WebCams.com

Listă cu siteurile de video chat plus opinii despre ele. Orice părere pozitivă sau negativă poate face o diferență, un impact. Forum Adultvideochat.ro este vizitat constant de reprezentanții platformelor de camere live videochat. MyFreeCams, Xlovecam, BongaCams, XCams, Chaturbate, Streamate, ImLive, StripChat, Cherry.tv, SoulCams și multe altele! Fă-ți curaj și spune ce ai pe suflet! ❤️❤️❤️😇😇😇✅✅✅🌈🌈🌈🤷🤷🤷🌎🌎🌎
Avatar utilizator
alyce_18
User Activ
User Activ
Mesaje: 364
Membru din: 18 Iun 2007, 19:46
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

si eu am 2 conturi si nu mi s-a reprosat nimic, ba chiar am stat de cateva ori in acelasi timp online pe ambele....
SoulCams Models Studios wanted
mihai_webcams
Mesaje: 41
Membru din: 28 Apr 2010, 21:37
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Salut,

1.
Poti sa ai maxim doua conturi active. (daca esti model independent)
Daca deja ai doua conturi, poti cere ca unul din ele sa fie inchis si asa cel nou poate fi activat.

Daca ai deja un cont creat de un studio, atunci trebuie ca studioul sa ceara inchiderea acestuia.(inainte ca orice alt cont sa fie creat)

2.
Schimbat screen-name....nu este posibil deocamdata.

Online pe ambele conturi deodata....nu este permis. :shock:
Avatar utilizator
Maleficent
Veteran
Veteran
Mesaje: 935
Membru din: 10 Noi 2005, 12:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

multumesc pt raspunsuri,am reusit sa deschid si un al 2 lea cont.
Avatar utilizator
#DarkAngel#
User Junior
User Junior
Mesaje: 68
Membru din: 27 Sep 2008, 22:49
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Scuze balky in ultimele zile nu am fost prin preajma pc-ului. Abea acum am vazut intrebarea ta legata de cele 2 conturi...dar vad ca s-a rezolvat intre timp.Pop si bafta.
Avatar utilizator
alyce_18
User Activ
User Activ
Mesaje: 364
Membru din: 18 Iun 2007, 19:46
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ce pret pe minut ati ales???eu nu stiu la care sa ma hotarasc....merge si cu 3.99 dar cam rarutz
Avatar utilizator
alyce_18
User Activ
User Activ
Mesaje: 364
Membru din: 18 Iun 2007, 19:46
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ce se intampla cu webcams?traficul a scazut rau de tot, iar azi mi-au intrat o gramada de useri cu XTB,stateau cate 10 secunde si ieseau?au cumva vreo oferta ,de genu'"gratis primele secunde"?
mihai_webcams
Mesaje: 41
Membru din: 28 Apr 2010, 21:37
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

alyce_18 scrie:ce se intampla cu webcams?traficul a scazut rau de tot, iar azi mi-au intrat o gramada de useri cu XTB,stateau cate 10 secunde si ieseau?au cumva vreo oferta ,de genu'"gratis primele secunde"?
Nu este nimic gratis :)
Cei de la xtb au avut niste probleme tehnice si de accea acesti membri au avut dificultati in accesare.
Avatar utilizator
Nicky
Veteran
Veteran
Mesaje: 605
Membru din: 24 Aug 2005, 16:18
Localitate: USA
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

buna Mihai...
pacat ca diferentele de trafic pe webcams sunt foarte mari de la un minut la altul. acum intru cu free chat si toate optiunile deshise, si am 10 membrii in free... am un prv , sa zicem,.. apoi plec.. revin... si nu mai intra nimeni in camera....
prea multe ciudatenii pe webcams... nu pera exista o consistenta.. si pacat ca eu una as sta mai mult pe el... mi-a mers F. bine acum 1-2 ani...eram mereu pe prima pagina, si acum sunt cand intru... dar aceste diferentze de trafic in decursul a 1 ora.... ma enerveaza pera mult......
Avatar utilizator
alyce_18
User Activ
User Activ
Mesaje: 364
Membru din: 18 Iun 2007, 19:46
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Good point Nicky...Mihai mai am si eu niste nelamuriri
1: admini si-au luat liber sambata si duminica? pt ca am deschis un ticket de vineri si nici pana la ora asta nu mi s-a raspuns
2: in gallery photos nu mai exista butonul "delete" pentru fiecare poza in parte...DE CE? era mult mai usor sa alegi tu ce poze vrei sa stergi sau sa selectezi poza pt gallery sau pt profile, iar admini doar sa accepte lucrurile astea..........

Ma enerveaza enorm sa deschis ticket de fiecare data cand vreau sa sterg o poza sau sa mai modific ceva la profilul meu :(
Avatar utilizator
R1V3R
User Junior
User Junior
Mesaje: 82
Membru din: 04 Feb 2010, 20:49
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

De unde pot schimba si eu pretul pe minut , ma uit ca un chior si nu gasesc nicaieri.
Avatar utilizator
alyce_18
User Activ
User Activ
Mesaje: 364
Membru din: 18 Iun 2007, 19:46
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

de la preferences
Avatar utilizator
consuelo
User Junior
User Junior
Mesaje: 76
Membru din: 19 Iul 2010, 21:38
Has thanked: 0
Been thanked: 0

"You can now easily change your per minute chat rate. It's an easy process and it will allow you to charge your customers more(or less), by choosing one of our pre-defined tariffs: 1.99, 2.49, 2.99, 3.49 or 3.99 per minute. To do so follow the steps bellow:

1. Go to "Preferences" link, under "Your Account" section (left side menu)

2. Select a new chat rate, under the Change Your Chat Rate section.

3. Click on "Change Chat Rate" button.

4. Congrats! Now your customers will be charged with the new rate.

You can take advantage of this feature to increase your earnings by making a higher quality show at a higher price, or by attracting many customers with a low price policy."

:wink:
Avatar utilizator
R1V3R
User Junior
User Junior
Mesaje: 82
Membru din: 04 Feb 2010, 20:49
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Multumesc pentru ajutor. :D
mihai_webcams
Mesaje: 41
Membru din: 28 Apr 2010, 21:37
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Salut,

@Nicky: ce faci dupa un privat? inchizi browser/te decontectezi de la sesiunea de chat sau ramai conectata?
Referitor la pozitia pe pagina: este determinata in principal de castiguri si de modul de conectare: HD/HQ/SD

@alyce_18 - nu si-a luat nimeni liberi, lucreaza si in w-end insa in principal acorda asistenta tehnica sau indentifica modelele care au poze furate la profil sau vor sa faca videochat fara sa li se vada fata....am impresia ca stii despre ce este vorba :wink:
Optiune de a alege pozele de profil - o fac adminii pt ca pozele de profil trebuie sa aiba o anumita calitate, dimensiune, orientare (landscape). De asemena am vazut cazuri in care au fost sterse toate pozele si modelul a intrat in chat fara nici o poza de profil :(
Daca vrei o anumita poza la profil, se poate rezolva fara nici o problema (cu conditia sa fii tu in poza)
Avatar utilizator
alyce_18
User Activ
User Activ
Mesaje: 364
Membru din: 18 Iun 2007, 19:46
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mihai_webcams scrie: @alyce_18 - nu si-a luat nimeni liberi, lucreaza si in w-end insa in principal acorda asistenta tehnica sau indentifica modelele care au poze furate la profil sau vor sa faca videochat fara sa li se vada fata....am impresia ca stii despre ce este vorba :wink:
Optiune de a alege pozele de profil - o fac adminii pt ca pozele de profil trebuie sa aiba o anumita calitate, dimensiune, orientare (landscape). De asemena am vazut cazuri in care au fost sterse toate pozele si modelul a intrat in chat fara nici o poza de profil :(
Daca vrei o anumita poza la profil, se poate rezolva fara nici o problema (cu conditia sa fii tu in poza)

Am impresia ca ma iei peste picior...in primul rand colegii tai admini ar trebui sa tina cont de limita paymenturilor si banii sa ajunga la timp in conturile modelelor, in al doilea rand este optiunea mea cum vreau sa fac videochat,cu fata ,cu spatele,etc...in al treilea rand luati exemplu de la siteuri precum lj,cc,imlive siteuri care au optiunea de ati alege singura ce poza vrei sa pui pt free, pt membrii,pt guesti,pt fan club si admini au sarcina de a accepta sau refuza poza,fara sa ii "mai deranjezi"cu atatea ticketuri....iar in al patrulea rand pentru 3 sferturi din modele aceasta activitate este un job,nu intra online pt ca nu au ce face acasa sau pt hobbyuri,deci fiecare zi lipsita conteaza si nu isi permit sa stea offline pt ca nu mai au poze la profil.
Cu atitudinea asta de romanas mistocar sincer nu stiu ce cauti in industria asta mai ales ca admin.
Cam atata am avut de spus,mi-am pierdut ceva timp,dar sper ca am fost pe intelesul tau.
Avatar utilizator
Nicky
Veteran
Veteran
Mesaje: 605
Membru din: 24 Aug 2005, 16:18
Localitate: USA
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

pai...
Mihai te rog sa-mi zici tu ce sa fac..nu am intrat de vreo 2 sapt si nu mai stiu cu exactitate..
dupa raspunsul tau, trag concluzia ca DA , POT exista diferente de trafic in fucntie de ce faci dupa ce tremini un privat. ce inchizi, ce apesi...... hum??? asta nu e bine...
mihai_webcams
Mesaje: 41
Membru din: 28 Apr 2010, 21:37
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

@alyce_18
Nu te-am luat peste picior si nici misto de tine nu am facut. Am facut o aluzie - cred ca ai inteles despre ce era vorba.

@Nicky
Se poate intampla urmatoarea chestie: in loc ca sesiune de chat sa fie inchisa de la butonul de end session (stanga sus fata de fereastra de chat), unele modele inchid direct pagina bowserului - ceea ce nu este tocmai bine.
Presupun ca cel mai adesea lucrul asta se intampla dupa un privat: a iesit membrul si modelul vrea sa inchida camera cat mai repede ca sa nu o vada altcineva.
Nu este nevoie de asa ceva pt ca: dupa un privat, camera ramane accesibila timp de 20 de secunde numai membrilor care intra in premium/private chat - adica pe bani.
Daca te deconectezi de la site(in orice fel corect sau gresit), o sa iti mai ia ceva timp sa intrii din nou, timp in care site-ul o sa te arate offline. Daca un membru ramane fara credite si iese cateva secunde sa cumpere credite, la intoarcere va avea sanse mari sa nu te mai gasesca online pentru ca ai inchis sesiunea =>o situatie in care toata lumea are de pierdut.

Scuze ca raspund dupa o luna(sau 2) dar n-am mai intrat de muuuult pe forumuri. :oops:

Pt orice problema ma gasiti pe Y mess: mihai_webcams
Avatar utilizator
Nicky
Veteran
Veteran
Mesaje: 605
Membru din: 24 Aug 2005, 16:18
Localitate: USA
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

mersi de raspuns... :)
mihai_webcams
Mesaje: 41
Membru din: 28 Apr 2010, 21:37
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Webcams.com a adaugat o noua metoda de plata: Paxum
Avatar utilizator
Desiree
User Junior
User Junior
Mesaje: 81
Membru din: 14 Mai 2008, 20:54
Has thanked: 0
Been thanked: 0

deci nu au payoneer?
Avatar utilizator
Nicky
Veteran
Veteran
Mesaje: 605
Membru din: 24 Aug 2005, 16:18
Localitate: USA
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

AZI am auzit pe un forum ca Webcams nu mai foloseste ipayout...
este adevarat?
Avatar utilizator
alyce_18
User Activ
User Activ
Mesaje: 364
Membru din: 18 Iun 2007, 19:46
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:))) scrie de o saptamana si pe site:) la recent news si in locul la ipayout poti sa alegi paxum or check or wire.
Eu am ales paxum,astept cardul acum, sper sa nu dureze mult.
Scrie răspuns

Înapoi la “Listă site-uri Adult Video Chat, Cam Sites, Live Cams”