WebCams.com

Listă cu siteurile de video chat plus opinii despre ele. Orice părere pozitivă sau negativă poate face o diferență, un impact. Forum Adultvideochat.ro este vizitat constant de reprezentanții platformelor de camere live videochat. MyFreeCams, Xlovecam, BongaCams, XCams, Chaturbate, Streamate, ImLive, StripChat, Cherry.tv, SoulCams și multe altele! Fă-ți curaj și spune ce ai pe suflet! ❤️❤️❤️😇😇😇✅✅✅🌈🌈🌈🤷🤷🤷🌎🌎🌎
Avatar utilizator
Nicky
Veteran
Veteran
Mesaje: 605
Membru din: 24 Aug 2005, 16:18
Localitate: USA
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

alice, mersi.. m-am uitat pe site dar nu am vazut..
cata zapaceala cu cardurile astea...
in curand o sa-i vina randul si lui paxum lol
SoulCams Models Studios wanted
Skins
Elite User
Elite User
Mesaje: 1140
Membru din: 28 Mai 2011, 15:01
Localitate: Videle/Tenerife
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Mai lucreaza careva pe webcams? are trafic? este OK? multumesc.
Avatar utilizator
3kawakawa
Mesaje: 7
Membru din: 03 Noi 2010, 17:15
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna,
Am si eu o intrebare in legatura cu webcams. Mi-am facut cont si a fost aprobat, dar nu am gasit nici un set de reguli. Nu stiu ce este permis in free chat..... Am vazut ca poti sa primesti si tipsuri, dar ce este permis pentru ele???
Singurul lucru pe care l-am vazut despre reguli a fost cand mi-am facut contul si anume ca nu trebuie sa neglijez membrii ...... Nimic despre nuditate :)

Multumesc :D
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

din ce stiu eu dinamintirile mele despre webcams este un site f permisiv in free se poate arata nuditate contra tips uri , in pv. cam orice,numai sa fie multumit clientul, acum io zic cacel mai ok ete totuis sa dai un mail sa i intrebi si in genere sa nu faci chestii prea outrageous gen animals pisu , cah etc
Avatar utilizator
3kawakawa
Mesaje: 7
Membru din: 03 Noi 2010, 17:15
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Multumesc! Am sa le trimit un mail sa nu fac vreo prostie ....
beyou
Mesaje: 40
Membru din: 28 Dec 2011, 18:42
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

buna.as vrea sa stiu si eu care este limita minima pe studio intr-o saptamana pe site,daca aleg paxum? si daca aleg ca metoda de plata paxum si atasez payoneer-ul cam ce la ce taxe de transfer sa ma astept? si cat timp dureaza?am cautat pe site ,dar nu scrie nimic despre asta,doar ca taxa daca folosesc paxum de 1$...... :? aaa,si apropo,chiar daca exista limita asta per studio,exista totusi cumva si o limita pe cont de model? intreb asta pentru ca stiu ca se mai gaseste si asa ceva la anumite siteuri...
chiar exista o anumita mary care si vorbeste in romana pe messenger? asta pentru ca am vazut in cont ca scria ceva de un anume individ care mai frauda el si ca lumea sa aiba grija....
exunknown23
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 186
Membru din: 01 Ian 2012, 19:20
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sa alegi paxum si sa pui payoneer? merge treaba asta?
Avatar utilizator
adina29
User Activ
User Activ
Mesaje: 317
Membru din: 15 Aug 2007, 16:58
Localitate: braila
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Sa inteleg pana la urma ca se poate alege ca metoda de plata si Payoneer ? Nu am vazut nimic pe cont sau poate nu m-am uitat eu bine ? :roll:
Avatar utilizator
#DarkAngel#
User Junior
User Junior
Mesaje: 68
Membru din: 27 Sep 2008, 22:49
Has thanked: 0
Been thanked: 0

adina29 scrie:Sa inteleg pana la urma ca se poate alege ca metoda de plata si Payoneer ? Nu am vazut nimic pe cont sau poate nu m-am uitat eu bine ? :roll:
We offer Paxum, Payoneer, Check and Wire as payment methods. Minimum payout amount for Wire transfer is $1000 while for Paxum, Payoneer and Check the minimum is $50.

Din cate stiu, sa poti schimba metoda de plata trebuie sa le trimiti un ticket cu informatiile necesare....chiar scrie la sectiunea Earnings - Update Payment Information : You must open a ticket if you want to update your payment method, click here to open the ticket. Succes :)
exunknown23
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 186
Membru din: 01 Ian 2012, 19:20
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ticket originally created on: Jan 6, 2012 at 01:47 AM

Action Taken: Ticket closed

By: ******

Details: Dear Model, The payment methods that we currently use, are: 1. Paxum,The minimum payment for this payment type is $50. 2.Check, which is sent by either regular mail or Fedex. It usually takes between two and four weeks to get to you. Regular mail within USA is free; Fedex mail costs $20 for USA, $30 for Canada and $50 for the rest. 3.Wire transfer, which requires a minimum of $1000.00 per transaction, and has a cost of $50.00 per transfer. Let us know about your new payment method that you have chosen. Best regards, ******

Please login to your Webcams.com account to respond to this ticket or for further details.

Regards,

Webcams.com

dupa cum se poate observa... am primit acest rasp pe 6 ianuarie...
Avatar utilizator
SunStudio
User Junior
User Junior
Mesaje: 52
Membru din: 17 Dec 2010, 07:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Du-te in contul de studio la sectiunea Your account -> Account home. Printre altele, ti se va deschide optiunea Payoneer account. Click pe ea si apoi scroll jos de tot si vei gasi ceva de genul: "Get your Payoneer card". Click pe aia si te va duce in site-ul Payoneer. Daca ai deja card, uita-te in dreapta si vei gasi un link "I already have my Payoneer card" (sau ceva similar) si cand dai click pe el, va face expand pentru ca tu sa-ti completezi datele acolo. Daca nu ai card, da click pe "Apply for a Payoneer card". Apoi deschide un ticket din contul tau in care ii anunti ca vrei sa-ti modifici detaliile de plata. Si asta-i tot.
Avatar utilizator
#DarkAngel#
User Junior
User Junior
Mesaje: 68
Membru din: 27 Sep 2008, 22:49
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Stie cineva ce se intampla cu webcams ?
Incerc sa ma loghez si nu ma lasa...iar pe pagina de fete arata 414 modele on, dar sunt 35 numarate toate restul off !!!
Sa fie oare doar o defectiune !?!
Ca de obicei cand este o problema nimeni de la suport nu este online :(
Avatar utilizator
#DarkAngel#
User Junior
User Junior
Mesaje: 68
Membru din: 27 Sep 2008, 22:49
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Se pare ca a fost doar o defectiune...acum merge pfiuuu

Bafte all
tutyadry
Mesaje: 11
Membru din: 05 Apr 2010, 00:26
Has thanked: 0
Been thanked: 0

buna...sa va spun ce am patit eu cu acest "minunat" webcams..... am avut niste privaturi....iar la un moment dat, dupa un privat de 50 si ceva de minute sa am nefericita placere de a vedea la status la am 0, ca de fapt nu aparea acel privat.... cu acel cacacios de membru,care de fapt el s-a bucurat f mult la faza asta....si sa va zic cum a fost...eram in free....la un moment dat intru in pv pe un alt site...evident trebuia sa-l pun pe webcams in private mode....chiar inainte de a-l baga in pv mode imi apare in free un membru cu bani....care nu spune nimic....in momentul in care eu pun site-ul in pv mode...acel membru ramane blocat de site acolo....si imi aparea ca fiind intrat in pv dupa ce eu am bagat in pv mode...noroc ca la inceput au fost multe minute de pv pe un alt site...ciudat mi se parea ca membrul asta tacea malc si se bucura de priveliste....dupa ce am terminat acel pv pe alt site...vazand k asta e inca pe webcams, am zis sa continui show-ul...k doar webcams iti da 37% nu 30% ca pe altele....si continui un timp pana ce ma gandesc mai bine de ce acel membru nu zice nimic ...ba mai mult presupunandu-se ca ar fi in pv ar fi trebuit sa aiba diverse cerinte....nu...nimic...in acel moment il intreb daca mai este acolo....ei....si atat mi-a trebuit....ca a inceput sa ceara de toate de cele mai grele chestii....pe care am noroc ca le-am trucat...:D macar atat....dupa 50 si ceva de minute era tot mai dubios ca sta atat pe siteul asta in conditiile in care pe acest site aveam pv nu prea lungi....am dat refresh la pag...ca sa nu inchid eu privatul....ca daca era pe bune sa-l taxeze...poate zicea k l-am dat afara....asa ii suneam in cazul in care mai venea, k s-a deconectat netul sau ceva de gen...gaseam eu o scuza...dau refresh....si cand ma uit la earnings nimic....nici macar nu aparea acel membru....hmmm...super naspa...mi-am pierdut timpul degeaba pt unul pe care l-a blocat site-ul in free,dar eu totusi il vedeam in pv si culmea ca mai si putea sa scrie ....mi-a parut rau k n-am facut in printscreen sa le demonstrez celor de la support,care nu au avut ce face spre remedierea acelei pr...si mi-au spus ca acel membru la ei aparea inregistrat in free ...dupa intamplarea asta,am decis sa mai dau o a2a sansa site-ului ....poate isi revine....si nu se mai intampla...as fi vrut eu....nu peste mult timp am iarasi un pv de 40 si ceva de minute, dupa care ma uit la staus si vad nici macar jumate de pv inregistrat la bani....atunci am ales sa renunt definitiv la acel site....plus ca site-ul avea si o pr tehnica,care din cand in cand de deconecta automat si ori isi revenea in scurt timp ...ori in lung timp...sau trebuia sa ma reloghez eu....deci parerea mea despre acest site...nu este una buna....nu generalizez k acest site nu este bun de nimic....poate sunt altii carora nu li s-a intamplat niciodata nimic si poate le merge super bine pe webcams-ul asta....dar dupa ce am patit eu....am ramas cu un gust amar si de aceea am decis sa impartasesc si altora acest lucru...poate in felul acesta contribui la optimizarea site-ului pe viitor....sau ii decurajez pe unii...sau ii incurajez pe altii...scuze de eventualele greseli sau intreg romanul scris..dar am vrut ca cititorul sa-si faca exact acea viziune pe care o am eu in acest caz...
mult noroc tuturor! si spor la bani cat mai multi si sa apara la earnings :lol:
Avatar utilizator
dustykitten
User Junior
User Junior
Mesaje: 71
Membru din: 05 Sep 2009, 10:10
Has thanked: 0
Been thanked: 0

salut. probabil ca asta o sa para o intrebare tampita, dar sunt noua pe webcams si nu stiu unde sa ma uit:) deci intrebarea este: unde pot sa vad eu ce poza mi-au ales adminii pentru profil? adica stiu ca se pot uploada mai multe poze la sectiunea de profil (nu gallery), dar ma refer la cea pe care o vad membrii pe pagina cu modele. de unde stiu care e?:)) multumesc!
Avatar utilizator
dustykitten
User Junior
User Junior
Mesaje: 71
Membru din: 05 Sep 2009, 10:10
Has thanked: 0
Been thanked: 0

reformulez: exista vreo modalitate de a-mi vedea profilul asa cum apare pe site , fara sa fie nevoie sa debanez ro si sa ma caut ca guest?:D
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

pune pe google nickname-ul tau pauza webcams.com si vezi ce-ti iese
Avatar utilizator
dustykitten
User Junior
User Junior
Mesaje: 71
Membru din: 05 Sep 2009, 10:10
Has thanked: 0
Been thanked: 0

nici asa nu apare daca am ro banata, andromaca:) ma refeream la o optiune de genul celei de pe imlive, "view your profile as free/paying members see it". ah si ca offtopic, profilul de pe imlive apare cand il caut pe google, cu toata romania mea banata cu tot:))
Avatar utilizator
alyce_18
User Activ
User Activ
Mesaje: 364
Membru din: 18 Iun 2007, 19:46
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

uita-te la Model Profile Images din contul de webcams ,iar pozele care au la" Profile: Yes "sunt cele alese pt profil prin rotatie ... cat despre imlive da ti se vede profilul kiar daca ai romania banata,dar stai fara grija nu prea roiesc romanii pe imlive, majoritatea cunosc doar livejasminul ,eu stau cu free-ul deschis mereu la imlive si mi s=a intamplat de 2-3 ori sa imi intre vreun roman sa vb romaneste in 3 ani :) in cel mai rau caz sa intre in pvt si sa-ti faca cb :)))
Avatar utilizator
dustykitten
User Junior
User Junior
Mesaje: 71
Membru din: 05 Sep 2009, 10:10
Has thanked: 0
Been thanked: 0

multumesc alice:) eu iml nu-l tin aproape deloc in free, deci nu prea am tangente cu romanii:) nu ca as avea vreo problema daca ar fi 2-3 acolo, dar nu sa dea buzna:)
fantasyclub
Mesaje: 11
Membru din: 24 Iul 2012, 15:57
Has thanked: 0
Been thanked: 0

salutare ,,, sunt mai nou in domeniu si cu scuzele de rigoare (pentru deranj) as dori sa aflu si eu numarul minim de modele pentru care pot deschide cont de studio pe webcams.com .... multumesc !
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

fantasyclub scrie:salutare ,,, sunt mai nou in domeniu si cu scuzele de rigoare (pentru deranj) as dori sa aflu si eu numarul minim de modele pentru care pot deschide cont de studio pe webcams.com .... multumesc !
Iti poti face direct cont de studio si pe urma sa adaugi cate modele ai.
Scrie răspuns

Înapoi la “Listă site-uri Adult Video Chat, Cam Sites, Live Cams”