XLoveCam ♥️✅👍

Listă cu siteurile de video chat plus opinii despre ele. Orice părere pozitivă sau negativă poate face o diferență, un impact. Forum Adultvideochat.ro este vizitat constant de reprezentanții platformelor de camere live videochat. MyFreeCams, Xlovecam, BongaCams, XCams, Chaturbate, Streamate, ImLive, StripChat, Cherry.tv, SoulCams și multe altele! Fă-ți curaj și spune ce ai pe suflet! ❤️❤️❤️😇😇😇✅✅✅🌈🌈🌈🤷🤷🤷🌎🌎🌎

Do you like XLoveCam, Xlove?

Da
0
Niciun vot
Nu
0
Niciun vot
Sunt curios
0
Niciun vot
Nu ma intereaza
1
100%
Nu am auzit de ei
0
Niciun vot
 
Voturi totale: 1
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

alexalex101 scrie:Poate sa imi explice cineva care e treaba cu TVA-ul pe XLOVE ? Il platim noi catre organele fiscale sau acesta se aplica de catre site si este platit de catre ei ? Merci!
Informatii suplimentare despre situatia TVA pe Xlove

Din cate am inteles (in cazul Xlovecam) daca atat membrul cat si modelul / studioul sunt din Uniunea Europeana, TVA-ul trebuie platit de model sau studio, dar doar daca modelul sau studioul genereaza mai mult de 65 000 de euro anual conform documentului de mai jos primit de la un consultant fiscal.
Please find here below the Decision of 16 December 2014 regarding the V.A.T system


Official document:

,,COUNCIL IMPLEMENTING DECISION

of 16 December 2014

extending the application of Implementing Decision 2012/181/EU authorising Romania to introduce a special measure derogating from Article 287 of Directive 2006/112/EC on the common system of value added tax

(2014193 1/EU)

THE COUNCIL OF THE EUROPEAN UNION,

Having regard to the Treaty on the Functioning of the European Union,
Having regard to Council Directive 2006/112/EC of 28 November 2006 on the common
system of value added tax('), and in particular Article 395(1) thereof, Having regard to the proposal from the European Commission, Whereas:
(1) By letters registered with the Secretariat-General of the Commission on 28 April 20 14 and 22 August 2014, Romania requested authorization for a measure derogating from point ( 18) of Article 287 of Directive 2006/1 l 2/EC in order to continue to exempt from value added tax (VAT) taxable persons whose annual turnover is no higher than the equivalent in national currency of EUR 65 000 at the conversion rate on the day of its accession to the Union ('the measure '). The measure would continue to release those taxable persons from certain or all of the obligations in relation to VAT referred to in Chapters 2 to 6 of Title Xl of Directive 2006/ 112/EC.

(2) In accordance with the second subparagraph of Article 395(2) of Directive 2006/112/EC, the Commission informed the other Member States by letter dated 1 September 2014 of the request made by Romania. By letter dated 3 September 2014, the Commission notified Romania that it had all the information necessary to consider the request.

(3) A special scheme for small enterprises is already available to Member States under Title XII of Directive 2006/ 112/EC. Under point ( 18) of Article 287 of Directive 2006/ 112/EC, Romania may exempt from VAT taxable persons whose annual turnover is no higher than the equivalent in national currency of EUR 35 000 at the conversion rate on the day of its access10n.

(4) By Council Implementing Decision 2012/ 181/EU (2), Romania was authorized, until 31
December 2014 and as a derogating measure , to exempt from VAT taxable persons whose
annual turnover is no higher than the equivalent in national currency of EUR 65 000 at the conversion rate on the day of its accession. Given that this higher threshold has resulted in reduced VAT obligations for the smaller businesses, whilst such businesses may still opt for the regular VAT arrangements in accordance with Article 290 of Directive 2006/112/EC, Romania should be authorized to extend the measure for a further limited period.

(5) According to the information provided by Romania, the measure will have only a negligible impact on the VAT collected at the stage of final consumption.

(6) The derogation has no impact on the Union's own resources accruing from VAT, HAS ADOPTED THIS DECISION:

Article 1

In the second paragraph of Article 2 of Implementing Decision 2012/181/EU, the date '31 December 2014' is replaced by '31December2017'.


Article 2

This Decision shall apply from 1 January 2015".

Please find here below the information related to video chat activity:



9329 Amusement and recreation activities
Description:
- Service agreement - special events (weddings, baptism, parties etc) - video shooting, photo and sound effects (mechanical or live music)
- Service agreement - special events (weddings, baptism, parties etc) - restaurant to rent
Service agreement - special events (weddings, baptism, parties, etc) - between the organizer company and
the client
- Service agreement - special events (weddings, baptism, parties etc) - video shooting, photo and sound effects (mechanical or live music)
- Service agreement - special events (weddings, baptism, parties etc) - cakes, events cakes and other
confectionery and pastry products preparation. Consequently, there is a NACE for video chat activities.
Besides these NACE the following ones are to be introduced:
479 - Retail sale activities by mail order houses, over the nternet 5911 - Motion picture, video and television programme activities
5912 - Motion picture, video and television programme post-production activities 5913 - Motion picture, video and television programme distribution activities 5920 - Sound recording and music publishing activities
9609 - Other service activities n.e.c

The taxable base of V.A.T does not depend of the chosen NACE. The company shall become V.A.T
payer when the threshold of 65.000 Euro of its turnover has been reached.



A limited liability company which has been recently set up is firstly registered as a non-payer of V.A.T one until the threshold of 65.000 euro is exceeded. It is also registered as microentreprise as payer of 3% income tax until the same threshold of 65.000 euro is exceeded.
It must have registered minimum one employee paying the following taxes in this regard:
Social security of 39.25% (employee+ company); Salary tax of 16% (employee, only).
Sper sa ajute.

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
SoulCams Models Studios wanted
Laura0210
User Junior
User Junior
Mesaje: 71
Membru din: 23 Feb 2015, 20:45
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Buna,

Am inceput de vreo 2 saptamani pe acest site si merge binisor la privaturi dar nu am priceput care este treaba cu Tips-urile si nu am gasit nicaieri ce am voie si ce nu am voie sa fac pe Free Chat. Si de asemenea care e treaba cu Lovers? Am 4 pana acum. Cu ce ma ajuta? Iar cand primesc Love am inteles ca ma ridica pe pagina (depinde cate am primite) sau ceva de genul asta.

Ma poate lamuri cineva?

Multumesc anticipat!
Avatar utilizator
angeline
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 180
Membru din: 04 Sep 2008, 06:00
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Laura0210 scrie:Buna,

Am inceput de vreo 2 saptamani pe acest site si merge binisor la privaturi dar nu am priceput care este treaba cu Tips-urile si nu am gasit nicaieri ce am voie si ce nu am voie sa fac pe Free Chat. Si de asemenea care e treaba cu Lovers? Am 4 pana acum. Cu ce ma ajuta? Iar cand primesc Love am inteles ca ma ridica pe pagina (depinde cate am primite) sau ceva de genul asta.

Ma poate lamuri cineva?

Multumesc anticipat!

Buna Laura ,tipsurile sau bonusurile cum le zic ei pot fi acordate de membri atat in free chat cat si in private chat , teoretic daca vorbim de nuditate , pentru bonus poti fi nude tits pentru cel mult 3 min , atat accepta site-ul , eu asa stiu dar, bineinteles ca sunt membri care abuzeaza si cer mai mult decat accepta site-ul contra acestor bonusuri . Iti recomand sa intrebi inainte ce se vrea pentru un bonus si apoi sa ii spui membrului respectiv daca esti sau nu de acord sa faci acel lucru , asta poate insemand de exemplu sa te schimbi in alta tinuta inainte de pv etc ... depinde de tine sau pot fi acordate pur si simplu ca si cadou :lol: :lol:
Loversii se actualizeaza la fiecare ora , nu raman de pe o zi pe alta , sunt un fel de "like" ca sa il numim asa care te pot ajuta in cazul in care membrii selecteaza modul de vizualizare pe site dupa "loves " . Daca petreci mai mult timp in pv numarul lovesurilor scade , actualizandu-se dupa cum am spus din ora in ora . Pe tine ca model nou e posibil sa te ajute si sa te promoveze mai bine un numar mai mare de loves , cu cat mai multi cu atat vei fi mai sus in pagina daca se selecteaza modul de vizualizare al modelelor dupa loves , acesta nefiind singurul , mai e si votes , best rating , new models etc
Bon courage !
Laura0210
User Junior
User Junior
Mesaje: 71
Membru din: 23 Feb 2015, 20:45
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

angeline scrie:
Laura0210 scrie:Buna,

Am inceput de vreo 2 saptamani pe acest site si merge binisor la privaturi dar nu am priceput care este treaba cu Tips-urile si nu am gasit nicaieri ce am voie si ce nu am voie sa fac pe Free Chat. Si de asemenea care e treaba cu Lovers? Am 4 pana acum. Cu ce ma ajuta? Iar cand primesc Love am inteles ca ma ridica pe pagina (depinde cate am primite) sau ceva de genul asta.

Ma poate lamuri cineva?

Multumesc anticipat!

Buna Laura ,tipsurile sau bonusurile cum le zic ei pot fi acordate de membri atat in free chat cat si in private chat , teoretic daca vorbim de nuditate , pentru bonus poti fi nude tits pentru cel mult 3 min , atat accepta site-ul , eu asa stiu dar, bineinteles ca sunt membri care abuzeaza si cer mai mult decat accepta site-ul contra acestor bonusuri . Iti recomand sa intrebi inainte ce se vrea pentru un bonus si apoi sa ii spui membrului respectiv daca esti sau nu de acord sa faci acel lucru , asta poate insemand de exemplu sa te schimbi in alta tinuta inainte de pv etc ... depinde de tine sau pot fi acordate pur si simplu ca si cadou :lol: :lol:
Loversii se actualizeaza la fiecare ora , nu raman de pe o zi pe alta , sunt un fel de "like" ca sa il numim asa care te pot ajuta in cazul in care membrii selecteaza modul de vizualizare pe site dupa "loves " . Daca petreci mai mult timp in pv numarul lovesurilor scade , actualizandu-se dupa cum am spus din ora in ora . Pe tine ca model nou e posibil sa te ajute si sa te promoveze mai bine un numar mai mare de loves , cu cat mai multi cu atat vei fi mai sus in pagina daca se selecteaza modul de vizualizare al modelelor dupa loves , acesta nefiind singurul , mai e si votes , best rating , new models etc
Bon courage !

Multumesc frumos pentru explicatii. M-am lamurit acum. Imi place site-ul chiar daca francezii si elvetienii sunt mai ciudati :) Dar se merita. Te pup
Shadow
Mesaje: 25
Membru din: 23 Noi 2015, 21:16
Has thanked: 11 times
Been thanked: 5 times

buna .. din pacate am observat ca in caz de chargeback wi iti iau din bani 100% of the cb .. nu numai partea care ti a revenit tie in earnings de la acel memebru .... ei retin 5% din earnings pt 180 days dar in caz de chargeback ei nu platesc nimic .. te incarca pe tine cu 100% suma care corespunde CB-lui. Vb din proprie experienta... not fair at all ...la nici un alt site nu am mai intalnit asa ceva ....
Avatar utilizator
angeline
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 180
Membru din: 04 Sep 2008, 06:00
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Shadow scrie:buna .. din pacate am observat ca in caz de chargeback wi iti iau din bani 100% of the cb .. nu numai partea care ti a revenit tie in earnings de la acel memebru .... ei retin 5% din earnings pt 180 days dar in caz de chargeback ei nu platesc nimic .. te incarca pe tine cu 100% suma care corespunde CB-lui. Vb din proprie experienta... not fair at all ...la nici un alt site nu am mai intalnit asa ceva ....
S-a discutat deja pe subiect . Voila xlove-sunt-doar-ale-noastre-t14430.html
Avatar utilizator
Nick-Xlovecam
Mesaje: 9
Membru din: 14 Mar 2011, 13:23
Localitate: Netherlands
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Dear Models and Studios,

A new stand alone broadcasting software is available in your Performer Manager page.

XLStreamer it's a Windows platform software, compatible with all major Windows OS (7, 8, 10 – 32 or 64 bit), it uses latest encoding technologies for great video/audio quality with low system resources usage.

XLStreamer
can take advantage from the new Intel cpu technology to ensure the optimal quality vs resources usage ratio.

To use XLStreamer first download the software from your Performer Manager page (left side bar), Install it in your computer, perform all AIR updates if requested by the installation then RUN the software from your Performer Manager page. You need to be logged in to your model account in order for XLStreamer to run successfully.

In case of any issues do not hesitate to contact our Live Support Team.

Best regards, Nick
Xlovecam.com Team
Nekko
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna,
aveam o mica curiozitate despre noua gaselnita a xlove-lui
Ce parere aveti despre actionpanel( cu liveaction si Interactive Toys)? De asemenea se merita folosirea OhmiBod-ul pe xlove? sau e pierdere de baterii degeaba?
ryuga
Mesaje: 8
Membru din: 24 Noi 2016, 13:20
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Este cineva caruia i s-a inchis contul peste noapte la XLove fara avertismente?
Am lucrat din 2012 si n-am avut nicio problema si boom de cateva zile mi s-a inchis contul ,cer lamuriri cica sa citesc observatiile ,intreb care observatii si nu mi se mai raspunde.
Am peste 1700 euro in cont si nu stiu cum ii voi recupera.
Poate i s-a intamplat cuiva acest lucru,poate trebuie sa am rabdare dar cu banii astia ti se aprind toate.

Merci de raspuns!
Avatar utilizator
angeline
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 180
Membru din: 04 Sep 2008, 06:00
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ryuga scrie:Este cineva caruia i s-a inchis contul peste noapte la XLove fara avertismente?
Am lucrat din 2012 si n-am avut nicio problema si boom de cateva zile mi s-a inchis contul ,cer lamuriri cica sa citesc observatiile ,intreb care observatii si nu mi se mai raspunde.
Am peste 1700 euro in cont si nu stiu cum ii voi recupera.
Poate i s-a intamplat cuiva acest lucru,poate trebuie sa am rabdare dar cu banii astia ti se aprind toate.

Merci de raspuns!
Nu am auzit niciodata sa inchida xlovecam un cont fara sa fie un motiv intemeiat . Cui anune ai cerut lamuriri ? Daca ai intrat doar pe chat suport nu o sa primesti multe explicatii , trimite e-mail la webmaster@xlovecam.com si intreaba acolo motivele pentru care ti-a fost inchis contul (daca nu ai facut-o deja) .Legat de bani , ii vei primi la sfarsitul perioadei cel mai probabil , chiar daca ti s-a inchis contul.
ryuga
Mesaje: 8
Membru din: 24 Noi 2016, 13:20
Has thanked: 0
Been thanked: 0

angeline scrie:
ryuga scrie:Este cineva caruia i s-a inchis contul peste noapte la XLove fara avertismente?
Am lucrat din 2012 si n-am avut nicio problema si boom de cateva zile mi s-a inchis contul ,cer lamuriri cica sa citesc observatiile ,intreb care observatii si nu mi se mai raspunde.
Am peste 1700 euro in cont si nu stiu cum ii voi recupera.
Poate i s-a intamplat cuiva acest lucru,poate trebuie sa am rabdare dar cu banii astia ti se aprind toate.

Merci de raspuns!
Nu am auzit niciodata sa inchida xlovecam un cont fara sa fie un motiv intemeiat . Cui anune ai cerut lamuriri ? Daca ai intrat doar pe chat suport nu o sa primesti multe explicatii , trimite e-mail la webmaster@xlovecam.com si intreaba acolo motivele pentru care ti-a fost inchis contul (daca nu ai facut-o deja) .Legat de bani , ii vei primi la sfarsitul perioadei cel mai probabil , chiar daca ti s-a inchis contul.

Merci mult angeline,

Uite ca nici eu nu am auzit pana ce mi s-a intamplat. Nu am avut nicio problema cu ei.
Lamuriri am cerut cand am vazut contul inchis ,nu puteam sa ma conectez ,pe chat support in primul rand am cerut lamuriri ,am primit raspuns pe email de la oarecare Marie ca mi-a fost inchis contul ,ca sa citesc observatiile. Care observatii intreb si pe urma nimic. Imi aduc aminte intr-o zi ca primisem niste mesaje interne ca sa ridic doua degete in sus,eram inpv pe un alt site si bineinteles ca nu am facut-o de la distanta era si prea mic scrisul sa inteleg ceva. Dupa ce am terminat pv ,ma uit mai atenta si vad 3600 minute HS,cica avertisment. Eu am crezut ca e o gluma.
Deci asta era avertismentul de 3600 minute ca nu i-am aratat aluia doua degete,minute care le-am asteptat ,am zis ca poate i s-a pus pata rau pe mine cuiva de la pupitrul xlove. Contul a fost inchis imediat dupa deconectare,fara raspuns.Doar sa citesc observatiile ,observatii care au disparut imediat dupa deconectare. Macar de l-as fi salvat cu un print screen.

Astept finele lunii sa vad daca vin banii. Ca raspuns pt bani nu am primit de la webmaster,care o fi ala ,ca sunt prea multi cu diferite pseudo-uri.
E NEDREPT, ca noi suntem ca niste oi ,fac ce vor din noi si nu ai dreptul sa te apari in niciun fel,nu-ti convine du-te in alta parte.
Sunt model independent, lucrez in bransa din 1999 si niciodata nu mi s-a intamplat acest lucru. Am respectat regulile fiecarui site,am incasat si amenzi ,gen ca mi s-a desfacut bluza si a iesit un sfarc,dar niciodata sa primesc vreun avertisment de inchiderea contului.
Asa era si normal sa fi avut un avertisment ,o amenda macar.

Iti multumesc inca o data angeline. Am primit mai multe informatii d ela tine decat de la ei.

Cele bune!
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Buna Ryuga,

Cel mai probabil au crezut ca e cineva care foloseste un video inregistrat. Testele astea cu "arata 2 degete" etc.. de obicei se fac atunci cand exista suspiciuni legate de veridicitatea contului..

Eu cred ca cel mai bine este sa trimiti un email la ei, calm, frumos, unde sa explici ce si cum.. si cu siguranta se va rezolva.

Toate cele bune.

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
ryuga
Mesaje: 8
Membru din: 24 Noi 2016, 13:20
Has thanked: 0
Been thanked: 0

SAD^^EYES scrie:Buna Ryuga,

Cel mai probabil au crezut ca e cineva care foloseste un video inregistrat. Testele astea cu "arata 2 degete" etc.. de obicei se fac atunci cand exista suspiciuni legate de veridicitatea contului..

Eu cred ca cel mai bine este sa trimiti un email la ei, calm, frumos, unde sa explici ce si cum.. si cu siguranta se va rezolva.

Toate cele bune.

Cu stima, Ionut

Merci mult Ionut,

Deja le-am scris , e greu sa-ti pastrezi calmul cand stii ca nu ai gresit cu nimic.
Voi astepta sf.lunii si le voi vorbi dupa.
Problema e ca la ei nu stii cu cine vorbesti, sunt mai multi care raspund la webmaster.
E ciudat ca mi-au dat cica 3600 minute suspendare si pe urma s-au suparat ca i-am intrebat de ce ,si mi l-au inchis de tot,adica nu am aruncat cu noroi sa se fi suparat.Le-am pus o intrebare de ce e inchis contul.
Am avut probleme cu un client care m-a votat negativ 300X si i-am pisat la cap sa ma ajute sa fie banat. Si nu m-au ajutat de fel. E singura problema cauzata ,care de fapt nu a fost nici pe departe cauzata de mine. Eu trebuia sa stau linistita calma ,sa vad cum imi zboara notele in jos. Si sa mai si zambesc pe deasupra ,sa le fi multumit eventual ca am incasat alea peste 300de voturi gratie lor.

MA rog,voi astepta cuminte sf lunii si voi vedea eu.
E injust pt bani ,ca site-uri mai sunt.

Cele bune!
Nekko
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Xlove ramane un site ok dar sunt noii campioni la chargeback pentru mine, nu am avut niciodata chargeback pe ImLive de ex, in schimb pe xlove aproape in fiecare perioada, "my luck" :D :D :D
Avatar utilizator
manuela222
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 133
Membru din: 19 Oct 2015, 01:58
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Cum va merge pe site-ul acesta? E trafic?
Scrie răspuns

Înapoi la “Listă site-uri Adult Video Chat, Cam Sites, Live Cams”