ExtasyCams

Listă cu siteurile de video chat plus opinii despre ele. Orice părere pozitivă sau negativă poate face o diferență, un impact. Forum Adultvideochat.ro este vizitat constant de reprezentanții platformelor de camere live videochat. MyFreeCams, Xlovecam, BongaCams, XCams, Chaturbate, Streamate, ImLive, StripChat, Cherry.tv, SoulCams și multe altele! Fă-ți curaj și spune ce ai pe suflet! ❤️❤️❤️😇😇😇✅✅✅🌈🌈🌈🤷🤷🤷🌎🌎🌎
Încuiat
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

ExtasyCams

Site Romanesc
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
SoulCams Models Studios wanted
TENICA
User Junior
User Junior
Mesaje: 80
Membru din: 14 Feb 2005, 23:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

si e bun de ceva site ul asta?
scorpion2005
Mesaje: 4
Membru din: 19 Iul 2005, 14:11
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mi-am facut cont pe extasycams.com...

Se pare ca nimeni nu a auzit de el pana acum. Clienti sunt cam unul la 30 minute, dar fiindca e la inceput, merge.

Partea cea mai buna e ca accepta modele din romania si nu mai platesti comisioane la banci...banii vin tot din romania.
Avatar utilizator
WalkerRo
Mesaje: 44
Membru din: 13 Apr 2005, 11:48
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Am vazut si eu site-ul si pare dragalas,partea cea mai interesanta e k dau 0,20$ pe ora indiferent daka ai prv sau nu.Oare o fi adevarat ?
ps:Seamana izbitor de mult cu crazywebcam.
Avatar utilizator
POWER
Mesaje: 24
Membru din: 03 Aug 2005, 01:52
Localitate: BUCHAREST
Has thanked: 0
Been thanked: 0

extasycams.com E ACELASI CU startcams.com ...hostat la RDS IASI.
S-ar putea sa am sursa incorecta dar cineva a lucrat pe el..si dupa ce a facut o suma frumusica i-a fost inchis contul pe motiv "ca lucreaza si pe alte siteuri".
Hai sa fim seriosi nici IF nici alte super siteuri nu au pretentii de a nu lucra si in alte parti si s-a gasit siteul asta "beton" cu reguli absurde. DA! cand o sa aiba trafic si o sa asigure unui model un venit de cel putin 1000 usd pe luna..da atunci pot sa zic ca poti sa pui conditii...cand nu si esti varza ..stai draq in banca ta si zici saru'mana ca iti lucreaza modelele pe site.
ALEX
Avatar utilizator
Madea Ionut
Mesaje: 35
Membru din: 06 Iun 2005, 19:41
Localitate: Iasi
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

POWER scrie: extasycams.com E ACELASI CU startcams.com ...hostat la RDS IASI.
S-ar putea sa am sursa incorecta dar cineva a lucrat pe el..si dupa ce a facut o suma frumusica i-a fost inchis contul pe motiv "ca lucreaza si pe alte siteuri".
Hai sa fim seriosi nici IF nici alte super siteuri nu au pretentii de a nu lucra si in alte parti si s-a gasit siteul asta "beton" cu reguli absurde. DA! cand o sa aiba trafic si si o sa asigure unui model un venit de cel putin 1000 usd pe luna..da atunci pot sa zic ca poti sa pui conditii...cand nu si esti varza ..stai draq in banca ta si zici saru'mana ca iti lucreaza modelele pe site.
Dap!!! ai dreptate..siteul e varza..sunt tzapari!daca ai facut mai mult de 700-800$ nu te astep[ta sa iti primesti banii!!!!...cum vede ca ai8 adunat ceva ..iti inchide contul..gasind un motiv...ca sa iti ia banii
!!

this is live..:P
Avatar utilizator
raulis
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 118
Membru din: 14 Mar 2005, 07:46
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eu nu prea vad atata trafic pe site-ul asta .... am stat mai multe nopti si pana acum am 30 $ .. cred ca il las in pace ... acum mai aud ca da si tzeapa .. hmm a patit-o cineva cu astia?
scorpion2005
Mesaje: 4
Membru din: 19 Iul 2005, 14:11
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Am primit si primii bani.... totul e ok pe Extasy.

Interesant e ca platesc si 15% impozitul modelelor la fisc, "impozit final" zic ei, asa ca banii primiti sunt deja impozitati si nu mai trebuie re-declarati la finante. Uite ca se poate legal si in Romania.

Partea proasta e ca nu prea au trafic, daca stai 6 ore pe zi poti face maxim 600-700 pe luna, asa ca-ti mai trebuie macar un site doua pe care sa mai stai cu split.
Avatar utilizator
raulis
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 118
Membru din: 14 Mar 2005, 07:46
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

scorpion2005 scrie:Am primit si primii bani.... totul e ok pe Extasy.

Interesant e ca platesc si 15% impozitul modelelor la fisc, "impozit final" zic ei, asa ca banii primiti sunt deja impozitati si nu mai trebuie re-declarati la finante. Uite ca se poate legal si in Romania.

Partea proasta e ca nu prea au trafic, daca stai 6 ore pe zi poti face maxim 600-700 pe luna, asa ca-ti mai trebuie macar un site doua pe care sa mai stai cu split.
Ai avut sume mai mari de 700 - 800 de la sumele astea in sus se plange lumea ca dau teapa, eu am primit suma de la ei dar nu era in nici un caz asa de mare:)
Avatar utilizator
Mihai78
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 192
Membru din: 25 Oct 2005, 16:39
Localitate: Europe
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

raulis scrie:
scorpion2005 scrie:Am primit si primii bani.... totul e ok pe Extasy.

Interesant e ca platesc si 15% impozitul modelelor la fisc, "impozit final" zic ei, asa ca banii primiti sunt deja impozitati si nu mai trebuie re-declarati la finante. Uite ca se poate legal si in Romania.

Partea proasta e ca nu prea au trafic, daca stai 6 ore pe zi poti face maxim 600-700 pe luna, asa ca-ti mai trebuie macar un site doua pe care sa mai stai cu split.
Ai avut sume mai mari de 700 - 800 de la sumele astea in sus se plange lumea ca dau teapa, eu am primit suma de la ei dar nu era in nici un caz asa de mare:)
Fe pyment se ocup o firm din iasi..sume pre mari nu se fac..au fost si cazuri in care nu sau mai vazut banii deloc... pe motiv c nu sa facut sum minima...desi o depasisem cu mult..

va spun din experienta!
PISI
Mesaje: 2
Membru din: 30 Oct 2005, 17:23
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

aveti grija cu acest site... pt ca daca cititi bine contractul ... ca host ti se pun in carca o mie de probleme... ca in momentul in care le vine un control de la audit si ii gaseste in neregula cu ceva ... amenzile sunt suportate de chat hosti... lolllll... si automat daca au control si tu ca chat host apari ca lucrezi ...ai facut bani la ei in timp de 2 luni de exemplu si nu ai platat taxele catre stat... mare amenda iti vine acasa si te ia pe sus ... asa ca mai bine renuntati... si colaborati cu alte site'uri... mia bine iti da un strain teapa decat sa'ti dea un roman...hehehe]
pisica
scorpion2005
Mesaje: 4
Membru din: 19 Iul 2005, 14:11
Has thanked: 0
Been thanked: 0

"Ai avut sume mai mari de 700 - 800 de la sumele astea in sus se plange lumea ca dau teapa, eu am primit suma de la ei dar nu era in nici un caz asa de mare:)"

Nu, nu am avut sume mai mari de 700-800 si sigur nu au fost astfel de cazuri. Am avut 600 in prima luna si eram pe locul 2 in top, asa ca nu puteau fi "tzepe" de 700-800 LOL

"...ai facut bani la ei in timp de 2 luni de exemplu si nu ai platat taxele catre stat... mare amenda iti vine acasa si te ia pe sus ... asa ca mai bine renuntati... si colaborati cu alte site'uri..."
LOL

In ce priveste taxele, e normal ca orice model sa-si plateasca taxele la stat, indiferent de pe ce site primeste banii. Bine, nimeni nu le plateste, iar partea cu 'mare amenda mare' si cu luatul pe sus e deocamdata de domeniul SF. Ce voiam sa spun e ca cei de la extasy iti platesc ei taxele, in momentul in care se face plata pentru modele se face plata si la fisc pentru veniturile obtinute de tine. Nu pentru ca ar avea ei excese de generozitate, ci pentru ca fiscul ii obliga, dupa noul cod fiscal ;)

Luna asta mai am de primit 900, si daca ii primesc si pe astia declar oficial subiectul cu neseriozitatea tuturor romanilor inchis.

Apropos de site-uri romanesti, mai lucreaza cineva pe vreunul?
Avatar utilizator
Cody_is
User Junior
User Junior
Mesaje: 86
Membru din: 30 Oct 2005, 22:55
Localitate: acasa
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

salutare :) ziceti-mi si mie va rog e vreun baiat care sa fi facut bani pe site-ul asta ca sa ma dumiresc si eu....ca din ceea ce cunosc...am inteles ca la baieti trafic nu prea e:) sanks si multa bafta..la toate:)
Avatar utilizator
raulis
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 118
Membru din: 14 Mar 2005, 07:46
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Cody_is scrie:salutare :) ziceti-mi si mie va rog e vreun baiat care sa fi facut bani pe site-ul asta ca sa ma dumiresc si eu....ca din ceea ce cunosc...am inteles ca la baieti trafic nu prea e:) sanks si multa bafta..la toate:)
Din propria-mi experienta iti spun ca eu nu am facut bani pe acest site doar la cuplu am reusit sa fac ceva dar nu am stat ca nu prea aveau trafic fata de ceilalti, acum nu mai stiu daca s-a imbunatatit traficul.. la fel bafta in toate
Avatar utilizator
BellaBella
Mesaje: 41
Membru din: 28 Mar 2005, 17:03
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

scorpion2005 scrie:"Ai avut sume mai mari de 700 - 800 de la sumele astea in sus se plange lumea ca dau teapa, eu am primit suma de la ei dar nu era in nici un caz asa de mare:)"

Nu, nu am avut sume mai mari de 700-800 si sigur nu au fost astfel de cazuri. Am avut 600 in prima luna si eram pe locul 2 in top, asa ca nu puteau fi "tzepe" de 700-800 LOL

"...ai facut bani la ei in timp de 2 luni de exemplu si nu ai platat taxele catre stat... mare amenda iti vine acasa si te ia pe sus ... asa ca mai bine renuntati... si colaborati cu alte site'uri..."
LOL

In ce priveste taxele, e normal ca orice model sa-si plateasca taxele la stat, indiferent de pe ce site primeste banii. Bine, nimeni nu le plateste, iar partea cu 'mare amenda mare' si cu luatul pe sus e deocamdata de domeniul SF. Ce voiam sa spun e ca cei de la extasy iti platesc ei taxele, in momentul in care se face plata pentru modele se face plata si la fisc pentru veniturile obtinute de tine. Nu pentru ca ar avea ei excese de generozitate, ci pentru ca fiscul ii obliga, dupa noul cod fiscal ;)

Luna asta mai am de primit 900, si daca ii primesc si pe astia declar oficial subiectul cu neseriozitatea tuturor romanilor inchis.

Apropos de site-uri romanesti, mai lucreaza cineva pe vreunul?
Si eu sunt pe Extasy,dar decat sa ma trezesc cu tzepe mai bine ma las pagubasa,tocmai am citit si contractul lor si e lesne de inteles ca trebuie sa o tai de la ei,bineinteles dupa ce-mi iau banii...e prea stresant sa ma gandesc daca imi trimit sau nu banii,mai bine stau in banca mea. Bafta la toti !
Avatar utilizator
blueice
User Junior
User Junior
Mesaje: 52
Membru din: 25 Sep 2005, 10:57
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Aveti grija cu site-ul asta. daca dati search cu google dupa extasycams veti gasi o multime de forumuri in care mr Alex s-a inscris si a postat doar un singur post, multe dintre ele sunt spam. Deci. daca omul isi face publicitate facand spam pe forumuri din afara, la ce va puteti astepta de la el vis-a-vis de incredere si seriozitate?
Avatar utilizator
BellaBella
Mesaje: 41
Membru din: 28 Mar 2005, 17:03
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

blueice scrie:Aveti grija cu site-ul asta. daca dati search cu google dupa extasycams veti gasi o multime de forumuri in care mr Alex s-a inscris si a postat doar un singur post, multe dintre ele sunt spam. Deci. daca omul isi face publicitate facand spam pe forumuri din afara, la ce va puteti astepta de la el vis-a-vis de incredere si seriozitate?
Oricum era de asteptat ca intr-o buna zi sa-si arate arama pe fatza,nu crezi?
:(
vio_smile4u
Mesaje: 23
Membru din: 29 Mai 2005, 20:56
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

nu stiu de ce dar inclin sa cred ca ori toate siteurile au inceput sa au o grava problema in a plati modelele ce lucreaza pe cont propiu ... ori la cite modele au nu mai stiu ce si cum si sistemul lor operational nu este bine pus la punct. am primit pe data de 16 un mail de la extasy in care se scuza prostesc(Platile pentru octombrie au fost trimise in 2 transe, pe 15 noiembrie pentru modelele din afara tarii si 16 noiembrie pentru modelele din Romania).... azi este 19 si nimic..... CE SE INTIMPLA???????
Avatar utilizator
BellaBella
Mesaje: 41
Membru din: 28 Mar 2005, 17:03
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

vio_smile4u scrie:nu stiu de ce dar inclin sa cred ca ori toate siteurile au inceput sa au o grava problema in a plati modelele ce lucreaza pe cont propiu ... ori la cite modele au nu mai stiu ce si cum si sistemul lor operational nu este bine pus la punct. am primit pe data de 16 un mail de la extasy in care se scuza prostesc(Platile pentru octombrie au fost trimise in 2 transe, pe 15 noiembrie pentru modelele din afara tarii si 16 noiembrie pentru modelele din Romania).... azi este 19 si nimic..... CE SE INTIMPLA???????
Aceeasi chestie si aici,ori isi bat joc de noi,ori nu stiu ce sa mai zic..... :cry: .Cine mai spune ca a primit banul de la extasy nu-l mai cred nici in ,,ruptul capului,,.... :cry:
vio_smile4u
Mesaje: 23
Membru din: 29 Mai 2005, 20:56
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

asa este bella ... tin minte ca atunci cind nu se stia de extasy pe forum erau 10 fete maxim online ..acum sint undeva la 20 sau mai mult .... FETELOR ... NU MAI LUCRATI PE ACEST SITE... ESTE TEAPA CLARA ... sau lucrati daca va place sa lucrati pe un site care nu va plateste....
Avatar utilizator
BellaBella
Mesaje: 41
Membru din: 28 Mar 2005, 17:03
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

vio_smile4u scrie:asa este bella ... tin minte ca atunci cind nu se stia de extasy pe forum erau 10 fete maxim online ..acum sint undeva la 20 sau mai mult .... FETELOR ... NU MAI LUCRATI PE ACEST SITE... ESTE TEAPA CLARA ... sau lucrati daca va place sa lucrati pe un site care nu va plateste....
CORECT! Asa ca fetelor,dati-i bataie la lucratul pe de-a moaca ! :lol:
scorpion2005
Mesaje: 4
Membru din: 19 Iul 2005, 14:11
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eu am primit banii de vineri. :lol:

Dar am o prietena care nu i-a primit inca... cred ca modelele care au cont la Raiffaisen primesc primele banii, asa a fost si luna trecuta.

Bella, tu esti pe cont propriu sau la studio?
Încuiat

Înapoi la “Listă site-uri Adult Video Chat, Cam Sites, Live Cams”