www.francolive.com

Listă cu siteurile de video chat plus opinii despre ele. Orice părere pozitivă sau negativă poate face o diferență, un impact. Forum Adultvideochat.ro este vizitat constant de reprezentanții platformelor de camere live videochat. MyFreeCams, Xlovecam, BongaCams, XCams, Chaturbate, Streamate, ImLive, StripChat, Cherry.tv, SoulCams și multe altele! Fă-ți curaj și spune ce ai pe suflet! ❤️❤️❤️😇😇😇✅✅✅🌈🌈🌈🤷🤷🤷🌎🌎🌎
Avatar utilizator
LadyAttitude
Veteran
Veteran
Mesaje: 542
Membru din: 24 Apr 2008, 18:46
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Cont pe francolive iti faci si ca model independent,banii se primes fie in cont fie prin epass,nu intrati daca nu vorbiti franceza...ati pierde timp pretios...membrii?va urez nervi de fier :lol:
Dupa aprobarea contului vei avea posibilitatea sa intri online intre timp vei avea un fel de cont hibrid guest-host .Detest site-ul ala nu din cauza team-ului cat din cauza hostilor care vor veni sa-ti faca zile fripte si dap...trebuie sa bagi munca sa faci bani acolo...multa munca bani putini...uhh de asta zic "sa nu aud de site-uri cu free" si mai ales nu de franco!m-am lecuit:))
The only way top deal with an unfree world is to become so absolutely free that your very existance is an act of rebellion.(A.C.
SoulCams Models Studios wanted
Andr3
Mesaje: 7
Membru din: 24 Feb 2008, 21:04
Has thanked: 0
Been thanked: 0

yep.. m-am plimbat si eu putin pe site... cred ca sunt de acord cu tine, Lyvy...
Multumesc pt. raspunsuri.
Avatar utilizator
HotCamStudio
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 145
Membru din: 13 Ian 2007, 01:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

nu te-ai plimbat cum trebuie :P
Avatar utilizator
adina29
User Activ
User Activ
Mesaje: 317
Membru din: 15 Aug 2007, 16:58
Localitate: braila
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Francolive este un site care cere exclusivitate si care te vaneaza pe alte situri , asa ca atentie, eu am patit-o!
Avatar utilizator
HotCamStudio
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 145
Membru din: 13 Ian 2007, 01:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

da,doar pe xlove,cam-hot si eurolive nu ai voie sa lucrezi, in rest, esti libera
Avatar utilizator
LadyAttitude
Veteran
Veteran
Mesaje: 542
Membru din: 24 Apr 2008, 18:46
Has thanked: 0
Been thanked: 0

HotCam nu contest faptul ca se pot face bani acolo..am zis se fac bani cu multa munca,mai multa decat cu ceea sunt eu obisnuita .Pe acel site sunt doua modele consacrate sa zic asa...asta ca sa nu-mi zici again ca m-am plimbat aiurea sau ceva de genul,eu nu m-am plimbat am stat online cateva seri...eu am o personalitate prea agresiva pentru free chat :) de asta nu merg pe genul asta de site-uri...acolo trebuie o fata docila ,ingeras gata de orice oricand,ceea ce nu e cazul meu ;) eu sunt rea,dominanta,ador sa abuzez de ban n kick,sa ii fac pe membrii sa ma respecte pentru personalitatea mea pentru ca apoi sa ma adore pentru showul pe care il ofer..nu-mi arat pussy instantly de asta nu imi place pe site-uri gen franco :D...Ceea ce face restul modelelor nu ma priveste!
Partea cu vanatul...nu ai voie sa stai online pe alt site atat timp cat esti live la ei..restul nu ii priveste:)parca asta e agreement nu?;)
The only way top deal with an unfree world is to become so absolutely free that your very existance is an act of rebellion.(A.C.
Avatar utilizator
adina29
User Activ
User Activ
Mesaje: 317
Membru din: 15 Aug 2007, 16:58
Localitate: braila
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

[quote="HotCamStudio"]da,doar pe xlove,cam-hot si eurolive nu ai voie sa lucrezi, in rest, esti libera[/quote]

scrie undeva ca nu ai voie pe situri franceze in rest esti liber? Eu imi amintesc faptul ca am citit ca nu ai voie nici pe messenger in acelasi timp! :lol:
Avatar utilizator
adina29
User Activ
User Activ
Mesaje: 317
Membru din: 15 Aug 2007, 16:58
Localitate: braila
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

revin.

PAS DE CHATS MULTIPLES lorsque vous travaillez sur notre réseau. Vous travaillez
SEULEMENT sur notre réseau, aucun autre chat de quelque nature que ce soit
ne sera toléré en MÊME TEMPS.

Intr-adevar nu ai voie sa fii simultan pe mai multe situri, ceea ce inseamna ca trebuie sa stai doar pe al lor, dar nu spun ca restrictia s-ar aplica doar siturilor franceze.
Avatar utilizator
HotCamStudio
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 145
Membru din: 13 Ian 2007, 01:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

adina, eu ce am spus mai sus er din sursa interioara siteului, ei nu au nimic cu livejasmin, aw, streamray, siteuri de genul asta, insa ce e pe platforma franceza, gen eurolive, cam-hot, xlove...nu accepta, e diferenta mare de pret pe minut intre xlove sa zic si francolive, cam dubla de fapt
Avatar utilizator
adina29
User Activ
User Activ
Mesaje: 317
Membru din: 15 Aug 2007, 16:58
Localitate: braila
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Am inteles ce zici tu, insa crezi ca ne putem baza pe asta cand regulile scrise ale sitului sunt cele de mai sus? Eu una nu as risca o amenda intre 75-500 euro (Nu sunt f sigura de sume!) doar pt ca cineva mi-a spus ca totusi se accepta sa lucrezi pe alte situri decat cele franceze. Eu mi-am spus doar parerea, ca model obisnuit care nu are surse in interiorul sitului ci se bazeaza doar pe regulile scrise si acceptate de mine in momentul inscrierii pe Francolive. Pana la urma fiecare e liber sa riste amenda dar macar sa o faca in cunostinta de cauza.
Bafta la banuti!
Avatar utilizator
LadyAttitude
Veteran
Veteran
Mesaje: 542
Membru din: 24 Apr 2008, 18:46
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Adina !asa este!nu ai voie pe nimic!esti on la ei si doar la ei!te-ai delogat?ok poti sta pe alte site-uri!si acum hai basta ca nu e chiar atat de greu sa ne intelegem!lucrurile sunt clare parerea mea!N btw! am stat cu messenger deschis si nimeni nu a venit sa se planga,acu ceva vrememe am primit mail cum ca am facut 11$ in nu stiu cate ore...sa ii pastreze :shock:
The only way top deal with an unfree world is to become so absolutely free that your very existance is an act of rebellion.(A.C.
Avatar utilizator
sexybabe
Veteran
Veteran
Mesaje: 691
Membru din: 03 Noi 2007, 07:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

adina29 scrie:Am inteles ce zici tu, insa crezi ca ne putem baza pe asta cand regulile scrise ale sitului sunt cele de mai sus? Eu una nu as risca o amenda intre 75-500 euro (Nu sunt f sigura de sume!)
Ai dreptate cu amenzile si nu, nu accepta pe nici un alt site sa intri si nici pe messenger, daca vede ca tastezi in alta parte si nu apare in chat ce tastezi intra adminul si te ia la intrebari. Amenzile sunt destul de mari, 75 E e cea mai mica. Acum fiecare dupa cum considera ca se merita riscul
onutx
User Junior
User Junior
Mesaje: 83
Membru din: 04 Mar 2008, 01:06
Has thanked: 0
Been thanked: 0

daca nu ma insel acum e afiliat eurolive.eu am stat numai pe el si nu am avut probleme de geul sa mi se faca observatii ca stau pe alt site, dar nu merge...
Avatar utilizator
LadyAttitude
Veteran
Veteran
Mesaje: 542
Membru din: 24 Apr 2008, 18:46
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Vremuri de criza,masuri specifice:au introdus un fel de discount club,pentru fiecare subscriber,modelul incasand 4$ la care se adauga pack ul VIP.
''We are glad to officially announce 2 new packages : Fanclub / Vip !
Those packages are monthly recurring.

This is what the client gets :
- 15 to 30 minutes in private show.
- 20 to 40 messages.
- A special VIP status in chat.
- 10 % to 15 % rebate on all credit packages.
- Access of 2 to 6 performers FanClubs''
The only way top deal with an unfree world is to become so absolutely free that your very existance is an act of rebellion.(A.C.
Avatar utilizator
world2chat
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 189
Membru din: 04 Feb 2009, 22:32
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

adelinex scrie:
ca sa poti lucra la ei o sa iti dea o adresa a unui studio apropiat de tine(bucuresti,cluj etc)unde o sa poti lucra.degeaba are si sectiuni de engleza si spaniola ca nu sunt 1% membri spanioli sau englezi.deci franceza e de baza si stie toata lumea cum sunt francezii.
bafta
Lucrez pe francolive de acasa si mi-am deschis contul printr-un studiou oarecare la pretul de 1.25 eur exact cat scrie pe francolive ca plateste site-ul modelelor. Cat despre membri sunt cam iepurasi (adica stau putin in pv), dar sunt f multi asa ca merge destul de bine
da dar nu intelegi o alta chesti :lol: si pentru cei care iti intra in spy stii cat cat iti da ? iti zic eu 0,80/min . din cate stiu ei platesc pt spy in jur de 1,10 euro/ min care ar trebui sa fie partea ta numai ca trebuie sa ia careva 0,30 eurocenti . este un studio nightvisionstudio cu care colaboreaza ei . platesc asemanator ca eurolive-ul numai ca taxarea este la secunda ceea ce ma enerveaza la culme . mai mult de 400 euro/ luna nu am facut :cry: :cry:
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

la spioni e 0.60 pe minut, in semiprivat e 0.80 euro/minut...situl merge bine, eu nu stau decat pe el...lucrezi destul de putin vreo 4/5 ore si nu in fiecare zi vreo 4zile pe saptamana sa zicem, ajung la 1500 euro pe luna. daca as lucra mai multe ore as scoate mai mult probabil :lol:
Avatar utilizator
ellitemodels.studio
Mesaje: 27
Membru din: 29 Sep 2010, 18:52
Localitate: Timisoara
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

eu am facut cont acum 3 zile si l-au acceptat
LoveLace
Mesaje: 1
Membru din: 18 Dec 2016, 03:43
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna,
Imi poate spune cineva,va rog daca ati primit vreun payment luna asta...eu trebuia sa il primesc de aproape 2 sapt...am tot asteptat...de o saptamana ma tot duc cu zaharelul ca se face payment ul azi..trece ziua...se face maine...trece ziua...am intrebat astept raspuns...in 5-10 min sunt offline chiar nu ma asteptam la un site atat de vechi sa faca magarii din astea..
maria.mirabela
Mesaje: 8
Membru din: 02 Noi 2015, 19:48
Has thanked: 0
Been thanked: 0

buna! Caroline-admin pe francolive- nu mai raspunde pe skp si nici nu am primit raspunsuri pe mail de la staff.ul site-ului....Pe 26 decembrie "am cerut" banii si inca nu i-am primit....teoretic in maxim 7 zile trebuia sa ii trimita.O sg data Caroline mi-a raspuns pe skp si a spus ca au avut probleme cu banutii trimiti pe payoneer...ouuuffff :(
ryuga
Mesaje: 8
Membru din: 24 Noi 2016, 13:20
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Sunt doua saptamani de cand site-ul a fost inchis si ei n-au trimis mesaj ca se ocupa de o noua fatada.
Fatada e ca l-au inchis ,accesul la conturi nu se mai poate face. Totul e blocat si acum site-ul francolive e o noua versiune a site-ului chaturbate.

Lucrez din 2004 pe acest site,niciodata probleme cu plata ,chiar daca isi ingrosau conturile cu amenzi debile totusi au fost corecti la plata.Pana acum ,inchide site-ul si modelele care mai au bani pe site de recuperat nu au cui sa se planga sau sa ceara ajutor.
Eu tot le scriu pe vechea lor adresa ,dar nici un raspuns.
Asta e soarta modelului in mainile unor smecheri care nu vor decat s aprofite la maxim.
maria.mirabela
Mesaje: 8
Membru din: 02 Noi 2015, 19:48
Has thanked: 0
Been thanked: 0

waw!!! pe bune ? nu m-am mai logat de 3 luni pe franco pentru ca au schimbat ceva la webcam si nu puteam sa stau si pe late situri si camera pe skp.... l-am lasat balta.Chiar intru acum sa vad,mai aveam 60 euro acolo....dar aveam adminii pe skp.Cred ca le voi scrie.Multumesc !
maria.mirabela
Mesaje: 8
Membru din: 02 Noi 2015, 19:48
Has thanked: 0
Been thanked: 0

poate pentru a ajuta modelele voi posta aici skp id ce le am de la francolive
1 live:stephassistance
2 modelesvip.nvs ( pe skype ii apare si nr de telefon)
3 felli.andrea ( ea era admin in 2016,nu mais tiu acum,parca era insarcinata si aus cris pe franco ca a plecat)
bafta la recuperat banuti!
Scrie răspuns

Înapoi la “Listă site-uri Adult Video Chat, Cam Sites, Live Cams”