Eurolive.com

Listă cu siteurile de video chat plus opinii despre ele. Orice părere pozitivă sau negativă poate face o diferență, un impact. Forum Adultvideochat.ro este vizitat constant de reprezentanții platformelor de camere live videochat. MyFreeCams, Xlovecam, BongaCams, XCams, Chaturbate, Streamate, ImLive, StripChat, Cherry.tv, SoulCams și multe altele! Fă-ți curaj și spune ce ai pe suflet! ❤️❤️❤️😇😇😇✅✅✅🌈🌈🌈🤷🤷🤷🌎🌎🌎
Avatar utilizator
Albastrika
Mesaje: 17
Membru din: 30 Sep 2007, 13:17
Localitate: Braila
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Sunt total nemultumita de Eurolive... merge slab... din cate am inteles de la un membru.. pe ei ii jupoaie la minut iar nou ne da te miri ce si mai nimic...ca sa numai zic ca moderator a intrat pe mine si imi tot zicea ca imi inchide acontul ca nu raspund... iar eu vorbeam cu el.. dqar omul nu intelegea engleza.. el imi scria in franceza eu in engleza... acum am contu l suspendat cica am incalcat regulile.. ce regiuli fratilor ca aveti 4 mari si late... acum le-am trimis mail sa imi zica si mie ce regula am incalcat asa de curiozitate.. banuiesc ca aia ca am banat pre amulti.. pai daca sunt multi aia care merita sa fie banati.. e vina mea? Sunt total dezgustata de site.. ca s anumai zic ca nu au si ei un sunet ceva care sa te anunte ca aintrat cineva in room ca alte siteuri.. deci concluzia? Eurolive-sucks.Parerea mea.
SoulCams Models Studios wanted
Lili69
Mesaje: 16
Membru din: 30 Noi 2007, 20:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

albastrica este parerea ta . este adevarat ca sint neseriosi cu bani , dar relatia cu admini este cat se poate de ok , dar trebuie sa le explici in franceza .din cate stiu in romania a ti invatat rusa, franceza si engleza. asa ca ..............................
Lili69
Mesaje: 16
Membru din: 30 Noi 2007, 20:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna si eu sunt in aceasi situatie am primit epass-ul dar nu am primit bani,le-am trimis vreo 5 mailuri pana acum si nimic



este bine . o sa luam bani . bine ca avem de luat asa ca...........................
Teo_2008
Mesaje: 3
Membru din: 13 Mar 2008, 21:08
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Buna
Eu am primit mail de la eurolive si a spus k primesc bani pe 20 martie,acum sper sa fie adevarat....
Avatar utilizator
gaby_cta
Mesaje: 16
Membru din: 10 Ian 2008, 00:27
Localitate: medgidia
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

eu lucrez cu eurolive
am reusit dupa 3 luni de emailuri zilnice sa imi fac cont de studio la ei
am vrut sa imi fac cont de studio pt k asa poti sa umbli putin la bani adik sai cresti
bani pe februarie mi au dat -50Euro care nu stiu pt ce mi a oprit si nici la mailuri nu-mi raspund
asta ar fi pc. lor slab
nu vb deloc
bani ti trimit mai repede prin epass dak faci k model sau studio peste 100Euro
in rest......fiecare cum crede
spor la $$$$$$$$$$$
Avatar utilizator
Albastrika
Mesaje: 17
Membru din: 30 Sep 2007, 13:17
Localitate: Braila
Has thanked: 0
Been thanked: 0

lol.. e bine ca ai reusit sa faci cont de studio.. eu l-am intrebat pe admin daca e posibil sa fac asa ceva si mi-a spus"no u cant"...trebuie sa-i explic in francezaa...? uite ca eu din pacate in scoala am invatata decat rusa si engleza.. si mai stiu si putina spaniola.Poate ar tb si amdinu sa invete engleza ..hahaha
cambizz4u
Mesaje: 19
Membru din: 14 Sep 2007, 02:41
Localitate: Global
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

it IS working, but...

- eurolive is a kind of civilised version of xlovecam (frenchies)

- limited entries of members ????
why ??? i suppose limited Flash Version....
why else to limit your members, LOL

- the traffic is mostly frenchies, but not so rude as on xlovecam,
and yes, they spend...our models have good results...

BUT the pay-out...minimum 2000 euro before you a wire ???

- why a studio gets better condition is another riddle...

- if you forget to reserve rooms...LOL

- and the support...it takes a week before mail is responded


conclusion =

- over-organised...yet no support...
- and a lot of mistery and question-marks...

I really wonder where this will go to...
BUT it is working....

Somebody knows more ??? Please share it ???

camgreetz,

Guy
Avatar utilizator
adina29
User Activ
User Activ
Mesaje: 317
Membru din: 15 Aug 2007, 16:58
Localitate: braila
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ma poate ajuta si pe mine cineva sa lucrez pe acest site? Am incercat sa ma inregistrez dar nu merge :(
Lili69
Mesaje: 16
Membru din: 30 Noi 2007, 20:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

adina29 scrie:Ma poate ajuta si pe mine cineva sa lucrez pe acest site? Am incercat sa ma inregistrez dar nu merge :(
mai exact ce ai facut ? merge dar mai greu trebuie sa le trimiti pozele si incearca sa le trimiti mail-uri.


AZI AM PRIMIT BANII DE LA EI , cred ca si voi
Lili69
Mesaje: 16
Membru din: 30 Noi 2007, 20:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Albastrika scrie:lol.. e bine ca ai reusit sa faci cont de studio.. eu l-am intrebat pe admin daca e posibil sa fac asa ceva si mi-a spus"no u cant"...trebuie sa-i explic in francezaa...? uite ca eu din pacate in scoala am invatata decat rusa si engleza.. si mai stiu si putina spaniola.Poate ar tb si amdinu sa invete engleza ..hahaha
in engleza ai sa te descurci mai greu cu ei .dar daca nu stii franceza de ce vrei sa lucrezi pe acest site.se vorbeste foarte multa franceza , mai rar spaniola sau engleze. de obicei adminul este de treaba , eu m am inteles bine cu ei . mai incearca sa i explici . multa bafta .
blondu_vsp
Mesaje: 2
Membru din: 16 Apr 2008, 18:23
Localitate: frec menta
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

aceiasi problema o am si eu cu eurolive......am 1600 de ruo de primit.......le-am dat email-uri zi de zi....dar decat 1 singur raspuns am primit si ala ceva de gen'''stop nu ne mai scrie zi de zi''
Teo_2008
Mesaje: 3
Membru din: 13 Mar 2008, 21:08
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

BUNA.....Stie cineva cum sterg pozele la eurolive?
Avatar utilizator
HotCamStudio
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 145
Membru din: 13 Ian 2007, 01:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Cred ca ar fi indicat, ptr a avea rezultate maxime sa incercati optiunea de Support Request din contul de studio, respectiv,cel de model.Eu asa lucrez si imi raspund f rapid la mailuri :)....good luck boys and girls
cobra1981
Veteran
Veteran
Mesaje: 501
Membru din: 29 Mai 2007, 15:59
Localitate: Targu-Mures
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

eurolive..este un site slabut, cu foarte multi freeloaderi...am lucrat 2 luni pe el si am facut doar 80 de euro :evil: ..pot sa zic ca mi-am primit banii..
Avatar utilizator
Cocinella
User Junior
User Junior
Mesaje: 94
Membru din: 26 Feb 2007, 01:41
Localitate: Italy-Napoli
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ciao!...imi poate da cineva o adresa de contact,tel,fax orice? astia sunt de capu' lor...eu ii denunt direct la Politia franceza!
Multumesc!
One day baby !
Avatar utilizator
fantomachat
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 169
Membru din: 03 Aug 2006, 19:01
Localitate: Braila
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Mai copii daca vreti sa nu mai intre lumea pe situl vostru minunat nu aruncati ca dirty maro in el ci pur si simplu da-ti pe modul Silentios , exact ca la telefon . Nu se aude :twisted: nu se stie :lol: nu se vede :shock: ...
... a venit vremea cand minciuna e luata drept adevar si adevarul drept minciuna...se pare ca nu mai e cale de intoarcere...
donni2006
User Junior
User Junior
Mesaje: 92
Membru din: 30 Ian 2007, 09:44
Has thanked: 0
Been thanked: 0

fantomachat scrie:Mai copii daca vreti sa nu mai intre lumea pe situl vostru minunat nu aruncati ca dirty maro in el ci pur si simplu da-ti pe modul Silentios , exact ca la telefon . Nu se aude :twisted: nu se stie :lol: nu se vede :shock: ...

sincer am incercat si eu site-ul asta dar poate ca nu aveam ceva in regula dar sincer in 2-3 ore nu am vazut nici macar un free la mine in camera :))))ce este mai ciudat este ca vad ca toata lumea pe aici se plange ca ba nu merge ba nu trimit banii...si eu tocmai am vb cu o fata care a zis ca pt ea eurolive e o minunatie :twisted: sincer a zis ca face minim 2000 euro pe luna.....sa-i zic ca e nebuna si sa nu mai minta sau sa o cred??? :shock:
Avatar utilizator
LittleKitty
Mesaje: 43
Membru din: 18 Iun 2008, 20:45
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Si eu stiu pe cineva care depaseste lejer 1500 de euro pe luna pe eurolive...eu una de-abia imi scot banii de transfer in ultima vreme:))))
Avatar utilizator
SweetAngel
User Activ
User Activ
Mesaje: 312
Membru din: 06 Mar 2008, 12:43
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eu zik ca minte serios acum...in primul rand astia vin greuuuuuu rau la pvt cred ca trece o ora pana sa vina 1 si de stat mai mult de 3 min rare cazuri...Si eu am avut prietene care au lucrat aici si cum au venit au si plecat inclusiv eu
Avatar utilizator
LittleKitty
Mesaje: 43
Membru din: 18 Iun 2008, 20:45
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Stiu ca iti vine greu sa crezi, dar cred ca are si noroc fata :)). Am vazut cu ochii mei incasarile ce le are si sub 100 pe seara nu face. In cealalta privinta ai dreptate- vin membrii extrem de greu in pvt si mai si au pretentia sa ii 'incalzesti' inainte, sa te dezbraci dinainte...deja cand vad replica 'nue hors cam et pv' jur ca ma apuca isteriile si nu mai intru 5 ore pe eurolive. Eu una renunt la el.
Avatar utilizator
sexybabe
Veteran
Veteran
Mesaje: 691
Membru din: 03 Noi 2007, 07:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Da, se poate. Am lucrat pe el, tariful de pvt e f bun plus ca in perioadele bune intra voyeuri care si ei platesc bine. Acum cateva luni am facut 1000 E si ceva pe luna , apoi insa n-a mai mers asa bine, uneori faceam in jur de 50 E pe zi, dar in cele mai multe zile mult mai putin. Conteaza si momentul in care stai,noaptea nu mi-a mers bine niciodata. Am renuntat la el insa, nu stiu de ce nu mai merge, poate s-au incris multe romance :lol: ca apropos, fetele care se vad online sunt doar cele care n-au blocat Romania, restul nu se vad decat cu proxy, deci sunt mult mai multe online decat la prima vedere.
onutxxx
Mesaje: 33
Membru din: 16 Noi 2008, 16:32
Has thanked: 0
Been thanked: 0

cu platile sunt ok, cu succesul la membri... etotul numai si numai d noroc sunt fete care fac bani, si sunt fete care stau online si nu au nici un membru in camera, pana la urma asa e pe orice site, norocul!!!
Scrie răspuns

Înapoi la “Listă site-uri Adult Video Chat, Cam Sites, Live Cams”