ADULTCAM STAFFING

Listă cu siteurile de video chat plus opinii despre ele. Orice părere pozitivă sau negativă poate face o diferență, un impact. Forum Adultvideochat.ro este vizitat constant de reprezentanții platformelor de camere live videochat. MyFreeCams, Xlovecam, BongaCams, XCams, Chaturbate, Streamate, ImLive, StripChat, Cherry.tv, SoulCams și multe altele! Fă-ți curaj și spune ce ai pe suflet! ❤️❤️❤️😇😇😇✅✅✅🌈🌈🌈🤷🤷🤷🌎🌎🌎
Scrie răspuns
Avatar utilizator
adele
User Junior
User Junior
Mesaje: 61
Membru din: 27 Iun 2005, 17:45
Localitate: romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ce parere aveti despre acest site?
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Jade
Mesaje: 14
Membru din: 01 Dec 2005, 14:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Adult camstaffing este pagina de sign up 4 chathosts,este pagina de pe care dai sign in la sesiune si intri online pe siteul CAMMATRIX,CAMMONITOR etc si multe altele,main site este CAMMATRIX ,restul siteurilor sunt pentru reclama si trafic.

______

..CAMMONITOR este (sa ii spunem asa) sora mai mica a siteului CAMMATRIX,si mai sunt multe altele ca el,toate apartin lui Frank,el taie si spanzura pe ele(impropriu spus).
Ce te intereseaza pe tine este daca merita sa intri in joc cu ei..well... parerea mea personala,si experienta pe care am avut-o cu siteul este ca ar trebui sa incerci.Siteul are trafic foarte bun,membrii sunt o multime,multi nebuni si depravati..dar asa e peste tot,dar sunt si membrii foarte buni,membrii adevarati!
Paymentul se face prin transfer bancar,epassporte sau cec,always on time
Chathostii lucreaza numai pe free,ai optiunea de a bana si kick membrii daca nu iti convin, ...si daca ti se pare greu sa faci free2pvt atunci nu incerca pentru ca o iei razna pur si simplu.
Adminii siteului printre care si Frank ,ownerul sunt niste oameni exceptionali,si willing sa te ajute tot timpul.Te poti baza pe ei in orice situatie.
Chargebacks..well ca toate siteurile,nu exista padure fara uscaturi.
Rules..ai voie sa faci orice,mai putin sa intri in contact direct cu membrii,schimb email etc etc.. Iar cand faci orice..ma refer la absolut orice...sexual or non sexual...daca vrei of course !
Bani se fac dar trebuie sa fii te tii de treaba!In cel m-ai prost caz faci 20$ cel mai bun faci 300$ pe zi/noapte(cand stay tu)
Lucrez pe acest site,dau sign in din cand in cand si il recomand cu placere,chiar daca am citit pe forum si alte pareri m-ai putin bune decat ale mele!
Good luck:)
JadePetite
respect
VIP
VIP
Mesaje: 255
Membru din: 06 Iun 2005, 11:17
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

adele scrie:Ce parere aveti despre acest site?
Dupa o luna de munca pe acest site si cateva private o fata de la mine a facut Total Payout: $-38.61 (exact .... "-" as in "minus") .

In 3 zile a avut fata chargeback de 150 $ iar siteul a carui securitate este echivalentul unui "cifru de bicicleta" ...a oprit 220 $ :) motivul fiind scris chiar in regulile siteului ..... ce bine era daca le citeam inainte .Am mai consumat si cartusul la imprimanta degeaba .

Vina a fost a mea pt. ca nu am fost atent la mici detalii scrise in contul de studio .
Este dupa parerea mea cel mai original site intr-o privintza ...au dat o noua definitzie si solutzie pt. chargeback :

What is a chargeback?

A customer who asks for a refund or charges back his money on you.
Visa deducts this automatically from my merchant account.
Those chargebacks will be reflected on your sales even when the private show was some weeks or month ago with that customer.

Example how it is calculated:
User xxxxx charged back $100
He had private shows with several performers on the site
A Charge back has a penalty from VISA which is $12.50 on each transaction.
Plus the initial processing fee of 14% on the transaction.

So if he chargesback his money the $12.50 are added to the chargeback on % base on how many $ he spend with you in private.

It can happen that the user had only private shows with you then you have to carry the $12.50 alone.
If the user had shows as well with other performers the $12.50 are equally and fair debited

I on may part still carry the 14% on the visa fee for the transaction.

This happens not a lot on my sites
but it can happen.


TRADUCERE : daca ai un show de 15 min de pe urma caruia ar fi trebuit sa ramai cu 15 $ si se dovedeste ca a fost un hacker atunci siteul itzi i-a banii inapoi + inca 12.50 $ ( taxa de chargeback ). In concluzie cine mai vrea facturi de platit sa intre pe acest site .Dupa o luna de munca pe acest site daca iese cineva pe + si nu e dator siteului sa spuna aici pe forum ... pura curiozitate :)
Este plin de surprize - surprize .... convingetzi-va !
Siteul trimite banii foarte repede , ideea este sa aiba ce sa trimita :)

Best Regards !
Avatar utilizator
adele
User Junior
User Junior
Mesaje: 61
Membru din: 27 Iun 2005, 17:45
Localitate: romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Multumesc mult.Totusi am sa incerc nu am nimic de pierdut(sunt model independent)
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Dzeule! E adevarat ce vad? Vai cata disperare....nu contenesc de a ma minuna....
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
mnn
User Activ
User Activ
Mesaje: 271
Membru din: 03 Iun 2005, 16:04
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

cum adica nu ai nimik de pierdut????dar timpul tau nu inseamna$$??dar daca siteul e de asha natura ca te vei dezbraca pentru toti libidinoshii fara a avea nici un folos material nu iti da de gandit?un site care se respecta e asigurat contra chargebackului...plateste un 6-10% din banutii pe care ii retine de la tine pentru asha ceva...pentru asigurare...deci dc colaborati cu asemenea siteuri care va opresc banii pe care ii munciti?
studio legal
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 118
Membru din: 17 Dec 2005, 18:10
Localitate: Bucharest 3
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Si jade ce interes are pe aici?Vrei sa ne lamuresti?E adevarat ce se spune despre siteul despre care vorbesti asa de frumos...hmmmm 300$(si cb de 400$?) pe seara?
Cei foarte buni lucreaza cu cei mai buni!
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

HMMMMMM

Corect observat, sunt echipa oamenii, asa e logic, ca nu ai cum sa lucrezi in minus :)) , vai cata perversitate, nu m-a dus gandul pana acolo...

Site-urile pe care poti face 300$/seara sunt doar cateva, pana in 5, si in nici un caz asta...
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
adele
User Junior
User Junior
Mesaje: 61
Membru din: 27 Iun 2005, 17:45
Localitate: romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Nu am jignit pe nimeni.Am cerut doar o parere nu raspunsuri ironice.Credeam ca aici gasesc:
"Totul despre live web cam video chat. Informatii utile pentru orice model (chat host). Oferte de colaborare. Forum de discutii, sfaturi, castiguri, linkuri utile, suport live. Un site informational despre activitatea de adult video chat, sfaturi pentru chat host-ul incepator, informatii utile pentru toti performerii, utilitati, programe pentru webmasterii de siteuri adult, comunitate, support live, oportunitati de colaborare, siteuri de video chat,programe si drivere virtuale pentru a lucra pe mai multe siteuri / sesiuni simultan. Cum sa devii un chathost de succes? Cum sa organizezi propriul studio? Probleme de legalitate?Oferte de munca si colaborari in domeniul adult video chat !"
M-am inselat.
In loc de ajutor aici primesti foarte multa critica si ironie.
respect
VIP
VIP
Mesaje: 255
Membru din: 06 Iun 2005, 11:17
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ironie ? critica ? te cam inseli , ai pus un post si fiecare are dreptul la opinie , si la stilul sau de a o prezenta . Pot sa sustin ce am spus cu dovezi de care vretzi , print screen la payment , conversatzii pe yahoo cu adminul despre acest incident etc.

Tu faci ce vrei ... lucreaza cu ei , poate ca am intrat eu pe site intr-o luna nefasta si am avut ghinion cu vre-o 4 hackeri , cheateri ( numestei cum vrei ) in 3 zile . Oricum sunt sigur ca nici tu nu citisei inaine pe site de faza cu chargebackul ( ca tzi se pune in carca ) .
Asta am vrut sa subliniez mai mult , ca este singurul site de pe net care itzi impune sa platesti tu, ca model , pt chargebackuri - celelalte siteuri au regula -cand ai chargeback itzi ia banii inapoi si gata -dar pe acest site esti obligata la o taxa de 12.5 $ la fiecare pvt cu un hacker )

Nicidecum nu am vrut sa te indispun si sa creez un mic conflict .
Incearca si apoi sa ne spui cum a mers .

PS: intradevar aici gasesti totul despre live web cam video chat. Informatii utile pentru orice model etc si zi merci pt. atitudinea ironica pe care o vei primi pt. ca de cele mai multe ori doar cu asta o sa te intampine coforumistii. Si un mic tip..... din certurile de pe site si din posturile ironice invetzi mai multe pt. ca omul la betzie sau la nervi spune multe lucruri adevarate :)

Best Regards !
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Tu nu-ti dai seama, ca ai primit cele mai bune sfaturi posibile. Daca vroiam sa te sfatuim de rau te indemnam sa lucrezi pe acest site, din contra ti s-a semnalat o mizerie unica in domeniu. Acum e treaba ta daca alegi sa lucrezi sau nu , dupa toate cele zise, dar si eu pot sa comentez vizavi de decizia ta, care e aberanta...e total in afara logicii...si daca nu esti mana in mana cu Jade, inseamna ca esti disperata...du-te la un studio si fa bani cu adevarat...
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
studio legal
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 118
Membru din: 17 Dec 2005, 18:10
Localitate: Bucharest 3
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

K m am hotarat,am 2 variante sa ti propun:
1. iti trimit fetele la studioul tau...si mi rezerv yy% din realizarile lor sau
2.Vi tu la ele la studioul meu si iti iei xx% din cresterea pe care o obtii in partea studioului..
Mi se spunea j'danu..
Cei foarte buni lucreaza cu cei mai buni!
Avatar utilizator
Jade
Mesaje: 14
Membru din: 01 Dec 2005, 14:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

ok here it goes LOL
chargebacks first!..in decurs de un an,timp in care am lucrat maxim 5 luni de zile puse cap la cap
(-)
$37.23 (-) $0.66 (-) $11.76 (-) $20.37 (-) $24.74 (-) $53.48 (-) $71.86

(-) $5.64...astea sunt ale mele!btw sunt chathost independent!
...inca ceva prefer sa lucrez pe un site care imi plateste 50% decat pe unul care imi da 35..38% din banii pe care ii muncesc EU,si as incasa mult mai putini bani decat daca as avea cateva chargebackuri pe un site care pentru mine este convenabil si imi da 50%! De aceea nu ma deranjeaza chargebackul..dupa cum vedeti am avut si eu de ajuns dupa parerea mea!Nu toti cei care cer chargeback sunt hackeri..exista si clienti nesatisfacuti sau pur si simplu bulangii infecti care vor banii inapoi!
Eu cand vad chargebacks la mine in stats ma apuca paranoia,pentru ca nu e corect,dar asa e viata,nu poti doar sa castigi mai si pierzi!
Nu am nici un interes sa conving oamenii sa lucreze pentru un site care si-ar bate joc de ei,si nici nu imi da nimeni nimik pt posturile mele bune de pe acest forum regardless cammatrix! Este pur si simplu parerea si experienta mea personala cu acest site,iar daca pentru mine a fost ok iar pentru altii mai putin ok,nu este vina mea!
Then again, Studio-legal,nu sunt doar 5 siteuri pe care poti face 300$ pe zi/noapte..eu cred ca pe oricare site poti face banii acestia..nu e vorba de site,cat mai mult despre chathost!!!!!!!!!!!!! Chathostul face banii ,nu siteul! Eu am spus clar in postul meu poti face INTRE 20$ si 300$,daca nu stiam for sure nu spuneam,trust me on that!
Fiecare are dreptul la replica dar inainte sa acuzi trebuie sa presupui si sa te bazezi pe ceva!Cei care au cont deschis pe acest site stiu f bine care sunt adminii si cine ar avea interese sa adune hosti pentru site,iar pe mine o sa ma vedeti ca host din cand in cand!
kisses sweets,no offense!
PS: daca am omis sa raspund la vreo rautate va rog sa imi atrageti atentia!!!!!!!!
JadePetite
Avatar utilizator
Jade
Mesaje: 14
Membru din: 01 Dec 2005, 14:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ahh am uitata sa precizez,de ce in decurs de un an am lucrat doar 5 luni cap la cap..nu suport free chatul si magarii,dar pentru bani ce nu fac oamenii!
JadePetite
studio legal
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 118
Membru din: 17 Dec 2005, 18:10
Localitate: Bucharest 3
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Jade scrie:ok here it goes LOL
chargebacks first!..in decurs de un an,timp in care am lucrat maxim 5 luni de zile puse cap la cap
(-)
$37.23 (-) $0.66 (-) $11.76 (-) $20.37 (-) $24.74 (-) $53.48 (-) $71.86

(-) $5.64...astea sunt ale mele!btw sunt chathost independent!
...inca ceva prefer sa lucrez pe un site care imi plateste 50% decat pe unul care imi da 35..38% din banii pe care ii muncesc EU,si as incasa mult mai putini bani decat daca as avea cateva chargebackuri pe un site care pentru mine este convenabil si imi da 50%! De aceea nu ma deranjeaza chargebackul..dupa cum vedeti am avut si eu de ajuns dupa parerea mea!Nu toti cei care cer chargeback sunt hackeri..exista si clienti nesatisfacuti sau pur si simplu bulangii infecti care vor banii inapoi!
Eu cand vad chargebacks la mine in stats ma apuca paranoia,pentru ca nu e corect,dar asa e viata,nu poti doar sa castigi mai si pierzi!
Nu am nici un interes sa conving oamenii sa lucreze pentru un site care si-ar bate joc de ei,si nici nu imi da nimeni nimik pt posturile mele bune de pe acest forum regardless cammatrix! Este pur si simplu parerea si experienta mea personala cu acest site,iar daca pentru mine a fost ok iar pentru altii mai putin ok,nu este vina mea!
Then again, Studio-legal,nu sunt doar 5 siteuri pe care poti face 300$ pe zi/noapte..eu cred ca pe oricare site poti face banii acestia..nu e vorba de site,cat mai mult despre chathost!!!!!!!!!!!!! Chathostul face banii ,nu siteul! Eu am spus clar in postul meu poti face INTRE 20$ si 300$,daca nu stiam for sure nu spuneam,trust me on that!
Fiecare are dreptul la replica dar inainte sa acuzi trebuie sa presupui si sa te bazezi pe ceva!Cei care au cont deschis pe acest site stiu f bine care sunt adminii si cine ar avea interese sa adune hosti pentru site,iar pe mine o sa ma vedeti ca host din cand in cand!
kisses sweets,no offense!
PS: daca am omis sa raspund la vreo rautate va rog sa imi atrageti atentia!!!!!!!!
Draga Jade, nu am nici un interes in legatura cu sioteul tau si nucred ca am avut intentia sa te ofensez in vreun fel dar mi s a parut suspect ca iaraspuns la intrebarea adelei la 1 ora..poate saunt eu bolanv de spionita ...cum zic unii...dar oricum siteul este ciudat..dac apas pe freechat imi apare:http://www.mobilphonedownloads.com/us/index.php
nu cred ca este locul acestei pagini acolo...sau o fi banaat ro sau..?
Oricum expresia 20 -300 crede ma este irelevanta si parca ai fi persoana care se ocupa de angajari la noi la firma...[pti sa spui si nu minti ca te poti casatori si cu un print arab putred de bogat ...normal ca tine de model...dar noi vorbom aici de trafic profesional si de siteuri care arata bine, fac platile la timp ,nu dau tepe, nu te trateaza din prima ca pe un infractor punandu ti conditia sa platesti aditional ptr cb ..de parca tu l ai fi creat.Eu am alta filozofie in afaceri...nu umblu la banii omului sub nici o forma, adr imi rezerv dreptul de a nu mai colabora daac sunt elemente care imi arata ca merg in paguba..e mai corect si decent..adr daca esti slab si fricos si nu sti ce e cu tine..incerci sa te acoperi cat poti din toate partile.
Oki ca sa nu zici ca nu s democrat o sa fac un cont de studio (au?) si o sa pun cele mai tari modele 1 saptamana si dupa aceea iti spun ce poate siteul asta, dar numai daca scoate din contarct chestia cu cb.
Daca poti sa ne mai ajuti si cu alte informatii ..
Cei foarte buni lucreaza cu cei mai buni!
Avatar utilizator
Jade
Mesaje: 14
Membru din: 01 Dec 2005, 14:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Citesc forumul non stop,in lipsa de activitate,apoi sunt tot timpul la calculator,is my job to be here.,de accea am raspuns asa de repede!
Multumesc deci se poate vorbi si altfel! Nu te pot ajuta cu m-ai multe dar iti urez succes!
kisses
JadePetite
perfect16
User Junior
User Junior
Mesaje: 96
Membru din: 17 Iul 2005, 12:20
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

mai dar ia si 30$ pe transfer la epassporte?ce face?inghesuie banii cu mana lui pe cardul ala??? in mod normal nu ar trebui sa coste mai mult de 3$ sau mai putin
Avatar utilizator
passion_dream
User Junior
User Junior
Mesaje: 62
Membru din: 20 Feb 2006, 20:24
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

adele scrie:Multumesc mult.Totusi am sa incerc nu am nimic de pierdut(sunt model independent)
Cum adik nu ai nimic de pierdut? dar orele alea care le pierzi prestand pe acest site ....????Doamne ..trezeste-o pe fata asta...dar de ce nu gandesti astfel: orele care le stau (poate pe nimic :?: :!: )pe acestsite pot sa stau pe un site unde sunt sigura de bani si unde nu exista asa un mare semn de intrebare in privinta chargeback-ului....
Insa acum daca iti place sa muncesti..pe nimic...go one..doit..si ce daca esti model independent?parca nu tot bani munciti sunt,....offf..trezestete....eu cred ca tu nu stii sa iti valorezi munca...pacat...
Sau alta varianta..faci videochat nu pentru bani..ci doar pentru distractie..experienta..asa este..?
think about it...
LETS MAKE MONEY....$$$$
Daiquiri_
Mesaje: 11
Membru din: 12 Oct 2007, 02:32
Has thanked: 0
Been thanked: 0

sunt f de acord cu ce s-a scris despre acest site, si est f adevarat... va povestesc mika mea experienta cu acest site? pai hai sa vedem...
eu am lukrat pe site anul trecut prin noiembrie... mi-am facut cont, m-am logat , am facut 300 intr-o saptamana, dupa care primesc mail de la ei k cika mi-au inkis contul din motiv k am zis no la un membru care imi cerea sa fac fist (si asta era intrebare in free)... k cika in profil as fi scris k fac fist... m-am uitat ca tot omul de nspe mii de ori, nu am scris nimik de asa ceva. oamenii mi-au dat si print din free unde fusese discutia, le-am dat si eu print din profil, unde nu era nimik scris asa ceva, si peste 2 zile primesc mail k nu mai am voie sa mai lucrez niuciodata pe siteul asta, k cika le-am vb urat... si banii... se opresc... asa k mi-am luat tzeapa mare... intr-ardevar au trafic, se fac bani, dar ... adminii sunt f ciufuti si tre sa fii foarte atent la ce si cum vb...
interesant nu?? - aku treaba voastra... ... vreau si pareri bune... :) dc exista ...
ContSters2
Veteran
Veteran
Mesaje: 556
Membru din: 03 Dec 2005, 05:40
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nu pot sa scriu nimic urat dar ce as mai scrie:))))))Adica daca un retardat labagiu imi zice sa mi bag 3 picioare in fund gata sar si cer ajutorul la vecini ?Doamne cata idioatenie...si cand te gandesti ca sunt hosti care se umilesc in halul asta !!!!!!Sa vina la mine pe ifriends sa i arat cand zice membrul dupa 30 minute ca vrea naked si eu ii zic ca vreau un ferrari si daca mai imi zice odata il bag in toate gaurile posibile impreuna cu masa ,asta sa nu se simta omul singur, sa fie in familie:))))))Fratilor nu mai scrieti despre site uri din astea cretine,aveti mila de nervii nostrii si mai ales aveti mandrie in voi si nu mai lucrati pt toti nesimtitii.Auzi cb si dobanda la cb hahhaha asta a fost chiar tare rau,dupa ce-mi pierd timpul sa le mai dau si bani ,vai de mine,incredibil dar adevarat :lol:
Avatar utilizator
crazyme
Mesaje: 23
Membru din: 24 Aug 2007, 20:37
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

super tare isabelle...ai perfecta dreptate...de aia si rezista if atat de bine de atata timp...si de aia si modelele cu conceptia asta or sa faca bani mereu;)limita bunului simt trebuie pastrata si in vc
Scrie răspuns

Înapoi la “Listă site-uri Adult Video Chat, Cam Sites, Live Cams”