Top 5 sites

Listă cu siteurile de video chat plus opinii despre ele. Orice părere pozitivă sau negativă poate face o diferență, un impact. Forum Adultvideochat.ro este vizitat constant de reprezentanții platformelor de camere live videochat. MyFreeCams, Xlovecam, BongaCams, XCams, Chaturbate, Streamate, ImLive, StripChat, Cherry.tv, SoulCams și multe altele! Fă-ți curaj și spune ce ai pe suflet! ❤️❤️❤️😇😇😇✅✅✅🌈🌈🌈🤷🤷🤷🌎🌎🌎
Marco_RZ
Mesaje: 25
Membru din: 05 Ian 2006, 12:36
Has thanked: 0
Been thanked: 0

am vazut ca a mai fost un pool in privinta asta , poate mai bine ar fi sa scrie fiecare din punctul sau de vedere care ar fi primele 5 site-uri
SoulCams Models Studios wanted
respect
VIP
VIP
Mesaje: 255
Membru din: 06 Iun 2005, 11:17
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

cu alte cuvinte , mai fratzilor ( fraierilor ) spunetzi si voi niste siteuri ca mi-e lene sa stau sa le incerc si vreau totul de-a gata . Ca unul poate sa minta cu un site dar nu se poate sa minta toata lumea cu ele si poate asha mai sar si eu peste cateva luni de munca si nervi .
Deja s-a mai facut un top iar daca asteptzi sa fie insirate o lista de siteuri si potentzialul lor potzi sa incepi chiar tu .... asteptam .
Nu s-au schimbat foarte multe de la ultimul post .Cred ca ordinea siteurilor este aceeasi .

Recomand mai multa munca , nu e rusionasa sa stii , cateodata te mai scoate din sedentarism si poate chiar ai sa intzelegi ce inseamna aceasta meserie .

Nu mi-a dat nimeni nimic pe degeaba , am muncit 20 de ore pe zi timp de 4 ani , nu m-a ajutat nimeni cu crearea de conturi , cu trimisul banilor sau cu incasarea cecurilor . A trebuit sa ma "lupt psihic " tot timpul cu 15 fete din care am facut chathosti adevaratzi .
Am luat siteuri de la 0 ( zero ) si le-am adus acum sa "hraneasca " sute de chatisti ( vezi jasminul ). Itzi spun eu cum se face ..... gasesti un site vai de mama lui , insa sa fi tu convins ca are potentzial . Le aduci membrii , le bagi fete online , mergi in pierdere alaturi de ei luni de zile pana siteul ajunge cunoscut .Si atunci sa vezi tu recunostintza lor si mandria ta ca ai facut ceva in viatza ce altzii doar viseaza .
Dar banuiesc ca vor fi o gramada care in goana dupa acumulare de posturi vor scrie in scarba niste siteuri poate poate sa itzi dea ceea ce meritzi ....adica nimic ( cel putzin la un post ca al tau cam asta se merita raspuns ) .


Best Regards !
racket
Mesaje: 5
Membru din: 25 Ian 2008, 02:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

nu ne mai minte fratemiu...nu rezista nimeni 20 de ore pe zi timp de 4 ani...daca ziceai si tu 12 13 14 te mai credeam...si daca un om te intreaba de niste site`uri unde se pot face bani...asta nu inseamna ca iti ia painea de la gura...daca tot te dai tu aici asa bun...si noi suntem `` fraieri`` :)....nimik personal dar fii si tu mai intelegator... :roll:
Avatar utilizator
joesancez
Elite User
Elite User
Mesaje: 1102
Membru din: 16 Ian 2008, 17:15
Localitate: Fetesti/Bahamas
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

respect scrie:cu alte cuvinte , mai fratzilor ( fraierilor ) spunetzi si voi niste siteuri ca mi-e lene sa stau sa le incerc si vreau totul de-a gata . Ca unul poate sa minta cu un site dar nu se poate sa minta toata lumea cu ele si poate asha mai sar si eu peste cateva luni de munca si nervi .
Deja s-a mai facut un top iar daca asteptzi sa fie insirate o lista de siteuri si potentzialul lor potzi sa incepi chiar tu .... asteptam .
Nu s-au schimbat foarte multe de la ultimul post .Cred ca ordinea siteurilor este aceeasi .

Recomand mai multa munca , nu e rusionasa sa stii , cateodata te mai scoate din sedentarism si poate chiar ai sa intzelegi ce inseamna aceasta meserie .

Nu mi-a dat nimeni nimic pe degeaba , am muncit 20 de ore pe zi timp de 4 ani , nu m-a ajutat nimeni cu crearea de conturi , cu trimisul banilor sau cu incasarea cecurilor . A trebuit sa ma "lupt psihic " tot timpul cu 15 fete din care am facut chathosti adevaratzi .
Am luat siteuri de la 0 ( zero ) si le-am adus acum sa "hraneasca " sute de chatisti ( vezi jasminul ). Itzi spun eu cum se face ..... gasesti un site vai de mama lui , insa sa fi tu convins ca are potentzial . Le aduci membrii , le bagi fete online , mergi in pierdere alaturi de ei luni de zile pana siteul ajunge cunoscut .Si atunci sa vezi tu recunostintza lor si mandria ta ca ai facut ceva in viatza ce altzii doar viseaza .
Dar banuiesc ca vor fi o gramada care in goana dupa acumulare de posturi vor scrie in scarba niste siteuri poate poate sa itzi dea ceea ce meritzi ....adica nimic ( cel putzin la un post ca al tau cam asta se merita raspuns ) .


Best Regards !
cam asa e ...si totusi munca face diferenta
Imagine
Avatar utilizator
joesancez
Elite User
Elite User
Mesaje: 1102
Membru din: 16 Ian 2008, 17:15
Localitate: Fetesti/Bahamas
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

racket scrie:si daca un om te intreaba de niste site`uri unde se pot face bani...asta nu inseamna ca iti ia painea de la gura...daca tot te dai tu aici asa bun...si noi suntem `` fraieri`` :)....nimik personal dar fii si tu mai intelegator... :roll:
asta inseamna ca vrea moca..si multi care chiar s-au chinuit asa cum au putut dar sau chinuit nu sunt dispusi sa divulge asa...
+ ca s-ar putea sa iti spuna un site arhicunoscut pe care el face multi multi bani site pe care tu nu mai intri de 6 luni. ca nu merge la tine....de ce?? fetele lui au cate 3 tate?sau pt ca el a muncit sa chinuit la inteles.....

sugestia mea e asta, pune mana intre pe un site incerca-l daka vrezi ca te impotmolesti cu ceva ... vi si pui o intrebare concreta gen: cum sa fac sa apar mai sus in pagina pe Cams. ca sa fac mai multi bani....
si raspunsul ar veni imediat....

succes acolo
Imagine
momo24
Mesaje: 4
Membru din: 27 Mai 2008, 23:23
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna,

Vad ca va "certati" pe tema.. "top site-uri". In opinia mea nu exista asa ceva. Un model bun face bani pe orice site(vorbesc din experienta-vasta). Daca ajungi sa fii in cautare de site-uri de top inseamna ca nu-ti mai merge treaba tie- nu ca site-ul este prost. Incearca sa vezi ce faci gresit. Adu ceva now, Vezi ce fac fetele alea minunate care sunt mereu in top-uri, si apoi aplica si tu. Nu sta sa cauti site-uri minune, ca iti pierzi vremea. Vrei site "minune"? Caribbeancomgirl.com. Dar pariez ca n-ai sa faci bani niciodata, pt ca nu stii cu ce se mananca site-ul.
STARSTUDIO
User Junior
User Junior
Mesaje: 54
Membru din: 16 Feb 2008, 15:08
Localitate: oradea
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

joesancez scrie:
respect scrie:cu alte cuvinte , mai fratzilor ( fraierilor ) spunetzi si voi niste siteuri ca mi-e lene sa stau sa le incerc si vreau totul de-a gata . Ca unul poate sa minta cu un site dar nu se poate sa minta toata lumea cu ele si poate asha mai sar si eu peste cateva luni de munca si nervi .
Deja s-a mai facut un top iar daca asteptzi sa fie insirate o lista de siteuri si potentzialul lor potzi sa incepi chiar tu .... asteptam .
Nu s-au schimbat foarte multe de la ultimul post .Cred ca ordinea siteurilor este aceeasi .

Recomand mai multa munca , nu e rusionasa sa stii , cateodata te mai scoate din sedentarism si poate chiar ai sa intzelegi ce inseamna aceasta meserie .

Nu mi-a dat nimeni nimic pe degeaba , am muncit 20 de ore pe zi timp de 4 ani , nu m-a ajutat nimeni cu crearea de conturi , cu trimisul banilor sau cu incasarea cecurilor . A trebuit sa ma "lupt psihic " tot timpul cu 15 fete din care am facut chathosti adevaratzi .
Am luat siteuri de la 0 ( zero ) si le-am adus acum sa "hraneasca " sute de chatisti ( vezi jasminul ). Itzi spun eu cum se face ..... gasesti un site vai de mama lui , insa sa fi tu convins ca are potentzial . Le aduci membrii , le bagi fete online , mergi in pierdere alaturi de ei luni de zile pana siteul ajunge cunoscut .Si atunci sa vezi tu recunostintza lor si mandria ta ca ai facut ceva in viatza ce altzii doar viseaza .
Dar banuiesc ca vor fi o gramada care in goana dupa acumulare de posturi vor scrie in scarba niste siteuri poate poate sa itzi dea ceea ce meritzi ....adica nimic ( cel putzin la un post ca al tau cam asta se merita raspuns ) .


Best Regards !
cam asa e ...si totusi munca face diferenta
...si materia cenusie implicata in munca :D
Noi nu suntem ieftini, noi suntem buni
Avatar utilizator
beginer_one
User Activ
User Activ
Mesaje: 362
Membru din: 07 Oct 2006, 05:12
Localitate: berceni/bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

perfect de acord... ai aici suficienta informatie legata de ce vrei u sa aflii
si hai sa itzi spun si pareream mea
1-camcontacts
2-xlove
3-livejasmin
4-imlive
5- ---------
imi pare rau dar eu lucrez doar cu 4 site-uri asa ca la 5 nu am ce sa trec...
dar as putea sa iti mai recomand cateva.... nu de top insa DE INCREDERE
Ifriends,cams
Best Regards
Liviu
Avatar utilizator
night_guy
Mesaje: 39
Membru din: 11 Mar 2007, 05:24
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

respect scrie: Si atunci sa vezi tu recunostintza lor si mandria ta ca ai facut ceva in viatza ce altzii doar viseaza .

Best Regards !
hai ca aici deja o exagerezi
carpe diem
Avatar utilizator
SweetAngel
User Activ
User Activ
Mesaje: 312
Membru din: 06 Mar 2008, 12:43
Has thanked: 0
Been thanked: 0

beginer_one scrie:perfect de acord... ai aici suficienta informatie legata de ce vrei u sa aflii
si hai sa itzi spun si pareream mea
1-camcontacts
2-xlove
3-livejasmin
4-imlive
5- ---------
imi pare rau dar eu lucrez doar cu 4 site-uri asa ca la 5 nu am ce sa trec...
dar as putea sa iti mai recomand cateva.... nu de top insa DE INCREDERE
Ifriends,cams
Best Regards
Liviu

ce intenet ai de stai pe 4 ca eu am upload 750 si nici pe 2 nu merge,,ma misc in reluare :( mersi mult.....
Avatar utilizator
pinkgirl
Mesaje: 19
Membru din: 04 Noi 2007, 11:38
Has thanked: 0
Been thanked: 0

care e faza cu camcontacts fratzilor ca la mine intra cate unul ratacit saracul .. din an in paste .. wtf ..
Avatar utilizator
night_guy
Mesaje: 39
Membru din: 11 Mar 2007, 05:24
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

@sweetangel - care sunt alea 2 siteuri ? ar trebui sa iti mearga bine ! windowsul de cand nu l-ai mai reinstalat?
carpe diem
Avatar utilizator
SweetAngel
User Activ
User Activ
Mesaje: 312
Membru din: 06 Mar 2008, 12:43
Has thanked: 0
Been thanked: 0

night_guy scrie:@sweetangel - care sunt alea 2 siteuri ? ar trebui sa iti mearga bine ! windowsul de cand nu l-ai mai reinstalat?
pai xlovecam si livejasmine...Am intrat pe 2 odata si ma miscam greu de tot si intepeneam cu totul....din ce cauza poate fi? si upload la internet am 750...cam asa...ai idee din ce cauza? mersi mult...Poate fi windowsul? microsoft winndows XP profesional version 2002..AMD sempron procesor 2600+ 1,61Ghz 1.62 Gb of Ram....cam asta am...placa video de 256...chair nu pot sta pe 2 sub nici o forma....mersi tare mult pt ajutor
Avatar utilizator
night_guy
Mesaje: 39
Membru din: 11 Mar 2007, 05:24
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

@sweetangel - am vazut ca mai ai un post cu problema asta , nu stiu unde sa fie problema , ca din cele spuse internet si PC bun ai .... cand lucrezi mai stai cu programe gen odc sau torente ? pe ce site iti testezi tu viteza ? eu iti recomand www.testmy.net antivirus ai ? ai mai putea avea diversi virusi care iti folosesc banda de internet ....

bafta in solutionarea problemei
carpe diem
Avatar utilizator
SweetAngel
User Activ
User Activ
Mesaje: 312
Membru din: 06 Mar 2008, 12:43
Has thanked: 0
Been thanked: 0

night_guy scrie:@sweetangel - am vazut ca mai ai un post cu problema asta , nu stiu unde sa fie problema , ca din cele spuse internet si PC bun ai .... cand lucrezi mai stai cu programe gen odc sau torente ? pe ce site iti testezi tu viteza ? eu iti recomand www.testmy.net antivirus ai ? ai mai putea avea diversi virusi care iti folosesc banda de internet ....

bafta in solutionarea problemei
Antivirus am AVG :) l-am luat de pe net....eu faceam pe www.thinkbroadband.com testul....Acum nu stiu ce sa zik habar nu am ce sa fac...nu tin deschis decat messinger care vrb cu o prietena de pe site....altceva nimik....:(
Avatar utilizator
SweetAngel
User Activ
User Activ
Mesaje: 312
Membru din: 06 Mar 2008, 12:43
Has thanked: 0
Been thanked: 0

2912 Kbps or 2.9 Mbps (355 kB/s)
asta imi scrie...la testul care mi l-ai dat...mersi mult :)
Avatar utilizator
beginer_one
User Activ
User Activ
Mesaje: 362
Membru din: 07 Oct 2006, 05:12
Localitate: berceni/bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

ok so... nu ai 750 ci 350
ia-ti banda garantata de 1Mb si poti sta cu 3 sesiuni deschise p un post
o sesiune iti maninca aprox 350
Avatar utilizator
SweetAngel
User Activ
User Activ
Mesaje: 312
Membru din: 06 Mar 2008, 12:43
Has thanked: 0
Been thanked: 0

beginer_one scrie:ok so... nu ai 750 ci 350
ia-ti banda garantata de 1Mb si poti sta cu 3 sesiuni deschise p un post
o sesiune iti maninca aprox 350
la testul www.thinkbroadband imi arata 750...dar e clar ca nu am...Cred ca o sa imi bag alt net...mersi mult bine ca stiu care e prb...:) thxxxxx
Avatar utilizator
night_guy
Mesaje: 39
Membru din: 11 Mar 2007, 05:24
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

am facut si eu test pe thinkbroadband.com si imi da niste rezultate mult prea mari
Speed Down 9288.68 Kbps ( 9.1 Mbps )
Speed Up 2528.51 Kbps ( 2.5 Mbps )

cand in realitate am D- 3,2mbps si U- 1.5mbps
carpe diem
adina1
User Activ
User Activ
Mesaje: 256
Membru din: 09 Noi 2006, 00:55
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Mie testmy.net imi aata mult mai putin :shock: 186kB/s Dar eu am cca 500 kb/s fiinda vad zilnic pe du meter. Si oricum lucrez cu 4 situri simultan din care 2 au free chat si nu am nici delay, nici nu inghet. Deci nu cred ca nici mytest arata bine.
pe http://www.speakeasy.net/speedtest/ cu server de new york imi arata:
Last Result:
Download Speed: 4058 kbps (507.3 KB/sec transfer rate)
Upload Speed: 3856 kbps (482 KB/sec transfer rate)
si asa imi arata si Du Meter in timp ce efectuam testul.
Incearca sitele mai sus mentionat de mine sweetangel. Si mergi pe google si downloadeaza Du Meter si vezi in timp real cu cat merge netul tau cand stai pe sesiuni.
Avatar utilizator
SweetAngel
User Activ
User Activ
Mesaje: 312
Membru din: 06 Mar 2008, 12:43
Has thanked: 0
Been thanked: 0

nici nu stiu ce sa mai cred dar e clar ca pe 2 nu pot sta....ma misc greu de tot si ingheara camera...nici nu stiu ce net sa imi pun pta putea sta pe 2...:(
danyepz
Mesaje: 37
Membru din: 04 Noi 2007, 13:39
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

SweetAngel si eu am avut pc precum al tau dar cat de cat mergea insa nu e un pc bun ce ai tu...am schimbat intai la un amdx2(dual core) 1.8 mhz 2gb ram 128 video si s-a simtit diferenta de la cer la pamant bine totul nou windows drivere...si nu mai zic ca pe urma am luat inca unul pentium 2.4 mhz dual core 4gb ram placa 512 mb si se simte fata de amdx2...incearca mai multe optiuni alt net reinstaleaza totul nou poate o sa mearga si asta
Scrie răspuns

Înapoi la “Listă site-uri Adult Video Chat, Cam Sites, Live Cams”