Nu pot sa-ti spun inca ,"Cu placere " ,de vreme ce nu ai inteles ce am scris . :lol:

Revin : Trebuie sa ai 2 (doua) encodere instalate in pc .Doua versiuni diferite .De ex FMLE 3.1 pt streamate si FMLE 3.2 pt streamray .Le deschizi pe rand ,pentru fiecare site in parte .
Atata timp cat nu vei avea instalat acele versiuni ,nu mai incerca ,ca este normal sa nu mearga .
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Tehnice”