Cams.com

Listă cu siteurile de video chat plus opinii despre ele. Orice părere pozitivă sau negativă poate face o diferență, un impact. Forum Adultvideochat.ro este vizitat constant de reprezentanții platformelor de camere live videochat. MyFreeCams, Xlovecam, BongaCams, XCams, Chaturbate, Streamate, ImLive, StripChat, Cherry.tv, SoulCams și multe altele! Fă-ți curaj și spune ce ai pe suflet! ❤️❤️❤️😇😇😇✅✅✅🌈🌈🌈🤷🤷🤷🌎🌎🌎
Avatar utilizator
Lady Bee
Mesaje: 33
Membru din: 15 Noi 2010, 12:20
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna. Imi poate spune cineva daca exista pe cams optiunea "blocking countries"? Tocmai mi-am facut cont si nu gasesc asa ceva.
Mersi!
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Maleficent
Veteran
Veteran
Mesaje: 935
Membru din: 10 Noi 2005, 12:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

exista.
my account
block/unblock members
Avatar utilizator
Lady Bee
Mesaje: 33
Membru din: 15 Noi 2010, 12:20
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Multumesc :)
mary
Mesaje: 21
Membru din: 25 Aug 2012, 14:48
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ce modalitate de plata au?
alexandra1234
User Activ
User Activ
Mesaje: 255
Membru din: 02 Iun 2012, 12:49
Localitate: ceska rep
Has thanked: 0
Been thanked: 0

pay pal payoneer, wire transfer
eu merg pe paypal
draculina
User Junior
User Junior
Mesaje: 73
Membru din: 30 Oct 2012, 06:36
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Buna. Am inceput sa lucrez de acasa de ceva timp si mi-am facut cont si pe cams.com.
Problema este ca imi cer un formular W-8. am cautat pe site-ul oferit de ei si totusi nu ma pot lamuri ce trebuie sa le trimit.

Ma poate ajuta cineva ?

Multumesc .
dirtymozart
Mesaje: 21
Membru din: 30 Sep 2012, 22:06
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Cum se completeaza W8BEN?
Inainte de a explica acest lucru, va invit sa descarcati un pdf cu aceasta declaratie

http://milionarulmioritic.com/wp-conten ... fw8ben.pdf

Formularul contine patru parti:

identificarea beneficiarului declaratiei
declaratie prin care doresti sa beneficiezi de tratatul de evitare a dublei impuneri
Notional Pricipal Contract (n-am idee cum se traduce)
certificare (recunoasterea declaratiei)
Pentru a fi mai usor, voi specifica doar locurile care trebuie completate.

Partea I

casuta 1: se scrie numele complet
casuta 3: se bifeaza Individual
casuta 4: se completeaza adresa de domiciliu
casuta 5: se completeaza adresa de corespondenta daca e diferita de adresa de domiciliu
Partea a II-a

se bifeaza 9 punctul A si se alege din meniu tara (Romania)
Partea a IV-a

se semneaza, se completeaza data
Asta e tot. E important sa nu completati nimic altceva!
draculina
User Junior
User Junior
Mesaje: 73
Membru din: 30 Oct 2012, 06:36
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Multumesc frumos pentru ajutor.

Am facut intocmai cum ati scris mai sus. si totusi mi-au cerut si TAX ID.

Cei de la cams mi-au explicat printr-un mail ca este vorba despre CNP.
Avatar utilizator
contesa28
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 105
Membru din: 15 Iun 2006, 23:26
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

Buna!Imi poate spune si mie cineva, va rog, in legatura cu formularul W8, acesta trebuie completat doar de catre cei ce au conturi noi sau de toata lumea?Eu am contul de vreo 5 ani si nu-mi mai aduc aminte ce am completat la vremea respectiva si nici nu prea am mai stat pe el , decat l-am mai deschis ocazional, astfel incat n-am observat vreun mesaj sau mail legat de acest formular W8.Va multumesc frumos si va doresc o zi placuta!!
draculina
User Junior
User Junior
Mesaje: 73
Membru din: 30 Oct 2012, 06:36
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Nu stiu cum era acum 5 ani. dar daca ai lucrat pe el si ai primit banutii inseamna ca nu e nici o problema cu acel forumular. Mie mi l-au cerut la conturi noi.
draculina
User Junior
User Junior
Mesaje: 73
Membru din: 30 Oct 2012, 06:36
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Am gasit in alta discutie explicatia perfecta pt tine:)
georgemic scrie:
Trebuie completat de toti cei care au conturi facute dupa 7 sept. 2012.

Dear Model,

Thank you for your email.

We cannot process any further payments for you until you submit your tax form.

Tax forms are required for all models and studios broadcasting on our sites. Models living in the United States are required to fill out a W-9 tax form and models living outside of the United States are required to fill out a W-8 tax form. Payment will be withheld or delayed if we do not receive a W-8 form and you have registered on our site on or after September 7, 2012.

Asta mi-au raspuns ei !
StudioBz
Mesaje: 1
Membru din: 26 Feb 2014, 07:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Salut tututor incerc si eu de ceva timp sa deschid un cont de studio pe cams.com dar ma tine pe loc acel formular W8..ma poate ajuta cineva si pe mine cum se completeaza acel formular?Eu l-am completat asa in mare dar sunt cativa pasi unde nu stiu ce trebuie sa scriu..Va multumesc anticipat
Avatar utilizator
sugarPink
User Junior
User Junior
Mesaje: 62
Membru din: 15 Mai 2013, 10:12
Localitate: Baia Mare
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

daca nu ma insel, la pnctul 7 sau 8 trebuie sa iti pui cnp-ul (banuiesc ca acolo te-ai impotmolit) ;)
Avatar utilizator
consuelo
User Junior
User Junior
Mesaje: 76
Membru din: 19 Iul 2010, 21:38
Has thanked: 0
Been thanked: 0

salut
ajutati-ma sa completez formularul,ca completez si tot gresit e (((
care e diferenta dintre w8-eci si w8-ben ?
ca eu complatez w8-eci si l-am trimis dar imi zic ca nu e complet
dar sunt unele puncte unde nu stiu ce sa completez
http://www.irs.gov/pub/irs-pdf/fw8eci.pdf

nu-s sigura ca completez corect la punctele:3,7,8,9,,la 6 si 11 nu completez nimic..
merci
Tyla
Mesaje: 1
Membru din: 24 Iun 2014, 11:10
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Voua cum vi se pare traficul pe streamray de vreo luna? :roll:
Mie mi se pare ca merge foarte prost .. e doar la mine :shock: sau ..?
JohnMiles
Mesaje: 49
Membru din: 05 Iun 2014, 17:23
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Tyla , toata lumea foloseste Adobe Media Encoder pt HD acum , daca tu nu il folosesti e clar de ce nu ai trafic!
kurt912
Mesaje: 1
Membru din: 26 Aug 2014, 15:47
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Hello.
Am primit un e-mail de la Cams.com cum ca am omis ceva si ca nu pot sa "lucrez" pana atunci...
dar sincer nu stiu despre ce ar fi vorba..
stie cineva ce e de facut?
anna_strip
Mesaje: 3
Membru din: 14 Ian 2015, 04:50
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Dar daca cineva lucreaza ca model indep fara impozit si statul rom primeste de la cams.com venitul in vederea impozitarii, nu poate sa afle si de castigurile de la celelalte site-uri?
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

punctul 1.
- orice cetatean particular de pe glob, cu exceptia celor din Coreea de Nord, are voie sa-si faca un cont personal sau cate vrea el in orice teritoriu off-shore. Tu ai cont la Payoneer.

punctul 2.
- nu esti salariata la cams.com si nu realizezi venituri la cams.com ci cams.com este o platforma pe care o folosesti ca utilizator (si chiar platesti bani ca sa o folosesti !!!), o platforma unde te intalnesti ca sa vorbesti si sa te zbengui cu niste cetateni..... poti sa faci acelasi lucru pe skype, pe yahoo, la club in grozavesti sau la batatorul de covoare din spatele blocului.

punctul 3.
- in calitate de titular al unui cont off-shore , intr-o tara in care nu domiciliezi, ca sa poti dispune de fondurile tale ti s-a dat un card din care poti face extrageri oriunde pe glob.... ca o paralela, un grup de pensionari din Brasov si-au vandut apartamentele si si-au cumparat case la soare in Albania ca sa nu mai piarda bani prin calorifere, ei traiesc ACOLO din pensia lor incasata la conturile de la CEC si anume baga in bancomatul din Albania cardul emis de CEC.

punctul 4.
- orice informatie cu caracter economico-financiar se poate obtine de la oricine despre oricine pe glob dar numai cu caracter individual si ca urmare a unei decizii judecatoresti....adica , cu alte cuvinte, atat cams.com cat si payoneer cat si orice banca din Romania are OBLIGATIA sa ofere informatiile cerute dar despre UN OM, un singur om , nu despre colectivitati intregi, nu liste, nu baze de date...iar daca acestea sunt obtinute pe cai obscure si nu in baza unei decizii judecatoresti care se refera la UN OM .... ele pot fi folosite ca hartie igienica.
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

...si punctul 5.
- utilitatea sociala a acestor site-uri si a acestor zbenguieli este egala cu valoarea asa-ziselor impozite inmultita cu vreo 100.000, fapt pentru care aspectele legislative si arhitectura acestor firme sunt facute de oameni responsabili si echilibrati la cap.... nu de fiscul nostru care pentru 5 lei compusi in acte (tot de fisc ca datorie catre fisc) in 2008 opreste indemnizatia de mamica in anul 2011, sau care impoziteaza unui MINOR tranzitul prin banci al alocatiei copilului oferita de Stat... Romania este tara in care intreprinderile de Stat au fost inchise (de catre Stat) fiindca aveau datorii ...la Stat.

in concluzie: daca esti societate comerciala respecti legislatia societatilor comerciale, daca esti PFA respecti legislatia PFA, daca esti cetatean particular inseamna ca nu esti nici SRL nici PFA.
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Povestile pe forum sunt frumoase dar realitatea chiar ustura. Cel putin pe unii care sunt chiar acum cu dosarel. Daca esti curioasa de realitate contacteaza-l pe United, iti va povesti chestii foarte tari. Zic de povesti ca asta sunt, nu au nici o relevanta in real, adica nu te ajuta absolut deloc sa scapi de urmarirea penala.
anahid123
Mesaje: 1
Membru din: 16 Iul 2013, 05:26
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna,
cum pot face un cont nou pe cams daca am renuntat la studio in urma cu 10 zile sa zicem.
Studio-ul nu vrea sa trimita confirmare site-ului ca am incheiat colaborarea. Eu vreau sa lucrez de acasa, studioul la care am lucrat nu oferea nimic pentru acasa, nici macar procent mai mare de 5% in plus fata de cel de acolo.
Imi place foarte tare site-ul, si as vrea sa fac cumva sa nu fiu nevoita sa astept cele 90 de zile.
Multumesc anticipat
Scrie răspuns

Înapoi la “Listă site-uri Adult Video Chat, Cam Sites, Live Cams”