Naked.com

Listă cu siteurile de video chat plus opinii despre ele. Orice părere pozitivă sau negativă poate face o diferență, un impact. Forum Adultvideochat.ro este vizitat constant de reprezentanții platformelor de camere live videochat. MyFreeCams, Xlovecam, BongaCams, XCams, Chaturbate, Streamate, ImLive, StripChat, Cherry.tv, SoulCams și multe altele! Fă-ți curaj și spune ce ai pe suflet! ❤️❤️❤️😇😇😇✅✅✅🌈🌈🌈🤷🤷🤷🌎🌎🌎
Avatar utilizator
UGod
Mesaje: 43
Membru din: 05 Apr 2008, 01:55
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Stie cineva de el? Urmeaza sa dau drumul unui studio si urmeaza un pas dificil: alegerea site-urilor cu care o sa colaborez. Daca stiti ceva sau puteti interveni cu sfaturi in ceea ce priveste alegerea site-urilor, feel free to do so :? . Mersi
SoulCams Models Studios wanted
dondoggy46
Mesaje: 44
Membru din: 18 Ian 2008, 17:31
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Pare un site nou ...bunicel ...am auzit de la o fata ca ar merge binishor. Deocamdata asta e tot ce stiu:)
Avatar utilizator
HotCamStudio
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 145
Membru din: 13 Ian 2007, 01:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

da,daca vrei sa iei tzeapa puternica, in caz ca nu stiti au cam inchis mulet studiouri din Europa pe seama chargebackurilor si iti dai seama ca banii s-au pierdut...think twice !
Avatar utilizator
Nemessis
Mesaje: 35
Membru din: 04 Feb 2006, 12:32
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Naked.com

Dupa o anumita perioada de lucru inchid conturile pe motiv de frauda, chargebacks sau penibilul "modelele puneau video in loc de live streaming". Logic ca nu se mai dau DELOC banii castigati de catre modelele studioului respectiv. Pana acum au patit asa ceva 3 studiouri romanesti de care stiu eu personal si cu siguranta nu a pus nimeni video si nici implicate in frauda nu au fost, oricat ar comenta posibilii carcotasi. Pagubele studiourilor nu au fost deloc neglijabile.
Se pare ca momentan mai lucreaza un singur studio romanesc cu ei.

Deasemeni un lucru ciudat este faptul ca uneori in locul paginii de logare a modelelor naked.com, apare pagina de logare a modelelor de pe private.camz.com. Nu stiu ce explicatie sa dau in privinta acestui lucru dar s-a intamplat mai multor persoane. Nu am gasit nicio legatura "oficiala" intre cele doua site-uri.

Si pe forumurile din afara incep sa apara comentarii negative la adresa naked.com, site ce pare sa fie o noua metoda de tepuire a studiourilor si a modelelor. Astept sa vad in curand pe gfy.com reactiile oamenilor din afara Romaniei referitoare la tepele respectivilor pentru ca... momentan nu prea conteaza cuvantul nostru pe plan international.

Alte discutii legate de acest subiect:
http://www.adult-webcam-faq.com/forum/v ... highlight=

Pe scurt: daca aveti dusmani ce sunt interesati sa lucreze cu un site nou si "bun" ii puteti trimite pe naked.com. Efectul este mirific si satisfactiile nemaipomenite.
Romanian Security Team
--> http://rstcenter.com <--
Avatar utilizator
UGod
Mesaje: 43
Membru din: 05 Apr 2008, 01:55
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Multumesc mult pentru respunsuri si multumesc si fondatorilor sitului. fara informatiile pe care le-am primit as fi dat chix din start, tinand cont ca doar acum deschid studioul. Promit ca o sa revin cu sfaturi si eu pe masura ce capat experienta. Mersi inca odata!
Avatar utilizator
florintt
Mesaje: 41
Membru din: 06 Ian 2006, 12:07
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nu te cunosc UGOD dar sunt unul din studiourile care inca colaboreaza cu naked.com
Nimic din ce ai precizat nu mi s-a intamplat...nici charge back nici macar nu m-au deranjat vreodata cu vreun email sau sa imi intarzie banii care vin de la ei..(care btw vin saptamanal)
Deci nu inteleg unde ar putea fi tzeapa?Plus ca sunt f putine siteuri care platesc saptamanal..
Thats for sure..
Nu pot sa asigur ca cele spuse de UGOD nu s-au intamplat dar nue cazul sa generalizam...Sunt doar cazuri izolate deci nu e o generalizare.
Avatar utilizator
UGod
Mesaje: 43
Membru din: 05 Apr 2008, 01:55
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

florintt scrie:Nu te cunosc UGOD dar sunt unul din studiourile care inca colaboreaza cu naked.com
Nimic din ce ai precizat nu mi s-a intamplat...nici charge back nici macar nu m-au deranjat vreodata cu vreun email sau sa imi intarzie banii care vin de la ei..(care btw vin saptamanal)
Deci nu inteleg unde ar putea fi tzeapa?Plus ca sunt f putine siteuri care platesc saptamanal..
Thats for sure..
Nu pot sa asigur ca cele spuse de UGOD nu s-au intamplat dar nue cazul sa generalizam...Sunt doar cazuri izolate deci nu e o generalizare.
Nu eu am zis ca inchid conturile...eu ceream parerea cuiva, pentru ca, acum dau drumul studioului si trebuie sa fiu sigur de site-urile cu care colaborez. Acum ca ai dat si tu acest reply in care zici ca e ok , m-ai bagat in mai mare ceata :? e 2-2 scorul:) altcineva?:)
Avatar utilizator
Nemessis
Mesaje: 35
Membru din: 04 Feb 2006, 12:32
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Florin. Nu poate fi vorba de un caz izolat atata timp cat sunt afectate minim 3 studiouri din Romania si incep si oamenii din afara Europei de Est sa se planga de acelasi tratament. Totusi nu vreau sa incep sa ma contrazic cu nimeni pe forum iar singurul mod de a se convinge oamenii de adevar este sa incerce pe riscul lor si apoi sa traga concluziile.
Romanian Security Team
--> http://rstcenter.com <--
Avatar utilizator
Nemessis
Mesaje: 35
Membru din: 04 Feb 2006, 12:32
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Un mic update: existau discutii si pe gfy.com dar se pare ca mi-au scapat pana acum http://www.gfy.com/showthread.php?t=823042
Romanian Security Team
--> http://rstcenter.com <--
raul
Mesaje: 7
Membru din: 22 Mai 2007, 16:42
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

cine ma poate ajuta cu un 2 conturi pe naked?pm..
°nainna°
Mesaje: 3
Membru din: 11 Iun 2008, 14:18
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eu am incercat sa imi fac cont pe acest site si nu se aproba :( :(
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Avatar utilizator
UGod
Mesaje: 43
Membru din: 05 Apr 2008, 01:55
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

°nainna° scrie:Eu am incercat sa imi fac cont pe acest site si nu se aproba :( :(
Cum sa nu se aprobe? am vb cu adminul sitului si se fac. Tocmai de aia intrebam aici daca merita sa colaborez cu ei.
°nainna°
Mesaje: 3
Membru din: 11 Iun 2008, 14:18
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

UGod scrie:
°nainna° scrie:Eu am incercat sa imi fac cont pe acest site si nu se aproba :( :(
Cum sa nu se aprobe? am vb cu adminul sitului si se fac. Tocmai de aia intrebam aici daca merita sa colaborez cu ei.

pfff nu mi se aproba pentru ca sunt model independent...
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
°nainna°
Mesaje: 3
Membru din: 11 Iun 2008, 14:18
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Si ink ceva,merge destul de bine situl...Stiu un studio care lucreaza cu ei si nu si-au luat ink tzeapa ;)
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Avatar utilizator
gica_care_este
Veteran
Veteran
Mesaje: 526
Membru din: 13 Oct 2005, 02:17
Localitate: Unde agati harta-n cui
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Mie mi-au dat teapa de 3000$

Mi-au zis ca TOATE modelele mele au avut chargeback (adica si-au retras clientii banii) si ca la TOATE (dar absolut toate) clientii s-au lans ca nu fac modele ce le cer ei. Chiar daca acei clinti au stat cate 10-20 minute in chat...
Adica, ala, abia dupa 10 minute si-a dat "seama" ca de fapt tipa nu vroia sa faca show si trage de timp......

Cand l-am intrebat pe tipul de la site, Mike de ce alt studio din bucuresti NU a avut NICI o problema si NICI un model de-al sau nu a avut chargeback mi-a zis ca NUMAI studioourile noi au avut probleme.... inclusiv al meu!

Acum, eu las la latitudinea voastra sa va dati seama cum au stiut TOTI clientii care au intrat pe site, si cei vechi si cei noi, sa se planga DOAR de modelele de la mine....
Populus Romanus Fuckum Est
y0h0
Mesaje: 4
Membru din: 17 Oct 2007, 04:24
Has thanked: 0
Been thanked: 0

gica_care_este scrie:Mie mi-au dat teapa de 3000$

Mi-au zis ca TOATE modelele mele au avut chargeback (adica si-au retras clientii banii) si ca la TOATE (dar absolut toate) clientii s-au lans ca nu fac modele ce le cer ei. Chiar daca acei clinti au stat cate 10-20 minute in chat...
Adica, ala, abia dupa 10 minute si-a dat "seama" ca de fapt tipa nu vroia sa faca show si trage de timp......

Cand l-am intrebat pe tipul de la site, Mike de ce alt studio din bucuresti NU a avut NICI o problema si NICI un model de-al sau nu a avut chargeback mi-a zis ca NUMAI studioourile noi au avut probleme.... inclusiv al meu!

Acum, eu las la latitudinea voastra sa va dati seama cum au stiut TOTI clientii care au intrat pe site, si cei vechi si cei noi, sa se planga DOAR de modelele de la mine....



Vezi, Dumnezeu mancai-as gura Lui, Iti doresc sa iei cat mai multe tzepe!!! Si chiar o sa ma rog pentru asta! :twisted: ca sa vezi si tu cum este sa nu fi platit pentru banii pe care ii muncesti cinstit, desi tu nu ai ridicat un pai...
O meriti cu varf si indesat!
Iti doresc o zi cat mai proasta!
Avatar utilizator
gica_care_este
Veteran
Veteran
Mesaje: 526
Membru din: 13 Oct 2005, 02:17
Localitate: Unde agati harta-n cui
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

..... cum zici tu neica.... oricine ai fi tu :)
Populus Romanus Fuckum Est
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

y0h0 scrie: desi tu nu ai ridicat un pai...
E o caracteristica a speciei umane care a dus la evolutie. Unii gandesc cum altii sa ridice cat mai eficient acel pai.
In acelasi timp o caracteristica a caracterului ro e sa nu-si asume responsabilitati. Ca exemplu...sa-ti creezi un user nou special pentru a plati "polite" mai mult sau mai putin reale. Asta e sicana gratuita care isi pierde din credibilitate. Altceva era daca iti asumai spusele de pe celalat user, pentru ca sigur exista si un altul.

Parere personala...nu cred ca ar trebui acceptate posturi ca in conditiile de mai sus. Un singur post ....si sa nu zica nimic defapt, poate doar o rautate gratuita ce nu ajuta pe absolut nimeni.
Poti folosi PM si in relatia ta cu Dzeu...
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
FantasyStudio
Mesaje: 1
Membru din: 08 Mar 2008, 00:52
Localitate: romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Salutare la toata lumea! In legatura cu naked.com....Nu mi-am primit banii de la ei din a treia sesiune...primele doua probabil au fost asa ca sa prindem curaj si sumele nu au fost tocmai mari...dar la a treia perioada..surpize, surprize...ce sa le spun eu modelelor? Ca nu le dau banii...muncitii cu greu(usor) nu are importanta cum..dar tot castigurile lor sunt...Mai pe scurt..si noi am fost acuzati de frauda .. sa nu mai zic de cate charge-backuri se fac si ce reguli stupide au... So...aveti mare grija... Si .. btw .. florin .. platile la naked se fac la perioade de 2 saptamani .. poate vorbesti de alt site :)) nu mai dezinforma aiurea
Toate cele bune !

[Modificat de Admin]
Ok now..Bye bye then!!!
sara38
User Junior
User Junior
Mesaje: 54
Membru din: 07 Mai 2005, 12:18
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

buna....nu vreau sa para ca ma bag in discutia voastra dar .....eu am cont de model independent pe naked.com.....primesc banii in fiecare vineri - deci saptamanal.....contul a fost facut de mine fara nici un fel de ajutor sau interventii din partea nimanui ....este activ de anul trecut din noiembrie.....pana in acest moment am avut o singura problema cu ei legata de faptul ca nu au facut o plata corespunzatoare uneia dintre saptamanile lunii aprilie , in rest in fiecare vineri banii au venit aproape la aceeasi ora.... nu simpatizez cu acest site dar in afara de faptul ca nu am primit acei bani pe care sunt sigura ca nu ii voi mai primi nu m-au deranjat cu nimic pana acum.... nu am idee de politica lor legata de studiouri dar cu siguranta daca posturile celor de mai sus sunt toate reale se pare ca cineva , undeva face niste discriminari....eu continui sa lucrez pe naked.com , poate unii dintre voi ar spune ca sunt proasta dar deocamdata alte surprize nu am avut , daca voi avea cu siguranta voi intrerupe colaborarea cu ei.....dar totusi , indiferent ce ar spune multi este un site cu un trafic destul de bunicel. o zi buna, sara
Avatar utilizator
florintt
Mesaje: 41
Membru din: 06 Ian 2006, 12:07
Has thanked: 0
Been thanked: 0

da fantasy ce sa zic...chiar reget ca "informez lumea aiurea" despre naked.com
LOLOL.
cum zici tu...eu urasc sa ma cert cu cineva sau sa ma contrazic pana in ceruri ..dar cel mai mult urasc felul asta de a vorbi al tau..
dar in fine..ata ete..
Da eu chiar ii primesc saptamanal banii de la naked.com..
nush cum ii primesti tu sau altii,eu doar tin sa postez aici despre naked ca e bun si nu e tzeapa.
Si crede ma "aint a fantasy".
Salutare
Avatar utilizator
gogu4u
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 176
Membru din: 10 Mai 2006, 10:09
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Dupa o anumita perioada de lucru inchid conturile pe motiv de frauda, chargebacks sau penibilul "modelele puneau video in loc de live streaming". Logic ca nu se mai dau DELOC banii castigati de catre modelele
Tu-i pashtele ma-sii da chiar DELOC??Pe undeva tre sa fie o greseala,una mica-care conteaza.
E terifiant,ilogic,anormal-astea sunt cuvintele simple care imi vin acum.2 pustanei latino-americani care isi spun naked.com fac legea aici.
Capu' plecat sabia nu-l taie e strategia noastra mereu casigatoare.
Asa suntem noi.
Cand oamenii sunt lasati sa faca ce vor de obicei se imita unii pe altii.
Scrie răspuns

Înapoi la “Listă site-uri Adult Video Chat, Cam Sites, Live Cams”