Katesplayground

Listă cu siteurile de video chat plus opinii despre ele. Orice părere pozitivă sau negativă poate face o diferență, un impact. Forum Adultvideochat.ro este vizitat constant de reprezentanții platformelor de camere live videochat. MyFreeCams, Xlovecam, BongaCams, XCams, Chaturbate, Streamate, ImLive, StripChat, Cherry.tv, SoulCams și multe altele! Fă-ți curaj și spune ce ai pe suflet! ❤️❤️❤️😇😇😇✅✅✅🌈🌈🌈🤷🤷🤷🌎🌎🌎
Scrie răspuns
Avatar utilizator
jayxflash
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 109
Membru din: 10 Iun 2005, 21:21
Localitate: CJ
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

http://www.katesplayground.com

P.S. Exista ceva sanse sa fie din ROM tipa ?
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
joanna000
Mesaje: 19
Membru din: 19 Iul 2005, 21:48
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

nop spunkycash.com promoveaza situl si cu sigurantza nu se complica cu ro :roll:
*sweeeet*
MARKUS
VIP
VIP
Mesaje: 341
Membru din: 13 Oct 2005, 01:30
Localitate: ALL OVER :D
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

nu e din ro
Avatar utilizator
gica_care_este
Veteran
Veteran
Mesaje: 526
Membru din: 13 Oct 2005, 02:17
Localitate: Unde agati harta-n cui
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

joanna000 scrie:nop spunkycash.com promoveaza situl si cu sigurantza nu se complica cu ro :roll:
poate o sa ai o surpriza in curind .. ;)
mai ales daca te-ar interesa un site personal


;)
Populus Romanus Fuckum Est
Avatar utilizator
lovely*mist
Mesaje: 7
Membru din: 12 Feb 2007, 14:36
Localitate: pe aici pe undeva
Has thanked: 0
Been thanked: 0

de mult tot incerc sa gasesc pe cineva care sa ma ajute sa fac un site personal..... aveti cunostinte in domeniu??? stiu si unde l-as putea promova.. problema ca e nu cunosc pe nimeni care ar putea construi unul de la 0, si aici ma refer doar ptr un singur model.... am si modele, dar de altfel cate nu se mia si gasesc :), merci ptr eventualele raspunsuri
money makes the world go round
StillYoung
Mesaje: 45
Membru din: 24 Oct 2006, 00:25
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Care tot nu face nici un franc in perioada asta si freaca menta prin casa..cat poti sa platesti?..cred ca are domeniu, ideea este sa ai pe cineva acolo care sa iti faca vreo cateva poze imbracata frumos.Mult succes!
Avatar utilizator
lovely*mist
Mesaje: 7
Membru din: 12 Feb 2007, 14:36
Localitate: pe aici pe undeva
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sincer nu ai fost destul de consecvent in ideea pe care ai postat-o, oricum merci de urari... si eu ma referam la cineva care ar putea construi un site.... nu mi-e de poze, nu alea sunt problema, si da am si de unde sa iau domeniul..... si in ce priveste plata, asta se negociaza...
money makes the world go round
StillYoung
Mesaje: 45
Membru din: 24 Oct 2006, 00:25
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Am vorbit cu sotul meu si daca ai domeniu si poze, iti face el restul.Nu suntem in ro si nu stim preturile, de asta am intrebat cat esti dispusa sa platesti.
Daca vrei pe cineva de acolo, te inteleg si iti doresc mult succes.
Avatar utilizator
jayxflash
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 109
Membru din: 10 Iun 2005, 21:21
Localitate: CJ
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

sologirlboard.com/forum/

Aici puteti gasi multe raspunsuri pe tema siturilor personale. Cine vrea, bafta!
WaGe
Mesaje: 4
Membru din: 04 Dec 2006, 06:40
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

ym: nealocat

poate iti pot oferi niste sugestii sau alternative.
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

un site care sa iti promoveze profilul de model , eventual sa faci showuri pe messenger cu membrii care ii agati astfel - sau orice alternativa de acest gen nu e mare vrajeala de facut . E relativ simplu .

Un pic mai complicat este daca vrei un site la fel ca acesta cu chatroom incorport , paysite access cu procesare de credit card si tot bla bla-ul . Tehnic nici asta nu e deosebit de greu , insa in principiu ai nevoie de un procesator serios de plati , iar pentru asta iti trebuie firma . Paypal nu e o solutie (nu merge pe adult si daca te prinde te rade) , epassporte (desi si aici costa contul vre-o 200) nu are toata lumea , si alte solutii de acest gen - la fel nu sunt fiabile . Ai nevoie de un procesator credit cards .

Iar ca si constructie a siteului , in cazul in care nu dai peste vre-un programator care sa ti-l faca el cu mana lui de la A la Z , ai nevoie de diverse licente .
-solutia de streaming (pentru un astfel de site in jur de 2-300 $)
-gateway
-diverse alte scripturi licentiate pe care sa vrei sa le folosesti pe siteul tau (shopping cart pentru wish list , protectia cu parola a zonei membrilor , galerii foto / video , etc) .
Ma indoiesc inca ca programatorul iti va lua mai putini bani decat daca ai lua aceste scripturi gata facute si le-ai ansambla chiar tu .

Apoi e vorba si de hosting . Daca vrei sa transmiti showuri de pe siteul tau nu e de ajuns un hosting de 4$ pe luna , trebuie unul dedicat . 30-50$ /luna

Exista programe pe care sa lucrezi si care sa iti puna la dispozitie solutia lor de streaming , astfel apari si la ei pe site si pe siteul tau - atunci cand te loghezi si desigur tot ei se ocupa si de procesarea platilor. Nu e mare filozofie - si cu asta rezolvi si mai multe din 'necunoscute' coborand costurile .

Nu iese din calcul nici designul . Poti opta pentru un template gata facut (sunt destule pe net la 40-90$ bucata) sau poti plati un webdesigner sa-ti faca unul personalizat care te poate costa pana la 1000$ (depinde cat de complex este - designerii in general te taxeaza la ora de lucru , nu la lucrare / la fel si programatorii)

Mergem mai departe de vorbim de serviciile de SEO si advertising care si alea te costa daca le vrei ca la carte ?
Nu ... mai bine ne oprim aici ca deja am ajuns pe la vre-o 1000 pentru un site profesional ...

Bafta !
cristiana
Mesaje: 9
Membru din: 11 Apr 2006, 20:10
Has thanked: 0
Been thanked: 0

lovely*mist scrie:de mult tot incerc sa gasesc pe cineva care sa ma ajute sa fac un site personal..... aveti cunostinte in domeniu??? stiu si unde l-as putea promova.. problema ca e nu cunosc pe nimeni care ar putea construi unul de la 0, si aici ma refer doar ptr un singur model.... am si modele, dar de altfel cate nu se mia si gasesc :), merci ptr eventualele raspunsuri
Am o prietena care isi construieste acum propriul site, e relativ noua in domeniu dar e hotarata si dornica sa lucreze! Insa pb e ca nu prea stie cum si pe unde sa promoveze acel site..tu ai afirmat ca stii unde ai putea sa iti promovezi siteul..ai vreo idee ce poate fi impartasita? Multumesc
Sanatate, mult noroc si apoi succes!!
Avatar utilizator
wandajoy
Mesaje: 5
Membru din: 19 Feb 2007, 06:23
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Pai, daca inca mai cauti cum sa faci un site, poti sa ma add pe mess [webfour] si iti dau o mana de ajutor.
Avatar utilizator
lovely*mist
Mesaje: 7
Membru din: 12 Feb 2007, 14:36
Localitate: pe aici pe undeva
Has thanked: 0
Been thanked: 0

cel mai sigur site de promovare e camz.com tot ei iti ofera si webhostingul gratis, bafta :)
money makes the world go round
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

lovely*mist scrie:cel mai sigur site de promovare e camz.com tot ei iti ofera si webhostingul gratis, bafta :)
camz poate fi o solutie dar nu cea mai sigura .
in plus e vorba de un site personal , ceea ce inseamna ca faci din el / pe el ceea ce vrei tu nu ceea ce iti baga in traista cei de la camz.
e mult de discutat , care poate purta o discutie pe tema asta (nu intrebari prostesti) are datele mele de contact in profil . Nu prea ma ocup cu crearea de astfel de siteuri dar daca am timp va pot ghida pe un drum cat mai corect in acest sens .
Ma chinui de ceva vreme sa termin un site in lb romana referitor la tot ce inseamna webdesign , programe de afiliere si creare de siteuri personale pt modele , dar nu am suficient aplomb pentru a il finaliza (deh , ce nu iti da de mancare il lasi mai la urma) . In limita timpului de lucru disponibil sper sa il finalizez in septembrie si sper ca atunci sa puteti accesa mai multe informatii si tutoriale pe acest subiect .

Bafta !
miculrosu
Mesaje: 14
Membru din: 09 Noi 2009, 15:02
Has thanked: 0
Been thanked: 0

promovare inseamna sa ajungi in prima pagina pe google si yahoo?? daca da da-mi un pm si discutam
Scrie răspuns

Înapoi la “Listă site-uri Adult Video Chat, Cam Sites, Live Cams”