dutchcamgirls

Listă cu siteurile de video chat plus opinii despre ele. Orice părere pozitivă sau negativă poate face o diferență, un impact. Forum Adultvideochat.ro este vizitat constant de reprezentanții platformelor de camere live videochat. MyFreeCams, Xlovecam, BongaCams, XCams, Chaturbate, Streamate, ImLive, StripChat, Cherry.tv, SoulCams și multe altele! Fă-ți curaj și spune ce ai pe suflet! ❤️❤️❤️😇😇😇✅✅✅🌈🌈🌈🤷🤷🤷🌎🌎🌎
Scrie răspuns
Avatar utilizator
costin
User Junior
User Junior
Mesaje: 66
Membru din: 31 Ian 2005, 21:33
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Ericssson
User Activ
User Activ
Mesaje: 266
Membru din: 10 Sep 2004, 06:54
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0
Contact:

Acum ceva timp o amica a stat pe siteul asta .. si a reusit in 3 luni sa faca 40 de dolari, intre timp a renuntat la site. Asta se intampla acum aproape 8 luni, poate intre timp siteul a mai crescut in trafic, in membri, ramane sa mai auzim si alte pareri.
Don't worry i haven't lose my mind ... it is backed-up on a CD somewhere
www.joyandvision.com
Avatar utilizator
WalkerRo
Mesaje: 44
Membru din: 13 Apr 2005, 11:48
Has thanked: 0
Been thanked: 0

din cate am observat site-ul nu mai accepta fete din romania !
Pacat k incepuse sa mearga binisor(asa am auzit)
Avatar utilizator
dany
Mesaje: 31
Membru din: 14 Mai 2005, 16:49
Has thanked: 0
Been thanked: 0

siteul e in plina dezvoltare, inca nu are multi membri dar e in crestere si plateste binisor.E bun daca mai esti si pe alte siteuri. Grija mare la admin (David) ca te verifica de te sparge(la faze de genul sa fii aranjata, sa nu dai mailul, sa te porti adecvat cu membrii etc).
Primesc din Romania, sunt doar f. reticenti, pentru ca s-au fript.
Mie una imi mergea mai bine ca tricams-ul, dar depinde de fata, eu am un talent special de a-i aburi pe astia din olanda si nu prea imi tine la americani.Asa ca merita sa te bagi numai daca mai esti pe un site olandez/belgian si iti merge super bine.Mai e fain ca nu are free chat/preview.
Daca aveti intrebari despre ac site, astept
Avatar utilizator
Versace
VIP
VIP
Mesaje: 320
Membru din: 18 Mai 2005, 04:46
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

MAI BINE STATI IN BANCA VOASTRA... SUNT VARZA... NU AU TRAFIC SI NU PLATESC...
Avatar utilizator
Gheisha
User Junior
User Junior
Mesaje: 63
Membru din: 24 Mai 2005, 11:10
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

dany scrie:siteul e in plina dezvoltare, inca nu are multi membri dar e in crestere si plateste binisor.E bun daca mai esti si pe alte siteuri. Grija mare la admin (David) ca te verifica de te sparge(la faze de genul sa fii aranjata, sa nu dai mailul, sa te porti adecvat cu membrii etc).
Primesc din Romania, sunt doar f. reticenti, pentru ca s-au fript.
Mie una imi mergea mai bine ca tricams-ul, dar depinde de fata, eu am un talent special de a-i aburi pe astia din olanda si nu prea imi tine la americani.Asa ca merita sa te bagi numai daca mai esti pe un site olandez/belgian si iti merge super bine.Mai e fain ca nu are free chat/preview.
Daca aveti intrebari despre ac site, astept
Sa inteleg ca tu ti-ai primit paymentul( complet si la timp) de la situl asta?
Am observat ca sunt reticenti pentru ca mie mi-au cerut sa le enumar cu ce situri olandeze am mai colaborat- ceea ce nu ma deranjeaza absolut deloc.Vreau doar sa ma asigur ca si ei sunt " fair play".
Cat despre ultimul post pe care l-am citit hmm.. sunt total de acord: daca nu au trafic inseamna ca nu faci bani si in concluzie nu au ce sa ity plateasca .lol
Dar sunt curioasa: cum anume s-au "fript" cu romanii?Din moment ce membrii platesc prin tel nu ar trebui sa fie nici un fel de probleme.
Si inca ceva: situl se mandreste cu audio si phone.Sa inteleg ca majoritatea performerilor de pe site folosesc aceasta optiune?Pentru ca daca asa stau lucrurile nu are sens sa intru fiind din start in inferioritate.
Sincer nu imi surade idea de a scoate " horny sounds" toata noaptea.... folosesc audio numai pentru membrii fideli.Totusi.. stau la bloc, peretii sunt subtiri :oops:
Astept raspunsul tau si multumesc anticipat.
Avatar utilizator
Versace
VIP
VIP
Mesaje: 320
Membru din: 18 Mai 2005, 04:46
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

au doar o fata online 24/7 :))) cam cat de bine sa mearga situl daca au o fata online ? ganditi si voi ;) cand zic ca va vedeti banii nu .. credeti ca mint ?
the rude
Mesaje: 2
Membru din: 04 Aug 2005, 21:33
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Salut!

MArele David este letal, eu am fost primul studio cu care a inceput si cei mai multi bani se faceau atunci cand el statea cu fetele la vrajeala, dar nu am rezistat decat 4 luni. Eram sunat de cel putin 3 ori pe zi. Acum e f slab traficul, insa David plateste, sunt sigur de asta. Apropo, este negru.
Avatar utilizator
Versace
VIP
VIP
Mesaje: 320
Membru din: 18 Mai 2005, 04:46
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

stiu ca este negru.. dar stiu si ca nu plateste :))) cel putin pe mine nu m-a platit... a zis nu! si punct..
Avatar utilizator
alex21
User Activ
User Activ
Mesaje: 201
Membru din: 27 Aug 2005, 19:11
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

.... si cutiile alea3 sunt la promotie....scump doamna scump...dincolo era mai ieftin...
:lol:
Timpul e o fiara care are nesfarsita rabdare de a inghiti totul
Avatar utilizator
alex21
User Activ
User Activ
Mesaje: 201
Membru din: 27 Aug 2005, 19:11
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

alex21 scrie:.... si cutiile alea3 sunt la promotie....scump doamna scump...dincolo era mai ieftin...
:lol:

... si o seara buna la toti...
bafta
Timpul e o fiara care are nesfarsita rabdare de a inghiti totul
Herman
Mesaje: 3
Membru din: 21 Noi 2005, 11:40
Localitate: Netherlands
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Hello everyone,

Yes it is true we did not pay one studio however the studio fails to tell you why we did not pay!!

We worked with this studio for approximately a year, at first his girls worked well then standards started to fall rapidly. His girls would often look very untidy, they would chat to each other when paying visitors were in their rooms, they would frequently ignore visitors and/or simply refuse to give shows. On numerous occassions we pointed this out to the owner both by telephone and email, he even admitted that "HE HAD LOST CONTROL OF HIS GIRLS BEHAVIOUR" Finally, in Jan 2005 after further discussions his girls performance did not improve and they continued to ignore clients, chat to their friends and refuse to give shows we terminated his contract and withheld payment as compensation for the damage this behaviour had inflicted on our reputation.

We simply expected the following:
a) his girls to dress appropriately, comb their hair and wear make-up
b) to look sexy
c) be attentive to visitors, not chat with their friends or ignore clients completely
d) give shows to guys who were both polite and had chatted for awhile

If these requirements are excessive, then we were wrong, however, we believe that these are the STANDARDS PROFESSIONAL STUDIOS OFFER!!
Herman
herman@dutchcamgirls.com
www.dutchcamgirls.com
Avatar utilizator
Versace
VIP
VIP
Mesaje: 320
Membru din: 18 Mai 2005, 04:46
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

DAAA... si MARMOTA JUCA BARBUT IN INTERSECTIE ;) Nu are rost sa discut aceast topic iar si iar... Problema este ca poti foarte usor sa invoci x motive cand ai 9000 de EURO in mana care trebuie sa ii dai cuiva.. Or I'd better write that in English. The fact that LIVEFROMHOLLAND didn't pay your "new improved chat interface" is not a reason to "terminate a contract" especially when you are reffering to "the damage this behaviour had inflicted on our reputation"... Lies, lies and finally lies... I am not going to reopen this subject with you David, but this is one of the worst excuse I ever heard... U should be ashamed of yourselves ;) Nu comentez cu rautate dar nu cred ca i-ar place cuiva sa treaca prin asa ceva mai ales cand stim cu totii cat se munceste pentru un ban... daca ii furi te doare intre oua de ei, dar altfel .. In fine este un forum in care trebuie sa ne ajutam banuiesc.. si sa ne aparam de altfel de tepari. Faceti cum credeti, eu nu mai postez pe acest topic. Sigur gasesc ceva mai important de facut :))
Herman
Mesaje: 3
Membru din: 21 Noi 2005, 11:40
Localitate: Netherlands
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Alex,

You seem to have forgotten admitting that you had lost control of your girls and that their behaviour fell short of that expected from a professional studio but memory lapses are, I suppose, convenient!

I also have no intention of spending more time on this topic, I simply felt compelled to respond to your LIES and Half Truths.
Herman
herman@dutchcamgirls.com
www.dutchcamgirls.com
Avatar utilizator
Versace
VIP
VIP
Mesaje: 320
Membru din: 18 Mai 2005, 04:46
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Herman scrie:Alex,

You seem to have forgotten admitting that you had lost control of your girls and that their behaviour fell short of that expected from a professional studio but memory lapses are, I suppose, convenient!

I also have no intention of spending more time on this topic, I simply felt compelled to respond to your LIES and Half Truths.

GET A LIFE :)) I don't LIE and more than that.. I don't STEAL ;) So.. GET A LIFE :)))
Herman
Mesaje: 3
Membru din: 21 Noi 2005, 11:40
Localitate: Netherlands
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Alex,

If you wish to continue to lie to compensate for your inefficient management (although that's probably not the appropriate word since you displayed a total lack of management) feel free to do so. I however have better things to do with my time than engage in semantics with you!!
Herman
herman@dutchcamgirls.com
www.dutchcamgirls.com
some_one
Mesaje: 10
Membru din: 17 Aug 2005, 21:02
Has thanked: 0
Been thanked: 0

FRATILOR...FERITI-VA DE SITUL ASTA. S-AU FACUT BANI ODATA DEMULT.DIN PACATE SITUL A MUIT DIN CAUZA ADMINULUI(DAVID RAFFERTY)CARE E UN MANIAC. ATAT CU FETELE INSCRISE PE SITE CAT SI CU MEMMBRII. TE ENERVEZI SI ITI GASESTE MOTIVE S NU ITI PLATEASCA IN CAZUL IN CARE MAI FACI VREUN BAN.
MAI BINE VEDETI UN FILM HORROR LA MALL:)) SAU CAUTATI ALTE SITURI
costin scrie: www.dutchcamgirls.com
studio legal
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 118
Membru din: 17 Dec 2005, 18:10
Localitate: Bucharest 3
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Parerea mea ca atitudinea lui David a fost incorecta si neprofesionala in relatia cu Versace, chiar daca acesta nu putea sa oblige fetele sa si schimbe atitudinea fata de clientii de pe acel site, era in puterea lui David sa dea un preaviz scurt in care sa se rezolve problema si daca nu se putea rezolva sa rezilieze contractul cu Versace si sa i plateasc a pana la ultimul cent ...nu sa astepte sa i se faca bani in cont si sa nu i mai trimita....e inacceptabil....+ ca omul poate sa aiba o manie si sa vada in alte culori....ce te faci cu el atunci?
Versace eu as pune avocatii pe el chiar daca m ar costa 9000...
Tu ai dat banii fetelor?din buzunar?sunt curios...cum ai intelegerea cu ele..?Cat de buna este ideea unei liste negre a siteurilor?
Cei foarte buni lucreaza cu cei mai buni!
Avatar utilizator
Versace
VIP
VIP
Mesaje: 320
Membru din: 18 Mai 2005, 04:46
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

am zis ca nu mai postez in acest topic :) REVIN! am vb cu trupa de avocati si am incercat sa o iau pe toate partile dar el a fost destept si mi-a deschis conturile fara prea multa bataie de cap, si de iti dai seama ce s-a intamplat cand nu am avut un contract clar semnat de ambele parti in care sa se specifice toate conditiile... ideea este ca am platit banii fetelor din buzunar pana la ultimul cent (si daca sunt fete care au lucrat la mine, pe acest forum, o pot confirma).. oricum mi-a lasat un gust amar si ma bucur ca am invatat ca un contract facut la timpul lui te poate salva de multe neplaceri la momentul lor ;)
fetele au lucrat cum lucreaza orice alte fete... am avut chiar fete f bune pe situl lui .. dar omul avea o metoda tampita de a tine membrii (dupa cum ne obliga si pe noi sa lucram); intra membrul, vb 5 min cu el maxim, si zos chilotii. sunt fete, si tu studio_legal cred ca stii cel mai bine cum fetele fac banii din vorbe, care nu fac bani din despuiat. in fine acest [nu postati nume de persoane - Admin] sunt niste tepari, aburitori s.a.m.d. dovada ca habar nu are cum sa conduca afacerea este situl care merge pe roti patrate... II DORESC BAFTA.
studio legal
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 118
Membru din: 17 Dec 2005, 18:10
Localitate: Bucharest 3
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Noi, ca toata lumea de altfel cred pastram contractele semnate de noi, si emailurile prin care am transmis scanurile la adresele mentionate in contract,dar nu facem caz sa le primim inapoi semnate.
E cineva care a solocitat returnarea contractelor semnte de siteuri ?Ce raspuns a primit?
Eu nu sunt avocat-jurist si nici nu am vb cu cineva autorizat problema asta,dar cred ca nu i exonerezeaza de plata obligatiilor contractuale pe cei care administreaza siteul.Semnatura contractului lor..se afla in oferta publica pe care o fac prin inregistrarea siteului.Nu poti lucra pe site, nu ai conturile activate pana ce tu partener utilizator nu transmiti toate actele solicitate...de administratia siteului.Confirmarea ca siteul le a primit este faptul ca ti deschide conturile..asta e semnatura-acordul lui..in internet .Deci el nu poate nega ca nu a primit actele tale si nu a fost de acord cu aceasta colaborare in termenii contractuali.
De multe ori trb sa i spui avocatului mura in gura si sa i dai si legea care te apara si el doar o interpreteaza si urmeaza procedurile.In problema asta trb cautata persoana cu experienta in fraude pe internet si ma mai gandesc si la organisme de politie pe internet, sau daca ai un prieten in tara respectivului el te poate pune in contact cu persoane care te pot ajuta si l pot determina pe tzepar sa fie corect, la ei o sesizare de incorectitudine este foarte grava..nu ca la noi.Si daca te gandesti ca poate nu ai toate chestiile cu modele perfect legale....sau ca nui vrei sa faci valuri nu uita ca reclamatia se face la el in tara lui..si verificarile tot la el....si nu l vad ca e perfect in hartii.Eu sper ca doar daac ii pomenesti de o institutie de care lui ii este frica ca i poate face control sau il poate sanctiona..va inchide cazul platind sumele datorate si reziliind contractul,ptr ca are mai mult de pierdut asa.

Dar pentru asta iti trebuie timp si ambitie.
Bafta
Cei foarte buni lucreaza cu cei mai buni!
Avatar utilizator
Versace
VIP
VIP
Mesaje: 320
Membru din: 18 Mai 2005, 04:46
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

An vreu la un moment dat sa imi bat capul cu asa ceva, nu e probl de facut valuri, pur si simplu mi-am concretizat timpul si ambitia in alte directii, mult mai productive dealtfel..
Scrie răspuns

Înapoi la “Listă site-uri Adult Video Chat, Cam Sites, Live Cams”