MyFreeCams

Listă cu siteurile de video chat plus opinii despre ele. Orice părere pozitivă sau negativă poate face o diferență, un impact. Forum Adultvideochat.ro este vizitat constant de reprezentanții platformelor de camere live videochat. MyFreeCams, Xlovecam, BongaCams, XCams, Chaturbate, Streamate, ImLive, StripChat, Cherry.tv, SoulCams și multe altele! Fă-ți curaj și spune ce ai pe suflet! ❤️❤️❤️😇😇😇✅✅✅🌈🌈🌈🤷🤷🤷🌎🌎🌎
virginMary
Mesaje: 4
Membru din: 06 Aug 2012, 14:39
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Si pentru mine MFC este un site foarte bun, momentan lucrez doar aici si nu am de ce sa ma plang , dar vin cu o intrebare.. Cine foloseste payza (vechiul alertpay) ca si metoda de plata? eu incep sa nu mai am rabdare cu venitul platii , mfc-ul a platit la timp..dar payza ma tine in astepare de vreo 10 zile avand in vedere ca banii ar fi trebuit sa ajunga in 2-5 zile.

Ma tot uit pe forumuri , caut...disper cand vad ca s-ar putea sa fie scam. Ce alta metoda de plata folositi ?
Am card Visa si nu stiu daca e acceptat de celelalte procesatoare virtuale acceptate de MFC


Bafta la tokeni:)
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
RTModels
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 165
Membru din: 25 Aug 2012, 21:07
Localitate: Constanta
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

virginMary scrie:Si pentru mine MFC este un site foarte bun, momentan lucrez doar aici si nu am de ce sa ma plang , dar vin cu o intrebare.. Cine foloseste payza (vechiul alertpay) ca si metoda de plata? eu incep sa nu mai am rabdare cu venitul platii , mfc-ul a platit la timp..dar payza ma tine in astepare de vreo 10 zile avand in vedere ca banii ar fi trebuit sa ajunga in 2-5 zile.

Ma tot uit pe forumuri , caut...disper cand vad ca s-ar putea sa fie scam. Ce alta metoda de plata folositi ?
Am card Visa si nu stiu daca e acceptat de celelalte procesatoare virtuale acceptate de MFC


Bafta la tokeni:)
Cel mai simplu ar fi pe payoneer. Ai optiune chiar din panoul de control de model. Cardul iti ajunge in cam in 15 zile.
virginMary
Mesaje: 4
Membru din: 06 Aug 2012, 14:39
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Dupa multe batai de cap cu AlertPay /Payza...am primit $$$ :lol: ( nu mai zic nimic , doar ca , de cand i-am primit lucrez cu mai mult spor, si sunt foarte zambareata ) :D
Avatar utilizator
TzapInferno
Mesaje: 36
Membru din: 03 Sep 2009, 09:19
Localitate: Romania, Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Nici nu stiu pe cine si pe unde sa mai intreb. Am o problema destul de serioasa cu MFC-ul, pe larg puteti citi aici : probleme-payment-mfc-myfreecams-topic-g ... 13044.html

Intrebarea este pentru cine s-a mai confruntat cu o astfel de situatie, daca s-a rezolvat, cat a durat pana s-a rezolvat si cum s-a rezolvat pana la urma.
dirtymozart
Mesaje: 21
Membru din: 30 Sep 2012, 22:06
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Lucrez pe cateva site-uri cu acelasi id. Multi dintre membrii siteurilor ma intreaba daca nu am cont pe mfc. In fine, iata ca mi-am facut cont si pe mfc. Intrebarea mea este simpla: sa utilizez acelasi id si pe mfc ? Daca da, nu risc sa-mi migreze o parte din membri altor site-uri ( care platesc foarte bine acolo ) pe mfc ?

Cine-mi poate da un sfat din proprie experienta ? Merg pe acelasi id, sau fac altul, imposibil de gasit la un simplu search?

Multumesc
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

eu am acelasi ID pe mai multe site-uri dar am si ID-uri diferite pe alte site-uri pe care nu le folosesc curent doar le tin sa fie de avarie ca nu se stie niciodata cand se gaseste un nebun sa te pandeasca sau sa te haituiasca.

dar, unde am acelasi ID am si preturile EGALE iar daca, de exemplu, accidental am mai mare nevoie de bani in ziua x reduc pretul pe site-ul care plateste cand imi trebuie mie si ...vin ei singuri...

e bine sa ai acelasi ID pentru ca de multe ori acelasi om are credite pe cate 2-3-site-uri, uneori nu mai are bani dar imi lasa mesaj : vino pe site-ul cutare ca acolo mai am bani , aicea nu mai am.

acelasi lucru il fac si majoritatea membrilor : au acelasi ID pe toate site-urile tocmai ca sa-i recunosti, sa-ti aduci aminte de ei.

un alt motiv pentru care e bine sa ai acelasi ID este ca uneori membrii "se supara pe site" , de exemplu multi britanici si europeni din zona euro au parasit ImLive fiindca ii taxeaza 1credit=1pound sau 1credit=1euro in timp ce americanu' plateste 1 credit=1$ , totusi eu nu mi-am pierdut regularii din categoria asta fiindca m-au gasit ei singuri pe alt site, in concluzie, desi ImLive prin politica proasta a pierdut un membru, eu am reusit sa-l pastrez datorita faptului ca am acelasi nickname .

pana la urma nickname-ul e constructia ta, personalitatea ta, emblema ta, la fel ca un brand-name de firma, cred ca daca-l asezi pe 3-4 piloni ii dai mai multa soliditate.
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eu am nick uri f diferite dar din aceeais tagma sa izc asa , mie imi place sa -mi reinoiesc nick urile la cate 6 luni , in genre ma plictisesc de ele , de povestea lor si le mai schimb

acum cine vrea sa ma agseasca ma gaseste , si da membrii pot avea acelasi nick , insa ei ar trebui sa depuna un picut mai mult efort ca sa ma gaseasca , in fine eu nu cultiv exagerat regularii ,pt ca io am o treaba cu beeing in control , urasc sa imi dea regularul indicatii pretioase , fa asa fa altfel , eu fac ce vreau eu cand vreau eu si cum vreau eu , adica daca eu vreua sa inkid acum sesiunile si nu ti-ai miscat fundul repede sa prinzi pvt pai asta afc inkid , sanate si la gara

acum cred ca depinde de modul de bordare al modelului
Avatar utilizator
Lolly19
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 134
Membru din: 26 Apr 2007, 23:06
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

Buna, am si eu ceva nelamuriri , as vrea sa imi fac cont pe MFC si voiam sa stiu daca vezi cine este membru platitor si daca are bani sau iti pierzi timpul? Am lucrat pe streamray mult timp si m-am obisnuit acolo sa vad lista cu membri si $$
Cam ce procent are un model pe mfc? si ce pret este pvt ul?
Am auzit ca unele fete fac bani multi acolo dar si ca se dezbraca in free chat pt tipsuri, ceea ce nu mi-ar placea sa fac.
Va multumesc anticipat pt raspunsuri si va doresc spor la bani si bafta!
alexandra1234
User Activ
User Activ
Mesaje: 255
Membru din: 02 Iun 2012, 12:49
Localitate: ceska rep
Has thanked: 0
Been thanked: 0

pvt?nu exista asa ceva,
cat despre comision , este un topic intreg deschis . cel mai bine este s ail citesti
Avatar utilizator
RTModels
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 165
Membru din: 25 Aug 2012, 21:07
Localitate: Constanta
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Lolly19 scrie:Buna, am si eu ceva nelamuriri , as vrea sa imi fac cont pe MFC si voiam sa stiu daca vezi cine este membru platitor si daca are bani sau iti pierzi timpul? Am lucrat pe streamray mult timp si m-am obisnuit acolo sa vad lista cu membri si $$
Cam ce procent are un model pe mfc? si ce pret este pvt ul?
Am auzit ca unele fete fac bani multi acolo dar si ca se dezbraca in free chat pt tipsuri, ceea ce nu mi-ar placea sa fac.
Va multumesc anticipat pt raspunsuri si va doresc spor la bani si bafta!
http://wiki.myfreecams.com/wiki/Becomin ... MyFreeCams

PS: incearca sa citesti si singura, nu e greu ;), toate posturile tale cer "mura in gura".
Avatar utilizator
Rami
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 120
Membru din: 18 Feb 2012, 09:30
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 0

alexandra1234 scrie:pvt?nu exista asa ceva,
Exista optiunea pvt pe MFC .
SMILEYEYES
Mesaje: 1
Membru din: 10 Ian 2013, 05:46
Has thanked: 0
Been thanked: 0

HI SAD EYES :p SAU BUNA O MARE DILEMA AM SI EU CUM SA DAU DE CAP LA MY FREE CAMS PLSSSS NEED HELP , DESI FAC CEVA TOKENS CRED CA SE POATE MAI BN DE 9000 DE TOKS IN 2 SAPT PLSSS HELPPP !!.. MULTUMESC
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

SMILEYEYES scrie:HI SAD EYES :p SAU BUNA O MARE DILEMA AM SI EU CUM SA DAU DE CAP LA MY FREE CAMS PLSSSS NEED HELP , DESI FAC CEVA TOKENS CRED CA SE POATE MAI BN DE 9000 DE TOKS IN 2 SAPT PLSSS HELPPP !!.. MULTUMESC
Buna, citeste topicul asta:
myfreecams-sfaturi-din-experienta-mea-t10307.html
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Gya
Mesaje: 1
Membru din: 29 Apr 2013, 14:15
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna ziua tuturor,
In primul rand doresc sa il felicit pe Sad pentru existenta acestui forum,pentru implicare,pentru furnizarea unor informatii extrem de utile pentru cei/cele care au ales aceasta optiune numita videochat.
Experienta mea dateaza de prin 2001-2002 daca nu ma insel ,cand regele videochatului era Ifriends.In 2007 am hotarat sau mai bine spus viata a hotarat pentru mine sa ma opresc.
Scriu astazi pentru a spune multumesc site-ului mentionat mai sus,imlive-ului,camcontacts pentru faptul ca mi-au oferit sansa de a-mi cumpara o casa,o masina si multe alte beneficii fara vreun iz material.
Mi-a placut latura BDSM din mai multe puncte de vedere.Bdsm nu a semnificat pentru mine ceea ce reprezinta acest fenomen traducand literalmente ci mai degraba atitudine,cunoastere psihica a persoanei cu care am interactionat dupa care dominarea ei.Nu prea sunt genul care sa faca ce altcineva doreste ci ceea ce doresc eu.Am practicat real pentru ca am dorit sa cunosc diferenta dintre cele doua ipostaze.Am descoperit ca de fapt asta sunt .Acum am decis sa ma intorc si la prima ipostaza din nou, din mai multe motive ceva mai complexe.Evident ca trecand ceva timp de atunci a trebuit sa ma informez din nou dupa care sa aplic .Am constatat citind anumite postari ca poate este timpul ca fetele care lucreaza sa stie ca ar trebui sa isi schimbe atitudinea,indiferent in ce categorie lucreaza.Trend-ul observ ca este free-ul.....inainte nu exista asa ceva.Raportandu-ma la acest "free" consider ca se poate lucra mult mai bine cu ajutorul mintii decat cu partea exterioara.Incercati si veti vedea efectul.Cand spun incercati ma refer la cat mai multe dintre voi.Sa o numim un fel de "revolutie ".Este nevoie de solidaritate,implicarea energiei si a mintii.Numai fiti voi la cheremul membrilor pentru ca ii puteti "educa" fara ca ei sa constientizeze ,ca ei sa fie la cheremul vostru.Va gararantez succes 100%.Acum sper ca nu voi creea polemici ,este un sfat pe care il puteti urma sau nu.Este optiunea voastra,eu am dorit sa ajut comunitatea asa cum si eu am fost ajutata.Va las pentru moment ,mai am nevoie de anumite detalii tehnice pe care trebuie sa le pun la punct.O saptamana generoasa va urez .
P.S Pentru ca topicul se referea la MyFreeCams ,am sa incep sa il studiez si eu.Scuze pentru eventualele greseli .Va imbratisez!!!
sqmzljj
Mesaje: 1
Membru din: 02 Mai 2013, 00:44
Has thanked: 0
Been thanked: 0

I am in China, the MFC IP blocks to China, if I apply for a studio account?
cosminake
Mesaje: 1
Membru din: 24 Oct 2013, 08:50
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Salut,
intampin ceva dificultati in a primii informatiile companiei ce administreaza mfc... Am tot trimis mailuri la support insa raspunsurile sunt de fiecare data negative : "we can't help you with that info".

Pana acum am aflat cate ceva :
MFCXY Inc
2123 Warwick Lane, Glenview, IL 60026 USA

Insa nu am EIN(US) number ori VAT(EU) ca sa pot emite factura pt incasari ...
Ma poate ajuta cineva ?

Multumesc anticipat
studio1
Mesaje: 19
Membru din: 08 Apr 2013, 00:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Salut,

MFC ul nu mai accepta conturi noi? De studio...

Cu stima,
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

studio1 scrie:Salut,

MFC ul nu mai accepta conturi noi? De studio...

Cu stima,
Salut, eu vad ca au si optiune pentru Studiouri, ai incercat sa te inregistrezi si nu te-au acceptat?
http://www.myfreecams.com/mfc2/php/pros ... counts.php

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
liquid
Mesaje: 25
Membru din: 31 Ian 2015, 07:39
Has thanked: 0
Been thanked: 0

o intrbare de incepatoare, bani de pe mfc am inteles ca intra pe 16 si pe 1... dar intrebarea mea este. Intra automat in cont ? ii vireaza ei in cont ii converteste automat din tips in usd ? sau pe data de 15-16 trebuie sa ii dau eu retragere undeva ? multumesc anticipat poate ca pare o intrebare stupida dar mai bine intreb daca nu stiu ..
roxana2011
User Junior
User Junior
Mesaje: 54
Membru din: 11 Noi 2011, 13:09
Has thanked: 0
Been thanked: 0

nu e nevoie sa faci nimic,se vor converti singuri in dolari.
Avatar utilizator
ProDomme
Mesaje: 13
Membru din: 23 Ian 2015, 09:32
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

A creat cumva cineva pagini de MFC personalizate? ;) :D
EmyFetish
Mesaje: 12
Membru din: 27 Iul 2015, 23:48
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Oare daca am face toate fetele de pe categoria fetish o cerere la MFC sa faca categorie si pentru noi credeti ca am rezolva ceva?
Scrie răspuns

Înapoi la “Listă site-uri Adult Video Chat, Cam Sites, Live Cams”