IFriends

Listă cu siteurile de video chat plus opinii despre ele. Orice părere pozitivă sau negativă poate face o diferență, un impact. Forum Adultvideochat.ro este vizitat constant de reprezentanții platformelor de camere live videochat. MyFreeCams, Xlovecam, BongaCams, XCams, Chaturbate, Streamate, ImLive, StripChat, Cherry.tv, SoulCams și multe altele! Fă-ți curaj și spune ce ai pe suflet! ❤️❤️❤️😇😇😇✅✅✅🌈🌈🌈🤷🤷🤷🌎🌎🌎
Încuiat
Avatar utilizator
vdt85
User Activ
User Activ
Mesaje: 241
Membru din: 14 Apr 2011, 04:31
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

da, ai sanse pe el daca muncesti foarte mult atat online cat si offline. multe poze, la 1-2 zile de preferat, clipuri, sa completezi toare rubricile profilului, diary si alte tampenii. daca vrei sa stai cu o singura sesiune, te sfatuiesc sa fie hd , daca vrei cu mai multe, incearca hq. sunt multe fete care stau si fara hd si hq, dar tu fiind noua trebuie sa atragi membrii. este un site pe care se fac bani, dar dupa cum ti-am zis, trebuie sa muncesti f mult. cel putin eu asa procedez si mi-e bine, nu-s fata de top, dar nu ma plang.
SoulCams Models Studios wanted
Skins
Elite User
Elite User
Mesaje: 1140
Membru din: 28 Mai 2011, 15:01
Localitate: Videle/Tenerife
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Depinde de tine nu de altceva , fiecarui model i se potriveste un anumit site , pana nu incerci nu ai de unde sti , dar ... a incerca inseamna a lucra efectiv o perioada intreaga ( 2 saptamani ) minim 6 ore zilnic si apoi poti spune daca este ori nu OK pentru tine , in esenta este un site excelent .
Apollo33
Mesaje: 14
Membru din: 26 Feb 2013, 03:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Dacă nu mă înșel, ăsta a fost primul site din domeniu (apărut, la noi, prin 99- 2000)
Se plătea numai cu cecuri, trebuia astepti minim 30 de zile pana reuseai sa ridicii bani cash, se intra în privaturi ca în grămezile de la rugby...îmi aduc aminte de prima cecuială: m-am învîrtit o după-amiază întreagă până am găsit curaj să intru în bancă ( de parcă aș fi vrut s-o jefuiesc lol ) vorba frațujilor : ou le sont le temps d'antan ? - : )
BlueRay
Mesaje: 16
Membru din: 14 Sep 2012, 21:07
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mi-am facut cont recent pe If, ma simt bine pe site. Ideea e ca am cautat de mi-au sarit ochii un ''loc'' de unde sa pot trimite mesaje membrilor care au venit in pvt. Am gasit doar optiunea de a trimite mail pt cei din fun club. Dar nu toti cei care au venit in pvt au intrat si in fun club.
(Oricum inca studiez ce e cu toate optiunile alea, maiculita!!! :D Ma simt un pic pierduta in spatiu pe acolo. Am facut 2 videoclipuri, am scris prin jurnal, in fine pt 3 zile de cand sunt activa pe site eu zic ca m-am miscat cat de cat).
Deci, va rog, cine stie sa-mi spuna daca exista aceasta optiune, de a trimite mail tuturor membrilor care au venit in pvt, explicati-mi unde sa ma uit. Multumesc! :)
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Sub camera este un butonas cu o goarna,scrie announce,de acolo ai 2 optiuni email all my fans,sunt socotiti toti membrii care ti-au intrat macar odata in video sau care te-au trecut la favorite sau just my fan club members,membrii din fan club.
Bafta:)
kharma13
User Junior
User Junior
Mesaje: 71
Membru din: 15 Oct 2012, 15:56
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Am zis sa incerc si eu ifriends sa vad cum se misca .Am intrat 2 zile pe el si am stat in prima zi 3 ore a doua zi 4 ore.Mb cu bun simt , free lejer dar un site care te solicita destul de mult si cam complicat .In prima zi am facut $86 cu 4 mb,ok. Azi cum am intrat a venit unu in pvt si vroia phone..in fine m-am uitat am cautat si a mers pana la urma 'talk live '.192 min ,pretul l-am setat la 2.99 /min , cu 35% iar la earnings imi arata $100.46 . Nu inteleg cum functioneaza matematica lor ,3 ore pvt ,cu phone si doar $100 asa ca ma duc la support si ma lamureste..mb era gold mb si are 50% discount????????Lol Se merita?? Eu am crezut ca ei platesc extra pt talk live dar nop,e free...Daca stiam ca voi primi 0.5 /min ma lasam pagubasa dar trebuia incercata si asta :)) Bafta
Avatar utilizator
SFG2707
VIP
VIP
Mesaje: 515
Membru din: 19 Sep 2010, 19:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Nu prea mai sunt multi gold members pe ifriends. A fost o oferta chiar la inceputurile ifriends-ului acum vreo 15 ani. Iti dai seama ca sunt putini cei care au ramas membri de acum 15 ani. Mai apare insa cate un ratacit din cand in cand. Vezi ca ai optiune sa nu accepti acest fel de membri. Intri in IDCard Manager, in partea dreapta in dreptul Screenname-ului tau ai optiune Edit, dai click si se deschide o fereastra cu mai multe optiuni. Ultima optiune este Additional Settings. Dai click pe plus ( + ) iar acolo debifezi Accept all paying customers . Dai Save si gata. :wink:
kharma13
User Junior
User Junior
Mesaje: 71
Membru din: 15 Oct 2012, 15:56
Has thanked: 0
Been thanked: 0

O sa incerc ,multumesc si bafta!
camgirl0000
Mesaje: 1
Membru din: 30 Oct 2013, 00:04
Has thanked: 0
Been thanked: 0

buna :) am nevoie de putin ajutor ....
e prima mea zi p ifriends si sunt cam praf :D ce inseamna VCW ?? pentru ca am vazut membri normali si membri VCW ??


multumesc :*
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

inseamna Wallet nu stiu cum...adica sunt singurii care au platit in avans, deci pentru fetele care au setat procentul de 50% inseamna siguranta deplina ca omul nu e ChargeBack.

toti ceilalti membri platesc "ongoing" adica sunt taxati din cardul de credit la sfarsitul sesiunii, indiferent cate minute au consumat si uneori se intampla sa ii uite Dumnezeu in privat fara sa aibe atatia bani pe card, se intampla inclusiv cu membrii "vechi", caz in care colectarea banilor dureaza zile, saptamani, luni sau poate nu-i mai vezi deloc.

in schimb, daca ai setat procentul de 35% (Guarranteed Payment Option) iti primesti banii imediat indiferent de momentul in care site-ul colecteaza banii de la membru, deci nu te mai intereseaza cine are Wallet si cine nu.
Avatar utilizator
evaeva1
User Activ
User Activ
Mesaje: 366
Membru din: 20 Apr 2013, 09:05
Has thanked: 21 times
Been thanked: 26 times

Buna tuturor! :D

Mi am facut cont pe Ifriends, si as vrea sa am un profil cat mai complet, insa sunt atat de multe optiuni pe acolo ca te pierzi prin ele! Stie cineva ce presupune Micro-Billing Purchases ! Multumesc in avans! :)
JustAGuy
Mesaje: 39
Membru din: 24 Dec 2013, 13:54
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Salut, stie careva ce acte mai accepta astia inafara de permis sau pasaport ca alternate form of government issued photo identification ??Merci
Avatar utilizator
SFG2707
VIP
VIP
Mesaje: 515
Membru din: 19 Sep 2010, 19:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Tocmai am testat noua versiune a paginii de video+chat. In ceea ce priveste video, nici o schimbare. Doar chatul arata putin diferit. Imi place mai mult decat versiunea prezenta. Fara nici un fel de probleme, totul merge brici deocamdata. Am întotdeauna emotii când shimba ceva...
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

SFG2707 scrie:Tocmai am testat noua versiune a paginii de video+chat. In ceea ce priveste video, nici o schimbare. Doar chatul arata putin diferit. Imi place mai mult decat versiunea prezenta. Fara nici un fel de probleme, totul merge brici deocamdata. Am întotdeauna emotii când shimba ceva...
Buna ,
Te vezi in HD ? Consuma cumva mai putine resurse, pc/net noua versiune , stii cumva ? In cat sta CPU ?
Ce spil ai folosit ?
Merci anticipat de raspuns .
Avatar utilizator
SFG2707
VIP
VIP
Mesaje: 515
Membru din: 19 Sep 2010, 19:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Buna!
Nu ma vad in HD, doar HQ indiferent daca stau doar pe ifriends sau mai tin inca doua site-uri in HD. Ifriends e singurul site unde nu am avut HD nicio data.
NU stiu sa-ti spun daca consuma mai putine resurse pentru ca nu am fost atenta cat a consumat versiunea care e functionala in acest moment. Cea care e acum in beta imi da urmatoarele valori: Cpu undeva intre 6-10 daca stau doar pe ifriends iar netul pana in max 700 Kbps. De conectat ma conectez cu verysoft webcamsplitter.
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

SFG2707 scrie:Buna!
Nu ma vad in HD, doar HQ indiferent daca stau doar pe ifriends sau mai tin inca doua site-uri in HD. Ifriends e singurul site unde nu am avut HD nicio data.
NU stiu sa-ti spun daca consuma mai putine resurse pentru ca nu am fost atenta cat a consumat versiunea care e functionala in acest moment. Cea care e acum in beta imi da urmatoarele valori: Cpu undeva intre 6-10 daca stau doar pe ifriends iar netul pana in max 700 Kbps. De conectat ma conectez cu verysoft webcamsplitter.
Am inteles .
Totusi cand deschizi sesiunea , nu folosesti SuperCam ? Eram curios daca ai dowloadat SuperCamConsole de pe pagina de start. Din experienta mea stiu ca mergea cateodata in HD si intrand cu easycam, dar fortat de mine , selectand manual .Numai ca ala nu era un HD corect + ca dupa un timp se schimba in HQ :( .
Avatar utilizator
SFG2707
VIP
VIP
Mesaje: 515
Membru din: 19 Sep 2010, 19:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Am lucrat mult timp cu SuperCam dar tot asa, imi arata doar HQ. Am fost la suport sa intreb care e problema ca nu am HD si "m-au sfatuit" sa incerc EasyCam ca are nevoie de mai putine resurse doar ca, in EasyCam nu puteam sa selectez nimic altceva decat Standard. Restul nu erau clickabile. Le-am spus asta si au venit sa vada care e problema. S-au uitat ei pe acolo si imi spune: incearca acum. Nimic. Tot nu puteam selecta decat Standard. M-a pus sa ies si sa deschid sesiunea din nou si surpriza, de data asta puteam selecta Advanced dar Premium tot nu puteam selecta. Ii spun suportului iar el spune ca e de la net. Pai mai acum 1 minut nu puteam selecta nici Advanced iar acum pot. Zic: fa tu smecheria ce ai facut-o mai devreme sa pot selecta si Premium asa cum ai facut sa pot selecta Advanced. Imi zice ca nu, ca nu depinde de ei ca bla bla bla. M-au luat toti draci ca era evident ca pana nu a facut el ceva eu nu putusem sa apar nici macar HQ. Asa ca m-am resemnat si acum deschid cu EsyCam ca atunci când foloseam SuperCam imi dadea batai de cap encoderul. Foloseam pentru SuperCam 3.2 iar pentru Streamate 3.1. Cand închideam 3.1 se inchidea si 3.2 si trebuia sa o iau de la capat sa deschid ambele sesiuni din nou. Sigur ca intre timp am mai incercat asa sporadic SuperCam in speranta ca s-a schimbat ceva dar nu, doar HQ :cry:
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

buna SFG2707
Mda , am inteles perfect .Asa se comporta si la mine .Cand am citit ce ai scris mai sus mi-am reamintit ca asa pateam si eu .Fix la fel + ca ,CPU era foarte solicitat .
Asa-mi spuneau si mie ca e de la net ,chiar daca aveam un 3 giga upload garantat pe servere din US .Pe servere din East US aveam 3 giga , pe cele din West US aveam mai putin .Oricum eu stiam ca serverele lor erau in Florida ,adica tot in East .
Oricum depinde si calitatea upload-ului , ping-ul era destul de mare si cred ca de aici era problema .
In fine , vedem .
Bye 4 now :)
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

pocahontas scrie:Sub camera este un butonas cu o goarna,scrie announce,de acolo ai 2 optiuni email all my fans,sunt socotiti toti membrii care ti-au intrat macar odata in video sau care te-au trecut la favorite sau just my fan club members,membrii din fan club.
Bafta:)
Poca :D
Vorbeam deunazi de tipa aia de pe iF ! Remember ? Yasmeena (fost beautifulblake) :D
Uite ,azi am vazut-o pe mate :D
Acolo e Adrianna777 .E vai de ea acolo, dupa pagina 5 exista si are abia 4 stelutze :D
In fine , ce nu inteleg e ca, pe iF e prima in ordinea afisarii pe site la HD (nu incasari) , cea mai tare cu cel mai tare HD posibil ...si pe mate NU E IN HD ..si se vede oribil imaginea , eu pot doar pe mate sa o vad .Am verificat , are acelasi cam pe ambele , se misca in acelasi timp , sincron .
:arrow: Acum stau si ma gandesc ca e posibil sa aiba 2 pc si 2 cam lipite una de alta :D
:arrow: Pe mate face si show la greu in free si fara sonor .Hmmmmm
Ma gandesc ca nu e vb de serverele lor , ambele fiind in US .
...Curios :?
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

pocahontas scrie:Sub camera este un butonas cu o goarna,scrie announce,de acolo ai 2 optiuni email all my fans,sunt socotiti toti membrii care ti-au intrat macar odata in video sau care te-au trecut la favorite sau just my fan club members,membrii din fan club.
Bafta:)
Am lamurit o parte din mister :D
:arrow: Are 2 cams :pe iF facea show imagine 100% incadrata , pe mate era al doilea cam doar cu fata .Mda , pe mate o avea vreun webcam(din 2002 ) :D gasit prin sertare si de aici si lipsa HD-ului .
Ce am scris mai inainte cu show free pe mate , pica .Doar pana i-si reglase cams .
Avatar utilizator
MoodElle
Mesaje: 40
Membru din: 09 Ian 2017, 10:20
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Buna seara,
Am inregistrat un cont de reprezentant pe iFriends, am atasat la metoda de plata contul Payoneer pe societate dar nu stiu cum si cui voi emite facturile pentru viitoarele incasari si nici daca am nevoie de ceva din partea site-ului. Am intrebat la support dar nu am primit nici in raspuns. Va rog, daca stiti care este procedura sa ma indrumati si pe mine.
Multumesc anticipat
Încuiat

Înapoi la “Listă site-uri Adult Video Chat, Cam Sites, Live Cams”