XLoveCam ♥️✅👍

Listă cu siteurile de video chat plus opinii despre ele. Orice părere pozitivă sau negativă poate face o diferență, un impact. Forum Adultvideochat.ro este vizitat constant de reprezentanții platformelor de camere live videochat. MyFreeCams, Xlovecam, BongaCams, XCams, Chaturbate, Streamate, ImLive, StripChat, Cherry.tv, SoulCams și multe altele! Fă-ți curaj și spune ce ai pe suflet! ❤️❤️❤️😇😇😇✅✅✅🌈🌈🌈🤷🤷🤷🌎🌎🌎

Do you like XLoveCam, Xlove?

Da
0
Niciun vot
Nu
0
Niciun vot
Sunt curios
0
Niciun vot
Nu ma intereaza
0
Niciun vot
Nu am auzit de ei
0
Niciun vot
 
Voturi totale: 0
dovlecel
Mesaje: 2
Membru din: 01 Feb 2014, 23:08
Has thanked: 0
Been thanked: 0

SAD^^EYES scrie:Xlovecam a anuntat pe pagina de inregistrare Modele/Studiouri ca vor introduce Payoneer ca si metoda de plata, pe langa Transfer bancar si XLC card.

http://www.xlovecam.com/sex-cam-live-sh ... gn-up.html

salut sad nu am stiu cum sa te contactez.....sunt noi in videochat....am un studio si lucrez cu live jasmine dar pe langa as vrea sa lucrez si cu cc xloveca imlive.......se poate lucra cu toate doar cu un spliter????
SoulCams Models Studios wanted
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

a fost introdus payoneer ca metoda de plata! :D
Avatar utilizator
BabyMe
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 161
Membru din: 23 Sep 2009, 09:05
Has thanked: 0
Been thanked: 0

salut!
incerc sa imi fac cont pe xlovecam, si m-am blocat la contract...formularul acela care trebuie completat.
cand m-am inregistrat am selectat payoneer ca metoda de plata, nu inteleg de ce trebuie sa completez acolo si contul, banca etc...ca nu am nevoie pt plata. vad ca nu imi salveaza formularul daca nu completez campurile alea libere si nu am cont in valuta.
sunt eu mai "blonda" si nu ma descurc? :( help please!
Avatar utilizator
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 475
Membru din: 22 Sep 2012, 19:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

trebuie sa mergi sa deschizi un cont bancar, apoi sa introduci datele in acel cont facut de tine pe xlove, iar dupa ce e aprobat, selectezi payoneer, si mergi la banca si inchizi contul in valuta....asta e regula lor, nu ai cum sa faci contul altfel....bafta acolo
Avatar utilizator
BabyMe
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 161
Membru din: 23 Sep 2009, 09:05
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ms de replay dulcyka, am rezolvat intre timp...pana sa-mi fie aprobat post-ul.
am rezolvat si sunt online acum, fara nici un cont in valuta.
eu selectasem oricum payoneer cand am facut primii pasi.
singurul lucru pe care l-am facut sa scap de acele campuri pe care nu vedeam de ce sa le completez, a fost sa pun o liniuta in dreptul campului "Studio Name (if required): " o data ce am pus acolo o liniuta, acele campuri n-au mai trebuit fi completate...si-au schimbat cumva culoarea, au devenit neaccesibile acele campuri, ca sa zic asa.
contul mi-a fost aprobat si acum sunt online. deci este ok....si fara bataia de cap cu deschiderea unui cont si etc. ca oricum l-as fi deschis degeaba din moment ce mergeam pe payoneer.
daca a mers la mine, inseamna ca merge la oricine care nu are nevoie de acel cont deschis, sa nu mai piarda timp.

bafta all
Avatar utilizator
al1na
Mesaje: 19
Membru din: 16 Mai 2014, 19:59
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

salutare tuturor!
lucrez de 4 ani in domeniu, de acasa ... sunt in cautare de noi site-uri, ce aveam nu-mi mai merg ... printre care adultwork care era baza mea :( ... mii s-a sugerat sa incerc xlove de catre mai multe persoane, din ce am citit aici pare sa fie oky. acum intrebarea mea este: membrii au optiunea de chargeback ??? k la imlive ???? nu de` alta` dar am un noroc de chargeback`s cat n-am noroc de private ... singurul site cu chargeback pe care am lucrat a fost imlive si am platit mult de la mn pe private lungi ...mai e if-ul la care n-am avut pana acum de 1 an nici un chargeback . thank`s god!
si inca o intrebare ? pe xlove in cazul in care imi fac cont ... cum ma promovez ? de ex. seeme(lovertrap) cand ai private sau tip`s urci sus pe pagina ... adult este cu licitatia ...
niste sfaturi din partea voastra oricand imi sunt bine venite ... multumesc
Avatar utilizator
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 475
Membru din: 22 Sep 2012, 19:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

imi pare rau sa aud ca ai avut asa mult cb...capu sus, pe xlove, iti opreste din procent, incat acopera pt cb eventual...iar la nush cate luni, iti da inapoi ce au aoprit, in caz ca nu au fost cb....vei primi loves, daca ceri, pt orice chicita ce o arati in free, si astfel, cat mai multe loves, mai sus pe pagini urci...bafta acolo...apropo, siteul e cu plata in euro, nu in dolari..:P
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

dulcika sfatul tau cu love-uri este bun doar in cazul in care clientul alege sa trieze modelele dupa love-uri....dar el poate alege in functie de cele mai bune notate, in functie d emodele noi, calitatea camerei etc...eu personal te sfatuiesc sa nu faci ca mamimutza pentru cateva loves-uri ca nu te alegi cu nimic, sunt modelle acre sunt in privat si cu trei love_uri eu personal din ce am observat cele cu cele mlai mult einimioare nu sunt modelele bune(care sunt deja in privat), ci tocmai alea care nu fac privaturi si se maimutaresc degeaba.....(sau care sunt dej ain privat pe lj si dau doar fatza pe camera lol)...
Un sfat bun pentru promovare e lucrat in fiecare zi constant si participarea la serile topless si sans string unde traficul e mai mare iar modelele care nu participa apar la coada deci automat tu vei aparea mai in fata....Nu cred ca pe xlove conteaza atat de mult pozitionarea in pagina ca pe livejasmin...am vazut modelel acre fac bani pe xlove desi au doar trei stelute elel fac privaturi deci nici macar voturile nu influenteaza atat d emult modeleul spre deosebire d elivejasmin...
Alt pont ar fi cunoasterea limbi franceze...tu vii de pe adultwork un site udne se vorbeste engleza si debarci deodata pe un site preponderent de limba franceza....se poate vorbi si in engleza dar privaturile lungi de conversatie lei vei face in franceza nicidecum in engleza....
In privinta charge back-ului xlove iti opreste 10 la suta in fiecare sesiune pe care ii poti recupera dupa sase luni daca nu ai avut chargebackuri voila
Eu inteleg ca fiecare vrea sa urce in sus cat mai repede si sa s epromoveze dar lucrul asta nu se face peste noapte deci rabdare, munca si lucrurile o sa fie ok!
Nu te mai stresa cu urcarea in pagina ca nu are nici o relevanta pe xlove, sunt destule cu cinci stelute care freaca mentolul si au un privat la o ora;)))si la ce le foloseste ca-s pe prima pagina?? IRELEVANT!
bafta si sa-mi zici cum se petrece evolutia, daca mai ai alte intrebari nu ezita!
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

f adevarat ce spune trompi , xlove e un site f bun , daca il cunosti si stii sa ilb targetezi , cb nu are cine stie ce , insa amj site urilor de vdc sufera de boala cb urilor , nah riscurile meseriei, acum nah nu poti sa ai numai beneficii

bafta
GabrielleDoll
Mesaje: 7
Membru din: 03 Iun 2014, 20:39
Has thanked: 0
Been thanked: 0

hei am completat si eu in sfarsit toate datele la Xlove..iar cand am selectat " salveaza" ..:| ..mi-a aparut o pagina alba ..am gresit ceva ..sau ce se intampla ? :(
Avatar utilizator
al1na
Mesaje: 19
Membru din: 16 Mai 2014, 19:59
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

intr-un sfarsit mi-am facut cont pe xlove ... ieri l-am facut azi a fost aprobat ... urmeaza sa intru online diseara ! acum 2 saptamani i-am facut unei prietene cont si abia ieri i-a fost aprobat ... nu stiu de ce diferenta asta ... probabil pentru ca ea a mai lucrat in urma cu 2 ani pe el ... ! acum nu inteleg ceva ... de ce imi pune in 15 fps si nu in 30 ? ... mai ales k eu folosesc camera hd si webcamsplitter pro .. iar la rezolutie ? ... ce aleg ? care e rezolutia recomandata pt. hd ? va multumesc ... si sa sa curga banutii :)
JoanaJ14
Mesaje: 21
Membru din: 31 Mai 2014, 14:32
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Hi,

As dori sa stiu cum merge acest site la categoria Fetish.
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

al1na scrie:intr-un sfarsit mi-am facut cont pe xlove ... ieri l-am facut azi a fost aprobat ... urmeaza sa intru online diseara ! acum 2 saptamani i-am facut unei prietene cont si abia ieri i-a fost aprobat ... nu stiu de ce diferenta asta ... probabil pentru ca ea a mai lucrat in urma cu 2 ani pe el ... ! acum nu inteleg ceva ... de ce imi pune in 15 fps si nu in 30 ? ... mai ales k eu folosesc camera hd si webcamsplitter pro .. iar la rezolutie ? ... ce aleg ? care e rezolutia recomandata pt. hd ? va multumesc ... si sa sa curga banutii :)

Buna Al1na, bine ai venit pe forum. Incearca Show New, Flux Manager sau HQ H264 ai optiune pentru 30fps la ambele, rezolutia recomandata 640x480 (cu 1000kbs) sau 800x600 (cu 1,5Mbs).

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Vreau sa va intreb ceva pe care stiti ,despre Xlove :
1.In free chat chiar nu exista nici un fel de sunet /avertizare ca a intrat cineva in room ?
2.In Private mode ...parca ..parca se aude un minuscul sunetel cand intra cineva ..dar nu mereu .
3.Parca sa auzit un sunetel mai diferit cand a intrat cineva in exclusive ..dar slab si foarte scurt timid
4.De multe ori in private mode cand intra cineva prin sneekpeak , la fel nu aude nimic , cand ma uit la pagina deja plecase , evident nebagat in seama .
5.Se poate schimba de undeva soneriile , sau nu exista ? Nu pot da sonorul la maxim ,daca asta ar fi problema ca ar fi prea discrete sunetelele lor ,pt ca se aud sunetele de pe alte sites .Si alea se aud TARE .Mai ales noaptea .Daca as da la maxim e ca si cum as folosi un pickamer .Deci nu merge varianta cu sonor din boxe la maxim doar pt xlove.
PS : Ca in bancul ala : " M-am trezit ca vecinul batea asa de tare cu piciorul in usa la ora 3 dimineata , incat am scapat bormasina din mana ...de sperietura " :lol:
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

googlefun scrie: se aud sunetele de pe alte sites .Si alea se aud TARE .Mai ales noaptea .Daca as da la maxim e ca si cum as folosi un pickamer
Google recomand sa mergi pe urmatoarea varianta:
Imagine

Asa nu ai sa mai ai nici o problema cu vecinii sau cu oricine altcineva ar fi deranjat de sunetele scoase de siteurile de videochat!


Daca nu vrei sa folosesti casti ar fi o solutie relativ simpla si anume modificam volumul independent pentru fiecare aplicatie in parte din win7 se face foarte usor,

Imagine
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

ah glamour merci nici nu stiam ca exista faza cu volum separat pt fiecare aplicatie! google binenteles ca exista sunet pe xlove, de fiecare data in free cand apare un membru cu bani se aude un poc si mie mi se sparg urechile la acte pocuri aud si din cauza asta pe alte siteuri ceilalti isi dau seama si incep sa rada.....in privat iarasi se aude sunet, cand intra spionii iarasi se aude sunet, eu sunetul il am la maxim si ma dereanjeaza faptul ca atunci cand imi clienntii in privat se aud sunete si cei d epe eurolive de exemplu isi dau seamasi nu mai pot sa-i atrag si pe ei in privat apoi....
Cgiar am o intrebare se poate dezactiva sunetul doar pe eurolive si lasat pe xlove? pe eurolive daca dezactivez se dezactiveaza automat si pe xlove, cred ca ambele siteuri utilizand adobe flash player cred ca de aia.....
sunetul pe xlove e prezent si cand primesti tipsuri, eu culmea i-am intrebat cum as putea sa dezactivez sunetele;))))))pt ca nu numai eu aud, dar inclusiv ei aud pocaiturile alea si mi se pare inconfortabil si pentru ei saraci se intreaba ce se intampla;))))
Avatar utilizator
angeline
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 180
Membru din: 04 Sep 2008, 06:00
Has thanked: 0
Been thanked: 0

googlefun scrie:Vreau sa va intreb ceva pe care stiti ,despre Xlove :
1.In free chat chiar nu exista nici un fel de sunet /avertizare ca a intrat cineva in room ?
2.In Private mode ...parca ..parca se aude un minuscul sunetel cand intra cineva ..dar nu mereu .
3.Parca sa auzit un sunetel mai diferit cand a intrat cineva in exclusive ..dar slab si foarte scurt timid
4.De multe ori in private mode cand intra cineva prin sneekpeak , la fel nu aude nimic , cand ma uit la pagina deja plecase , evident nebagat in seama .
5.Se poate schimba de undeva soneriile , sau nu exista ? Nu pot da sonorul la maxim ,daca asta ar fi problema ca ar fi prea discrete sunetelele lor ,pt ca se aud sunetele de pe alte sites .Si alea se aud TARE .Mai ales noaptea .Daca as da la maxim e ca si cum as folosi un pickamer .Deci nu merge varianta cu sonor din boxe la maxim doar pt xlove.
PS : Ca in bancul ala : " M-am trezit ca vecinul batea asa de tare cu piciorul in usa la ora 3 dimineata , incat am scapat bormasina din mana ...de sperietura " :lol:
In free chat pe xlove cand intra membrii se aude un sunet de pop-up , acest lucru a fost introdus de cel putin 2 luni cred , in private mode deasemeni se aude sunet , s-a auzit intotdeauna , doar ca pe show new difera sunetul , pentru sneekpeak e acelasi sunet ca atunci cand iti intra membrii pe freechat si oricum nu stiu cum ai putea sa ii bagi in seama in sneekpeak , pentru ca asta dureaza 20 de secunde si daca esti deja in show cu un membru , cel care e cu sneekpeak va decide singur daca vrea sa vada mai mult sau a aruncat doar o privire de curiozitate .
Eu tin sunetul la pc destul de incet si cu tot cu muzica tot le aud ... nu inteleg cum nu le auzi tu .
E posibil sa fie din setarile de la volum din pc , la windows 7 e asa : click dr pe semnul de sunet din bara -recording devices- communications- si selectezi -Do nothing . Asta pentru a nu se modifica intensitatea sunetului cand deschizi mai multe aplicatii .
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Glamour@ , Trompi [at] si amgeline@
Multumesc de raspuns .Continui sa ma mir ca exista asemenea sunete si mai ales volume de care spuneti voi .
Cred ca e din cauza ca folosesc Xp pe 64 .Am avut W7 cu licenta si am facut downgrade :D , mi sa parut ca nu se misca cum trebuie si am instalat din nou XP .
Oricum site-ul asta e de umplutura pt mine .Vroiam doar sa fac minimul pe ultima perioada si gataaa ! Il inchid definitiv si voi cere sa-mi stearga tot
Personal nu vreau sa mai aud de el si de francezi in general .Cei mai mari mocangii de pe planeta ei sunt ! Cred ca-i depaseste si pe somalezi . Ma mir cum de-si platesc consumatia pe unde se duc . Francezii nu au decat :sampanie /femei elegante /caviar /ceva bucatarie si coniac fin.In rest incurca lumea cu cinematografia lor si sites VCH.
Multumesc inca o data .
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

googlefun scrie:Glamour@ , Trompi [at] si amgeline@

Cred ca e din cauza ca folosesc Xp pe 64 .Am avut W7 cu licenta si am facut downgrade :D , mi sa parut ca nu se misca cum trebuie si am instalat din nou XP .
.
Googles ce nu ai spus ca ai WinXp?

Este un soft care face acest lucru, il stiu de acum multi multi anisori si uite ca este util acum,

Every application can have separate volume level, independent of other applications volume level.

For example, you are listening to the music, and suddenly some application LOUDLY shouts or dings — with IndieVolume you just configure shouting application to sound at different (lower) volume compared with the volume at which player application is playing music.

Imagine

Spor acolo
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Merci Glamour pt efort.
Problema cu sunetul se manifesta doar pe xlove . Si gata azi termin cu ei si ...ei cu mine :D Satisfactie reciproca . Li-l las lor pe Voltaire , la pachet cu toti zgarcitii .

PS : "Eu consider limba germană dură şi înfricoşătoare. Cred că Dumnezeu, când i-a alungat din Rai pe Adam şi Eva, a strigat la ei în nemţeşte." ....by Voltaire
PS 2 : Eu am inceput sa cred (dupa experienta Xlove) ca.. in franceza ! :lol:
Avatar utilizator
al1na
Mesaje: 19
Membru din: 16 Mai 2014, 19:59
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Buna all !
Nice ... am citit si-am ras :))) ma bucur k nu-s singura care nu se intelege cu francezii ! "Chitrosi" oamenii astia ... in 2 luni 0.45$ :))) wtf ... credeam k nemtii sunt zgarciti ... da` astia ... oh my my ! n-am inteles memberii de pe site-ul asta ! Le-am dat ce au vrut in limita bunului simt ... hd, atentie, cur, tate etc ... naiba sa-i ia :)) am sa fac si eu k googlefun cancel account !
Succes in continuare celor ce le merge site-ul ... eu una nu m-am impacat cu el

Ps: in plus ... incerc de 2 luni sa-mi pun eu poza la profil si nema` mi-au facut ei din free o poza unde ma stramb :))) si cu aia stau eu sa atrag prostii :))) degeaba selectez eu poza care o vreau la profil k e tot in "waiting for validation"

O zi frumoasa tuturor !
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

al1na@

Nu da inca cancel account .
Eu m-am chinuit in ultimele zile ale perioadei care se incheia pe 31 iulie sa fac niste amarati de 18 sau 20 euros .Aveam vreo 80 euro pe vreo 2 perioade inante .Si daca-i faceam il abandonam .Nu i-am facut (pe toti) ..tot l-am abandonat .Nu stiu cat mai e de facut pana la 100 ,dar poate o sa-l mai deschid doar ca sa fac ultimul "minim" .Mai vad dupa aia .
In legatura cu pozele: Pune mai multe acolo in toate sectiunile si sterge ce-ti pun ei , pana le place si lor una propusa de tine .Doar nu o sa stai cu aia pusa de ei random .

PS :Daca ti se pare ca dureaza mult ,fazele astea de "waiting for validation" , intra si vorbeste cu ei .
Nu e nimic rau in a vorbi cu ei ,civilizat fara sa tipi chiar daca te enerveaza facandu-se ca nu inteleg .
Scrie răspuns

Înapoi la “Listă site-uri Adult Video Chat, Cam Sites, Live Cams”