Cams.com

Listă cu siteurile de video chat plus opinii despre ele. Orice părere pozitivă sau negativă poate face o diferență, un impact. Forum Adultvideochat.ro este vizitat constant de reprezentanții platformelor de camere live videochat. MyFreeCams, Xlovecam, BongaCams, XCams, Chaturbate, Streamate, ImLive, StripChat, Cherry.tv, SoulCams și multe altele! Fă-ți curaj și spune ce ai pe suflet! ❤️❤️❤️😇😇😇✅✅✅🌈🌈🌈🤷🤷🤷🌎🌎🌎
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
simone66
Mesaje: 24
Membru din: 05 Noi 2006, 21:34
Localitate: GALATI
Has thanked: 0
Been thanked: 0

buna. incerc sa ma inscriu pe stramray si nu reusesc. ma poate ajuta cineva. multumesc. care sunt pasi.
.......................
Avatar utilizator
plasma
User Activ
User Activ
Mesaje: 260
Membru din: 20 Ian 2006, 14:02
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

http://cams.com/go/page/models_become_one.html

aici scrie pas cu pas ce acte trebuie sa le trimiti. Le scrii pur si simplu un email cu tot ce cer ei acolo si dupa o perioada..lunga..ei iti vor raspunde
onutx
User Junior
User Junior
Mesaje: 83
Membru din: 04 Mar 2008, 01:06
Has thanked: 0
Been thanked: 0

buna
a avut cineva probeme cu platile?eu astept de 3 paymenturi sa primesc banii pe epass, si nimic. prima data era facut prost conyul de epass, da s'a rezolvat si ei nu mai raspund la mailuri.plata in general in cat timp se face pe epass dupa terminarea perioadei??
Bizu23
Mesaje: 3
Membru din: 23 Aug 2008, 20:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Salutare,am inteles eu gresit sau cei de pe streamray te pot filma,si te pot pune pe internet? va rog sa imi rasp cum se poate mai clar :) ms
Avatar utilizator
Anomis
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 104
Membru din: 17 Noi 2009, 02:24
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ha ha ha ce destepti sunt astia de la Cams/Streamray, te lasa sa iti alegi ce procent vrei din incasari intre 15 % si 45 % si ca cat iti alegi procent mai mare cu atat te afiseaza mai in spate. Chiar ei iti recomanda sa iti alegi procent cat mai mic cu putinta:

"Increase your audience and make more money by adjusting your earning percentage. A lower earning percentage will place you higher on the Who's Online Now page. This will let the fans see you before other models on the page and will help give you more fans.

The ranking below is where you will be in the "Who's online Now" page if you broadcasted at this moment. Change your earning percentage and see where you would be placed compared with the other models. A higher rank means more users will get a chance to see you.


As an added bonus, models whose earnings percentage is less than 30% get their listing highlighted in red on the Who's Online page. Your stream will also be randomly selected for our new live animation feature, drawing extra attention to your Stream!"

Aiureaaa :wink:
Join the dark side .... we have cookiez !
blondytoy
User Activ
User Activ
Mesaje: 255
Membru din: 21 Feb 2010, 02:26
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Anomis as vrea sa iti raspund la post-ul tau.sa stii ca nu e chiar total aiurea acel percentage pe care poti sa-l pui low.daca te uiti pe pagina who's online now chiar din contul tau ai sa vezi ca fiecare model are un ranking in freechat,in nude si in hot models.de curiozitate in loc de 45% cat e maxim pune-l 15% si vezi cat de sus ai urcat.in orice caz,nu te contrazic cand spui ca e aiurea,pentru ca din tariful prestabili tie iti ramane foarte putin.dar e foarte recomdata pentru modele care fie ca au lipsit o perioada si vor redirectionarea de trafic inapoi fie ca sunt mai pe la inceput si au nevoie de ceva promovare.mai mult de o zi eu nu recomand sa se foloseasca ptr ca realmente te apuca nervii.dar nu e degeaba deloc.eu am folosit acest lower percantage de 2 ori pana acum si chiar a avut efect.be happy
Avatar utilizator
kenzoo252004
User Activ
User Activ
Mesaje: 234
Membru din: 18 Ian 2007, 15:33
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

sa inteleg ca dupa o perioada de timp iti poti ridica procentul de la 15% la 45%?
Avatar utilizator
KittenS
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 147
Membru din: 03 Sep 2010, 11:19
Localitate: bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eu nu am scazut sub 45% nicioadata o singura data s-a intamplat si era eroare de la site si nu am intrat on inapoi pan anu au remediat problema. parerea mea este ca nu e necesar sa scazi sub 45% pt ca oricum daca stai cu hd iti creste rankingul indeasjuns incat sa poti face banuti evidnt dupa pauza mai greutz dar se fac bani .Daaca esti model vechi mebrii te au la favorite asa ca poti sa nu iti faci griji iar dupa o pauza mai lunga mesaje trimise fanilor sunt de mare ajutor , ei vin in pvt si te ridica . In rest multa rabdare.

succes
Skins
Elite User
Elite User
Mesaje: 1140
Membru din: 28 Mai 2011, 15:01
Localitate: Videle/Tenerife
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ce pret folositi pe CAMS! sau mai bine spus,2,99$ pe min e ok? multumesc!
Avatar utilizator
KittenS
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 147
Membru din: 03 Sep 2010, 11:19
Localitate: bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

pretul este ok dar tu trebuie sa te autoevaluezi si sa vezi cum iti merge la dif preturi poate tine la pret mai mare sau poate 2,99 e prea mult depinde de tn si de ce oferi calitate cam calitate show eng etc.succes
Skins
Elite User
Elite User
Mesaje: 1140
Membru din: 28 Mai 2011, 15:01
Localitate: Videle/Tenerife
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Pai, eu stau bine sau chiar ff bine,am mers initial cu 1,99$ primele 2 luni,apoi am trecut pe 2,49 si acolo sunt de peste 9 luni, calitatea a ceea ce ofer eu rezulta din TOT! decor excelent,net de calitate,camera HD, show-uri bune si excelente, dovada pvt-urile de 30 min-1 ora sau si mai mult, nu ma plang de $$ doamne fereste, dar vroiam sa imi fac o idee,de schimbat nu schimb pretul pentru ca am spenderii mei si imi e ca daca schimb posibil sa ii pierd, sunt printre primele 50 modele, am castigat de 3 ori modelul zilei si o data modelul lunii, multumesc frumos pentru raspuns,raman in continuare pe tariful meu,era doar o curiozitate a mea!
Skins
Elite User
Elite User
Mesaje: 1140
Membru din: 28 Mai 2011, 15:01
Localitate: Videle/Tenerife
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

A primit cineva banii pe CAMS pe, perioada trecuta? ar fi trebuit sa intre incepand de azi.
Cory
User Junior
User Junior
Mesaje: 59
Membru din: 15 Ian 2011, 12:43
Has thanked: 0
Been thanked: 0

cum merge la voi acest site ca la mine este DEZASTRU
desir3_m3
Mesaje: 30
Membru din: 31 Iul 2011, 18:11
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna, momentan lucrez pe 2 site-uri de care pot spune ca sunt ''indragostita'' (Imlive si Cams), am cam 6 luni de cand fac chat si chiar se vede diferenta la banuti pe zi ce trece, asa ca m-am hotarat sa-mi mai gasesc maxim 2 site-uri bune pe care sa lucrez asa ca am o intrebare pt voi: cams si cumtv sunt aceleasi sau pot lucra simultan pe ele? pt ca daca vreau sa-mi fac cont pe cumtv ma duce pe aceeasi pag pe care am facut cont si pe cams si nu as vrea sa-mi fac cont degeaba. Chiar am nevoie de raspunsul asta, sau daca stiti si alte site-uri pe care putea lucra, dar nu gen LJ pentru ca am incercat si nu prinde :)
Multumesc frumos.
Skins
Elite User
Elite User
Mesaje: 1140
Membru din: 28 Mai 2011, 15:01
Localitate: Videle/Tenerife
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Face parte din aceiasi retea, asa ca; inscrie-te pe CAMS,si vei aparea si pe CUMTV cat si pe alte site-uri din retea,este bine acest lucru deoarece asa vei obtine o mai buna promovare a ta in intreaga retea.
Avatar utilizator
KittenS
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 147
Membru din: 03 Sep 2010, 11:19
Localitate: bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

dap asa este . nu ai nev de doua conturi separate e de ajuns sa ai cont pe cams ca tu te vezi pe toate inclusiv cumtv ffadult etc.
desir3_m3
Mesaje: 30
Membru din: 31 Iul 2011, 18:11
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna, multmusc de raspunsuri :) stiti si alte site-uri gen cams sau imlive?
Seara faina
Skins
Elite User
Elite User
Mesaje: 1140
Membru din: 28 Mai 2011, 15:01
Localitate: Videle/Tenerife
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Poti incerca streamate,un site bun daca te ti de el.
Avatar utilizator
joesancez
Elite User
Elite User
Mesaje: 1102
Membru din: 16 Ian 2008, 17:15
Localitate: Fetesti/Bahamas
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

desir3_m3 scrie:Buna, multmusc de raspunsuri :) stiti si alte site-uri gen cams sau imlive?
Seara faina
Alte siteuri unde sa poti face $ adica care au trafic sunt destule, trebuie sa vezi care ti se potriveste tie, de amintit:
Livejasmin
Xlove
Webcamstars
Adultwork etc,

Citeste aici:
lista-site-uri-adult-video-chat-f9.html

primele 11 siteuri din lista cele puse la "stiky" sunt siteuri bune.
Imagine
Skins
Elite User
Elite User
Mesaje: 1140
Membru din: 28 Mai 2011, 15:01
Localitate: Videle/Tenerife
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Uite ca si CAMS-ul face schimbari :

New WON System

November 3, 2011

We listened to your feedback, and created a new system for ranking the Who's On Now (WON) page.

Your new WON ranking will now be based on multiple factors, including revenue per minute, bounty members per minute, your member vote average, HD, total revenue, and the earnings percentage you set for yourself. We'll calculate these factors based on your last 30 days of activity.

Please also note that members can now sort their WON page by country, as well as customize their WON by moving individual models up and down the page.

Thanks,

Your Streamray Team



Interesant , ramane sa vedem cum va fi.
Avatar utilizator
inocenta
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 198
Membru din: 28 Mai 2005, 11:51
Localitate: Brasov
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

Ca de obicei ceata totala :) fac ei ce fac si iar ne baga in dileme
Scrie răspuns

Înapoi la “Listă site-uri Adult Video Chat, Cam Sites, Live Cams”