CamContacts

Listă cu siteurile de video chat plus opinii despre ele. Orice părere pozitivă sau negativă poate face o diferență, un impact. Forum Adultvideochat.ro este vizitat constant de reprezentanții platformelor de camere live videochat. MyFreeCams, Xlovecam, BongaCams, XCams, Chaturbate, Streamate, ImLive, StripChat, Cherry.tv, SoulCams și multe altele! Fă-ți curaj și spune ce ai pe suflet! ❤️❤️❤️😇😇😇✅✅✅🌈🌈🌈🤷🤷🤷🌎🌎🌎
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

olandezu scrie:Eu cred ca sunt fete frumoase romancele si ca aia s tampiti...dar ce ne arata omu asta aici pot fi smecherii...care se fac cu ajutorul baietilor. Hackerilor I mean!

So... nu va jucati cu focul....hackerii fac bani...dar e 15 ani inchisoarea pentru participare....la asemenea actiuni!
Vorbesti in totala necunostinta de cauza, pe CC in 6 ani pe 3 studiouri nu am avut nici un 1$ charge back, pana in 10$ bani retrasi de catre membri din motive puerile. CC e cel mai "safe" site, a detaliat Ericssson mai mult.
Dar desigur, cum tot am zis, putini stiu cati bani se pot face din videochat, dar nu dezchilotzand fata :).
Oare ce ai zice daca ai vedea niste paymenturi de pe IF, care nu prea pot fi comparate cu nimic de pe CC?
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
SoulCams Models Studios wanted
paulll
Mesaje: 3
Membru din: 26 Aug 2006, 13:55
Localitate: romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

ALNI scrie:Buna.

Am inteles ca nu mai accepta inscrieri de la Romania. Avind in vedere ca eu sunt domiciliat in Germania, pot ajuta pe cineva in baza unui comision, respectiv este cineva interesat intr-o colaborare. Evident si cu alte Site-uri.
daca as fi interesat de o sesiune cum te pot contacta?
my yahoo id puticaputoi
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Pare rau dar eu nu inchiriez. Nu ai face bani cat sa se merite lucrand de la tine, si ne-am agita degeaba. Cauta si vei gasi persoane care sa-ti inchirieze.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
AlexAvcStudio
Mesaje: 43
Membru din: 19 Aug 2006, 13:48
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Daca ai offshore in state de exemplu...si imi fac conturile din germania...din momentul care ma conectez pe un cont de model cu ip din romania raman fara ele?are careva habar?
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

La intrebarea asta chiar eu ti-am raspuns inante de a o pune...
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
irina25
Mesaje: 1
Membru din: 23 Sep 2006, 00:42
Has thanked: 0
Been thanked: 0

buna..sunt noua in meseria asta..lucrez doar pe jasmin.as vrea sa stiu sigur .daca imi pot face totusi un cont pe camcontacs..avand in vedere ca stau in ro..as aprecia mult daca m ati putea ajuta si sfatui cu ce site uri as putea sa mai lucrez...sa-mi recomandati ..ceva..va rog din suflet sunt cam in ceatza...multumesc :(
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Dupa ce citesti toate posturile, de pe forumul asta si tot in ceata esti, problema trebuie cautata in alta parte. Am presupus ca nu ai citit pe aici tot, dupa intrebarea adresata, adica am mare incredere in capacitatea ta de intelegere.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
studio_eden
Mesaje: 4
Membru din: 15 Dec 2006, 17:07
Has thanked: 0
Been thanked: 0

cloelia scrie:si eu stau pe Camcontacts...si nu ma pot plange...mi-am facut un studio de 19 screenuri si am inchiriat cateva...parerea mea este ca merge super bine si la non adult...una din fete a facut 500$ in 5 zile....era newbie....insa si acum ii merge la fel de bine...voi ce parere aveti?
e super bine si eu am auzit de ei ca sunt ok si ca merge bine insa nu am incercat inca ....insa chiar nu mai accepta romani ?
Avatar utilizator
simone66
Mesaje: 24
Membru din: 05 Noi 2006, 21:34
Localitate: GALATI
Has thanked: 0
Been thanked: 0

buna. sunt noua in acest domeniu si as vrea sa ma ajuti. vreau sa vb pe messenger. supergirl_simone@yahoo.com
.......................
madalina
User Junior
User Junior
Mesaje: 55
Membru din: 21 Oct 2006, 14:17
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eu lucrez pe cc la non adult,stau ore intregi,am poze,dar nu intra decat foarte rar cineva,spuneti-mi si mie voi pe ce categorie stati sau ceva sfaturi sa intre clientii
Avatar utilizator
Irina___
Mesaje: 36
Membru din: 11 Aug 2007, 12:59
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Hello. Dupa cum stiti, pentru a fi acceptata ca si host pe camcontacts, trebuie sa le trimit si o poza cu mine si cu buletinul. Ei bine le-am trimis 5 mailuri!!! Poze facute cu aparat digital, mie mi s-au parut f ok imaginile, au fost draguti, mi-au raspuns imediat de fiecare data, dar mereu acelasi reply "not clear enough, too blurry, we appreciate your efforts bla bla bla"
Dar erau chiar foarte clare!!!
Am senzatia ca isi bat joc de mine, sau chiar se distreaza copios pe seama mea.
Ati mai avut astfel de probleme?
Please give me an answer, incep sa-mi pierd rabdarea, tocmai am primit al cincilea refuz in dimineata asta si sunt atat de contrariata incat in loc de cafea mi-am turnat un pahar cu vin
Conform standardelor internationale in vigoare
karla21xy
Mesaje: 1
Membru din: 20 Oct 2007, 13:15
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Apropo de faza cu pozele neaceptate din motiv de "prea neclare" , stai linistita si numai incerca degeaba . Acelasi lucru am patit si eu cred ca asta este un nou mod de a continua cu restrictiile pentru romani, eu m-am lasat pagubasa te sfatuiesc sai lasi naibi cu siteul lor
dEviLa
Mesaje: 3
Membru din: 07 Noi 2007, 13:46
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ai dreptate ..de cateva zile oricate poze le trimit ... primesc reply in maxim 10 min cu acelasi mesaj

"Unfortunately, we could not accept the pictures as the information represented on the documents was not clearly visible and hardly readable."

bla bla ..daca le trimiti alte poze ..ei iti trimit inapoi exact acelasi mesaj se pare ca acesta este mesajul lor de refuz :lol: :lol: :lol: :lol:
Ghizmo
Mesaje: 11
Membru din: 23 Oct 2007, 11:48
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

studio_eden scrie:
cloelia scrie:si eu stau pe Camcontacts...si nu ma pot plange...mi-am facut un studio de 19 screenuri si am inchiriat cateva...parerea mea este ca merge super bine si la non adult...una din fete a facut 500$ in 5 zile....era newbie....insa si acum ii merge la fel de bine...voi ce parere aveti?
e super bine si eu am auzit de ei ca sunt ok si ca merge bine insa nu am incercat inca ....insa chiar nu mai accepta romani ?
CamContacts accepta romani pe site :-)
buhuhu
User Junior
User Junior
Mesaje: 55
Membru din: 23 Aug 2007, 17:05
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

nu stiu daca voua vi se intampla .. cel putin la mine nu`mi mai accepta certificat de nastere

vor buletin + pasaport sau carnet de conducere :(

si daca`i intreb ce acte vor imi zic ... buletin , certificat de nastere , pasaport si carnet de conducere
Avatar utilizator
Crowley
User Activ
User Activ
Mesaje: 241
Membru din: 02 Feb 2005, 00:23
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Da-i un pic de sharpness in photoshop la poza aia si merge.
AllEyezOnMe07
Mesaje: 9
Membru din: 16 Feb 2009, 10:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Vad ca ultimele posturi sunt tocmai de prin 2007 :) ... pacat ca nu e lumea mai activa pe forumu asta pt ca este grozav.

App de CamContacts.. a durat ceva timp pana sa reusesc sa ma inscriu la ei. Au facut figuri la pozele facute cu telefonu la rez de 1.3 si nu au acceptat. A fost nevoie sa le fac cu camera digitala si le-au acceptat din prima.
Aveti grije ca sunt destul de pretentiosi la calitatea pozelor , in schimb .. sunt de treaba cand vine vorba de explicarea problemelor , asculta ce ai de spus si dupaia ia o decizie .
Zilele astea incep pe siteul lor sa vedem ce iese :)
Dintre voi mai lucreaza careva pe el ? daca da cum merge ? (mai ales la barbati..) :roll:


PS: Primu meu post pe forum :wink:
AllEyezOnMe07
Mesaje: 9
Membru din: 16 Feb 2009, 10:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Am scris ditamai postu si nu a fost acceptat , wtf ?:|
Avatar utilizator
joesancez
Elite User
Elite User
Mesaje: 1102
Membru din: 16 Ian 2008, 17:15
Localitate: Fetesti/Bahamas
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

AllEyezOnMe07 scrie:Am scris ditamai postu si nu a fost acceptat , wtf ?:|
Posturile nu apar instant, ele trebuie sa primeasca aprobarea adminului sau a moderatorilor,
durata de aprobare variaza de la cateva minute la cateva ore, Aceste lucruri sunt Explicate pe larg in regulamentul forumului

Cat despre CC sa discutat foarte mult zilele acestea uita-te in categoria Discutii Generale, sau Discutii chathost-uri
Imagine
AllEyezOnMe07
Mesaje: 9
Membru din: 16 Feb 2009, 10:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Da am observat dupa ce am scris cel de-al 2lea post. My bad :)..
Avatar utilizator
Irina___
Mesaje: 36
Membru din: 11 Aug 2007, 12:59
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ce modalitate de plata ati ales pe CamContacts?
Eu tocmai am inceput sa lucrez pe site si alesesem epass, dar trebuie sa modific pt ca nu mai e bun epass-ul respectiv.... am vazut ca ei pot transfera banii direct in contul meu?
Asta presupune cumva sa le dau nr de cont/ card pe care il am la orice banca?
Plus ca nu gasesc pe site unde as putea modifica modalitatea de plata, presupun ca trebuie sa le trimit lor un mail si sa ii intreb?
Orice sfat e binevenit, sunt f noua in domeniu desi am mai incercat de cateva ori.
Thanks!
Conform standardelor internationale in vigoare
Avatar utilizator
Sunlight
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 107
Membru din: 28 Iul 2008, 04:26
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Irina___ scrie: Plus ca nu gasesc pe site unde as putea modifica modalitatea de plata, presupun ca trebuie sa le trimit lor un mail si sa ii intreb?
Banda albastra--> Revenue Details--> Scrie undeva "Click here to modify your address and payment preference"..and Voila..cu restul, din pacate, nu te pot ajuta.bafta
Scrie răspuns

Înapoi la “Listă site-uri Adult Video Chat, Cam Sites, Live Cams”