XLoveCam ♥️✅👍

Listă cu siteurile de video chat plus opinii despre ele. Orice părere pozitivă sau negativă poate face o diferență, un impact. Forum Adultvideochat.ro este vizitat constant de reprezentanții platformelor de camere live videochat. MyFreeCams, Xlovecam, BongaCams, XCams, Chaturbate, Streamate, ImLive, StripChat, Cherry.tv, SoulCams și multe altele! Fă-ți curaj și spune ce ai pe suflet! ❤️❤️❤️😇😇😇✅✅✅🌈🌈🌈🤷🤷🤷🌎🌎🌎

Do you like XLoveCam, Xlove?

Da
0
Niciun vot
Nu
0
Niciun vot
Sunt curios
0
Niciun vot
Nu ma intereaza
0
Niciun vot
Nu am auzit de ei
0
Niciun vot
 
Voturi totale: 0
Avatar utilizator
al1na
Mesaje: 19
Membru din: 16 Mai 2014, 19:59
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

pai eu ce sa mai astept googlefun ? in 2 luni 0.45 $ ?? ... really ! u macar aveai 80$ si mai speri la 20 ... se merita ! eu la ce sa trag ? mi-e ciuda k nu-mi gasesc si eu 4-5 site-uri pe care sa ma bazez ... Xlove asta chiar nu-i genu meu .. nu ma regasesc acolo ! nu-mi regasesc membrii !! nu stiu cum sa-i iau, cum sa-i abordez ... Pe uk (AdultWork) ii iau direct si imi merge ... am observat k ce tine de jasmin nu-i de mine ! Am mai tras eu 2 ani pe camcontacts pt. 40$ ... si acum dupa ce am facut 100$ am vrut sa-l inchid ... al naibii am facut 5 stelute si am trafic pe el !
Nah` fiecare cu prostii ei vb aia ... la mn nu trag prostii de pe xlove ! in schimb trag obsedatii de pe adult :)))

Macar nu-mi pare rau k mi-am incercat norocu ... sunt inca in cautare de site-uri noi ...! Xlove e off pt. mine !

O zi frumoasa all si succes la facut $$$$$ !!!
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Iko_InNa
Mesaje: 7
Membru din: 29 Noi 2013, 05:56
Localitate: Morfontaine
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Buna , ieri mi-am facut si eu cont pe XLove .. azi primesc raspuns ca nu accepta din Franta (sa fac cererea cu IP de Romania) Si daca fac cererea din Romania , n-ar fi o problema .. dar dupa pot sa lucrez din Franta sau alte tari ? A avut cineva vreo problema asemanatoare ? :shock:

O zi frumoasa sa aveti !
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

Iko_InNa scrie:Buna , ieri mi-am facut si eu cont pe XLove .. azi primesc raspuns ca nu accepta din Franta (sa fac cererea cu IP de Romania) Si daca fac cererea din Romania , n-ar fi o problema .. dar dupa pot sa lucrez din Franta sau alte tari ? A avut cineva vreo problema asemanatoare ? :shock:

O zi frumoasa sa aveti !
Buna,

Am avut noi un model care a fost in concediu in Franta si a incercat sa se logheze de acolo doar atat cat sa-si verifice mesajele, sa raspunda la membri, si n-a putut.

Poate intre timp au facut modificari, desi ma indoiesc... incearca sa afli de la support.
Avatar utilizator
Nick-Xlovecam
Mesaje: 9
Membru din: 14 Mar 2011, 13:23
Localitate: Netherlands
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Dear Models,

Christmas is just around the corner, and XloveCam.com is already fully prepared to make sure that this Holiday Season will be unforgettable! In fact, Santa has already visited us and left behind huge bags of cash prizes, just for you! XloveCam.com made a habit out of spoiling the best earning models and this year is no different: we are going to reward 100 (that's right, 100!) models through this unique contest; prizes will be awarded to the best earning 100 models for the last period of the year (December 15th-31st, 2014). Winners nicknames will be announced on XloveCam.com.

Money prizes are as follows:
  • 3500 Euros for the 1st place
  • 1000 Euros for the 2nd place
  • 500 Euros for the 3rd place
  • 100 Euros for the 4th to 100th places
This contest is open to all models; whether independent or from studios, newly registered or veterans, beginners or experienced, you all have a chance to increase your earnings.

If you are not yet a model, we invite you to Register today; we will make sure that your account is active in time for the contest.

Season Greetings, Happy New Year 2015 and the best of luck!
Strawberry07
Mesaje: 25
Membru din: 27 Iun 2014, 10:56
Has thanked: 0
Been thanked: 0

miam facut de o luna cont si pe acest site si Imlive-ul mi se pare parfum pe langa el...membri peste limita de nesimtire...am impresia ca daca nu faci anal, double penetration,vibratoare in toaate gaurile concomitent pee si alte asemenea minuni nu ai sanse sau poate nu am eu noroc pe el :))))
Avatar utilizator
Nick-Xlovecam
Mesaje: 9
Membru din: 14 Mar 2011, 13:23
Localitate: Netherlands
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Imagine

We are proud to announce the winning in two categories of the amazing event that took place in Sitges – Barcelona – Live Cam Awards 2015. Xlovecam.com won the Best European Live Cam Site award while Acwm.biz aka Xlovecash.com won in the Best Live Cam Affiliate Program category.
Thank you to all Xlovecam Models and Studios that have been close to us in the last years and Congratulations to all winners as well to organizers for such a great show.

Best regards, Xlovecam Team
BlueRay
Mesaje: 16
Membru din: 14 Sep 2012, 21:07
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna.
Inca nu mi-au intrat banii in cont, v-au intarziat si voua? (ma refer la cei/cele care aveti paymentul in cont bancar). Am trmis un mail la support, au zis ca plata intarzie din cauza ca a fost Pastele catolic... dar mi se pare deja destul de mult.
Strawberry07
Mesaje: 25
Membru din: 27 Iun 2014, 10:56
Has thanked: 0
Been thanked: 0

In ultima vreme unii membri de pe xlove se intrec la "originalitate" mai nou cer in free chat" chante la marseillaise bb" daca vad ca nu ii iei in seama continua" ALLONS ENFANTS DE LA PATRIEE" :) :) :) nu mai stiu ce sa inventeze sa vada si ei o tzatza sau un cur moca :lol: :lol: :lol:
classy
Has thanked: 0
Been thanked: 0

et alors ? Tu ne les chantes pas :)))

Ecoute, à mon humble avis,
à la prochaine, quand un con vient de te dire ça,
dis lui de chanter "Desteapta-te Romane"
et peut-être il en va avoir un prix :)))))

En serieux, je remarque aussi une baisse du niveau , du bon sens et de l'éducation pour la clientelle XLove.
J'ai l'impression que depuis quelque temps leur clientelle devienne de plus en plus "bas gamme".

Dommage, car le sit est vraiment très serieux,

Bon chance et bonne continuation,
Classy
JustModel
User Activ
User Activ
Mesaje: 221
Membru din: 18 Noi 2012, 15:45
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

40% ridica pofta de a lucra cu acest site)
cine da mai putin?
Avatar utilizator
AlexandraGeorgia
VIP
VIP
Mesaje: 410
Membru din: 10 Noi 2008, 20:57
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

JustModel scrie:40% ridica pofta de a lucra cu acest site)
cine da mai putin?
ImLive :)
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

JustModel scrie:40% ridica pofta de a lucra cu acest site)
cine da mai putin?

Streamate .. :)
Strawberry07
Mesaje: 25
Membru din: 27 Iun 2014, 10:56
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eh macar s-au gandit si ei sa majoreze default price de la 1.60 la 1.99, dar buba lor e calitatea traficului vreau sa spun specificul lor de membri zgarciobi, needucati, fara bun simt in proportie de 70%, xlove pare a fi un magnet pentru membri rautaciosi:), sunt si membri mai draguti dar din ce in ce mai putini din pacate.Oricum sa speram la mai bine de la acest site :D
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

strawberry tu mereu t eplangi de acets site ca mereu sunt clienti de doua centime pe el dar oare modele de top ele cum sunt in privat tot timpul? oare crezi ac la ele nu vin aceeasi clienti? sa stii ca aceeasi clienti care vin la tine vin si la ele;)
problema nu este xlove , ci problema sunteti voi, ori nu aveti atutudinea necesara pentru a atragte clientii respectivi,pri nu stiti cum sa-i abordati sa reincarce, ori stati pe mai multe siteuri si acordati prioritate altor siteuri deci automat xlove trece ca optiunea nr doi trei in fucntie d epreferinte si apoi veniti s ava plangeti pe forum ca membrii sunt zgarciti. Daca ar fi zgarciti ar fi cu toata lumea corect? nu ar sta altele cu orele in privat si altele doua minute, ar sta toata lumea putin timp in privat....Si daca erau mebri de joasa caliate nu cred ca mai era considerat xlove cel mai bun site european la awards 2014....
Aparent nu e singura schimbare pe acre au facut-o din punct de evdere al marketingului, in afar de acel minus cinc la suta al modelului, acorda acum clientilor timp mai mult in privat, membrii mi-au spsu cel putin ca sunt super bucurosi ca atunci cna d reincarca xlove le da zece la suta iar inainte nu dadea nimic. De aici o veste buna care va convinge mai mult clienti s areincarce si va spori traficul;)
Strawberry07
Mesaje: 25
Membru din: 27 Iun 2014, 10:56
Has thanked: 0
Been thanked: 0

trompi nu ma plang de el, e unul din putinele sites care mai merg acum fata de Imlive sau jasmin e net superior, doar ca ar fi super sa mai aduca si membri de calitate si cu chef de vorba pe langa show gen ca pe de camcontacts :D just dreaming :)))) in rest toate bune.
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

sunt membri de calitate si sunt membri cu chef de vorba, acum depinde si de tine cand , cum si in ce situatii ii abordezi ca ei sa aiba chef de vorba... :roll:
Avatar utilizator
angeline
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 180
Membru din: 04 Sep 2008, 06:00
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Strawberry07 scrie:trompi nu ma plang de el, e unul din putinele sites care mai merg acum fata de Imlive sau jasmin e net superior, doar ca ar fi super sa mai aduca si membri de calitate si cu chef de vorba pe langa show gen ca pe de camcontacts :D just dreaming :)))) in rest toate bune.
Sa nu uitam ca xlove este un site adult si majoritatea membrilor care intra pe site intra pentru a-si satisface anumite nevoi sexuale deci nu stiu daca e bine sa plecam de la premiza ca membrii vin cu chef de vorba , restul tine de modele , daca pot avea si o conversatie normala cu el si nu doar un simplu show . Am vazut modele cu liste intregi de ce si cum fac in pv , de cate zeci de jucarii au si de cate chestii pot face in maxim 2 min , deci e si vina modelelor pentru comportamentul clientilor , cum ii educi asa ii ai .
P.S nu stiam de treaba asta cu 10 % , e un fel de disccount pentru ei cand incarca trompi sau cum ? :)
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

da angeline, e un discount care a fost introdus incepand de la 1 septembrie, cel putin asia mi-au spus membrii acum nu stiu daca depinde si de cat reincarca, tot ce stiu e ca inainte nu le dadea acest discount deloc...
straswberry, indiferent de site o mare parte din membrii vin cu chef de show asa cum a mai spus si angeline, depinde de tine ca model cum reusesti sa-i intorci.
Strawberry07
Mesaje: 25
Membru din: 27 Iun 2014, 10:56
Has thanked: 0
Been thanked: 0

am o curiozitate :P admini xlovecam restrictioneaza traficul daca stai si pe alte sites prin splitcam?
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

nu, cel putin eu nu am auzit de asa ceva
plus ca xlove propune propriul lor split, deci isi imagineaza dinainte ca modelele lucreaza pe mai multe siteuri, altfel nu l-ar propune nu?(logic)
plus ca in regulmentul xlove e precizat pe undeva pe acolo de faza cu lucratul pe mai multe isteuri si nu interzic lucrul asta so....
plus ca faza cu privatul fortat tot ei au inventat-o in sprijinul modelelor care lucreaza si pe alte siteuri, in momentul in care acestea sunt in privat pe alte situri sa nu se deconecteze si sa apara in privat pe xlove...;
Avatar utilizator
alexalex101
User Junior
User Junior
Mesaje: 97
Membru din: 18 Sep 2015, 18:20
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Poate sa imi explice cineva care e treaba cu TVA-ul pe XLOVE ? Il platim noi catre organele fiscale sau acesta se aplica de catre site si este platit de catre ei ? Merci!
classy
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Scrie răspuns

Înapoi la “Listă site-uri Adult Video Chat, Cam Sites, Live Cams”