Chatinlive

Listă cu siteurile de video chat plus opinii despre ele. Orice părere pozitivă sau negativă poate face o diferență, un impact. Forum Adultvideochat.ro este vizitat constant de reprezentanții platformelor de camere live videochat. MyFreeCams, Xlovecam, BongaCams, XCams, Chaturbate, Streamate, ImLive, StripChat, Cherry.tv, SoulCams și multe altele! Fă-ți curaj și spune ce ai pe suflet! ❤️❤️❤️😇😇😇✅✅✅🌈🌈🌈🤷🤷🤷🌎🌎🌎
Scrie răspuns
cnva
Mesaje: 9
Membru din: 13 Oct 2014, 14:29
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Imagine
http://www.chatinlive.com/

Buna ziua,

Echipa Chatinlive are placerea de a va invita sa probati noul nostru sistem de video streaming.

Este o plataforma foarte usor de folosit, bazat pe online,si foloseste servidorul ca intermediar, fara a fi necesara instalarea nici unui alt soft. In afara aspectului tehnic, ne preocupam de asemenea asupra aspectului vizual, axandu-ne pe utilitate, astfel incat, orice persoana care accede in site sa nu aiba complicatii in a gasi ceea ce cauta.

In pagina principala, clientul, are vizibil fiecare model printr-un sistem chatroulette, ceea ce permite ca fiecare model sa fie mai vizibil indiferent unde se situeaza sala.

Sistemul video este preparat pentru camere HD, cu optiunea "2 way video" pentru clienti,

Modelele/studiourile au posibilitatea de a accesa foarte usor profilul,unde pot gasi statistici, tranzatii,galeria de foto si video (public/privat), tarife sau accesul a videochat.

Procentajele oferite de site-ul nostru sunt de 80% primele 2 luni, si un 60% dupa, cu posibilitatea de a suma 10% pentru referral de clienti si alti 10% referral de modele.

Plata se efectueaza la fiecare 15 zile,(data de 15 si 30 ale fiecarei luni) exceptand prima luna care se va efectua pe 15 dec 2014.

De asemenea, webmaterii au disponibile marketing tools cu un editor grafic direct in site, pentru fiecare selectie (banner,popup,plain,links,leaderboard,slider).

Site-ul va fi lansat pe data de 21/11/2014, in SUA si UK. Acestea vor fii zonele carora ne vom dedica 100%, si care ne vor proportiona trafic de calitate.
Am pregatit un sistem viabil pentru a aduce trafic cat mai bun inca de la inceput, dar cum e de inteles ca orice inceput are urcarile si coborarile lui, am decis sa acordam cei 80%, timp de 2 luni, pentru ca studiourile /modelele care vor aplica sa fie acoperite.

In cazul in care sistemul nostru vi se pare viabil, puteti face registrul de studio la urmatorul link:

Studiouri
http://www.chatinlive.com/exec/manager/join

sau ca model:
http://www.chatinlive.com/exec/performer/join

Daca aveti vre-o critica asupra lui, va rugam sa ne anuntati, pentru a o putea rectifica.

Pentru orice alta intrebare/sugerinta ne puteti contacta la admin@chatinlive.com..

Multumim pentru atentia acordata.
O zi buna.
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Bravo !
Si mult succes !!!!!!!!
cnva
Mesaje: 9
Membru din: 13 Oct 2014, 14:29
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Multumim!

Inca mai sunt cateva schimbari de facut, dar lucram intensiv..)))
Speram sa fie, in ochii tuturor, asa cum am dorit, elegant, simplu si util.

O seara buna.
cnva
Mesaje: 9
Membru din: 13 Oct 2014, 14:29
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Imagine
http://www.chatinlive.com/

Webmaster:

20% rev.share costumer
10% rev.share performer
5% webmaster 2 tier

http://www.chatinlive.com/exec/webmaster/join
seba76
Mesaje: 23
Membru din: 01 Oct 2014, 12:26
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Succes,
As fi interesata
cnva
Mesaje: 9
Membru din: 13 Oct 2014, 14:29
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Imagine
http://www.chatinlive.com

Multumim pentru interes.
Acestea sunt link-urile pentru registru:

Studiouri
http://www.chatinlive.com/exec/manager/join

Model:
http://www.chatinlive.com/exec/performer/join

Affiliates:
http://www.chatinlive.com/exec/webmaster/join

O zi buna.
cnva
Mesaje: 9
Membru din: 13 Oct 2014, 14:29
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Imagine
http://www.chatinlive.com


Buna seara,

Chatinlive.com este activa din acest moment.
Am experimentat niste probleme in soft care au fost reparate.

Multumim pentru intelegere.
readyforyou29
User Activ
User Activ
Mesaje: 248
Membru din: 06 Feb 2011, 14:58
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Inca aveti probleme. Cand dau pe Who's Online nu sunt afisate fetele online in schimb la Our performers apar cele care sunt in free chat.
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

readyforyou29 scrie:Inca aveti probleme. Cand dau pe Who's Online nu sunt afisate fetele online in schimb la Our performers apar cele care sunt in free chat.
Plus ca la Our performers ,eu nu vad rostul pozelor de profil si a unui nickname .Eu tot incercam sa o vad pe tipa aia blonda cu bentita neagra in par /in sutien negru si cu pantaloni albi .Nu ma intrebati ce nick are ca si nick-ul se randomizeaza de fiecare data , ramanandu-i doar poza de profil acceasi ,aparand de fiecare data cu alt nick .Chiar si asa aparand cu alt nick pe aceeasi poza de profil , dand click pe ea (scrie si FreeChat) ..apare cu totul altcineva . :lol:
Pare halucinant , daca nu scriai inainte pe forum ca veti deschide un nou site de VCH , vazandu-l ca acum, parea ceva fake .Pareau niste inregistrari luate de pe alte sites ,neputand print-un simplu click sa intri pe pagina modelului pe care tocmai l-ai vazut :) .Dai click pe model , si-ti apare altcineva .E bine si asa ..decat deloc ? :lol:
Chiar sa nu fi informat pe forum inainte de deschiderea unui nou site , afirmatia de mai sus ar fi picat oricum daca luam in considerare ce voi scrie mai jos :

Daca totusi esti in pagina de free a cuiva , gasit cu totul intamplator nicidecum dupa poza de profil de pe site si dai click pe Performer's Personal Page , esti directionat automat catre Jasmin .Nu ar fi o problema , pare a fi o idee buna ,sa-ti asociezi site-ul cu un alt mare site .Numai ca sunt si modele care lucreaza pe site-ul vostru dar care nu apar pe jasmin , neavad acelasi nick pe Jasmin sau neavand deloc cont pe jasmin ,probabil . In acest caz ,banuiesc ca sunteti trambulina care arunca guestii sau membrii tot pe ..Jasmin :wink: .
Eu daca o vad mai bine pe jasmin , acolo raman, numai ma intorc la ferestruta aia mica a Chatinlive .Asta e ideea ?Sau ideea e ca daca-si face cont pe Chatinlive , va aparea automat si pe jasmin ?
Acum am observat :daca intra in prv pe jasmin automat se inchide/schimba pagina de pe Chatinlive ,redirectionandu-te automat catre alt model .Acum am inteles cate ceva : noul site pare o statie intermediara , o halta facultativa .Destinatia finala fiind tot marele jasmin .
Pana la urma nu pare a fi o idee prea rea de business (pt noul site) ,numai ca eu credeam ca e ceva nou /independent de orice alt site .Asa cum se anuntase initial .
Succes acolo .
cnva
Mesaje: 9
Membru din: 13 Oct 2014, 14:29
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Imagine
http://www.chatinlive.com

Buna dimineata,si multumim pentru critici.


Ideea nu este sa directionam trafic catre live jasmin. Este adevarat ca pe site, apar sali Lj ( asa cum putea fi oricare alt site) un whitelabel chatinlive este setat ca default, de moment.
Motivul pentru care apar aceste sali, este ca in acest moment, nu putem asigura decat pe cateva modele online, cateva ore pe zi, iar traficul este constant 24h, asta in afara traficului extra, generat cand avem sali active. Aceste sali vor disparea in momentul in care putem asigura un minim de camere online 24h/zi. Credem ca este important, ca un guest care ne viziteaza, sa poata vedea camere online, in momentul in care noi nu le putem oferii. Poate nu vi se pare o idee buna, dar de moment funccioneaza. Consideram ca ceea ce putem face, este sa aducem trafic, iar acestui trafic trebuie sa ii oferi ceva si atunci cand nu ai...(ceva de genul: un vanzator ramane fara cartofi, dar lumea vine sa ii cumpere... ce face? le zice ca nu are, sau cumpara de la cel de langa si vinde chiar daca nu are castig?)

Suntem la inceput, este mai greu, poate gresim, avem mult de invatat, iar de moment este cea mai viabila situatie (gasita de noi).
Suntem siguri ca ar fi si altele,iar din critici putem invata. Multumim.
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Salutare din nou ,
Nu , nu am vrut sa fie critici ci doar observatii .

Totusi as vrea sa stiu de ce :
1.Cand dau click pe Performer's Personnal Page ,imaginea se blockeaza si-mi apare mesajul :
"It's a pleasure to meet you .Let's continue in my chatroom ..." .Deci daca am facut "greseala " sa fiu curios sa vad pagina modelului (sa vad cati ani are /culoare par /etc ) sunt automat aruncat in Jasmin .Daca se intampla ca modelul sa aiba acelasi nick si acolo ..o voi vedea acolo .
2.Cum pot eu face bani ca model pe Chatinlive , daca membrul e directionat automat pe pagina mea de jasmin (in cazul cand am acelasi nick ) , cand face click pe asa zisa pagina a mea personala ? Poate eu am un tarif mai mic pe jasmin si membrul i-si aduce aminte ca are cont si pe jasmin ,deci va intra acolo , nu se va intoarce pe Chatinlive . Pare mai mult decat un whitelabel daca membrul vede blocata imaginea mea de pe Chatinlive si ma vede pe jasmin .
3.Este doar o functionare gresita de moment faptul ca eu vad( in lista,numai ) un model in free chat , dau click pe imagine si-mi apare cu totul alt model cu alt nick ? Cum am mai scris mai sus .Sunt reale pozele si profilele care apar online ? Eu cum fac sa intru la modelul blond cu bentita neagra in par/sutien negru /pantaloni albi ,(sau oricare apar online )? Adica nu e concordanta intre ce vad ca nick/poza profil cu ce ma ..trezesc dand click .Eu (si ) la asta ma refer in postarea de mai sus.
4 .E ok ce spui aici : " .... este sa aducem trafic, iar acestui trafic trebuie sa ii oferi ceva si atunci cand nu ai...(ceva de genul: un vanzator ramane fara cartofi, dar lumea vine sa ii cumpere... ce face? le zice ca nu are, sau cumpara de la cel de langa si vinde chiar daca nu are castig?) ..numai ca ideal ar fi sa nu se transforme ca in bancurile acelea cu evrei ...
Banc nr 1 : 2 evrei cu pravalii lipite una de alta .Primul anunta REDUCERE LA ZAHAR de 50% .Vazand asta, al 2 lea vanzator pune si el un afis cu Reducere la zahar 60% .Primul vazand asta pune un nou afis la intrare REDUCERE LA ZAHAR 80 %! .Al doilea contrariat intra in pravalia primului care a initiat afisele cu reduceri si-i reproseaza :'Vecine ...concurenta e concurenta , dar i-ti dai seama ca daca mai reducem mult pretul la zahar o sa pierdem amandoi , o sa dam faliment in ritmul asta ? "
Ce crezi ca raspunde initiatorul afiselor cu reducere : ' Eu oricum nu vand zahar, ci doar tu !!!!!!!!! "
Banc nr 2 : De data asta 3 evrei cu magazine lipite unul de altul .Cei din stanga si din dreapta mai tineri ,vin cu noaptea in cap pe la 5 a.m si se "bat" care mai de care in afise cu reduceri de tot felul ca sa atraga cumparatorii sa intre la ei in pravalie . Al 3 lea comerciant un mosulica , vine agale pe la 8.30 am , i-si face tacticos o cafea ,o soarbe in fata pravaliei , dupa care dispare inauntru si i-si scrie un afis si el ,cu litere mai mari decat ale celor din stanga si dreapta lui : INTRARE PRINCIPALA .
SugarBrunette
Mesaje: 15
Membru din: 27 Mar 2014, 19:14
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna ziua,

Ideaa dumneavoastra nu este prea buna in ceea ce priveste webcamuri din jasmine!! Eu am stat online cateva ore.. traficul este 0.Dar sa apara fete din jasmine pe situl acesta?:((...Ce se intmpla cu modelele care au cont si pe jasmine???

Pentru a avea modele active in site , la inceput .. puteti incerca plata cu ora spre exemplu..:)Si aducerea de trafic bineneteles.Traficul este 0 , nu exista membrii inregistrati pe site., iar in cazul in care un model opteaza pentru free chat , sunetul ala care se aude de fiecare data cand un membru intra online ..este mai mult decat deranjant pentru mebrii platitori de pe alate platforme.

Mult succes!
Avatar utilizator
Nord
User Activ
User Activ
Mesaje: 254
Membru din: 25 Aug 2014, 11:22
Localitate: Maramures
Has thanked: 0
Been thanked: 13 times
Contact:

Nu sunteti singurii care au recurs la aceeasi varianta ca si voi mai multe site-uri au folosit feed-uri de la site-uri mai mari pana sau pus pe picioare dare din cate stiu eu numai un site a si reusit sa fie site cu nume si prenume restul au ramas site-uri afiliate ba mai mult unele nu mai exista de mult ! Altele au inceput ca si site-uri de sine statatoare au avut modele etc ani de zile si au sfarsit prin a fi Whitelabel-uri sau site-uri afiliate (homecams.freecamstars,bestcam24 si exemplele ar putea continua) !

Nu asta ar fi problema ca voi folositi stream-uri de pe alte site-uri , ci problema este traficul, fara investitii uriase in trafic nu o sa ajungeti nicaieri , trimiteti cat mai mult trafic si doar pe nisa , google adwords inca mai accepta cams , cumparati mult trafic de la brokeri de trafic ba mai mult cautati webmasteri cu trafic bun sunt sigur ca pentru o anumita suma o sa accepte banner-ele voastre pe site-urile lor (program de afiliere aveti dar nici un webmaster bun nu o sa va trimita trafic pana nu aveti un minim de 20 de modele nonstop online) ! Toate astea insa necesita fonduri uriase sper ca le aveti daca nu .......

Pe urma daca va rezolvati traficul trebuie sa va rezolvati un minim de modele proprii online in orice moment al zilei pentru asta va trebuii sa incheiati contracte(intelegeri) cu unele studiouri si sa stimulati modelele independente prin premii si plati lunare ( eventual plata la ora) insa din nou toate acestea necesita multe fonduri si personal cu experienta uriasa in spate !

Ultimul site nou cu care am colaborat sa si webmaster a cam dat cu bata in balta , desi au facut investitii uriase in trafic in modele si in tot dar totusi nu suficient au sfarsit prin a nu-si plati colaboratorii ( nu dau numele site-ului pentru ca este inca online desi nu mai are modele online) !

Multa bafta !
readyforyou29
User Activ
User Activ
Mesaje: 248
Membru din: 06 Feb 2011, 14:58
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Nord scrie:Ultimul site nou cu care am colaborat sa si webmaster a cam dat cu bata in balta , desi au facut investitii uriase in trafic in modele si in tot dar totusi nu suficient au sfarsit prin a nu-si plati colaboratorii ( nu dau numele site-ului pentru ca este inca online desi nu mai are modele online)

De ce nu spui despre ce site e vorba? Asa nu vor mai lua si altii teapa. Eu personal tind sa cred ca este vorba despre mytubecams. Ma insel sau nu? In ultima perioada au facut destule magarii care personal nu m-au afectat pe mine dar cunosc cel putin un caz. Personal am luat teapa de la bestcam24 , nu mare dar tot teapa este.
Avatar utilizator
Nord
User Activ
User Activ
Mesaje: 254
Membru din: 25 Aug 2014, 11:22
Localitate: Maramures
Has thanked: 0
Been thanked: 13 times
Contact:

Da despre ei este vorba !
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Atentie marita la mytubecams!
Scrie răspuns

Înapoi la “Listă site-uri Adult Video Chat, Cam Sites, Live Cams”