WebCams.com

Listă cu siteurile de video chat plus opinii despre ele. Orice părere pozitivă sau negativă poate face o diferență, un impact. Forum Adultvideochat.ro este vizitat constant de reprezentanții platformelor de camere live videochat. MyFreeCams, Xlovecam, BongaCams, XCams, Chaturbate, Streamate, ImLive, StripChat, Cherry.tv, SoulCams și multe altele! Fă-ți curaj și spune ce ai pe suflet! ❤️❤️❤️😇😇😇✅✅✅🌈🌈🌈🤷🤷🤷🌎🌎🌎
Avatar utilizator
BENGSTYLE
Mesaje: 27
Membru din: 20 Noi 2009, 23:23
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Pay Period Processed Gross Amount Deductions Adjustments Pay Method
Nov 7, 2010 to Nov 13, 2010 XXXXXXXXX $$$ 1.00 $1.00 IPayout fee 0.00 ipayout

PENIBIL CEL PUTIN....NICI ACUM NU AU INTRAT IN CONTUL PAYONEER:)....FRUMOS,NU? :evil:
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Sins-Shop
User Activ
User Activ
Mesaje: 270
Membru din: 29 Mar 2010, 19:27
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

mihai_webcams scrie:
Sins-Shop scrie:Am observat ca mai nou la i-payout termenul este de 4 - 12 zile lucratoare pentru transferurile catre cardul payoneer.
Am vorbit cu cei de la I-payout referitor la problema aceasta: din ce mi-au spus ei, termenul pentru transfer pe card payoneer este de 3-5 zile lucratoare.
Au fost situatii cu alte carduri(nu payoner) in care a durat mult mai mult datorita zonei georgrafice unde erau trimisi banii (nu Europa sau Sua) asa ca au pus un maxim ceva mai mare...ca sa fie si ei acoperiti probabil.

Poate sa imi spuna cineva care are payoneer in cate zile(calendaristice sau lucratoare) a avut banii pe card ?

Luni 29 - banii transferati din i-payout vineri 26 . :D
mihai_webcams
Mesaje: 41
Membru din: 28 Apr 2010, 21:37
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

BENGSTYLE scrie:Pay Period Processed Gross Amount Deductions Adjustments Pay Method
Nov 7, 2010 to Nov 13, 2010 XXXXXXXXX $$$ 1.00 $1.00 IPayout fee 0.00 ipayout

PENIBIL CEL PUTIN....NICI ACUM NU AU INTRAT IN CONTUL PAYONEER:)....FRUMOS,NU? :evil:
Tu imi arati plata pe care am efectuat-o noi in contul tau de i-payout din cate imi dau seama.
Arata-mi data la care ai transferat banii de pe i-payout eWallet catre Payoneer card.

Poti sa imi trimiti un printscreen daca vrei: mihai_webcams at yahoo punct com . Daca am ID tau de i-payout pot incerca sa aflu mai multe de la ei.

Mihai
mihai_webcams
Mesaje: 41
Membru din: 28 Apr 2010, 21:37
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Sins-Shop scrie: Luni 29 - banii transferati din i-payout vineri 26 . :D

Pai as zice ca nu e rau deloc. (din cate tin minte noi am trimis banii catre i-payout pe 25 saptamana trecuta dar tot mi se pare rezolnabil).
Nu este instant, nu este perfect dar vad ca banii ajung.

Mihai
mihai_webcams
Mesaje: 41
Membru din: 28 Apr 2010, 21:37
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

@BENGSTYLE - este cumva PRIMUL transfer din contul de I-payout catre cardul payoneer ?
Avatar utilizator
BENGSTYLE
Mesaje: 27
Membru din: 20 Noi 2009, 23:23
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mihai_webcams scrie:
BENGSTYLE scrie:Pay Period Processed Gross Amount Deductions Adjustments Pay Method
Nov 7, 2010 to Nov 13, 2010 XXXXXXXXX $$$ 1.00 $1.00 IPayout fee 0.00 ipayout

PENIBIL CEL PUTIN....NICI ACUM NU AU INTRAT IN CONTUL PAYONEER:)....FRUMOS,NU? :evil:
Tu imi arati plata pe care am efectuat-o noi in contul tau de i-payout din cate imi dau seama.
Arata-mi data la care ai transferat banii de pe i-payout eWallet catre Payoneer card.

Poti sa imi trimiti un printscreen daca vrei: mihai_webcams at yahoo punct com . Daca am ID tau de i-payout pot incerca sa aflu mai multe de la ei.

Mihai
"""Arata-mi data la care ai transferat banii de pe i-payout eWallet catre Payoneer card"""...IMI PARE RAU DAR NU CRED CA NOI SUNTEM CEI CARE FACEM TRANSFERUL I-PAYOUT :arrow: PAYONEER....CRED CA NU ESTI BINE INFORMAT,E AUTOMATIC.
"""Tu imi arati plata pe care am efectuat-o noi in contul tau de i-payout din cate imi dau seama"""...DA,ASTA A FOST SI IDEEA SA ARAT PERIOADA CAND ATI EFECTUAT PLATIILE SI SA REALIZEZI IN CE DATA SUNTEM NOI AZI,E CEVA TIMP,NU?
ANYWAY,O SA GASIM ALTA MODALITATE DE PLATA SAU UN SITE SERIOS.BYE.
mihai_webcams
Mesaje: 41
Membru din: 28 Apr 2010, 21:37
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

@BENGSTYLE
Tot nu mi-ai raspuns la intrebarea: este primul transfer catre cardul payoneer?

Din cate stiu eu: noi transferam banii in eWallet-ul tau. De aici, daca tu soliciti (sau ai creat o regula automata de genul transfera-mi toti banii catre cardul X cand ii primesc) atunci banii sunt transferati pe card.

Citire de pe sitelul I-payout:
" Do I need to request a withdrawal every time I receive a payout?

Yes, Once you receive a payout to your ewallet account, a withdrawal must be requested. However, if you have selected an auto withdrawal option, no action is needed after receiving a payout. We will automatically transfer the funds to your settlement account. "

Asa ca scuza-mi impertinenta de a mai intreba o data: tu ti-ai transferat banii de pe eWallet pe cardul Payoneer ? (sau ai setat un auto withdrawal).
Trimite-mi prin PM numele de utilizator pe site sau pe ipayout si o sa ma interesez daca exista withdrawal request si de ce dureaza.

Concluzia cu "site serios".....nu o sa o comentez. Am venit pe acest forum ca sa ajut utilizatorii.
Avatar utilizator
Sins-Shop
User Activ
User Activ
Mesaje: 270
Membru din: 29 Mar 2010, 19:27
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

11/29/2010 10:21:14 AM
Effective immediately, the MyBankPal prepaid card program will be temporarily disabled. This means that at the moment no new MyBankPal cards can be ordered and no loads can be made to these cards. Money already on the cards can still be accessed however. More information will be provided in the coming weeks, we apologize for the inconvenience.
mihai_webcams
Mesaje: 41
Membru din: 28 Apr 2010, 21:37
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Sins-Shop scrie:11/29/2010 10:21:14 AM
Effective immediately, the MyBankPal prepaid card program will be temporarily disabled. This means that at the moment no new MyBankPal cards can be ordered and no loads can be made to these cards. Money already on the cards can still be accessed however. More information will be provided in the coming weeks, we apologize for the inconvenience.
Anuntul se refera la cardurile MyBankPal emise in principal pentru utilizatorii din SUA. Probabil au incetat colaborarea cu acest emitent. Si-a comandat cineva un astfel de card?

Cardurile Globe Wallet - cele internationale si cred ca cele folosite mai de toata lumea nu sunt afectate in nici un fel.

Platile i-payout au fost efectuate cu o zi mai devreme si saptamana aceasta. Adica au fost trimise azi.

Mihai
Avatar utilizator
BENGSTYLE
Mesaje: 27
Membru din: 20 Noi 2009, 23:23
Has thanked: 0
Been thanked: 0

"este primul transfer catre cardul payoneer? "
hmmm nu cred ca ar trebui sa conteze,nu?
"tu ti-ai transferat banii de pe ewallet pe cardul payoneer ? (sau ai setat un auto withdrawal)"
logic ca am setat auto altfel nu as fii stat linistit sa astept banii in payoneer,nu?
"trimite-mi prin pm numele de utilizator pe site sau pe ipayout si o sa ma interesez daca exista withdrawal request si de ce dureaza"


Unele din modele au fobie fata de reprezentantii romani ai site-ului.doamna din mine nu imi da voie sa fiu mai"open mind" and don't like to share my personal data....ok?
in rest sa auzim de bine.multumesc de ajutor dar nu ai cu ce si nici nu l-am cerut.o sa te sun cand am nevoie de tine.multumesc anticipat. :arrow:
Avatar utilizator
Sins-Shop
User Activ
User Activ
Mesaje: 270
Membru din: 29 Mar 2010, 19:27
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Banii transferati joi 02.12.2010 au ajuns azi 04.12.2010 in payoneer .
Este foarte rezonabil .
Avatar utilizator
alyce_18
User Activ
User Activ
Mesaje: 364
Membru din: 18 Iun 2007, 19:46
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mihai_webcams , spune-mi te rog cat ma costa la fiecare tranzactie dak aleg metoda prin transfer bancar sau prin cec si in cat timp mi-ar ajunge banii...multumesc frumos !
mihai_webcams
Mesaje: 41
Membru din: 28 Apr 2010, 21:37
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

alyce_18 scrie:mihai_webcams , spune-mi te rog cat ma costa la fiecare tranzactie dak aleg metoda prin transfer bancar sau prin cec si in cat timp mi-ar ajunge banii...multumesc frumos !
Salut.
Transfer bancar: costa $50 iar suma transferata trebuie sa fie de minim $1,000 (una mie).

Check - nu recomand pt Romania. Este destul de dificil si/sau scump de incasat in Ro. Daca totusi vrei: livrare standard prin posta - $0 fee. Livrare FedEx : taxa este $50. Suma minima de plata pt un check : $50

A treia metoda de plata oferita de site si cea pe care ti-o recomand este I-payout - daca ai deja un card de debit de la o banca din Ro sau de la payonner il poti atasa la acest cont i-payout pentru a retrage banii. Iti poti comanda si de la ei un card daca vrei.

Mihai
Avatar utilizator
BasGLM
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 478
Membru din: 18 Ian 2010, 18:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

singuru lucru asa la site este in legatura cu pozele , ca daca ai facut upload la poze nu le poti sterge, sa sa pui o poza de profil, si daca dai refresh se tot pe aia ti-o arata...la 5 refresuri iti arata alta apoi la urmatoru refresh din nou prima, asa ca poti uploada 200 de poze ca tot 2 arata :) in rest e ok, a fost o problema la inceput cu payoneer dar dupa solutionare au intrat banii in 4 zile cat au scris acolo... momentan..pe parcurs vedem...
Avatar utilizator
alyce_18
User Activ
User Activ
Mesaje: 364
Membru din: 18 Iun 2007, 19:46
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

m-ar interesa varianta prin wire transfer, in cat timp imi ajung banii in cont ???cate zile dupa terminarea perioadei dureaza???

THX
mihai_webcams
Mesaje: 41
Membru din: 28 Apr 2010, 21:37
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

alyce_18 scrie:m-ar interesa varianta prin wire transfer, in cat timp imi ajung banii in cont ???cate zile dupa terminarea perioadei dureaza???

THX
Plata se face saptamanal daca ai atins suma minima de plata.
Perioada incepe Duminica dimineata si se termina Sambata seara (GMT-5).
Platile se trimit in urmatoarea Vineri.(adica in a 6-a zi a perioadei urmatoare). Durata medie la care iti ajung banii in cont este de aproximativ 7 zile lucratoare din ziua in care se fac platile. Poate sa dureze mai mult..poate sa dureze mai putin insa.
Pe scurt: pe wire ar trebui sa ai banii in cont....cam la 2-2.5 saptamani de la incheirea perioadei.

Ai mare grija ca banca ta/contul tau sa primeasca USD. La unele banci daca ai cont in RON, NU iti fac automat conversia si uneori trimit banii inapoi sau te pun pe tine sa iti mai deschizi un cont in USD :(

Mihai
mihai_webcams
Mesaje: 41
Membru din: 28 Apr 2010, 21:37
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

panaramadeom scrie:singuru lucru asa la site este in legatura cu pozele , ca daca ai facut upload la poze nu le poti sterge, sa sa pui o poza de profil, si daca dai refresh se tot pe aia ti-o arata...la 5 refresuri iti arata alta apoi la urmatoru refresh din nou prima, asa ca poti uploada 200 de poze ca tot 2 arata :) in rest e ok, a fost o problema la inceput cu payoneer dar dupa solutionare au intrat banii in 4 zile cat au scris acolo... momentan..pe parcurs vedem...
Salut,

Din pozele fiecarui model sunt selectate cateva (2-3) care apar pe prima pagina. Acestea sunt numite generic poze de profil. De obicei alegem noi pozele care consideram ca se potrivesc cel mai bine insa daca modelul are o sugestie si pozele sunt ok, ii punem ce vrea el/ea ca si poze de profil. Acestea apar aleatoriu...de aceea la cateva refreshuri se schimba poza.
Celelalte poze - apar in galeria modelului. Daca membrul este interesat si da un click pe linkul de Profile al unui model o sa le vada acolo.

Daca modelul are poze cu adevarat bune, eu i-as recomanda sa incarce cele 200 de poze in sectiunea "Sell Premium Pictures" pentru ca mai poate castiga si de acolo ceva bani. :)

Ma bucur sa aud ca este ok transferul pe cardul payoneer.

Mihai
mihai_webcams
Mesaje: 41
Membru din: 28 Apr 2010, 21:37
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Si saptaman aaceasta platile prin i-payout au fost trimise cu o zi mai devreme, adica astazi.
Verificati eWallet-ul.
Avatar utilizator
BasGLM
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 478
Membru din: 18 Ian 2010, 18:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

webcamsu a murit iar ? a avut de craciun un buf asa de traffic..acum este...
Avatar utilizator
Maleficent
Veteran
Veteran
Mesaje: 935
Membru din: 10 Noi 2005, 12:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

am si eu o intrebare (chiar 2) legata de webcams:pot sa am 2 conturi care pot fi folosite separat?si am sanse sa schimb screen name-ul la contul deja existent?
Avatar utilizator
#DarkAngel#
User Junior
User Junior
Mesaje: 68
Membru din: 27 Sep 2008, 22:49
Has thanked: 0
Been thanked: 0

balky scrie:am si eu o intrebare (chiar 2) legata de webcams:pot sa am 2 conturi care pot fi folosite separat?si am sanse sa schimb screen name-ul la contul deja existent?

Eu am 2 conturi folosite separat, deci merge.
Cat despre schimbarea screen name-ului , nu stiu daca este posibil. Poate ne raspunde altcineva la aceata intrebare, si eu sunt interesata sa-mi schimb screen name-ul in caz ca se poate !
Avatar utilizator
Maleficent
Veteran
Veteran
Mesaje: 935
Membru din: 10 Noi 2005, 12:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

dark angel, imi poti spune te rog cum ai facut al 2 lea cont?cat despre screen name iti spun eu ca nu se poate schimba,am trimis mail la ei intre timp si mi-au zis ca nu e posibil .
Scrie răspuns

Înapoi la “Listă site-uri Adult Video Chat, Cam Sites, Live Cams”