ImLive

Listă cu siteurile de video chat plus opinii despre ele. Orice părere pozitivă sau negativă poate face o diferență, un impact. Forum Adultvideochat.ro este vizitat constant de reprezentanții platformelor de camere live videochat. MyFreeCams, Xlovecam, BongaCams, XCams, Chaturbate, Streamate, ImLive, StripChat, Cherry.tv, SoulCams și multe altele! Fă-ți curaj și spune ce ai pe suflet! ❤️❤️❤️😇😇😇✅✅✅🌈🌈🌈🤷🤷🤷🌎🌎🌎
happyme89
Mesaje: 1
Membru din: 10 Apr 2012, 12:03
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Hello! Dc credeti ca nu apare iconita de HD pe imlive?
Camera:logitech hd c910
Net:fiberlink 2 rds-100 mbps
Laptop:Lenovo procesor Intel Core i5-3210M CPU 2.50 GHz.RAM 8 GB, Windows 7 64 bit
Imlive streamer instalat unde apare webcam good si brandwidh very fast.
Multumesc!
SoulCams Models Studios wanted
alexandra1234
User Activ
User Activ
Mesaje: 255
Membru din: 02 Iun 2012, 12:49
Localitate: ceska rep
Has thanked: 0
Been thanked: 0

pentru ca nu ai destula banda
ai 100 mbs in metropolitan nu ai nimic garantat
merge bine daca nu sunt oamenii acasa sa traga de pe net packuri de 30gb cu filme xxx
SWEETANGEL2000
User Activ
User Activ
Mesaje: 201
Membru din: 05 Mai 2009, 06:44
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Oare ce se petrece pe imlive ?schimbari peste schimbari si probleme tehnice cel putin pentru mine garla !de doarte tipurile ,cred k nu am ratat vreo probema sau vreo eroare !Unele dintre schimbari bine venite ,de fapt nu ma plnag de nici una ,doar de problemele tehnice si de trafic cam scazut !Ma asteptam sa fie mai bine in dec ,sau macar pp asta insa nu pare o fi deloc mai bine :(!cum mai e la voi ?ah plus k umbla vorba k ar avea si ceva probleme cu bani ,acum nu stiu daca e cazul sa imi fac probleme din cauza asta ,caci ma gandesc k totusi sunt un site vechi si mare ,dar nah eu muncesc doar pe el si iti mai trec ideei prin cap cand se aud zvonuri !
BlueEyes19
Mesaje: 29
Membru din: 23 Oct 2009, 12:06
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nu stiu ce se intampla cu ei dar aceleasi probleme le intampin si eu.Imlive era siteul pe care imi mergea cel mai bine,dar de vreo 3-4 pp ,incasarile au scazut din ce in ce mai mult .Trafic foarte scazut iar cand se intampla sa am trafic aproape nimeni nu intra in pvt...am scazut si tariful,degeaba...
M-am gandit si eu ca poate au probleme financiare,ptr ca au schimbat regulile ptr raffle si convertirea guestilor...nu stiu ce sa zic,dar sper sa isi revina si cat mai repede deaorece am inceput sa ma gandesc serios daca sa renunt la el sau nu.
Avatar utilizator
contesa28
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 105
Membru din: 15 Iun 2006, 23:26
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

BlueEyes19 scrie:Nu stiu ce se intampla cu ei dar aceleasi probleme le intampin si eu.Imlive era siteul pe care imi mergea cel mai bine,dar de vreo 3-4 pp ,incasarile au scazut din ce in ce mai mult .Trafic foarte scazut iar cand se intampla sa am trafic aproape nimeni nu intra in pvt...am scazut si tariful,degeaba...
M-am gandit si eu ca poate au probleme financiare,ptr ca au schimbat regulile ptr raffle si convertirea guestilor...nu stiu ce sa zic,dar sper sa isi revina si cat mai repede deaorece am inceput sa ma gandesc serios daca sa renunt la el sau nu.
Nu esti singura care se confrunta cu problema asta...La mine la fel se intampla de vreo 3-4 luni as putea spune...inca il tin deschis sperand la o imbunatatire.SUcces!!
Avatar utilizator
TwistedAngel
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 145
Membru din: 03 Feb 2011, 11:09
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Imlive au mutat serverele acum ceva timp , cand a fost furtuna aia mare in NY, cand se intampla asta ei erau in modificari cu model si member interface .Acum nu stiu ce naiba fac le muta inapoi sau noile servere sunt de cacao . Membrii nu ma vad , sunt dati afara din private, in HH im pleaca cate 20 membrii din camera in aceeas secunda , zici ca locuiesc toti pe o stada si le-a picat curentul . In FLC i-mi apare T in fata la fiecare nick ( ceea ce insamna translate ) chiar daca membrii nu folosesc optiunea . Tot in FLC daca am peste 150 guesti in room abia mai pot tasta trebuie sa dau refresh . Prin august numarul de guesti online era peste 10 000 acum sunt undeva le la 2000=2500. Phone si tablet userii nu prea pot tasta si unii nu vad ca tastezi tu . CS spune ca nu sunt probleme pe principiul Apple, clientul nu trebuie sa stie ca noi i-am dat un produs de calitate indoielnica dar scump .
Nu avem ce sa facem decat sa cam rabdam si sa speram ca i-si revin .Sau sa cautam alte situri.
2000 guesti la 1000 de modele ..e jale .
O fi mai bine la anul . La multi ani !
Avatar utilizator
TwistedAngel
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 145
Membru din: 03 Feb 2011, 11:09
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Scuze pt dublu post , zvonul ca imlive are probleme financiare vine da la un host care a fost suparat rau in ziua aia si a trimis imlive-email la toata lumea . Se mai intampla .Toti avem cate o zi proasta in care vrem razbunare .
Rgulile la Raffle au fost schimbate pentru ca ... nu au fost facute bine la inceput si multe fete s-au prins de poanta si converteau unu si acelas regular de 20 ori pe zi ;) pentru comisionul de 100% .
SWEETANGEL2000
User Activ
User Activ
Mesaje: 201
Membru din: 05 Mai 2009, 06:44
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Pt mine merge din prost in mai prost !nu gasesc o explicatie ,dar parca nu mai e cum a fost !oi fi doar eu ?nu stiu dar ma ia plans
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

ingrijorator este nu ce ni se intampla noua ci faptul ca aceleasi probleme tehnice le au si membrii, sa auzi de la un regular care cu maxima determinare carpeste un pvt de o ora din circa 10-12 fragmente cum zice "stupid site" cred ca vorbeste de la sine.
Avatar utilizator
TwistedAngel
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 145
Membru din: 03 Feb 2011, 11:09
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Uhh uite ca aprope a trecut si ianuarie si tot nimic , problele sunt aceleas. Eu deja incep sa cred ca se fac niste schimbari in imlive , ori l-au vandut ori sa schimbat managementul . Sau ambele . E ceva de groaza , CS inainte foarte calmi asa ca niste robotei acum sunt foarte frustrati si te reped una doua, nu se mai chinuie nimeni sa repare problemele ( deja sunt aprope 4 luni de probleme ) .
BlueEyes19
Mesaje: 29
Membru din: 23 Oct 2009, 12:06
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nici la mine nu s-a schimbat nimic ,de fapt merge si mai rau ,nici macar minimul de plata nu l-am mai facut.Oricum incepand de azi,am renuntat la el,nu se mai merita sa imi mai pierd vremea ,poate o sa il mai incerc peste cateva luni..pana atunci o sa incerc alte siteuri.
Pacat,caci era un site destul de bun...dar videochatul nu se termina la Imlive.
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eu revin cu ce am zis mereu NU toate oule in acelasi cos , iml e un site f bun de acord a avut si are potentiall , insa e buine mereu sa-ti asiguri spatele si indiferent dece va fii tu sa mergi inainte ca si model

stiu ac e comod cu un siite e poate si mai corect fata de tine ca si model sau fata de site ul respectiv , insa una peste alta e democratie si capitalism , mi se paere normal si logic sa-ti pazesti spatele si apoi sa investesti intr -un site , nervi , rabdare etc

la mine din punct d evedere al tarficului este ok , chiar f ok tinaand cont ac eu per asta am lucrat de zi , insa eu am ami zis ca nu am f multi regulari si in genere ma bazez mult pe freash meat , probleme tehnice nu am avut f multe sau nu le-am observat , cine a vrut sa stea a stat cine nu , nu a mai revenit

dar mereu e bien sa-ti asiguri spatele
Avatar utilizator
VideoModeling
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 141
Membru din: 12 Noi 2012, 17:29
Localitate: Cluj
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Cel putin la plata nu au probleme, banii pe ultima perioada au intrat in prima zi din perioada noua, ca de obicei.
Avatar utilizator
deliahp
Mesaje: 4
Membru din: 06 Mar 2013, 23:42
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

hmmm fetelor nust ce sa zic...la mine merge ok ,inca sunt in HOF si ma declar multumita de imlive.
Am observat insa ca trebuie facute anumite schimbari si la noi,vremurile se schimba,membrii la fel...
Si cand zic schimbari ,zic de tot felu :fizice si psihice ( chiar daca suna ciudat)
Eu acum 1 an NU concepeam sa stau cu free live chat DAR am stat o pp si surpriza,apar tot felu de membrii noi care habar nu au pe ce lume sunt si care culmea si stau si nu numai genu asta .
E doar o sugestie ( stiu ca e stresant sa stai cu free - i so hate that ) dar ...AJUTA.
V-am pupat
DrOetker
Mesaje: 12
Membru din: 30 Mar 2013, 23:17
Has thanked: 0
Been thanked: 0

La contul master pe imlive imi zice ca nu am completat tot dar la *State ce sa pun?am selectat campul gol de deasupra Alabamei si tot degeaba
Unde ar putea fi problema?
Netcams
Mesaje: 14
Membru din: 27 Mar 2013, 11:37
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Problema este simpla: invata engleza si poti rezolva orice doresti!
morena
Mesaje: 7
Membru din: 01 Apr 2013, 23:09
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ma poate sfatui cine dak este rentabil saitu acesta?? sunt noua in domeniu si as vrea sa mai incerc si alte saituri...sunt un pik disperata pt k satau in chirie si am un baietel de un an si jumatate si am nevoie de bani...trebuie sa precizez k am inceput sa lucrez pe cams.com de o luna si nu prea ii merge...adik 400$ la luna.ma puteti ajuta va rog cu sfaturi ce si km as putea face? as vrea sa incerc mai multe saituri simultan,macar 2-3 pt ami mari un pik venitul...va multumesc si sper sa ma ajute cineva
morena
Mesaje: 7
Membru din: 01 Apr 2013, 23:09
Has thanked: 0
Been thanked: 0

buna...sunat noua in domeniu si as vrea sa ma incriu si pe inlive dar nu stiu nimic despre acest site.lucrez pe cams dar nu imi merge bine delok si as vrea sa il incerc si pe acesta,ce ma sfatuiti??poate sa imi spuna cineva dak imlive au ca metoda de plata ,dak sunt seriosi cu bani...va multumesc si astept raspunsuri si sfaturi mai ales
kharma13
User Junior
User Junior
Mesaje: 71
Membru din: 15 Oct 2012, 15:56
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna !
Imlive este un site ok dar trebuie sa te ocupi de el,ca de altfel de oricare alt site.Ca metoda de plata payoneer si da sunt seriosi cu banii si ii trimit intotdeauna la timp.Ca sfat incearca sa stai online in perioada de inceput in care apari ca si new model,esti mai promovata si iti va fi mai usor sa-ti faci regulari .Ah si nu uita sa le ceri sa te voteze 5 stele,este foarte important pe imlive ..o sa vezi tu mai tarziu .:)Bafta
Avatar utilizator
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 475
Membru din: 22 Sep 2012, 19:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

buna...eu am o perioada de 3 luni de cand sunt pe acest site..merge bine nu ma plang..la inceput vei fi cu 0,98 tarif pt pvt, pana faci orele alea in free, nu mai stiu sigur cate sunt..apoi, vei putea modifica tariful, de preferat, finndca esti noua, este sa nu pui pret mare, pana iti faci vechime, regulari,etc..dupa o anumita perioada, vei putea sta doar in regular, in caz ca ai pvt pe alte siteuri, insa nu e recomandat, eu una am testat si pe free si pe regular iar pe regular abia am avut 5 pvt pe cand pe free mai mereu suna la usa:D...e important sa ai 5 stelute deoarece ele te ridica...daca scazi cu stelutele, scade si pretu pt pvt...adica nu o sa mai poti selecta pret mare:D bafta acolo si ai grija de tine...aaa...si inca ceva important..pt a putea avea un rating bun, a face banuti, punecat mai multe poze in fiecare zi, pana faci 120de poze, asta e limita parca...si teaser video e important, precum si party-urile prpuse saptamanal...gata fug ca sunt moarta de oboseala....baftaaa...
greenlight
Mesaje: 3
Membru din: 25 Mar 2013, 09:48
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna!
Eu am lucrat o perioada pe imlive, totul a fost ok cat am fost in HOF dar de cand nu am mai reusit sa intru in top au inceput cu chargeback'uri. Eu cred ca ma pot considera norocoasa, nu am avut chargeback mai mare de 80$ pe perioada insa de curiozitate am intrat pe forumul lor sa vad ce mai spun si alte modele despre asta. Am fost socata sa vad ca au fost modele si cu $800 chargeback pe perioada! Alt model spunea ca a lucrat prima ei perioada si deja a avut chargeback $70 de la un singur membru in conditiile in care ea avea tariful 1.98 cand a avut pvt cu acel membru. Problema cea mai mare este ca acum chiar daca esti in HOF tot risti sa ai chargeback (sa ma corecteze cineva in cazul in care gresesc dar tin minte ca un model postase o intrebare despre acest lucru iar cs a raspuns ca indiferent ca esti in HOF sau nu, tot risti sa ai chargeback.) Parerea mea e ca tot mai multi se prind ca isi pot lua banii inapoi si profita de acest lucru. Mult succes tuturor!
Avatar utilizator
hayat
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 137
Membru din: 02 Noi 2009, 10:19
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Hello mates
Am lipsit cam 2 luni de pe sites si de duminica m-am reapucat..
E cam very dead and boring pe imlive pt mine ..si la voi e la fel ?
Ah si sunt curioasa cam cu cat se mai intra pe ultimele locuri in HOF , tot cu ~$1200 la procent de 30% ?
Mersi
Scrie răspuns

Înapoi la “Listă site-uri Adult Video Chat, Cam Sites, Live Cams”