Eurolive.com

Listă cu siteurile de video chat plus opinii despre ele. Orice părere pozitivă sau negativă poate face o diferență, un impact. Forum Adultvideochat.ro este vizitat constant de reprezentanții platformelor de camere live videochat. MyFreeCams, Xlovecam, BongaCams, XCams, Chaturbate, Streamate, ImLive, StripChat, Cherry.tv, SoulCams și multe altele! Fă-ți curaj și spune ce ai pe suflet! ❤️❤️❤️😇😇😇✅✅✅🌈🌈🌈🤷🤷🤷🌎🌎🌎
Avatar utilizator
SinStudio
Mesaje: 25
Membru din: 14 Sep 2008, 16:10
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eu lucrez de 3 luni cu el..

Cu platile sunt seriosi.. incasarile..asa si asa.. nu grozav, dar pentru o fata care face multi bani pe site uri gen X-love se merita.

Regulile sunt cam dur implementate (un model a primit suspendare 3 zile pentru o fapta minora... dar au intirziat cu reactovarea vreo saptamana)

Ce e ciudat cu acest site este ca.. nu prea are personal.. Staff ul se misca greoi.. raspunsul la un email il primesti in mai mult de 3 zile..

Per ansamblu e un site ok.. de umplutura.

Nu l as recomanda ca site de baza pentru cineva.
SoulCams Models Studios wanted
onutx
User Junior
User Junior
Mesaje: 83
Membru din: 04 Mar 2008, 01:06
Has thanked: 0
Been thanked: 0

siteul merge, dar o data la nu stiu cat timp iti disoar toti membrii si nu mai faci nici un ban:) proprie experienta. plus ca siteul permite anumitor modele sa te hartuiasca"la propriu"
malena danciu
Mesaje: 1
Membru din: 19 Mai 2009, 18:18
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:))) cred ca te referi la spicygirl nu?? nici eu nu inteleg cum i se permit atatea. dar asta se poate rezolva. pm pls
Avatar utilizator
adina29
User Activ
User Activ
Mesaje: 317
Membru din: 15 Aug 2007, 16:58
Localitate: braila
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

onutx scrie: plus ca siteul permite anumitor modele sa te hartuiasca"la propriu"
Cum adica sa te hartuiasca? Iti intra alte modele in camera sau ce? Si situl nu are nimic de zis la una ca asta?
dragos_raluca
Mesaje: 1
Membru din: 16 Noi 2010, 12:03
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna! Eurolive-ul este serios in privinta platii daca esti si tu serios cu ei . Au reguli stricte si nu accepta sub nici o forma sa fie incalcate . Minimul pt. plata este de 100 euro. perioada fiin de pe data de 1 pana la ultima zi din luna ( exp: 1 decembrie- 31 decembrie...iar banii ii trimit pe 10 ianuarie prin transfer bancar care mai dureaza cateva zile )
Sper ca am fost destul de clara si a inteles toata lumea .
Bani se fac daca sti un minim de franceza si daca ii dau atentie!
Numai bine , mult succes!
ladyemma
Mesaje: 9
Membru din: 26 Apr 2012, 00:04
Has thanked: 0
Been thanked: 0

lil_roar scrie:Buna,eu am cont la ei din febr 2007, ce sa zic, nu mai este traficul care a fost atunci cand am inceput colaborarea, dar tot merita. Sunt f multi freeloaderi, insa cine are rabdare si stie si ceva franceza, face bani frumusei. In legatura cu ceea ce spuneti despre e-mailuri, ca nu va raspund...intr-adevar, nu sunt foarte prompti, in sensul ca nu primesti un raspuns in primele 24 ore, insa eu intotdeauna am primit raspuns in intervalul a 3-4 zile. Modelele mele sunt multumite de ei, insa in lunile dec-ian dezamagirea e cam mare, mai ales--sustin ele--de cand au schimbat interfata. Insa poate e doar o perioada cand lucrurile stagneaza, sa vedem ce va fi pe viitor.
Banii mi-au fost trimisi luna de luna, cu o mica exceptie cand a fost o problema, care insa a fost remediata in urma unui mail.
Deci parerea mea este ca site-ul merita "osteneala", decat sa lucr. pe jasmin sau streamray care pur si simplu isi bat joc de modele si de munca lor de la o zi la alta....
Zici ca in 2008 era slow si plin de freeloaderi? Sa vezi acum, stai cu orele si pagina e goala, sunt printre primele fete de pe primul rand si tot nu intra nimeni in chat, cu orele.Situatia e ceva mai buna cand ai event, cu tematica, si durata e de minimum 6 ore, dar atentie fetelor, puteti sta fara probleme si 12 ore, nu veti fi deconectate din show. maximum am stat 18 ore in show, dar am dormit un pic, am pus camera pe freeze, si dupa 18 ore a intrat moderatorul in chat cerandu-mi sa ma deconectez ca deja am stat prea mult.Dar eu las eurolive deschis cu inca alte 3 site-uri in paralel si e ok, se aduna de pe toate cate ceva , si la sf lunii e chiar o suma frumusica.Bafta la banuti
Avatar utilizator
ashtarte
User Junior
User Junior
Mesaje: 87
Membru din: 16 Feb 2008, 03:05
Has thanked: 0
Been thanked: 0

La mine a fost mai mult decat site de umplutura, era printre cele principale. Vorbesc franceza si mi-am fidelizat un calup de membri. Una peste alta, acum nu mai pot intra pentru ca au micsorat tariful pe minut pentru modele. Le cer membrilor 29 de euro pentru 10 minute si noi primim 0.45 de centi pe minut, adica 4.5 euro pe 10 minute. Pai e normal asa ceva? Sunt furioasa si nu stiu daca sa-i scuip, sa cer nesimtit celui mai bun membru adresa de e-mail, in privat, sau ce dracu' sa fac. GRRRRRR!

Voi cum va descurcati cu taierea asta din bani? De la 1-1.25 euro la 0.45? ( Ca acum nu mai diferentiaza nici membri in stats si habar n am de la cine incasez ce la sfarsit de luna )
Avatar utilizator
sunflower
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 170
Membru din: 15 Sep 2008, 19:16
Localitate: Iasi
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times
Contact:

ashtarte scrie:La mine a fost mai mult decat site de umplutura, era printre cele principale. Vorbesc franceza si mi-am fidelizat un calup de membri. Una peste alta, acum nu mai pot intra pentru ca au micsorat tariful pe minut pentru modele. Le cer membrilor 29 de euro pentru 10 minute si noi primim 0.45 de centi pe minut, adica 4.5 euro pe 10 minute. Pai e normal asa ceva? Sunt furioasa si nu stiu daca sa-i scuip, sa cer nesimtit celui mai bun membru adresa de e-mail, in privat, sau ce dracu' sa fac. GRRRRRR!

Voi cum va descurcati cu taierea asta din bani? De la 1-1.25 euro la 0.45? ( Ca acum nu mai diferentiaza nici membri in stats si habar n am de la cine incasez ce la sfarsit de luna )

You earn 0.045 euros to 0.078 euros per coin.
16 coins per minute with the private client and 8 coins per minute with the spies.
12 coins per minute per client in X2Many privates.


Normal Client Standard Price : 0.078 € par jeton
Premium Client Standard Price : 0.068 € par jeton
Normal Client New Price : 0.055 € par jeton
Premium Client New Price : 0.045 € par jeton
Avatar utilizator
ashtarte
User Junior
User Junior
Mesaje: 87
Membru din: 16 Feb 2008, 03:05
Has thanked: 0
Been thanked: 0

@sunflower :)

Imi cer scuze. Am fost atat de obsedata de reducerea asta ca am incurcat 0.045 cu 45 de centi pe minut. Oricum mi se pare nedrept si-mi sustin parerea! Voi cum priviti lucrurile?
Avatar utilizator
stefania
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 196
Membru din: 19 Oct 2008, 11:40
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

da, am remarcat si eu reducerea asta la bani si nu s deloc multimita, am fost dezamagita si degustata.. pe ei ii jupoaie si noua ne da un procent de nimic... inainte la cei cu albastru primeam destul de bn, cam 1.25 pe min si acum e jale...si ei sunt un pic mai selectivi, ca deh inca nu s foarte tare bagati pe site, si atunci e mai greu sa ii convingi, si tot de la ei luam mai putin.. halal.. pai eu nu ma simt asa motivata sa mi mai bat asa tare capul cu cei albastri

de cand cu chestia asta nu prea mai am asa tragere de inima sa intru pe el... pentru ca la sf nici nu stiu cat primesc.. am stat 20 min in pv, stiam inainte ca primesc cam 20 euro.. ei acum nici nu stiu cat primesc, 17, 16 naiba stie... si asta cu tot cu banii de voyeur. e ca naiba
Avatar utilizator
ashtarte
User Junior
User Junior
Mesaje: 87
Membru din: 16 Feb 2008, 03:05
Has thanked: 0
Been thanked: 0

In vremurile bune (maica :) ) mie-mi placea sa transform guesti in membri pe site-ul astora. Era o provocare. Acum ca nu mai sunt motivata, n-are rost sa mai intru deloc. A, si am uitat sa mentionez, chiar inainte de taierea tarifelor, mi-am luat un ban de o saptamana ca am purtat ceva transparent. Acel ceva transparent nu a mai fost observat de staff-ul eurolive pana atunci, cu toate ca-l purtam de doi ani si stateam mai mult hors cam cu el. Probabil ca au angajat si supraveghetori noi, ca altfel nu-mi explic excesul de zel. Imi pare chiar rau, era site-ul meu de suflet. Ata ete...de mine au scapat.
Cory
User Junior
User Junior
Mesaje: 59
Membru din: 15 Ian 2011, 12:43
Has thanked: 0
Been thanked: 0

fetelor cum este acest site mi-am facut cont dar am o intrebare este si cu tips in free ? si vad ca imi intra multi cu bani dar nu vorbesc deloc sunt muti astia de pe site ?:)))
Avatar utilizator
ashtarte
User Junior
User Junior
Mesaje: 87
Membru din: 16 Feb 2008, 03:05
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nu e cu tips in free, si nu sunt muti, dar sunt dificili. Sunt diferiti fata de americani. Uneori sunt prea directi, alteori muti. Dar daca ti-i fidelizezi, iti va fi mult mai usor si sunt in general fanii unei singure fete. Trebuie sa ai putin mai multa rabdare, asta e tot...si sa glumesti mereu, sa fii mereu vesela. Succes!
Cory
User Junior
User Junior
Mesaje: 59
Membru din: 15 Ian 2011, 12:43
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ms mult clar trebuei multa rabdare ca sunt muti rau de tot :))
draculina
User Junior
User Junior
Mesaje: 73
Membru din: 30 Oct 2012, 06:36
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Foloseste cineva payoneer ca metoda de plata pe eurolive? Imi poate xplica cineva cum fac conversia de la euro la $?
Multumesc
Avatar utilizator
SmartGirl
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 131
Membru din: 29 Feb 2012, 20:02
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna, nu lucrez pe acel site, dar iti pot spune unde poti face conversia eur-usd ... here is the link....http://www.cursbnr.ro/
draculina
User Junior
User Junior
Mesaje: 73
Membru din: 30 Oct 2012, 06:36
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Buna! multumesc dar nu cred ca se foloseste cea de acolo pentru ca payoneer nu foloseste cursul BNR:) Banuiesc ca folosesc cursul mastercard:) m-am lamurit intr-un anume fel pana la urma:)
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

pai zi -ne si noua cum te-ai lamurit , eu de ex as vrea sa stiu pt ca am si eu de incasat bani de pe eurolive in curand , forumul e facut pt schimbul de inf nu ?
Avatar utilizator
SmartGirl
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 131
Membru din: 29 Feb 2012, 20:02
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sa fie acest link?
https://www.mastercard.com/ro/personal/ ... onversion/, unde e drept 1 eur este-1.348900USD iar la curs bnr 1 eur este- 1.3513 USD.... o oarecum mica diferenta :).
draculina
User Junior
User Junior
Mesaje: 73
Membru din: 30 Oct 2012, 06:36
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Da fetish e vorba de acel link postat de smartgirl. nu bag mana in foc, dar payoneer foloseste cursul mastercard am citit asta pe site-ul lor. acum 100% sigur vom afla dupa prima plata. ceea ce e sigur este ca banii ii vom primi in $ si nu euro.
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

daca nu va convine conversia facuta de ei puteit oricand sa va faceti cont in euro si sa primiti banii in euro...eu sincer nici m-am uuitat sa avd ce conversie fac, eu personal sunt multumitaca primesc banii, in orice caz nu am auzit de cineva sa se planga pana acum deci cred ca e ok conversia lor :D
draculina
User Junior
User Junior
Mesaje: 73
Membru din: 30 Oct 2012, 06:36
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Nu era vorba de nemultumire ci pur si simplu fiind prima plata de la ei eram curioasa care e principiul:) sa stiu ce calcule imi fac. Cont in euro am, dar prefer payoneer...:) m-am mai trezit cu conturile blocate de statul roman pentru neplata impozite si amenzi in termenul lor, asa ca ma lipsesc cat pot de a utiliza acele conturi din banca:D
Scrie răspuns

Înapoi la “Listă site-uri Adult Video Chat, Cam Sites, Live Cams”