XLoveCam ♥️✅👍

Listă cu siteurile de video chat plus opinii despre ele. Orice părere pozitivă sau negativă poate face o diferență, un impact. Forum Adultvideochat.ro este vizitat constant de reprezentanții platformelor de camere live videochat. MyFreeCams, Xlovecam, BongaCams, XCams, Chaturbate, Streamate, ImLive, StripChat, Cherry.tv, SoulCams și multe altele! Fă-ți curaj și spune ce ai pe suflet! ❤️❤️❤️😇😇😇✅✅✅🌈🌈🌈🤷🤷🤷🌎🌎🌎

Do you like XLoveCam, Xlove?

Da
0
Niciun vot
Nu
0
Niciun vot
Sunt curios
0
Niciun vot
Nu ma intereaza
1
100%
Nu am auzit de ei
0
Niciun vot
 
Voturi totale: 1
Avatar utilizator
Briana
Mesaje: 8
Membru din: 16 Ian 2010, 01:30
Has thanked: 0
Been thanked: 0

cristinne scrie:Stie cineva de ce am probleme cu xfluxmanager de pe x love?l am instalat am urmat toate instr.am facut si teste dar nu functioaneaza,ma refer ca nimeni nu ma poate vedea,e f ciudat si am trecut pe standart...2.se mai fac bani asa multi pe x love?ca mi se pare ca merge greu desi sunt in domeniu de ceva timp,precizez ca pe x love am lucrat acum 3 ani si am renuntat ca aveam prea multe site uri...daca ma poate ajuta cineva,va rog...orice sugestie sau detaliu despre acest site este binevenita...iar daca mai stiti si alte site uri care sunt noi si merge bine ar fi perfect......va multumesc...cu respect Cristina
1. ar trebui sa dezvoltzi un pic mai mult partea tehnica, itzi da vreo eroare? knd intri on in partea unde trebuie sa te vezi ce itzi apare? daca este numai black screen se poate sa ai setat altceva in afara de wecamul tau, intra online shi in casutza unde te vezi click drepta ~settings~apoi dai pe casutza unde arata un webcam micutz, acolo itzi potzi seta camera sau programul cu care doresti sa lucrezi.
2. bani asha multzi nu se mai fac, dar tot este ceva, numai ca membrii nu mai au nici un pic de respect fatza de modele pe langa k te tzin 2-3 min in pv mai vor shi "nue hors cam" sau "direct anal sex" s.a.m.d. eu una m-am scarbit de ei mai ales dupa ce am incercat camcontacts care este incomparabil din toate punctele de vedere, depinde foarte mult shi de tine la ce esti dispusa sa faci :)
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
AngelDoll
Mesaje: 2
Membru din: 26 Iul 2011, 13:52
Has thanked: 0
Been thanked: 0

cristinne scrie:Stie cineva de ce am probleme cu xfluxmanager de pe x love?l am instalat am urmat toate instr.am facut si teste dar nu functioaneaza,ma refer ca nimeni nu ma poate vedea,e f ciudat si am trecut pe standart...2.se mai fac bani asa multi pe x love?ca mi se pare ca merge greu desi sunt in domeniu de ceva timp,precizez ca pe x love am lucrat acum 3 ani si am renuntat ca aveam prea multe site uri...daca ma poate ajuta cineva,va rog...orice sugestie sau detaliu despre acest site este binevenita...iar daca mai stiti si alte site uri care sunt noi si merge bine ar fi perfect......va multumesc...cu respect Cristina
Citeste si tu cerintele pentru a merge HD si o sa vezi ca nici studiourile nu stiu daca poate da asa ceva. In primul rand camera HD si o conexiune de internet de zbori prin ea. Sa fim seriosi, mie mi se pare o porcarie. Tot mai bun era flux cel vechi.
farfallina
Mesaje: 2
Membru din: 08 Mai 2012, 14:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mai foloseste cineva flux managerul ? eu l_am descarcat dar mi se blocheaza mereu pagina :cry:
Avatar utilizator
Lady Bee
Mesaje: 33
Membru din: 15 Noi 2010, 12:20
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Se poate ca cineva de pe teritoriul Romaniei sa se inregistreze ca si client pe xlovecam si sa aiba acces in free chat-ul performerilor?
Mi s-a spus ca as fi fost localizata pe acolo si vreau sa aflu cat temei au afirmatiile respectivei persoane.
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

cum adica ti s-a spus ca etsi localizata pe acolo? Nu inteleg fraza....
Romania este banata de modelele din Romania nici ca vizitator nu poti intra in free chat asa ca....Persoana respectiva foloseste vreun proxy sau alta modalitate de a-si schimba IP-ul si atunci poate vedea freechatul performerilor.
Avatar utilizator
Lady Bee
Mesaje: 33
Membru din: 15 Noi 2010, 12:20
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Adica m-ar fi vazut acolo :)

Mltumesc pt raspuns,Trompi.
Avatar utilizator
MKT-Studio
Mesaje: 27
Membru din: 12 Iun 2013, 17:56
Localitate: Bacau & Piatra Neamt
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Buna seara!

Eu nu am lucrat pe acest site pana acum, dar citind posturile voastre (ce-i drept sunt cam vechi) constat ca ar fi o problema cu programul lor... xfluxmanager... Pe site-ul lor vad ca au facut cateva actualizari la acest soft anul acesta. Poate sa-mi spuna vreun studio cum ii merge cu acest program!?

Multumesc anticipat pentru orice raspuns!
Avatar utilizator
MKT-Studio
Mesaje: 27
Membru din: 12 Iun 2013, 17:56
Localitate: Bacau & Piatra Neamt
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Si inca o intrebare: Stie cineva de ce support-ul lor raspunde abia dupa 24 ore?
Avatar utilizator
evaeva1
User Activ
User Activ
Mesaje: 367
Membru din: 20 Apr 2013, 09:05
Has thanked: 23 times
Been thanked: 26 times

hello,

Am si eu cateva neclaritati, pe care am incercat sa le lamuresc la suport online, insa se pare ca pt orice intrebare trebuie sa scrii un mail. In fine... De abia ce am creat cont aici si vreau sa stiu daca am inteles bine: la Private show payments : 0.72 € / min inteleg ca este fix suma pe care o incasez eu nu ceea ce plateste clientul? din care se vor scadea cei 0.10 ? cum pot verifica daca emit imagine HD? Cum pot modifica tariful in euro? pt ca am vazut ca US private show price este editabil.Sper ca nu va stresez prea tare insa sunt noua in bransa si nu ma prea pricep :lol:
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

evaeva1 scrie:hello,

Am si eu cateva neclaritati, pe care am incercat sa le lamuresc la suport online, insa se pare ca pt orice intrebare trebuie sa scrii un mail. In fine... De abia ce am creat cont aici si vreau sa stiu daca am inteles bine: la Private show payments : 0.72 € / min inteleg ca este fix suma pe care o incasez eu nu ceea ce plateste clientul? din care se vor scadea cei 0.10 ? cum pot verifica daca emit imagine HD? Cum pot modifica tariful in euro? pt ca am vazut ca US private show price este editabil.Sper ca nu va stresez prea tare insa sunt noua in bransa si nu ma prea pricep :lol:
Buna,

1. Ai inteles bine.. Xlovecam arata suma care o primesti tu, minus cei 10% care vor fi platiti peste 6 luni
2. Daca folosesti flux manager cu soft old sau soft new de la 640x480 20fps 800kbs in sus, vei apare cu HQ (High Quality) pe site (nu exista iconita HD pe xlovecam, momentan)
3. Pretul in euro se poate schimba doar prin cerere la support - email

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

MKT-Studio scrie:Buna seara!

Eu nu am lucrat pe acest site pana acum, dar citind posturile voastre (ce-i drept sunt cam vechi) constat ca ar fi o problema cu programul lor... xfluxmanager... Pe site-ul lor vad ca au facut cateva actualizari la acest soft anul acesta. Poate sa-mi spuna vreun studio cum ii merge cu acest program!?

Multumesc anticipat pentru orice raspuns!
Salut,

Scuze de delay, fluxmanager este ok pe majoritatea configuratiilor, au facut multiple actualizari la soft, dar trebui si calculator pe masura daca vrei sa faci broadcasting la calitate mai mare... normal calculatoarele moderne nu ar trebui sa intampine probleme, scrie si in ghidul lor mai multe detalii.
Sistem de operare eu recomand windows 7 64 bit Ultimate, win xp este deja mult prea vechi si din ce in ce mai multi producatori de software vor incepe sa ignore win xp (are peste 10 ani vechime).
Fluxmanager este ok si pe windows xp, dar mai face figuri pe unele configuratii (nu toate) ... iar aceste erori par cauzate de microsoft visual C++ nu neaparat de fluxmanager...

Cat despre support se imbunatateste pe zi ce trece, nu are cum sa fie perfect din punct de vedere al modelului sau studioului pentru ca nici ei nu inteleg anumite chestii elementare.. si cel mai important.. suportii sunt si ei OAMENI ... nu roboti :) e usor sa blamezi munca unui support cand nu sti volumul de munca si stres la care sunt supusi zilnic.. tot ce va pot spune este ca in cele mai multe cazuri stresul care il provoaca guestii la modele este considerabil mai mic decat stresul la care sunt supusi suportii de la siteurile medii si mari.. xlovecam deja este mare :)

Tot in ghidul Xlovecam aveti niste paragrafe interesante despre ideea de suport in sine.

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
evaeva1
User Activ
User Activ
Mesaje: 367
Membru din: 20 Apr 2013, 09:05
Has thanked: 23 times
Been thanked: 26 times

Buna,

1. Ai inteles bine.. Xlovecam arata suma care o primesti tu, minus cei 10% care vor fi platiti peste 6 luni
2. Daca folosesti flux manager cu soft old sau soft new de la 640x480 20fps 800kbs in sus, vei apare cu HQ (High Quality) pe site (nu exista iconita HD pe xlovecam, momentan)
3. Pretul in euro se poate schimba doar prin cerere la support - email

Cu stima, Ionut
Buna Sad,

Multumesc frumos pentru raspunsuri si promptitudine!
P.S. Ai avut dreptate in ceea ce priveste membrii, si banii pe care ii poti face pe XloveCam. Privaturile sunt cat se poate de normale, membrii la fel, depinde doar de model sa faca banuti! Si aici ma refer la atitudine si felul in care isi educa membrii! :)
videochat4
User Junior
User Junior
Mesaje: 85
Membru din: 13 Apr 2011, 10:31
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna !

Am si eu o nedumerire legata de XloveCam . Poate ma pot ajuta cei care cunosc mai bine siteul... Dupa ce apas butonul Switch to Private Show ,cand vreau sa revin in Free sunt nevoit sa inchid de fiecare data sesiune cu Leave Show . E normal ? Precizez ca nu folosesc Flux Managerul .

Multumesc :) .
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

videochat4 scrie:Buna !

Am si eu o nedumerire legata de XloveCam . Poate ma pot ajuta cei care cunosc mai bine siteul... Dupa ce apas butonul Switch to Private Show ,cand vreau sa revin in Free sunt nevoit sa inchid de fiecare data sesiune cu Leave Show . E normal ? Precizez ca nu folosesc Flux Managerul .

Multumesc :) .
Salut videochat4,

Acelasi buton ar trebui sa se transforme in "Back to Free Chat", daca la tine nu e asa, da mai multe detalii despre ce soft folosesti and so on.. pentru a putea verifica si sa iti confirm ce si cum e la mine.

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
videochat4
User Junior
User Junior
Mesaje: 85
Membru din: 13 Apr 2011, 10:31
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Manycam ca splitter , IE ca browser ( pe Chrome nu imi conecteaza camera) . Cand am pus intrebarea asta la Support mi-au spus ca pot sa ies cu Leave Show dar nu mi se pare normal sa inchizi sesiunea de fiecare data cand ai prv pe alt site...
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

videochat4 scrie:Manycam ca splitter , IE ca browser ( pe Chrome nu imi conecteaza camera) . Cand am pus intrebarea asta la Support mi-au spus ca pot sa ies cu Leave Show dar nu mi se pare normal sa inchizi sesiunea de fiecare data cand ai prv pe alt site...
Cred ca stai pe softul vechi.. de asta nu ai buton.. stai pe Show New, flux manager daca vrei traffic mai mult.. sau h264 daca ai situri prea multe si nu te tine pc..

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
draculina
User Junior
User Junior
Mesaje: 73
Membru din: 30 Oct 2012, 06:36
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Ma poate lamuri cineva apropo de platile facute cei de la xlove? Urmeaza prima plata si vreau sa ma asigur ca am totul in regula. Am ales plata in cont bancar si le-am dat un cont in euro. Am inteles ca platile se fac pe 1si 16. dar avand in vedere ca 16 este sambata cum procedeaza? banuiesc ca vor face platile luni? iar banii ajung in cont dupa 2 zile ca la orice incasare de la o banca din afara?
Va multumesc
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

draculina scrie:Ma poate lamuri cineva apropo de platile facute cei de la xlove? Urmeaza prima plata si vreau sa ma asigur ca am totul in regula. Am ales plata in cont bancar si le-am dat un cont in euro. Am inteles ca platile se fac pe 1si 16. dar avand in vedere ca 16 este sambata cum procedeaza? banuiesc ca vor face platile luni? iar banii ajung in cont dupa 2 zile ca la orice incasare de la o banca din afara?
Va multumesc
Da ai dreptate, cam asa ceva.. ei trimit banii cat se poate de repede dupa ce se incheie perioada de lucru.

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
draculina
User Junior
User Junior
Mesaje: 73
Membru din: 30 Oct 2012, 06:36
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Multumesc!
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Xlovecam a anuntat pe pagina de inregistrare Modele/Studiouri ca vor introduce Payoneer ca si metoda de plata, pe langa Transfer bancar si XLC card.

http://www.xlovecam.com/sex-cam-live-sh ... gn-up.html
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

oooo bv lor buna idee , s-au trezit si astia in final da niciodata nu e prea tarziu

multumim de vesti Sad
dovlecel
Mesaje: 2
Membru din: 01 Feb 2014, 23:08
Has thanked: 0
Been thanked: 0

buna am si eu o intrebare......am facut cont de studio am inregistrat un model.....si am primit un mail ca tre sa inregistrez 4 fete ca sa pot incepe lucru....... este nevoe de 4 fete pt a incepe ca si studio??????????????
Scrie răspuns

Înapoi la “Listă site-uri Adult Video Chat, Cam Sites, Live Cams”