Eurolive.com

Listă cu siteurile de video chat plus opinii despre ele. Orice părere pozitivă sau negativă poate face o diferență, un impact. Forum Adultvideochat.ro este vizitat constant de reprezentanții platformelor de camere live videochat. MyFreeCams, Xlovecam, BongaCams, XCams, Chaturbate, Streamate, ImLive, StripChat, Cherry.tv, SoulCams și multe altele! Fă-ți curaj și spune ce ai pe suflet! ❤️❤️❤️😇😇😇✅✅✅🌈🌈🌈🤷🤷🤷🌎🌎🌎
top300
Mesaje: 18
Membru din: 29 Iul 2006, 21:18
Has thanked: 0
Been thanked: 0

site francez...
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Versace
VIP
VIP
Mesaje: 320
Membru din: 18 Mai 2005, 04:46
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Merge f f f prost si sunt cam neseriosi cu banii :( Eu am renuntat.
sunrise
Mesaje: 46
Membru din: 11 Iul 2006, 23:44
Has thanked: 0
Been thanked: 0

am zis totusi sa l incerc,am ales transfer bancar si surpriza,acum ma pune sa mi fac e-passport deoarece suma minima de transfer este de 2000 de euro(pe care i i faci in 4 luni)pt ca e si cam varza site u,asa ca am ales sa renunt si sa nu risc o teapa mai mare de aprox. 180 euro,care normal puteau sa i trimita.Astept si alte raspunsuri de la cei care au avut sau au conturi pe acest site! :D
sunrise
Mesaje: 46
Membru din: 11 Iul 2006, 23:44
Has thanked: 0
Been thanked: 0

nu platesc :oops: am lucrat pe el si cand sa trimita banii,primesc e mail de la ei ca nu pot sa i iau decat prin e passport,desi au si transfer bancar.K am fost de acord si cu e pass,dar nu am mai primit niciun e maill,asa ca daca vreti incercatil,apropo aveam in jur de 180 euro(bine ca nu am luat teapa de mai mult),probabil asta cu e passu au bagat o ca sa mai te duca putin cu vb si sa mai stai pe site degeaba.Astept sa ma contrazica cineva care a primit banii de la ei
:evil: .
Avatar utilizator
nicusor
Mesaje: 27
Membru din: 03 Oct 2006, 10:25
Localitate: constanta
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Mai fratilor voi cum nu v-ati primit bani.............. eu lucrez de 4 luni cu ei si mi-am primit bani la saptamana si asta insemnand ca am facut peste 100 de euro pe saptamana. Asa se spune ca din Decembrie vom primi bani prin epassaporte dar dupa parerea mea sunt destul de seriosi cu bani. Bafta la toata lumea
nicusor
Avatar utilizator
level1studio
User Junior
User Junior
Mesaje: 81
Membru din: 05 Mai 2006, 16:00
Localitate: Iasi
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

slabut ..multi freeloaderi..
Eurolive
Mesaje: 3
Membru din: 05 Ian 2007, 15:36
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Hello.

First of all, sorry for English by my Romanian is pretty poor :)

Eurolive is a french site licensing by Carpe Diem, French Leader in Adult Business since 1996.

We are working with Romania since 1999 for other live sites (based on hourly payements).

Eurolive is borned in June 2006 and explode all our wishes in results, and we are working on some new features, all the team is very motivated.

As i think, i understood, some of you seem had some problem with the payement, and is why i would like to give you the exact rule :

The commissions are calculated 1 time per month (from 1st to 31st).

If your commission is under 100 euros, the payement is reported to next month to avoid taxes and charges too high for the amount paid.

If your commissions is over 100 euros and under 2000 euros, we'll pay your commission by epassporte systeme, who is the best for us and for you to avoid bank questions. If you don't have a card, we'll be glad to offer you one.

If your commissions is over 2000 euros, you can choose between Epassporte and Bank Transfers.

As you can see, some models are often and since few month on the site, you can easily understand we pay without any problem ... We pay more than 2000 affiliates each month. We're providing more than 350 adult sites with approximatively 1.000.000 visits per day.

Feel free to contact us at studio@eurolive.com if you have any kind of question (please use english, french, italian or spanish).

@level1studio : Dear Liviu, you never put one of your model on our site even if you had a studio account, i think you have no idea about what you loss, recontact us if you want to really test :)

Best wishes for 2007 and lot of money !

Eurolive.com Administrator.
Avatar utilizator
level1studio
User Junior
User Junior
Mesaje: 81
Membru din: 05 Mai 2006, 16:00
Localitate: Iasi
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

All I can say is that I watched your site for few months and extra i know the profits for some Romanian models . Sorry if I heart u somehow it wasnt my intention :) maybe ill do better :)
Best regards,
level1studio
rosalinda
Mesaje: 5
Membru din: 19 Ian 2007, 18:16
Has thanked: 0
Been thanked: 0

buna eu lucrez la eurolive dar miam luat bani mam inscris prin cineva poate ziceti ca imi ia comision dar nu este asa si bani vin in romania de pe eurolive prin pers asta deci este ceva serios intradevar sunt multi fre-loaderi dar totusi mere pentru cei ce vor sa se inscri va dau id de mess studiocam2 si va garantez ca mere pupici
mario21
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 148
Membru din: 06 Dec 2006, 20:15
Localitate: in the dark zone
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

eu mi-am facut cont, am lucrat putin si am facut vreo 53 de euro, dar am o problema, nu imi raspunde nimeni la email, am tot trimis si intrebat cum si cand platesc, dar nimic, asa ca m-am oprit sa mai lucrez, deoarece cred ca pierd timpul degeaba si bani sufletul lol
poate imi mai da cineva sfaturi, daca ar fi seriosi, as mai lucra, il tin deschis parlel cu streamray
girl under boy name!!
Eurolive
Mesaje: 3
Membru din: 05 Ian 2007, 15:36
Has thanked: 0
Been thanked: 0

The only email your must use to receive support is studio@eurolive.com (please use english).

It is normal you didn't get your payement right now as you made 53 euros, and minimum payout is 100 euros as i explain in my previous message.

Thank you.

Eurolive.com Admin.
sunrise
Mesaje: 46
Membru din: 11 Iul 2006, 23:44
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mario si cei care sunt tentati sa ncerce acest site,nu va straduiti degeaba ca nici nu merita si nici nu se fac bani.dc credeti ,daca ati urmarit site u,ca fetele vin si pleaca?ei trimit banii doar la babele lor,iar cei care nu sunt din franta le ofera munca patriotica si prosteala.Si inca o tampenie cu 2000 min pt transfer bancar(e primul site la care vad asa ceva si nici nu ti spun dinainte sa stii la ce sa te astepti daca alegi transfer),e pe duca site u,orientati va spre altele.
mario21
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 148
Membru din: 06 Dec 2006, 20:15
Localitate: in the dark zone
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

helo
today u repl;ay my emails, but i send it 7 days ago, i didnt told nothing about i didnt get my money, i was worry about my emails, why nobady dont answer me?
si pt cine vrea sa lucreze, cred ca se fac ceva bani, sant multi freeloaderi, dar cred ca se fac si banii
girl under boy name!!
Eurolive
Mesaje: 3
Membru din: 05 Ian 2007, 15:36
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Because i have to look who you were ... you were not able to give your model name correctely ... and finaly, we saw you are a model of a studio ... so you will receive the money from your studio, not from us ...

Eurolive Admin.
studio@eurolive.com
mario21
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 148
Membru din: 06 Dec 2006, 20:15
Localitate: in the dark zone
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

i dont care about the money, i anted to saw if your site is honest
girl under boy name!!
Avatar utilizator
Adriano_Cattani
Mesaje: 36
Membru din: 17 Noi 2006, 16:22
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sunt curios daca cineva caruia is sa creat crad epass de cei de la eurolive are acess si la contul de epass virtual?
Adriano
Avatar utilizator
Cocinella
User Junior
User Junior
Mesaje: 94
Membru din: 26 Feb 2007, 01:41
Localitate: Italy-Napoli
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

level1studio scrie:slabut ..multi freeloaderi..
Corect!Sunt foarte multi guests ...revin la cuvantul potrivit unui chathost ''Rabdare''!
One day baby !
alice
Mesaje: 3
Membru din: 18 Oct 2006, 16:31
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mario21 scrie:i dont care about the money, i anted to saw if your site is honest
Mario21, poate ar trebui sa scrii ca cei 53 de euro i-ai primit, pentru ca chiar eu i-am trimis. Pentru cine tot scrie ca eurolive nu plateste... va pierdeti timpul scriind asa ceva pentru ca eurolive PLATESTE...!!!!
mario21
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 148
Membru din: 06 Dec 2006, 20:15
Localitate: in the dark zone
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

da am scris undeva pe acest forum despre asta
chiar am fost surprinsa cand am primit cei 53 de euro, deoarece citisem pe aici ca acest site este doar o alta incercare de teapa, cea ce este FALS, acesti oameni sant chiar seriosi, si in viitor nu o sa ma mai iau in considerare ce spun altii, deoarece sant multe fete care spun ca este teapa pt a fi cat mai putine pe site, sa nu isi faca si altcineva cont, dar asta e viata
VA JUR CU MANA PE INIMA CA EU AM PRIMIT 53 DE EURO DE LA EUROLIVE
NU AVEAM DE CE SA MINT, DAR TREBUIE SA SPUN ADEVARUL
imi pare rau k nu am scris asta mai demult, dar am fost plecata pt o perioada de timp
bafta
deci eurolive sant seriosi
girl under boy name!!
Teo_the_man
Mesaje: 1
Membru din: 13 Apr 2007, 14:38
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Am vazut ca acolo spune sa trimiti pasaport, buletin si permis de conducere.Sunt obligatorii toate trei sau doar unul din ele? Multumesc anticipat
reef
Mesaje: 1
Membru din: 17 Mai 2007, 15:27
Has thanked: 0
Been thanked: 0

care sunt condittile in care plateste eurolive-ul?
le-am trimis o gramada de mailuri si am primit raspunsiri evazive si in bataie de joc. cu toate astea cica banii ar trebui sa fie pe contul meu de epassporte de cateva zile, insa nu au intrat..si nici la mailuri nu mai raspund.
stie careva la cat timp platesc? trebuie sa stau sa le "cersesc" banii dupa fiecare perioada? platesc pana la urma -urmei sau e totul o teapa?

merci mult
studios
Mesaje: 20
Membru din: 09 Iul 2007, 12:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Cum este pana la urma, platesc sau nu? Nici nu sti ce sa crezi... un lucru e sigur pentru mine site-ul arata bine.
Scrie răspuns

Înapoi la “Listă site-uri Adult Video Chat, Cam Sites, Live Cams”