Eurolive.com

Listă cu siteurile de video chat plus opinii despre ele. Orice părere pozitivă sau negativă poate face o diferență, un impact. Forum Adultvideochat.ro este vizitat constant de reprezentanții platformelor de camere live videochat. MyFreeCams, Xlovecam, BongaCams, XCams, Chaturbate, Streamate, ImLive, StripChat, Cherry.tv, SoulCams și multe altele! Fă-ți curaj și spune ce ai pe suflet! ❤️❤️❤️😇😇😇✅✅✅🌈🌈🌈🤷🤷🤷🌎🌎🌎
Avatar utilizator
HotCamStudio
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 145
Membru din: 13 Ian 2007, 01:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Siteul plateste la maxim 10 zile dupa incheierea lunii prin epass sau daca ai peste 2000, prin banca, sunt seriosi si prompti...dar nu pot spune ca straluceste..
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Irina___
Mesaje: 36
Membru din: 11 Aug 2007, 12:59
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

e cu live free chat?
si toti cei care intra vorbesc in franceza, nu-i asa?? of of of
cum merge site-ul, pana la urma? merita osteneala?
Conform standardelor internationale in vigoare
Avatar utilizator
HotCamStudio
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 145
Membru din: 13 Ian 2007, 01:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

eu am lucrat f putin cu ei acum cateva luni, au multi membri dar f putin din ei sunt platitori, in concluzie nu e cine stie ce ..nu se merita
Avatar utilizator
FLORIBOG STUDIO
Mesaje: 10
Membru din: 20 Aug 2007, 18:19
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

NU STIU DE CE SE DEZMINTE LUMEA CU EUROLIVEUL ...E DE C...SITEUL SI PUNCT..CINE NU CREDE SAL INCERCE...DACA IN ZIUA DE AZI NU GASESTI PERSOANE CARE SA MAI SPUNA SI ADEVARUL ASTA E ALTA PROBLEMA..EUROLIVE NU MERGE CEI CARE MINT O FAC PT CA ALTII SASI PIARDA VREMEA CU C.... PRECUM ESTE ACEST SITE
FLORIBOG
studioadmin
Mesaje: 4
Membru din: 06 Noi 2006, 13:19
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Au trafic foarte slab.. si luna asta nu am facut banii de transfer, deci nu au avut cum sa ma plateasca si acum imi tipa toate modelele ca nu le platesc... in fine situatie penibila. nu va incurcati cu ei, sunt foarte drastici si fac numai probleme.
ionut_doi
Mesaje: 23
Membru din: 25 Mar 2007, 23:16
Localitate: Brasov
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Dar de ce nu esti corect cu modelele si le platesti la timp si-ti vei recupera tu banii mai incolo?
Avatar utilizator
Maddy
User Activ
User Activ
Mesaje: 238
Membru din: 28 Sep 2005, 13:51
Localitate: Romania
Has thanked: 4 times
Been thanked: 0

Da , mai ales ca au trimis email si au zis : daca ai sub 2000 de euro spune un epassporte ID si iti dam banii acolo , daca ai peste 2000 , ii primesti in banca . De vina esti tu ca nu le-ai zis un epassporte ID , nu ei .
Daiquiri_
Mesaje: 11
Membru din: 12 Oct 2007, 02:32
Has thanked: 0
Been thanked: 0

imi permit sa adaug un poist si aici:) lucrez pe site de vreo 7 luni... sunt platitori, platesc pe 10 al fiecarei luni... dezavantaje ar fi cu raspunsul la mailuri... dc ai nelamuriri ceva... si cu membrii kare vor totul in free... tre sa ai rabdare... in ultimul timp pot spune k a evoluat biunishor, membrii mai cu bani mai seriosi... dar tre sa fii activ in camera(cu limite totusi)... si aku depinde si de zi, poti sa nu faci nimik, poti sa faci si 100e /zi... avand in vedere partea ta de 50% care inseamna 1.25e/minut... eu zik k e bine... fiind nou merge f bine ziua... vand ponturi :)) mie imi place siteul... si mai cititi si la celelate siteuri din acest forum...

sunt in bransa de 2ani dar am stat pe tot felul de siteuri.. ceea ce pot spune si nu va alarmati e propria mea parere... pe siteurile mici se fac cei mai multi bani... platesc mai bine, membrii mai seriosi... pana kand urka si apar fetele cu flashuri pe voturi :)))) si o sa fac si eu un topik cu parerea despre siteuri... cei c nus de acord sa ma contrazika
PUP
Avatar utilizator
gaby_cta
Mesaje: 16
Membru din: 10 Ian 2008, 00:27
Localitate: medgidia
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

in legatura cu eurolive
dak ai cont epassport iti primesti bani cam pe 11 luna viitoare
dar seriosi nu sunt deloc
lil_roar
Mesaje: 5
Membru din: 09 Ian 2008, 15:48
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna,eu am cont la ei din febr 2007, ce sa zic, nu mai este traficul care a fost atunci cand am inceput colaborarea, dar tot merita. Sunt f multi freeloaderi, insa cine are rabdare si stie si ceva franceza, face bani frumusei. In legatura cu ceea ce spuneti despre e-mailuri, ca nu va raspund...intr-adevar, nu sunt foarte prompti, in sensul ca nu primesti un raspuns in primele 24 ore, insa eu intotdeauna am primit raspuns in intervalul a 3-4 zile. Modelele mele sunt multumite de ei, insa in lunile dec-ian dezamagirea e cam mare, mai ales--sustin ele--de cand au schimbat interfata. Insa poate e doar o perioada cand lucrurile stagneaza, sa vedem ce va fi pe viitor.
Banii mi-au fost trimisi luna de luna, cu o mica exceptie cand a fost o problema, care insa a fost remediata in urma unui mail.
Deci parerea mea este ca site-ul merita "osteneala", decat sa lucr. pe jasmin sau streamray care pur si simplu isi bat joc de modele si de munca lor de la o zi la alta....
donni2006
User Junior
User Junior
Mesaje: 92
Membru din: 30 Ian 2007, 09:44
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Hey,am si eu o nelamurire cu eurolive.Mi-am facut cont mi la aprobat totul e ok numai ca nu vad unde imi trec in cont datele despre primire a banilor,adica eu as vrea sa primesc banii prin epassporte,am card epassporte nu mai este nevoie sa imi faca ei numai ca nu gasesc unde sa bag datele personale ale cardului meu !!!!

merci mult astept un raspuns de la cineva care stie !!!!
Avatar utilizator
ashtarte
User Junior
User Junior
Mesaje: 87
Membru din: 16 Feb 2008, 03:05
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Hey,am si eu o nelamurire cu eurolive.Mi-am facut cont mi la aprobat totul e ok numai ca nu vad unde imi trec in cont datele despre primire a banilor,adica eu as vrea sa primesc banii prin epassporte,am card epassporte nu mai este nevoie sa imi faca ei numai ca nu gasesc unde sa bag datele personale ale cardului meu !!!!
merci mult astept un raspuns de la cineva care stie !!!!


Raspunsul pentru donni2006 :

Trebuie sa le trimiti prin mail la Support Request , adminului . Din mailul contului tau aprobat . Ei spun sa le trimiti datele cat de repede , inainte de finele perioadei , care e in ultima zi a fiecarei luni .
donni2006
User Junior
User Junior
Mesaje: 92
Membru din: 30 Ian 2007, 09:44
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Trebuie sa le trimiti prin mail la Support Request , adminului . Din mailul contului tau aprobat . Ei spun sa le trimiti datele cat de repede , inainte de finele perioadei , care e in ultima zi a fiecarei luni .

merci mult
Lili69
Mesaje: 16
Membru din: 30 Noi 2007, 20:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

buna . am si eu o intrebare . a ti primit banii pe ultima luna (februarie ) de la eurolive , deoarece eu am primit email ul ca banii au fost virati catre toate modelele cu card activat pana pe 5 martie dar banii in cont nu mi-au intrat.nu stiu ce sa inteleg
cambizz4u
Mesaje: 19
Membru din: 14 Sep 2007, 02:41
Localitate: Global
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

a faithfull member communicates me this...
after trying to submit a free membership...
he gets the message :

Error : The maximum daily limit for users has been reached. Please try again later.

LOL... I knew they were pretentious...Cocky even...kukuluku...

They have a limitation on memberships....

OR, they are very stupid ?
OR, they are too cheap to pay a full Flash-license
meaning their system cannot hold up more then 25 members...

STRANGE...very STRANGE...
But then again, from Frenchies, we can expect such things, i guess...

Camgreetz,

Guy
BlueEyes
Mesaje: 4
Membru din: 26 Ian 2008, 14:18
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Lili69 scrie:buna . am si eu o intrebare . a ti primit banii pe ultima luna (februarie ) de la eurolive , deoarece eu am primit email ul ca banii au fost virati catre toate modelele cu card activat pana pe 5 martie dar banii in cont nu mi-au intrat.nu stiu ce sa inteleg
Nici eu nu am primit,si am si luna ianuarie..cat mai avem de asteptat?? nici la mail nu am primit raspuns
Lili69
Mesaje: 16
Membru din: 30 Noi 2007, 20:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Multumesc BlueEyes.Ce naiba se intampla ?Nici mie nu mi au raspuns la email
BlueEyes
Mesaje: 4
Membru din: 26 Ian 2008, 14:18
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Lili69 scrie:Multumesc BlueEyes.Ce naiba se intampla ?Nici mie nu mi au raspuns la email
Dar pana acum ai primit vreun ban de la ei ..mie mi-au trimis epass si atat..astept:((
BlueEyes
Mesaje: 4
Membru din: 26 Ian 2008, 14:18
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Lili69 scrie:Multumesc BlueEyes.Ce naiba se intampla ?Nici mie nu mi au raspuns la email
Spune-mi si mie te rog Lili daca ai primit vreun ban de ei..sunt curioasa
Lili69
Mesaje: 16
Membru din: 30 Noi 2007, 20:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

BlueEyes si la mine la fel .
Lili69
Mesaje: 16
Membru din: 30 Noi 2007, 20:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

BlueEyes scrie:
Lili69 scrie:Multumesc BlueEyes.Ce naiba se intampla ?Nici mie nu mi au raspuns la email
Spune-mi si mie te rog Lili daca ai primit vreun ban de ei..sunt curioasa
nu am primit nici un ban de la ei , aceasta este prima plata si nici nu stiu ce sa fac , daca sa mai lucrez sau nu
Teo_2008
Mesaje: 3
Membru din: 13 Mar 2008, 21:08
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Lili69 scrie:
BlueEyes scrie:
Lili69 scrie:Multumesc BlueEyes.Ce naiba se intampla ?Nici mie nu mi au raspuns la email
Spune-mi si mie te rog Lili daca ai primit vreun ban de ei..sunt curioasa
nu am primit nici un ban de la ei , aceasta este prima plata si nici nu stiu ce sa fac , daca sa mai lucrez sau nu
Buna si eu sunt in aceasi situatie am primit epass-ul dar nu am primit bani,le-am trimis vreo 5 mailuri pana acum si nimic
Scrie răspuns

Înapoi la “Listă site-uri Adult Video Chat, Cam Sites, Live Cams”