ExtasyCams

Listă cu siteurile de video chat plus opinii despre ele. Orice părere pozitivă sau negativă poate face o diferență, un impact. Forum Adultvideochat.ro este vizitat constant de reprezentanții platformelor de camere live videochat. MyFreeCams, Xlovecam, BongaCams, XCams, Chaturbate, Streamate, ImLive, StripChat, Cherry.tv, SoulCams și multe altele! Fă-ți curaj și spune ce ai pe suflet! ❤️❤️❤️😇😇😇✅✅✅🌈🌈🌈🤷🤷🤷🌎🌎🌎
Avatar utilizator
Ellyeda
Mesaje: 19
Membru din: 05 Mar 2006, 01:12
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Cu toate ca este cam tarziu raspunsul, dar poate mai ajuta pe careva, cel putin in viitor. Da, este adevarat lucrul despre Iasi, si despre data de 16, cand se trimit banii fetelor din Romania, dar banii se primesc. Accepta numai conturi in lei, si se trimit banii la cursul zilei in acel cont. Eu am cont pe acest site cam tot de la inceputul lui, si cam asa se primesc banii, pe 19, 20, 21 ale lunii. Si faza cu 20 de centi pe ora, indiferent daca faci sau, este adevarata. Intr-adevar, banii se fac cam greut, tinand cont de faptul ca nu au cine stie ce trafic, si ca dau modelelor atat de putin, ma refer la $/min. Daca nu ai ce face vreo 8-10 ore pe zi cel putin, atunci se merita sa stai pe el. Bye, si bafta la banuti!
PS: Eu am primit si sume de 200$, si sume de 1000$, si nu sunt nici "ruda" cu "ownerul".
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Kara
Mesaje: 10
Membru din: 23 Mar 2006, 05:33
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Da ... s`a intamplat o minune , am primit si eu banii de pa extasy cu o mica intarziere de doar 27 de zile !!!! Pai asta e site serios?? Asa ceva nu mi se pare normal , daca tot au asa intarziere trebuia sa fi zis de la inceput : platim la 15ani de la incheierea perioadei si macar stiam sa`i las pe testament nepotilor... ma scuzati imi vars nervii aici, Romania, iubesc tara asta :lol: Amin
bonita_ro
Mesaje: 29
Membru din: 19 Mar 2006, 21:39
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Si pana la urma ce se mai aude de acest site ? Au devenit seriosi? se poate lucra cu ei am vazut ca sunt fete online
Avatar utilizator
BellaBella
Mesaje: 41
Membru din: 28 Mar 2005, 17:03
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ellyeda scrie:Cu toate ca este cam tarziu raspunsul, dar poate mai ajuta pe careva, cel putin in viitor. Da, este adevarat lucrul despre Iasi, si despre data de 16, cand se trimit banii fetelor din Romania, dar banii se primesc. Accepta numai conturi in lei, si se trimit banii la cursul zilei in acel cont. Eu am cont pe acest site cam tot de la inceputul lui, si cam asa se primesc banii, pe 19, 20, 21 ale lunii. Si faza cu 20 de centi pe ora, indiferent daca faci sau, este adevarata. Intr-adevar, banii se fac cam greut, tinand cont de faptul ca nu au cine stie ce trafic, si ca dau modelelor atat de putin, ma refer la $/min. Daca nu ai ce face vreo 8-10 ore pe zi cel putin, atunci se merita sa stai pe el. Bye, si bafta la banuti!
PS: Eu am primit si sume de 200$, si sume de 1000$, si nu sunt nici "ruda" cu "ownerul".
$1000?????????? WOW !!!!!!!!! SI NU ESTI RUDA CU OWNERUL? INSEAMNA CA ESTI CHIAR OWNERUL SI VREI SA NE ABURESTI !!!!!! DECI FRATILOR SI SURORILOR ! CITITI IN PRIMUL RAND CONTRATUL SI APOI STITI CE AVETI DE FACUT,DACA VA BAGATI SAU NU...:D
Avatar utilizator
Ellyeda
Mesaje: 19
Membru din: 05 Mar 2006, 01:12
Has thanked: 0
Been thanked: 0

LOL! Tare faza cu "esti chiar ownerul"! Nu sunt, si nici nu as vrea, iti spun doar din experienta mea. Cunosc (personal) o fata care a facut aproape 3 mii pe acest site. Nu a zis nimeni ca este usor, este mult de munca, trebuie sa stai cel putin 8 ore pe zi, daca vrei sa vezi rezultatul la sfarsit. Mie una mi-au trimis banii mereu la timp. Poate sunt eu mai norocoasa....?! Hmmm, sau poate abereaza altii....
DoarEu
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 411
Membru din: 25 Sep 2005, 02:13
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ellyeda scrie:LOL! Tare faza cu "esti chiar ownerul"! Nu sunt, si nici nu as vrea, iti spun doar din experienta mea. Cunosc (personal) o fata care a facut aproape 3 mii pe acest site. Nu a zis nimeni ca este usor, este mult de munca, trebuie sa stai cel putin 8 ore pe zi, daca vrei sa vezi rezultatul la sfarsit. Mie una mi-au trimis banii mereu la timp. Poate sunt eu mai norocoasa....?! Hmmm, sau poate abereaza altii....
... mai bine arunc o grenada
... mai bine te duci in padure :lol:

Daca nu stii bancul ti-l fac eu in corel intr-o zi si ti-l pun pe mail .

3000$ : 0,20 = 15000 minute . Am sa fiu indulgent si am sa spun 2 membrii simultan - ceea ce aduce calculul la 7500 minute , ceea ce dupa mintea mea fierbinte inseamna peste 100 de ore de privat pe luna (si repet ... astea cu indulgenta) .

Sa nu ma iei cu vrajeli ca stateau aia ca nebunii cate 20 in privat - ca-ti dau cu statisticile de la traffic in cap ca sa vazi cat e de jos siteul la capitolul asta .

Despre seriozitate nu ma pronunt , pentru ca mie nu-mi place sa vorbesc fara sa stiu , asa cum o ard ba cu stanga - ba cu dreapta - multi inteligenti...
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Nu cunosc interiorul lui ExtasyCams , dar cred ca este putin exagerat raspunsul tau DoarEu.... o spui ca si cum ar fi imposibil de realizat asa ceva. Chiar daca vb de ExtasyCams.. eu nu as baga mana in foc ca nu exista modele capabile sa aiba 8 ore de privat din 12-14 lucrate (atat cat lucreaza un model care isi vede bine interesul).

Situl are pret mic la general, in plus de asta are si modele online in jur de 30-40 la orice ora... are sa zicem destule avantaje sa atraga clientii... Eu unul vad realizabil ce a spus domnisoara mai sus.. .cu multa munca etc.. si bineinteles conteaza si clientii activi pe care ii are ExtasyCams... dar la cat marketing amestecat cu spam.. mirrors la greu etc.. au facut pana acum.. imi e greu sa cred ca nu au cel putin 2-3 mii de clienti inregistrati... 500 din astia daca sunt activi intr-o luna... este suficient pentru o fata buna... sa acumuleze 8 ore de privat la 12-14 lucrate zilnic.

Acum nici eu nu sunt convins ca domnisoara are 100% dreptate, dar nici nu as spune cu asemenea tarie, ca e imposibil.

Eu unul cunosc cateva modele... care din 12 ore lucrate au intre 6 si 10 ore de privat pe zi, pe jasmin, unele stau pe 1.49 altele pe 1.99, la ele deja e anomalie sa stea mai mult de 15 min in free fara privat. Iar in jasmin pentru 90% din fete media generala de privat pe zi se invarte undeva la 1 ora. Automat cele 10% care isi fac treaba asa cum trebuie... vor suge tot trafficul.. pentru ca merita.. restul vor ramane cu "cojile"

Asa o vad si pe ExtasyCams.. este deajuns sa fie 1-2 modele cu adevarat meseriase si vor suge tot trafficul, pentru ca pe restul de 38 le doare la "bascheti".. Cele 1-2 modele vor face 2-3 mii pe luna.. tot ce e posibil.. iar restul intre 0 si 500...

Cam asta... in concluzie nu mi se pare asa o mare absurditate ceea ce a spus domnisoara Ellyeda.

Inca ceva.. asa ca fapt divers... cand lucram cu DS (DirectSex)... modelele cu talent aveau intre 10 si 16 ore de privat .. din 8 lucrate... la pret general in jur de 1$/min pentru client.. partea modelului venea undeva tot la 0.20 pe minut... iar pentru modelele astea 80-90% din timpul de privat era doar chat... 10-20% show (in general soft core). Bineinteles ExtasyCams nu se compara cu DS... dar cu toate astea eu cred ca exista si acolo cateva modele care sa isi ia partea leului...

Am intervenit la subiectul asta... pentru ca am impresia ca se exagereaza mult ... la chestiile astea legate de "teoria conspiratiei". Din acest motiv unii utilizatorii se simt super incomod sa spuna anumite lucruri despre activitatea lor... pentru ca pe buna dreptate.. ori nu vor fi crezuti.. sau mai rau.. se apuca altii sa ii treaca repede la "conspiratori"...

Eu cred, ca cei care vad intotdeauna conspiratie, intr-o afirmatie care depaseste normalitatea, sau experienta lor ... isi fac rau singuri fara sa constientizeze ... isi vor canaliza tot timpul energia pentru a gasi "merele de aur" , cand in majoritatea cazurilor "merele'' erau deja la ei....

Cand tratezi un lucru cu superficialitate ... la fel vor fi rezultatele.. parerea mea
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
DoarEu
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 411
Membru din: 25 Sep 2005, 02:13
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Nu cred ca esti in acest moment in masura sa ne vorbesti de teoriile ale conspiratiilor in timp ce un alt topic este 'curatat' pentru ca in mijlocul celor spuse pe acolo se afla unul din adminii / moderatorii acestui site , iar alte sute de mesaje offtopic si care aduc lezari unuia sau altuia raman bine merci in arhiva si sunt date char exemple negative .

Pun pariu ca nici macar nu esti convins de ce ai scris mai sus , dar cand iti trebuie argumente pentru a ingropa ceva , sau pe cineva , aceste argumente devin plauzibile in mod fortat .

Nu ma astept sa se publice acest mesaj ...
Avatar utilizator
gica_care_este
Veteran
Veteran
Mesaje: 526
Membru din: 13 Oct 2005, 02:17
Localitate: Unde agati harta-n cui
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

DoarEU.... daca te doare atat de tare... si sunt atatea nedreptati pe acest forum.. de ce mai apari aici?
Daca nu iti place ghiveciul... de ce il mananci nene?
Du-te si ii-ati o satala mai bine, e mai usoara.
Te-ai plans incontinuu de fapt ca moderatorii fac treaba asa... cum le convine lor. Si tot timpul cineva a avut ceva cu tine.

Te-ai plans si prin posturi si prin PM-uri ca numai tie iti cenzureaza moderatorii dreptul la replica, pe cand altii sunt lasati sa (te faca) cu ou si cu otet si nu ai dreptul la replica.

Oricum ar da-o cineva, tot nu-i bine.....

Hotaraste-te ce vrei frate.
Populus Romanus Fuckum Est
DoarEu
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 411
Membru din: 25 Sep 2005, 02:13
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Pentru incoerenti nu am replica . Esti prea mic chiar si pentru mine ... care sunt atat de mic ...

Daca ma adresez cuiva ma adresez lui SAD - punct .
Avatar utilizator
Dorian
User Activ
User Activ
Mesaje: 294
Membru din: 08 Aug 2005, 20:19
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

gica_care_este scrie:.....si sunt atatea nedreptati pe acest forum.. de ce mai apari aici?
Daca nu iti place ghiveciul... de ce il mananci nene?
Du-te si ii-ati o satala mai bine, e mai usoara.

Mai...nea Gica...cand ai fost ales sa fii admin, deci sa reprezinti acest forum in relatia cu noi, sunt sigur ca ti s-a precizat, daca acest lucru nu ai reusit sa-l deduci singur, ca te afli pe un forum public.


Public...presupune...in viziunea mea, ca fiecare sa-si exprime parerea, in limita unor reguli stabilite initial, desigur.

Dar in momentul in care vii si ne recomanzi sa mancam salata, daca nu ne place ghiveciul, nu faci altceva decat sa consideri acest forum mosia ta personala.

Pana una alta, forumul acesta este in viata datorita celor multi...caci altfel...nu ti-ar ramane altceva de facut decat sa-ti pui singur pumnul in gura, sau...sa te joci singur...tu intrebi...si tot tu sa raspunzi.


gica_care_este scrie: Hotaraste-te ce vrei frate.

Eu cred ca cel in masura sa raspunda la aceasta intrebare, esti chiar tu.
Avatar utilizator
Dorian
User Activ
User Activ
Mesaje: 294
Membru din: 08 Aug 2005, 20:19
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

SAD^^EYES scrie: Eu unul cunosc cateva modele... care din 12 ore lucrate au intre 6 si 10 ore de privat pe zi, pe jasmin, unele stau pe 1.49 altele pe 1.99, la ele deja e anomalie sa stea mai mult de 15 min in free fara privat. Iar in jasmin pentru 90% din fete media generala de privat pe zi se invarte undeva la 1

...Dupa putina divagatie, in post-ul meu precedent, sa revenim la subiect.

Perfect de acord cu tine, SAD, insa, se pune urmatoarea problema, cate zile rezista un host la asemenea ritm...si...pe parcursul unei perioade cate zile poate beneficia de un astfel de trafic?
Avatar utilizator
gica_care_este
Veteran
Veteran
Mesaje: 526
Membru din: 13 Oct 2005, 02:17
Localitate: Unde agati harta-n cui
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Dorian scrie: ...Dupa putina divagatie, in post-ul meu precedent, sa revenim la subiect.
Eu as zice putin mai multa dar in fine....

Las-o asa...
Populus Romanus Fuckum Est
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Perfect de acord cu tine, SAD, insa, se pune urmatoarea problema, cate zile rezista un host la asemenea ritm...si...pe parcursul unei perioade cate zile poate beneficia de un astfel de trafic?
:) Aceste modele pot rezista foarte mult Dorian, de ordinul anilor, pentru ca atunci cand faci ceva care iti place... si mai ai si rezultate pe deasupra... pierzi notiunea timpului. Este normal sa cedezi psihic si fizic, atunci cand domeniul in care lucrezi... nu iti face placere

Trafficul pe un site bine cotat, este dat de model Dorian... un model bun nu are diferente mari intre realizari, dupa o zi pe alta...Sunt indradevar zile mai slabe, dar de cele mai multe ori zilele slabe se datoreaza tot starii de spirit a modelului. Diferenta dintre un model normal si unul talentat, este ca cel de-al doilea.. are harul (sau a fost invatata) de a vedea lucrurile cat mai obiectiv. Stie sa isi depisteze greselile si sa le indrepte la timp pentru a salva o zi aparent proasta. Intr-o zi slaba modelul normal va da vina pe site... Chiar daca ar fi adevarat... din principiu nu este bine sa dai vina pe site... pentru ca atunci cand o faci.. iti auto elimini toate sansele de a mai realiza ceva pe ziua respectiva. Atunci cand iti spui “nu merge siteul” practic nu mai poti face nimic, esti legat de maini si de picioare, nu mai poti indrepta nimic din moment ce este vina siteului. E simplu.. dai vina pe site.. si ai scapat ... nu te doare capu' ... dar nici nu poti avea pretentii pentru rezultate adevarate in viitor.

In schimb un model talentat, a invatat demult ca “a da vina pe site” este egal cu “imi tai singura picioarele”, si atunci incepe sa dea vina pe ea insasi. Oare nu sunt obosita? Oare nu cumva m-am imbracat prost in seara asta? Oare mi-am aranjat decorul nasol? Sunt cumva nervoasa si stresata.. si vizitatorii ma simt? Am cearcane? Etc Si atunci se apuca sa schimbe x, y si z, si in cele mai multe cazuri reuseste sa salveze ziua de lucru... iar cand nu reuseste.. doar pentru faptul ca s-a agitat... este imposibil sa nu o fi remarcat cineva in orele de agitatie, acel cineva se poate transforma oricand in client mai tarziu, in alta zi... in alta sapt. etc

Cand modelul normal ajunge intr-o zi asa rapid pe la vreo 200.. gata inchide siteul.. “mama ce bine mi-a mers azi”... in schimb modelul talentat... trage in ziua respectiva pana la epuizare totala... si de multe ori se intampla sa incheie 16 ore de munca.. cu realizari de peste 500. Ea stie ca in orice luna exista 3-4 astfel de zile care au menirea sa compenseze zilele mai slabe (adica alea de 150-200 in 8 ore)

Modelul talentat nu trebuie impins de la spate.. el stie singur ce are de facut.. si este foarte interesat de meseria care o practica... munca nu este vazuta ca un chin ci dimpotriva este asociata cu distractia, dorinta de a ajunge cat mai sus nu este asociata cu miile de $... mai degraba la ele se asociaza cu dorinta de a fi cat mai populare acolo unde lucreaza.. dorinta de a fi mai buna decat colega de top.. etc

Modelul talentat ajuns in top, stie ca nu poate ramane acolo, decat daca acorda o atentie deosebita muncii sale, se lupta permanent cu modelele care ii fac concurenta.. si automat se perfectioneaza pentru ca altfel.. ar fi la coada... si orgoliul ei de model de top nu ii permite acest lucru.

Pentru ca munca este asociata cu distractia... si procentul de confort mental este super ridicat la ele... pot rezista foarte mult timp.. fara sa fie afectate aproape deloc.. la ele si 16 ore de munca continuua in unele zile este o nimica toata... Dupa ceva timp de munca asiduua (cateva luni... cativa ani depinde numai si numai de model), chiar daca e vazuta ca o distractie... intervine totusi oboseala.. si atunci singure isi iau masurile de precautie..la modul... pauze de 2 sapt la fiecare 2-3 luni lucrate... niciodata pauze foarte lungi.. altfel iti scade popularitatea si apoi iar te chinui sa te ridici ... Dupa ce isi incarca bateriile... mai poate baga o sarja de 6 luni fara pauze mai mari de 1 zi.

De obicei ele isi iau maxim 3 zile de pauza pe luna.. au un program foarte bine stabilit... de ex: "intru la 9 seara si stau pana la 9 dim, apoi dorm pana la 5 dupa amiaza... ma trezesc... ies putin la plimbare.. ceva cumparaturi.. daca este cazul... vin acasa ma pregatesc de site... Cand simt nevoia ies dupa site mai devreme.. si ma duc sa imi iau lenjerie... accesorii... decoruri... ca sa mai schimb atmosfera... apoi le testez... ma admir in oglinda... si adorm fericita... ma trezesc seara si deabia astept sa intru pe site.. sa le prezint clientilor noul meu look etc... Ma distrez toata noaptea si deabia astept sa se faca iar seara.. trebuie sa imi vina clientul ala bun... Uneori ma mai trezesc din somn sa imi verific mailul... apoi adorm din nou... si tot asa” .. Atat timp cat ea nu se simte obosita si face cu placere ceea ce face... toate bune si frumoase... poate rezista pe termen nedefinit...

Munca online este un stil de viata pentru ele... iar unui model care lucreaza numai si numai pentru bani... ii este practic imposibil sa inteleaga ce simte si ce impact are video chatul asupra unui model, pe care o uita dumnezeu pe site, doar pentru ca ii place la nebunie ceea ce face.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
Ellyeda
Mesaje: 19
Membru din: 05 Mar 2006, 01:12
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Doar_Eu, exagerezi mult. 1. Calculele tale sunt eronate, deorece nu intra 2 membrii simultan, ci mai multi. Vorbesti in necunostinta de cauza, te asigur. Daca ai fi citit primul meu post in legatura cu extasy, ai fi inteles multe. Nu a zis nimeni ca se fac bani usori, este munca multa, dar se fac totusi, daca rezista modelul multe ore online, dar asta este problema ta. Eu ce am spus, am spus-o din proprie experienta, si tot din cunostintele mele, am dat exemplu pe modelul din top. Te-ai exprimat de parca ceilalti care si-au zis parerea suntem niste dobitoci, si ai facut tu repede niste calcule fara niciun temei, si le-ai postat aici. Nu cred ca cel/cea care a deschis topicul acesta, a facut-o ca sa se certe careva, sau a-si impune parerea, cum ai facut-o tu. Acum poti sa-mi bagi carne in frigider pt. tot anul ( :wink: imi place puiul mult :D ), dar eu am raspuns unui post, din experienta proprie pe acest site, nu facand niste calcule doar.
Have a great day!
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Revenind la ExtasyCams, problema s-a pus asa:

"Poate ajunge 1 model pe ExtasyCams... sa faca aproape de 3 mii intr-o luna?" ... nu s-a vorbit nici de constanta realizarilor... nici de cat poate rezista modelul etc.. era o chestie simpla.. se poate ca intr-o luna sa faca 3000 sau nu ?

Si 3 clienti daca avea ExtasyCams si tot era posibil pentru 1 model sa faca 3000 intr-o luna. Era suficient ca la 1 din aia 3 sa i se puna pata pe un model, si o tinea non stop in privat, pana ii trecea "dragostea".. Si fac pariu ca intrau si ceilalti 2 la ea.. doar de curiozitate.. ca o vedeau tot timpul in privat.

DoarEu a zis tare si raspicat ca e imposibil, si a trimis modelul la "padure"

Eu am fost mai optimist si am spus ca vad lucrurile altfel, si nici acum nu vad ce pare atat de fictiv in afirmatia "1 model a facut 3000 intr-o luna pe ExtasyCams".. Foarte bine ca a facut, bravo ei, doresc la cat mai multe modele sa faca cel putin 3 mii pe extasycams

Din pacate esenta problemei nu are legatura nici cu ExtasyCams nici cu ce a facut un model intr-o luna, problema este ca multi din cei care cred ca au atins nivelul de profesionalism in video chat, incep sa vada numai “conspiratii” si deja se vad maestrii in arta de a deconspira ceea ce nu a fost niciodata conspiratie.

Cel mai probabil ca in urmatorii ani, nu vor exista multe modele care sa faca 3000 pe luna in ExtasyCams.. asta e clar... Ceea ce nu imi era mie clar... este rautatea cu care se sare la gatul noilor utilizatori, pentru o simpla afirmatie, care poate fi cat se poate de reala.

Unii au ajuns sa se manifeste precum “cainii turbati”, te musca doar daca indraznesti sa le iesi in cale... Pacat...
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

ONTOPIC
SAD^^EYES scrie:Acum nici eu nu sunt convins ca domnisoara are 100% dreptate, dar nici nu as spune cu asemenea tarie, ca e imposibil.

Cam asta... in concluzie nu mi se pare asa o mare absurditate ceea ce a spus domnisoara Ellyeda.
Realist adevarat si moderat (si ma refer la tot postul). E mai greu sa comentezi atat timp cat nu ai toate datele problemei, de asta cred ca asta ar fi tonul pe care poti comenta postul asta, dar deh nu toti au aceeasi stapanire de sine. Si totusi o parere generala poti sa-ti faci dupa anumite date care pot fi aflate (modele online, trafic, aspect site, suport, modalitati de plata, recomandari, etc), date pe care s-au bazat in comentarii si DoarEu si Sad, date care probabil m-au determinat si pe mine sa nu dau mai mult de 5 click-uri pe site. Si totusi fiecare se poate insela, asa cum stim sigur ca altii se inseala cu privire la lucruri care noua ne sunt fff familiare. Cum multi se inseala cand nu cred ca sunt modele ce au facut milionul $, se inseala atunci cand nu cred, sa-i zic reclama, de pe jasmin cu posibilitatea de a face 3000-5000$/perioada etc. Multi judeca dupa propiile realizari, netinand cont ca pe orice site exista si varfuri. De asta pana la proba contrarie tipa poate avea dreptate, prin asta am trecut eu cu userul vb-necredinciosul, dar mi-am dat seama ca indiferent ce se intampla pierderea e a lui, nu va fi niciodata o minte deschisa, va fi un cramponat, si nu va putea spera la mai mult. Eu in toate posturile mele nu am vrut sa fac decat sa dau speranta sau sa arat ca se poate, pentru ca am observat tendinta de a se scadea tariful si la tarif din ce in ce mai mic sa se faca tot mai multe, asta pentru ca videochatul pare sa devina sport national.

OFFTOPIC

Pare sa continue aici o disputa din alta parte si as vrea sa lamuresc lucrurile sprea a nu degenera in ce nu a vrut sa fie, sau sa lase loc la interpretari. La un topic despre frauda SVIDEO pune un link spre un articol dintr-un ziar, stire ce eu am vazut-o la tv, intocmai ca articolul. SVIDEO face un mic comentariu (cu care sunt de astfel de acord, dar unii pot fi altii nu, asta ar fi putut fi de comentat), dar nu, vin diversi cu replici, pe baza articolului, nu din alte surse. Afirma ca fapta tinerilor incriminati nu e inselaciune. Pai daca aia nu mai e inselaciune atunci ce dracu se mai numeste inselaciune? Intelegeam, daca aveau alte date din alte surse, daca stirea de la tv si cele din ziare erau manipulatorii(se practica), dar nu, ei comentau ce citisera in acel articol. Si cautau pseudoargumente pentru a justifica un punct devedere aberant. Altii faceau comparatii intre situatii care departe de a putea fi alaturate. Ei bine, replica mea a fost ca nu am cu cine discuta acolo, sustin si acum, nu pot intelege ilogica si denaturarea pe fata a unor intelesuri simple. Am recitit acum topicul, daca putea cineva sa-mi ceara socoteala acolo, poate era SVIDEO care putea interpreta ca replica era adresata si lui, postand si el acolo(lucru neadevarat), dar o face altcineva, total offtopic si personal, persoana care cred eu ca nu are voie sa faca asta considerand-o mult inferioara. Am mai avut niste replici, de la care nu ma pot opri in situatii de genul asta. Asta sunt eu, niciodata nu am intors obrazul, intotdeauna am replicat inzecit, nu pot trai umilit, dar in acelasi timp ofer sansa revansei. Avantajele sunt la el, stiind chiar si locul de unde tastez, deci oricand, daca se crede ofensat poate sa ma contacteze. De asta mi-am si facut public ip si numar de telefon. Nu ma ascund in spatele unui nick. Exist si stiti unde sa ma gasiti.
Am mai spun intr-un pm, atunci cand nu ma mai vreti aici pur si simplu imi spuneti si am plecat, nu voi avea alt nick, tocmai ca nu ma pot ascunde in spatele lui. Pana atunci, nu pot sa nu am reactii mai virulente cand vad tot felul de posturi de lenesi. Vad in diferite posturi, chiar si in asta cati bani se fac si asta nu-i motiveaza sa dea un search inante de a posta. E un topic acum in care infinity, da nu mai putin de vreo 3 replay-uri cu linkuri spre topicuri din acest forum in care exista raspunsul.
E adevarat, acesta e un forum, dar nu e ca oricare forum, e unul pe care sunt informatii cum poti face bani sa traiesti mai mult decat decent, poate chiar sa te realizezi, si eu consider bataie de joc fata de userii ce posteaza informatii valoroase(nu eu), fata de ei insisi, fata de viata, cand nu au macar bunul simt sa citeasca tot inante de a posta. De asta voi continua sa le raspund asa cum o fac, nu-mi voi schimba stilul, nu pentru niste lenesi, pe care nu ma lasa principiile sa-i tolerez.
Tin sa precizez ca nu fac echipa cu nimeni altcineva pe aici, am cunoscut cateva persoane, dar asta nu influenteaza deciziile mele si sunt singur raspunzator pentru ele. Oricare alta vendetta e independenta de mine.
Daca asta contravine regulilor site-ului doar sa-mi spuneti, am un prieten oarecum nou, symbian 3-erd care abia asteapta mai multa atentie de la mine, sau domnisoarele care doresc sa ne bucuram impreuna de faptul ca au intrat in posesia unui buletin.

PS: S-a mai postat in timp ce scriam...se pare ca are priza topicul :)) . Cred totusi Sad ca nu la noii veniti se sare la gat , ci la cei noi care sunt nesimtiti de lenesi.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
DoarEu
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 411
Membru din: 25 Sep 2005, 02:13
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Uite cum vad eu lucrurile , logic si clar , ca doar draq' sugerezi ca-s specialist , sa nu ma fac de ras ... nu ?

In medie un model care lucreaza in studio are in jur de 30-40 de ore de conectare EFECTIVE pe saptamana .
Aceiasi durata de conectare o au si modelele independente serioase , muncitoare si cu potential . Cu riscul de a jigni cateva persoane (ca nu are extasycams asta asa de multe modele) afirm ca un model (sa zicem serios si muncitor ca Infinity) nu se preteaza in primul rand la 0,20$ pe minut , si in al doilea rand nu se preteaza la un site ca acesta .

In aceste conditii , calculul care urmeaza devine din start eronat din 2 motive :
1. Un astfel de model nu sta conectat 40 de ore pe saptamana
2. Sa zicem ca este un model care nu stie prea multe , se preteaza la acest site ca o alternativa a faptului ca nu se descurca cu altele , isi indeplineste astfel cele 40 de ore online saptamanale . Si chiar si asa , poti numi asta a fi un model de top chiar si pentru un site ca extasy ?

Cu media la 35-40 de ore , lunar sunt sa zicem 150 de ore de conectare .

Acum matematic :
150 ore (insemnand 9.000 minute) X 0,20$ bonusul pe ora stata online=30$
raman 2970 :roll:
2970 $ / 0.20 pe minut = 14.850. minute ramase de facut .
Asta inseamna ca pe parcursul celor 150 de ore de conectare modelul are non stop membrii (nu MEMBRU - MEMBRII) in chatroom .

Trafficul web - cu o medie scazuta de vizitatori . Vezi in link si cate linkuri are in google !
http://www.statbrain.com/www.extasycams.com/
Atentie ! Statbrain da media pe ziua respectiva , vezi aici
http://www.alexa.com/data/details/traff ... sycams.com
si ai sa vezi ca sunt zile si cum 1000-1200 de vizitatori pe zi .
Repet ! Vizitatori - nu membrii .
Acum priviti aici :
http://www.statbrain.com/www.livejasmin.com/
si pe Jasmin sunt putini cei care sar de 500 pp , sa fim realisti ...

In plus , trfficul extasycams vine de unde ?
de pe siteuri de genul asta
http://www.theyarelive.com/forum/about91.html

Analiza de traffic poate continua . Cei care stiu sa caute si sa vada mai multe despre sursele din care ii vine trafficul nu are decat sa o faca

I rest my case .

In plus , exista un forum - Chathosthelper , unde elyada facea reclama de mama focului la extasycams . Desigur , e o coincidenta de nume , sunt sigur ....

Prin urmare , teoria celor 3000$ pe extasycams nu prea sta in picioare , vorbind argumentat , si zic eu cu ceva argumente nu doar cu teorii ...
Pe lume , trebuie sa recunosc , mai exista si fenomene paranormale . Nu cred insa ca acesta e unul din ele .
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

DoarEu scrie:In plus , exista un forum - Chathosthelper , unde elyada facea reclama de mama focului la extasycams . Desigur , e o coincidenta de nume , sunt sigur ....
.
Pentru mine ajunge si doar argumentul asta, intareste parerea ce o aveam deja dupa cateva clickuri pe site. Probabil e adevarat, oricum nu voi studia nimic, ca pentru mine nu merita osteneala.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

DoarEu... tu esti 100% convins, ca din peste 1000 de modele inregistrate, si vreo 150-200 active pe ExtasyCams, nu a reusit pana acum nici una sa se apropie de 3 mii intr-o luna, chiar daca vb de 0.20$ minutul ?

Nu te mai chinui sa imi explici cu statistici etc, video chatul este orice, numai matematica nu.

Daca ma iau dupa teoria cu statisticile atunci ifriends http://www.statbrain.com/www.ifriends.net/ are de 6 ori mai putin traffic decat jasmin, si ce ar trebui sa inteleg de aici? Ca este de 6 ori mai slab decat livejasmin?

Nici pentru mine extasycams nu prezinta interes...ca de altfel nici un alt site momentan, in afara de cel in care m-am format.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

SAD^^EYES scrie:Daca ma iau dupa teoria cu statisticile atunci ifriends http://www.statbrain.com/www.ifriends.net/ are de 6 ori mai putin traffic decat jasmin, si ce ar trebui sa inteleg de aici? Ca este de 6 ori mai slab decat livejasmin?
Pai de aici se intelege un lucru sigur, ca pe LJ, se perinda de 6 ori mai multa lume decat pe IF. Si in continuare incep divagatiile si presupusurile, cam ceea ce faceti si voi fata de extasy, si foarte usor se poate imparti lumea in tabere in functie de afinitati(sentimente), si nu de logica(matematica).
Si daca veti face combinatii de posibilitati plecand de la ipoteza de mai sus vor iesi vreo 6 posibilitati, se intuiesc usor, dar numai 2 vor conta pentru beligeranti, if mai tare sau lj mai tare. Ambele parti vor gasi argumente pro si contra. Dar aici nu mai e matematica. Ba mai mult modelul ce e top pe o platforma poate fi zero pe cealalta, sunt lumi diferite.
Se poate specula ca tot traficul de pe if e platitor, si ca traficul pe lj e facut de romanii plictisiti(tabara cu sufletul aproape de if) si chipurile pe if s-ar face bani, sau ca in proportii egale membrii de pe ambele site sunt platitori(cealalta tabara) si atunci ar avea castig de cauza lj. Si unii si altii ar aduce ca argument suprem paymenturi, care sunt sa zicem cam la fel de mari. Si asa se pot crea 2 tabere care matematic ar avea ambele dreptate. Dar astea ar fi varfurile, care intradevar ridica stacheta site-ului, dar nu prea zic mare lucru despre majoritate sau partea de jos.
Dar eu cred ca problema nu se poate pune asa de simplu e mult mai nuantat totul. Cred ca mai mult conteaza factorul caruia eu ii zic indice de abordabilitate, care il definesc ca fiind adaptabilitatea modelului la sistem, intelegerea acestuia, usurinta cu care o face, sansa de a face bani din prima zi fara a avea un antrenament prealabil si cunostinte prea mari in domeniu, timpul si usurinta cu care intri on ca host, etc, factor de care depind incepatorii, mai ales cei care nu lucreaza in studio, cei citesc forumul asta si se hotarasc sa incerce.
Si din punctul asta de vedere cred ca lj bate clar if. Parere iar personala e ca if inseamna faliment pentru un incepator, lj o sansa imensa daca il abordeaza cu seriozitate si multa munca. Dar mai cred ca putinii membri care ii mai are if, bat mult ca posibilitati de cheltuiala pe cei de pe lj, dar sunt si mult mai pretentiosi, elevati in cerinte, si doar o foarte mica parte dintre hosti ii atrage. Cei harsiti in lumea asta, in nici un caz un incepator, dar desigur sunt si exceptii. In schimb cred ca pe lj sunt un numar mai mare de membri/cap de host.
O ora mi-am pierdut timp si cu extasy, nu merita un comentariu din partea mea, poate cineva o fi facut 3000$, probabilistica e de partea ta Sad, dar nu stiu daca acum mai face cineva sau daca va mai face in viitorul apropiat. Pe val acum e lj-ul(si siteurile olandeze dar alea sunt alta poveste), are cea mai mare accensiune si e in urcare, dar undeva se va opri(asta e matematica), si nu vor mai face toti "new entry" bani ca si pe if pana in anii sa zic '02, ci doar "elita" care stie cerintele, ca acum pe if. Dar pana atunci mai e si nu poate decat fi intrevazuta evolutia, "cine stie ce va fi" :) dar trebuie profitat de orice oportunitate ivita, si extasy nu e, de obicei le simt, e doar un ciup, ciup, ca or fi si varfuri razlete de 3000$ neinteresant daca privesti din punctul de vedere expus mai sus.
Bine-nteles ca si aceste pareri nu sunt matematica, doar supozitii, care pot fi combatute, dar totusi sunt obtinute printr-o atenta observatie.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
DoarEu
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 411
Membru din: 25 Sep 2005, 02:13
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Nu sunt chiar asa de habotnic incat sa nu admit ca nu poti avea dreptate , mai ales in cazul tau SAD . Hai totusi sa vedem topicul in ansamblul sau si sa vedem ca totul a pornit de la un fel de reclama mincinoasa sa zicem .

Hai sa admit , dar asa doar de dragul vorbelor , ca pe extasy ar exista un model care face 3000 pe luna . Dar ar fi doar unul in timp ce restul s-ar scxalda eu stiu , poate la 1-300 . Si atentie - pentru 300 pe siteuri de tipul asta e destul de multa munca . Se stie ca siteurile tip nude / olandeze au membrii care nu prea adora chatul si doar show-ul . Exista si excceptii , sunt sigur de asta , insa destul de rare .

Daca consideri in continuare ca de dragul de a incerca sa faca acesti 3000 de dolari un newbie trebuie sa fie indus in eroare , pune tata sus pe site reclama la extasycams cu 'models wanted' ca da bine :P

E adevarat ca in video-chat nu e matematica - e gandire - sansa - e orice altceva decat matematica . Eu prefer insa sa-mi aleg siteurile matematic , speculand orice plus sau minus al acestora , privind statistici de traffic (cifre matematice nu?) si alte lucruri de acest gen .

Iar referitor la Statbrain si statisticile de traffic pentru cele trei siteuri -lj-if si extasy - e evident a se observa marea diferenta intre cele trei .
lj intotdeauna va avea un traffic mult mai mare fata de if pentru ca ofera ceva free , si sunt multi pierde vara pe acolo . In plus hai sa vedem cati promoveaza awe si cati promoveaza clickcash . In acest moment rata de conversie la jasmin este de aproximativ 1:240 ceea ce inseamna - eliminand din schema modelele si membrii deja existenti - precum si free surferii deja existenti - aproximativ 2000 de noi membrii zilnic pe jasmin . Poate sunt mai multi , poate mai putin - aici chiar e relativa matematica ca nu poti stii exact cati vizitatori sunt noi - si cati il au in bookmarks .
Jasminul atrage acest peste 1mil de vizitatori prin FREE . Pe asta se bazeaza strategia acestui site si a celorlalte cu free .


iFriendsul nu are free , atrage prin alte instrumente de marketing , si in general se bazeaza - dupa parerea mea - pe membrii cu state vechi - poate chiar de la inceputurile acestui site - de unde provine si exigenta acestora in a isi alege modelele - de care vorbeste si XPfather . Nu am o statistica in acest sens , insa in mod logic rata de conversie ar trebui sa fie mult mai mare fata de lj pentru ca in campaniile lor de marketing nu apare acest FREE , si prin urmare , trafficul proaspat poarta un iz mult mai puternic de 'traffic target'

Nu pot spune si acelasi lucru despre extasy , din simplul motiv ca acei 4-6000 de vizitatori zilnici nu sunt veniti din campanii de amploare pe google , msn , yahoo sau unde mai vrei tu , ci pe forumuri de doi lei cum am dat si in exemplul de mai devreme , bloguri , spam .

Asa cum am mai spus-o , cum ai spus-o si altii , o mai repet inca o data : orice este posibil pe extasycams . Teoretic pot exista modele care sa faca 3000 . Logic (bazat tot pe teorie nu pe matematic) nu prea se poate , iar matematic nici atat .

In final consider ca s-a alocat prea multa cerneala pentru acest site , si de aici , cu parere de rau se vede foarte clar care este tendinta unei mari parti ai userilor forumului .
In acest moment sunt peste 60 de comentarii la un site despre extasycams in timp ce articolele cu adevarat interesante si care te invata cate ceva , puse cu stiky aici
http://www.adultvideochat.ro/forum_ro/viewforum.php?f=5
aduna toate la un loc 66 de comentarii . E oare normal ?

Pentru toti acestia care iubesc castigurile usoare pe extasy si vor sa faca 3000 am spus si o repet : nu se poate ! Dar pentru ca suntem o tara libera - desi cenzura in anumite cazuri contrazice asta :wink: - fiecare e liber sa tina cont de recomandarea mea si sa nu se inscrie pe site , la fel cum si cineva se poate inscrie pe site si poate sa castige 3000 :roll: .

Hai sa punem punct aici , ca altfel incep si eu ca XPfather si cer screenshoturi care desigur nu o sa vine niciodata .
Încuiat

Înapoi la “Listă site-uri Adult Video Chat, Cam Sites, Live Cams”