MyFreeCams

Listă cu siteurile de video chat plus opinii despre ele. Orice părere pozitivă sau negativă poate face o diferență, un impact. Forum Adultvideochat.ro este vizitat constant de reprezentanții platformelor de camere live videochat. MyFreeCams, Xlovecam, BongaCams, XCams, Chaturbate, Streamate, ImLive, StripChat, Cherry.tv, SoulCams și multe altele! Fă-ți curaj și spune ce ai pe suflet! ❤️❤️❤️😇😇😇✅✅✅🌈🌈🌈🤷🤷🤷🌎🌎🌎
Avatar utilizator
superdanasweet
User Junior
User Junior
Mesaje: 62
Membru din: 08 Mai 2008, 11:59
Has thanked: 0
Been thanked: 0

myfreecams este un site extraordinar de bun ..si adminii sunt foarte prompti si corecti...eu am inceput acum cateva luni sa lucrez pe el..si la inceput nu ma gandeam k o sa fac mare scofala pe el pt k eram noua...insa spre uimirea mea am facut aprox.1300$...devenind apoi un model care era constant online la aceeasi ore....am ajuns sa fac uneori si 2000...2000 si un pic pe luna numai pe acest site...il recomand tuturor....va trtebuie un pic de rabdare cu memebrii...ei vor sa se imprieteneasca cu tine la inceput...si dak esti dragutza cu ei...devin membrii fideli...si o sa faci o gramada de bani numai din tipsuri fara sa trebuiasa ca faci nimik....ink o data spun k il recomand cu toata increderea
Now smile Bitch!
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
celeste
User Activ
User Activ
Mesaje: 255
Membru din: 27 Aug 2008, 05:06
Localitate: Timisoara
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Faci bani din tipsuri fara sa faci nimic? Permite-mi sa te contrazic, cele care fac tips sunt acele care se infig in dildouri in free chat, membrii nu iti dau asa ca stay there and look pretty, iar cei fideli te iau in private. Lucrez pe acest site, are un mare potential dar acolo modelele chiar se mananca intre ele. Ca sa nu mai discut despe optiunea de Lounge pentru membrii, unde stau ca babele si comenteaza despre cati pistrui are fata pe fatza. Si daca unui membru nu ii convine de persoana ta, poate influenta intreaga comunitate de acolo.
Avatar utilizator
superdanasweet
User Junior
User Junior
Mesaje: 62
Membru din: 08 Mai 2008, 11:59
Has thanked: 0
Been thanked: 0

chiar fac bani din tipsuri si de cele mai multe ori nu ac nimik...nu inteleg cu cine te certi :D....iti dau un exemplu recent....aseara am facut fix 2870 tokens din care 1150 din tipsuri....chesti e alta..eu am regulile mele...adik pt x tokens iti arat x parte....and so on....no toys in free no hard core...acum na toate suntem diferite....nu trebuie sa incepem sa ne contrazicem aiurea nu crezi
Now smile Bitch!
respect
VIP
VIP
Mesaje: 255
Membru din: 06 Iun 2005, 11:17
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

doar aseara ce verific freechatul si ce vad ? nu mai putin de 4 fete naked pe free, facand show in toata regula, cu jucarii etc :(
Tipsurile sunt bune intradevar dar tocmai acele fete care aratau totul pe free nu faceau cine stie ce bani, maxim 200 de tokensi intr-o ora ceea ce este foarte putin.
Un performer bun va face bani si in conditiile astea dar parerea mea e ca lucrurile iau o intorsatura urata atat pe mfc cat si pe webcams si multe alte siteuri ce au in sistem si tips-uri .

Regards !
Avatar utilizator
celeste
User Activ
User Activ
Mesaje: 255
Membru din: 27 Aug 2008, 05:06
Localitate: Timisoara
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Am emis doar o parere diferita de a ta, nu se cearta nimeni:) Normal, fiecare are ritmul sau de lucru si propria modalitate de a se adapta siteurilor. Ce m-a frapat pe mine este ca am urmarit un performer care s-a dezbracat complet doar pentru un tip de 100 de tokene...asta ar insemna cam 5$...se pune pret pe mult si prost, iar membrii se indeamna unii pe altii in lounge..go to xxx's room, 4 fingers in her ass. Banii nu se fac din tipsuri, se fac din privaturi, mai ales din cele True Private, unde iti revin 4$ pe minut. Insa...fiecare cu pretul ei..:)
TENICA
User Junior
User Junior
Mesaje: 80
Membru din: 14 Feb 2005, 23:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Cum pot sa intru si eu pe siteul asta.Multumesc
PersoanaIndividuala
Mesaje: 7
Membru din: 14 Aug 2008, 17:52
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

la mine la Token Stats s-au adunat in total 1441 token. cum se fac transformarile din token in dolari? cam cati dolari ar veni in cazul acesta?

multumesc
Avatar utilizator
XtremeStudio
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 191
Membru din: 15 Aug 2008, 20:20
Localitate: Iasi, Pascani
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Dupa calculele mele ar trebui sa ai 72,05 $ .In sistemul lor 10000 de token = 500 $ deci totalul de token il imparti la 20 si o sa rezulte cati dolari ai :D Transferul minim este de 100$
bafta la $
Avatar utilizator
superdanasweet
User Junior
User Junior
Mesaje: 62
Membru din: 08 Mai 2008, 11:59
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eu am inteles k au schimbat si suma minima acum pt epass e de 20$ din cate mi-a zis adminu pe mess si scrie si la news park pe site
Now smile Bitch!
Avatar utilizator
XtremeStudio
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 191
Membru din: 15 Aug 2008, 20:20
Localitate: Iasi, Pascani
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

da intradevar suma minima pentru epassporte este 20 $ eu folosesc transferul bancar si suma minima este 100$ :d
Avatar utilizator
SweetAngel
User Activ
User Activ
Mesaje: 312
Membru din: 06 Mar 2008, 12:43
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Am instalat si eu "hide my ip" si m-am uitat la modele care in loc de free chat ele se credeau la pv. Faceau show la membrii fara mila. Am intrat si la o fata imbracata frumos care nu arata nimik si o injurau de toate alea de parca la siteul asta , a face show gratis e ceva normal. Am vrut sa incerc dar m-am razgandit. Ce o fi in mintea adminilor si modelelor?
Nu merita sa plangi pentu nimeni iar cei care merita nu te vor face sa plangi.
Avatar utilizator
Kleo
Mesaje: 16
Membru din: 19 Mar 2009, 21:26
Localitate: UK
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Daca esti new model misca ceva,cel putin asa s-a intamplat la mine si eram chiar foarte entuziasmata de cat de bine se misca .....dupa cateva zile ,nimik....adik problema se pune in felul urmator...ori faci show pe free si te milogesti pt cativa tokens,in jur de 100-200 pt un show complet( adik 5-10$)...ori stai in free singurica si-ti faci unghiile.Siteul arata ok..multe modele on,dar foarte putini membri.Nu se merita..
dnk
Mesaje: 21
Membru din: 19 Aug 2009, 23:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

cunosc fete care fac bani ok pe el...fetele noi care au lucrat cu siteuri degn imlive stream, jas, si apoi cu MFC nu o sa-l placa foarte mult...este un pic ciudatzel el. eu de exemplu am modele pe MFC care muncesc si le fac plata zilnic.
Avatar utilizator
SweetAngel
User Activ
User Activ
Mesaje: 312
Membru din: 06 Mar 2008, 12:43
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Am intrat si eu pe el si am facut 1 $ intr-o jumatate de ora. lol. La mine nu merge, nimeni cu tipsuri sau sa le arat nude. Nu stiu la mine nu merge . Aveam membrii si nu vrb deloc, stateau si se uitau la mine si unii "nude nude" fara tips normal.
Nu merita sa plangi pentu nimeni iar cei care merita nu te vor face sa plangi.
HDK
User Activ
User Activ
Mesaje: 302
Membru din: 20 Mai 2009, 22:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

SweetAngel scrie: "nude nude" fara tips normal.
Si daca era cu tips faceai nude nude :( ......

Sper sa nu ma dezamagesti :?
Avatar utilizator
SweetAngel
User Activ
User Activ
Mesaje: 312
Membru din: 06 Mar 2008, 12:43
Has thanked: 0
Been thanked: 0

HDK scrie:
SweetAngel scrie: "nude nude" fara tips normal.
Si daca era cu tips faceai nude nude :( ......

Sper sa nu ma dezamagesti :?
pai cred ca de asta nu imi merge. nu m-am dezbracat niciodata pe free le scriam pv si plecau :(
Nu merita sa plangi pentu nimeni iar cei care merita nu te vor face sa plangi.
Avatar utilizator
SweetDana
Mesaje: 17
Membru din: 23 Ian 2009, 13:40
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Buna! Si eu stau pe myfreecams si nu m-am dezbracat niciodata in free. Este adevarat, daca nu te dezbraci, nu prea faci bani. Eu fac 30$-50$/seara. Am cativa membrii care imi intra in fiecare seara si imi dau tipuri. Daca iti faci prieteni, o sa-ti mearga. Mai este o problema : toti membrii stau pe fetele de pe primul rand, iar restul sunt neglijate.
Avatar utilizator
delishia20
Mesaje: 33
Membru din: 06 Ian 2007, 16:25
Localitate: BRASOV
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

buna people,
din care am observat eu pe site-ul asta sunt numai fete ... e chiar asa, sau n-am cautat eu unde trebuia .. ce sa zic ..nu pare prea user friendly..ori e prea simplu (adica numai categoria FETE) ori e prea complex( am tot cautat ,dar n-am gasit si eu categoria de dungeon,transgendered, gay)...
ce parere aveti? ca pana mea.. mi-am facut cont , dar nu intru inca .. ca n-am vazut pe nimeni din categoria mea ... ciudat ..
bye all
Avatar utilizator
unknown23
User Activ
User Activ
Mesaje: 320
Membru din: 23 Mar 2007, 18:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

nu exista decat categoria fete-hardcore. nu cupluri nu gay...nu...etc restul categoriilor. Bineinteles tu poti sa faci si softcore, dar asta la cererea sau cu acceptul clientului. Exista chiar o regula...care zice ca o data intrata la pvt, trebuie sa fii dezbracata complet si pusa pe treaba... citez..WITHIN 1 MINUTE....bineinteles....sunt clienti care nu se grabesc chiar in halul asta...dar ma rog, asa zice regula.
MyFreeCamsDotCom
Mesaje: 2
Membru din: 01 Feb 2010, 05:48
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

XtremeStudio scrie:intradevar situ este banat pe romania , dar daca vrei sa colaborezi cu ei ca studio sau model individual click here :D http://www.myfreecams.com/redirection.html?1359666778
deasemenea poti lua legatura cu ei si prin Ymess : myfreecamstech

detalii despre payment :
http://www.myfreecams.com/payment.html
si restu informatiilor le gasiti pe aici:
http://www.myfreecams.com/rules.html
http://www.myfreecams.com/rules.html#sound
These links are no longer accurate.

Here are the correct links:
http://wiki.myfreecams.com/wiki/Information_for_Models
http://wiki.myfreecams.com/wiki/Payment ... for_Models

The Yahoo Messenger account is also no longer used. Here is how to contact MyFreeCams support:

http://wiki.myfreecams.com/wiki/Contact_Model_Support

Our support staff monitors this e-mail address 24 hours a day and you will always get a fast and helpful reply.

Everyone has an opinion about MyFreeCams. But one thing everyone can agree on is that models make much more money on this site than any other site. That is what matters.

Please see this link for more information on how MFC is different:
http://wiki.myfreecams.com/wiki/Becomin ... MyFreeCams

Thanks!
StudioBuc
Mesaje: 9
Membru din: 11 Noi 2010, 11:53
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Actually,
MFC is doing something very bad for all industry: is setting a new (false) standard in adult videochat, there are a lot of girls completely naked in free chat on your site.
I can watch for free completly naked girls on your site, why should I pay... sure, cause I want to tip... that is unfair to all other sites and models.
Just my opinion.
Labrador
Mesaje: 45
Membru din: 04 Sep 2010, 16:19
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Tocmai am descoperit mai multe conturi facute de membrii care fura imagini si video de pe livejasmin si le utilizeaza pe mfc,asa fac ei bani.
Scrie răspuns

Înapoi la “Listă site-uri Adult Video Chat, Cam Sites, Live Cams”