CamContacts

Listă cu siteurile de video chat plus opinii despre ele. Orice părere pozitivă sau negativă poate face o diferență, un impact. Forum Adultvideochat.ro este vizitat constant de reprezentanții platformelor de camere live videochat. MyFreeCams, Xlovecam, BongaCams, XCams, Chaturbate, Streamate, ImLive, StripChat, Cherry.tv, SoulCams și multe altele! Fă-ți curaj și spune ce ai pe suflet! ❤️❤️❤️😇😇😇✅✅✅🌈🌈🌈🤷🤷🤷🌎🌎🌎
BlueLotus
User Activ
User Activ
Mesaje: 241
Membru din: 23 Sep 2006, 20:23
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Rami:
- pasul 1: verifica sa-ti fie la zi browserul si plugin-ul Flash, sterge cookies si cache si restarteaza browserul (preferabil Firefox!).
- daca tot nu merge si nu te vezi online, treci la pasul 2: reinstaleaza browserul.
- daca nici asa, pasul 3: scrie la suport; mi s-a intamplat si mie de vreo doua ori sa nu ma vad online si de fiecare data ei au zis sa raman logata, cu sesiunea deschisa, si verifica ei. Pe suportul CC te pozi baza, rar mi s-a intamplat sa-mi raspunda mai tarziu de o ora de cand le-am scris si intotdeauna mi-au rezolvat problemele.

Spor si succes!
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Rami
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 120
Membru din: 18 Feb 2012, 09:30
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Hippie scrie:Rami:
..................

Spor si succes!
-browser la zi , cu tot ce inseamna update adobe si java.
- am reinstalat.
- urmeaza mail la support.
Multumesc mult :)
SWEETANGEL2000
User Activ
User Activ
Mesaje: 201
Membru din: 05 Mai 2009, 06:44
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ok !dead l mine ,prima perioada ,adik prima dupa 1 an ,a fost buna ,urmatoarea ok ,apoi slabut apoi slab acum dead !categorie sunt in a lil shy ala ,am incercat si not so shy ,nici o inbunatatire asa ca ,back to a lil shy !what the hell ,i m doing wrong ?engleza e ok ,nivelul de conversatie bun ,adik is de 5-6 ani in treaba asta asa k nu am probleme,poze am asa k nu inteleg :(si il vreau pe asta k e fara free !!!
Michelle123
User Junior
User Junior
Mesaje: 68
Membru din: 15 Noi 2011, 23:29
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Nici pentru mine nu mai are traficul de alta data ...slab slab de tot...
JoanaJ14
Mesaje: 21
Membru din: 31 Mai 2014, 14:32
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Hello,

Vreau sa fac chat de acasa si doresc sa-mi deschid un cont pe acest site. Eu am lucrat si la studio pe el si nu prea am avut trafic. Asa merge site-ul, in general?



Thx!
JohnMiles
Mesaje: 49
Membru din: 05 Iun 2014, 17:23
Has thanked: 0
Been thanked: 0

traficul pe site cam mort... 75% din membri sunt adusi de modele prin refferal , foarte putini dintre ei intra si la alte modele in pvt
Avatar utilizator
AlexandraGeorgia
VIP
VIP
Mesaje: 410
Membru din: 10 Noi 2008, 20:57
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

JohnMiles scrie:traficul pe site cam mort... 75% din membri sunt adusi de modele prin refferal , foarte putini dintre ei intra si la alte modele in pvt
Înseamnă că asta e soluția, pentru cei la care este slow, referati membrii noi, plus că aveți 80% de la membrii aduși de voi, eu am mai spus, vremurile în care log in - log out era suficient pentru niște încasări decente, au apus. Fără self promotion nu se mai face performanță.
Mai enervant este că eu am renunțat a-mi mai promova profilul de pe CamContacts, dar membrii continuă să apară. Shit happens....
Tania_ce_Mare
Mesaje: 23
Membru din: 12 Sep 2015, 03:47
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Am incercat sa-mi fac profil pe acest site. La partea cu verificarea varstei, am uploadat o poza facuta cu telefonul care a mers la alte siteuri. Am fost refuzata. Am facut alta poza, fara nicio umbra pe fata, cu date lizibile, minim 3 margini sa se vada... nimic. Dau mail la suport, imi spune ca poza e blurata si de-aia nu mi-o accepta (desi eu citeam bine de pe ea).

Ma duc jos la xerox sa-mi faca poza necesara. Oamenii au aparat bun, mi s-au facut 4 poze, dupa instructiuni precise, repet, cu un aparat bun (adica nu sapuniera). Bucuroasa foc, le zic sa-mi bage pozele in telefon, acasa uploadez una dintre ele. Limita e de 4 MB, a mea avea 3 si ceva.

A fost refuzata si asta, din acelasi motiv.

Ce pot sa fac mai mult de atat? A mai patit cineva sa nu-i accepte poza?
Avatar utilizator
alexalex101
User Junior
User Junior
Mesaje: 97
Membru din: 18 Sep 2015, 18:20
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ciudat. Mie mi-au acceptat pozele fara nicio problema. Cauta pe App Store sau ce ai tu un program cu timer pt poze, folosesti blitzul frumos si voila :). Daca trebuie si poze face to id (nu mai tin minte) il sprijini pur si simplu de ceva si gata. Nu vad de ce nu ti ar fi acceptat pozele daca erau clare am vazut ca raspund destul de rapid si concret :)
Tania_ce_Mare
Mesaje: 23
Membru din: 12 Sep 2015, 03:47
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Pozele sunt clare de aproape imi vezi porii. Mie imi spun ca nu e poza clara, dar eu vad o neconcordanta intre datele din acte si varsta mea. Habar n-am de ce trecuta varsta mai mica decat in realitate, nu tin minte s-o fi pus eu. Oare de la asta mi le tot respinge si zice ca nu e calitatea buna?
Tania_ce_Mare
Mesaje: 23
Membru din: 12 Sep 2015, 03:47
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ooo, acum m-am prins. Am pus alta data nastere, nu pe cea adevarata. Tot majora ma scoate, dar nu corespund datele. Problema e ca habar n-am s-o schimb.
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Cine are cunostinta de motivul invaziei ukrainenilor pe acest site ? La orice categorie te uiti , observi cum s-au napustit , s-au infiltrat pe orice sectiune a site-ului . Au napadit site-ul pur si simplu , de zici ca pana acum nu au avut internet , sau ca au avut interdictie de a se inscrie...

Fiecare categorie s-a gonflat serios , la numarul de modele ON :lol:
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

s-or fi impacat ukr. cu rusii si sunt condamnati la munca silnica/zilnica.
Avatar utilizator
Jobs4Adults
User Junior
User Junior
Mesaje: 92
Membru din: 14 Mai 2012, 17:58
Localitate: EroAward.com
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

googlefun, or fi facut CC publicitate la greu lunile astea in Ukraina...Si nu e o idee rea, in conditiile in care ucrainiencele sunt considerate cele mai frumoase femei din fosta URSS...Iar cine zice ca CC e "mort", se inseala: ca multe alte situri, muncesc din greu pe toate planurile, si ii vezi mai pe la toate sumiturile si evenimentele de cam si adult, la Tes in Praga m-am intalnit cu 2 din echipa lor, o romanca si un tip foarte simpatic din Malta. Pe de alta parte, sunt in legatura cu cateva modele ce lucreaza pe CC si care sunt foarte multumite de rezultate, cu sume mult peste medie, dar si sunt fete care stiu ca MUNCESC!
Avatar utilizator
manuela222
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 133
Membru din: 19 Oct 2015, 01:58
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Imi spuneti si mie cat la suta se plateste modelului pe acest site?
La ce pret te poti pune maxim?
Mersi anticipat
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

manuela222 scrie:Imi spuneti si mie cat la suta se plateste modelului pe acest site?
La ce pret te poti pune maxim?
Mersi anticipat
50% daca membrul vine din site.80% daca-l aduci tu prin linkul de referal.Pretul il poti pune intre 1 si cat vrei tu,depinde ce oferi si daca vinzi.In general preturile sunt mici la marea majoritate 1-2$,foarte mari la unele modele cu statut vechi.
Avatar utilizator
stefania
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 196
Membru din: 19 Oct 2008, 11:40
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

completare la ce s a spus mai sus... de la unii clienti vei primi doar 40%.. nu stiu exact din ce motiv, dar la majoritatea primesti 50%
VisionSudio
Mesaje: 1
Membru din: 27 Apr 2016, 12:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna ziua !
As dori sa stiu si eu pentru a crea un cont de studio pe CC, iti trebuie intai un cont de Chathost? Din cate vad pe site asa pare. Ma poate lamuri cineva? Multumesc.

"A Studio is created by joining two chathost accounts together. In order to do it you need to have one existing chathost account (with payment details completed). If you do not have a chathost account yet please register by chosing an option above.

To begin setting up your new Studio account, please enter the details of your existing Chathost account: "
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

VisionSudio scrie:Buna ziua !
As dori sa stiu si eu pentru a crea un cont de studio pe CC, iti trebuie intai un cont de Chathost? Din cate vad pe site asa pare. Ma poate lamuri cineva? Multumesc.

"A Studio is created by joining two chathost accounts together. In order to do it you need to have one existing chathost account (with payment details completed). If you do not have a chathost account yet please register by chosing an option above.

To begin setting up your new Studio account, please enter the details of your existing Chathost account: "

Ti-ai raspuns singur :)
lovelyday123
Mesaje: 3
Membru din: 23 Sep 2021, 23:03
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Buna seara,

Va rog, as dori sa aflu daca inca mai functioneaza pana la urma videochatul non-adult, daca se fac plati ok - cam despre ce sume vorbim? (per ce perioada: zi, sapt?)?

Si doar cu acea promovare facuta personal functioneaza (prin referral) sau cum este acum?

Si pana la urma cum selectezi sectiunea non-adult, daca nu au o zona specifica, ci mai mult girl shy, girl not so shy..?

Ma intereseaza foarte tare videochat non-adult, daca aceasta nu este cea mai buna platforma pentru asta, care este?

Multumesc!
Scrie răspuns

Înapoi la “Listă site-uri Adult Video Chat, Cam Sites, Live Cams”