LiveJasmin

Listă cu siteurile de video chat plus opinii despre ele. Orice părere pozitivă sau negativă poate face o diferență, un impact. Forum Adultvideochat.ro este vizitat constant de reprezentanții platformelor de camere live videochat. MyFreeCams, Xlovecam, BongaCams, XCams, Chaturbate, Streamate, ImLive, StripChat, Cherry.tv, SoulCams și multe altele! Fă-ți curaj și spune ce ai pe suflet! ❤️❤️❤️😇😇😇✅✅✅🌈🌈🌈🤷🤷🤷🌎🌎🌎
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

andra21 scrie:auzisem de la un model ca se baneaza doar orasul din care performezi..:( e adevarat? exista vreo sansa sa pot bana toata romania?
Ai optiunile de bannare:

- guestii toata tara si membrii din orasul in care locuiesti,
- doar guestii din toata tara.

Persoanele inregistrate din alte orase nu pot fii banate.
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
andra21
User Junior
User Junior
Mesaje: 56
Membru din: 01 Noi 2010, 13:02
Localitate: Iasi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Aoleu....am inteles! Multumesc frumos de raspuns :) O seara buna!
rEzzk
Mesaje: 5
Membru din: 14 Feb 2013, 23:06
Has thanked: 0
Been thanked: 0

care este suma minima care poate fii scoasa daca plata se face prin transfer bancar?
Avatar utilizator
VideoModeling
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 141
Membru din: 12 Noi 2012, 17:29
Localitate: Cluj
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

rEzzk scrie:care este suma minima care poate fii scoasa daca plata se face prin transfer bancar?
300 USD.
rEzzk
Mesaje: 5
Membru din: 14 Feb 2013, 23:06
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Daca faci de exemplu 150 $ in perioada 16-28 februarie si restul de 150$ in perioada 1-15 martie , banii iti vor intra in cont pe 25 martie sau cum?
Avatar utilizator
VideoModeling
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 141
Membru din: 12 Noi 2012, 17:29
Localitate: Cluj
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

rEzzk scrie:Daca faci de exemplu 150 $ in perioada 16-28 februarie si restul de 150$ in perioada 1-15 martie , banii iti vor intra in cont pe 25 martie sau cum?
Pentru exemplul tau, pe Livejasmin banii iti vor intra in cont in 7-10 Aprilie, deoarece tu ai facut suma minima de plata la sfarsitul perioadei 1-15 martie. Livejasmin plateste cam la 20-25 zile de la sfarsitul perioadei.
LotOfMoney
Mesaje: 2
Membru din: 26 Oct 2012, 23:26
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Am si eu o dilema. Vreau sa imi fac cont pe Jasmin, dar am inteles ca e un pic mai complicat cu primitul banilor.
Prietena mea si-a facut un cont in dolari la o banca. Apoi a ales payoneer.
Cand trebuia sa isi primeasca primii bani de la site, cica s-a facut conversia din dolari in lei, trimitandu-i lei in contul de dolari... iar banca nu-i primeste.
Nu stiu cum sa procedez. M-a cam speriat chestia asta. Ma puteti ajuta/lamuri? :(
Avatar utilizator
SFG2707
VIP
VIP
Mesaje: 515
Membru din: 19 Sep 2010, 19:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Daca a ales Payoneer nu mai are nevoie de cont la banca. Banii ii vor fi trimisi pe cardul pe care trebuie sa-l primeasca de la Payoneer.

Tu, daca iti faci cont, alege din prima ca metoda de plata Payoneer. Vei fi directionat/a catre site-ul Payoneer unde va trebui sa-ti faci un cont iar ei iti vor trimite acasa un card. Dupa ce primesti cardul va trebui sa il activezi online foarte simplu pe site-ul Payoneer. Cand vei primii banii de pe Jasmin, Payoneer iti va trimite un e-mail sa te anunte ca ai primit bani si tu trebuie sa ii incarci pe card dand click pe Load. Mai gasesti aici pe forum informatii referitoare la Payoneer.
PETASDA
Mesaje: 2
Membru din: 09 Iul 2013, 20:42
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Salutare
am o problema la programelul lor de pe livejasmin.
am un i7 nou un pc pentru chat mai bine zis. Problema e urmatoarea, deschid programul livejasmin, se incarca e ok si dupa cateva minute se blocheaza numai pot scrie numai pot inchide numai pot face nimik.
Se inchide din Task manager. Ce sa fie oare ? MA ajutati ?
Again o problema la Xlove XFM007 imi arata aceasta eroare XFM007 si cere restart, restartul se da dar a doua zi sau urmatoarea data se intampla la fel.
Am instalat fluxul lor manager am dat restart si tot degeaba.

Sincer e al 2 lea pc in mai putin de 2 luni si amadnoua noi si am probleme in continuare sunt satul.

Cine ma ajuta daca sar pricepe la asa ceva sa fie din Iasi ?
Multumesc.
Dey09
Mesaje: 29
Membru din: 29 Sep 2013, 07:09
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Salutare, am o intrebare poate e putin prosteasca....daca imi fac cont studio si lucrez e tarif diferit fata de cont simplu de model ? si cardu Payoneer trebuie sa fie neaparat pe numele meu ?
AnotherOne
Mesaje: 9
Membru din: 15 Oct 2013, 02:50
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Dey09 scrie:Salutare, am o intrebare poate e putin prosteasca....daca imi fac cont studio si lucrez e tarif diferit fata de cont simplu de model ? si cardu Payoneer trebuie sa fie neaparat pe numele meu ?
Optiunile de tarifare raman neschimbate.
Payoneer se presupune ca poate fi si pe numele altcuiva.
Este de preferat sa iti faci cont de studio, iar contul de model sa fie sub el. O sa ai nevoie de contul de studio mai incolo sigur.
Ca sa te inregistrezi pe LiveJasmin, cel mai simplu, te duci la pagina de inregistrare dand click pe reclama rosie din partea dreapta a paginii (Unde scrie UP TO 80% COMMISION...LiveJasmin) si te duce exact unde trebuie.
Incearca sa folosesti semne de punctuatie.
Dey09
Mesaje: 29
Membru din: 29 Sep 2013, 07:09
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Am inteles, imi cer scuze ma grabeam. Multumesc frumos !
Avatar utilizator
SFG2707
VIP
VIP
Mesaje: 515
Membru din: 19 Sep 2010, 19:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Sunt curioasa daca cineva a acceptat propunerea celor de la LJ in legatura cu Dolcer TV.
Daca da, cam la cat se ridica suma pe care o platesc pe ora si in functie de ce este influentata aceasta suma. Cate/ce categorii ati ales? Vi s-au dat amanunte, altele decat cele oferite in e-mail? Ma rog, orice ar prezenta interes de stiut.

Thx!
SWEETANGEL2000
User Activ
User Activ
Mesaje: 201
Membru din: 05 Mai 2009, 06:44
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Renunt clar !Jasmin nu e pentru mine ,am incercat dar nu se poate ,eu nu inteleg cum pot face 1000 si pe alt site si nu fac de un payment pe asta ,nu am nici trafic ,acum vreo 2 sapt am vorbit cu suportul ,a umblat la camera si boom aveam 400 de guesti ,acum am iar 10 si suportul imi spune sa nu mai folosesc split sa ma treaca la 9:6 ala ,clar nu pot face asta pentru k nu pot renunta la un site care merge pentru unu care poate o sa mearga mai bine !asa k nu ,nu e de mine ,dar mor de ciuda k nu stiu de ce :)
Avatar utilizator
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 475
Membru din: 22 Sep 2012, 19:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

buna draguto, foloseste visit x splitter, e recomandat de jasmin, eu am si 16:9, si hd icon, si merge si treaba bine..deci..tot ce ai de facut este sa mai incerci o data...bafta acolo
blonda30
Mesaje: 2
Membru din: 26 Noi 2013, 03:29
Has thanked: 0
Been thanked: 0

pai cum trebuie setat xsplit-ul ala ca eu am incercat si merge ca dracu am imaginea ca dracu
bernardo722
Mesaje: 25
Membru din: 07 Mai 2013, 21:38
Localitate: cluj
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:) Simplu,Google search:-Visit-x Video Splitter Free Download ....Il instalezi si gata!
blonda30
Mesaje: 2
Membru din: 26 Noi 2013, 03:29
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ma ajuta si pe mine cinveva cu setarile la xsplit ca nu ma descurc deloc! trebuie cumva sa iau legatura cu suportul pt sa imi activeze 16:9? La mine pe PC se vede foarte bine numai ca pe site se vede rau, alb negru imaginea distorsionata rau.
Avatar utilizator
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 475
Membru din: 22 Sep 2012, 19:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

cu xsplit untradevar se vede rau am patito si eu,,.... download visit x splitter, e recomandat de lj, setezi in split 864*480, apoi in soft de asemenea, si mergi online,.... sa ne zici cum va fi...bafta :)
stru
Mesaje: 21
Membru din: 02 Dec 2013, 01:28
Has thanked: 0
Been thanked: 0

blonda30 scrie:Ma ajuta si pe mine cinveva cu setarile la xsplit ca nu ma descurc deloc! trebuie cumva sa iau legatura cu suportul pt sa imi activeze 16:9? La mine pe PC se vede foarte bine numai ca pe site se vede rau, alb negru imaginea distorsionata rau.
ai rezolvat ceva ? asa se vede si la mine cu xplit
marin
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 106
Membru din: 16 Oct 2013, 22:10
Has thanked: 0
Been thanked: 0

@blonda30

Verifica la setarile din camera, sa ai HDMI pus pe 1080p, nu pe auto sau altceva.
Deschide softul celor de la avermedia, dai click pe PRO, alegi rezolutia care-ti trebuie (aceeasi cu cea a LJ-ului sau siteului in cauza), chiar o rezolutie mai mare e recomandata(16:9 pt. LJ), cand folosesti webcamsplitter sau versiunea custom a celor de la xlove.Te asiguri sa fie sursa HDMI. Inchizi softul lor.
Deschizi xlove spliter, alegi sursa avermedia HD..etc. etc. si setezi aceeasi rezolutie care ai ales-o in softul avermedia. Spliterul va da mai departe rezolutia corecta, ceruta de fiecare site in parte.
Nu te descurci, ne auzim la telefon, gasesti nr. meu la oferte - cereri de munca.
Pe "stru" l-am ajutat la setari prin teamviewer si telefon, si a fost rezolvata problema lui.
adrian92
Mesaje: 4
Membru din: 29 Dec 2013, 16:22
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Am o problema cu inregistrarea pe LJ si va scriu pentru ca nu mai stiu ce sa fac. Eu impreuna cu cateva colege ne-am hotarat sa incepem activitatea de vc(suntem deci niste studenti nepriceputi, luati-ne usor). Am creat un cont de master de Lj dar nu ne accepta poza buletinului pe fata, pe verso nu mai trebuie incarcata( deci au acceptat-o cred). Am scanat buletinul cu 3 scanere si l-am fotografiat cu doua aparate(cei drept compacte) si de 5 ori ne-a fost respinsa poza buletinului titularului de cont master.Poza este buna, se intelege clar tot ce e scris in buletin. Ce sa facem ... ceva sugestii ... multumim anticipat
Scrie răspuns

Înapoi la “Listă site-uri Adult Video Chat, Cam Sites, Live Cams”