BongaCams

Listă cu siteurile de video chat plus opinii despre ele. Orice părere pozitivă sau negativă poate face o diferență, un impact. Forum Adultvideochat.ro este vizitat constant de reprezentanții platformelor de camere live videochat. MyFreeCams, Xlovecam, BongaCams, XCams, Chaturbate, Streamate, ImLive, StripChat, Cherry.tv, SoulCams și multe altele! Fă-ți curaj și spune ce ai pe suflet! ❤️❤️❤️😇😇😇✅✅✅🌈🌈🌈🤷🤷🤷🌎🌎🌎
Scrie răspuns
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
fanwebdesign
Mesaje: 5
Membru din: 17 Dec 2012, 17:21
Localitate: iasi
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Este super ok site-ul, banuti se fac... plata la timp, cat de suportul tehnic no comment. 10/10 8)
Avatar utilizator
RTModels
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 165
Membru din: 25 Aug 2012, 21:07
Localitate: Constanta
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

fanwebdesign scrie:Este super ok site-ul, banuti se fac... plata la timp, cat de suportul tehnic no comment. 10/10 8)
+ trafic prost ;)
Avatar utilizator
fanwebdesign
Mesaje: 5
Membru din: 17 Dec 2012, 17:21
Localitate: iasi
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Traficul nu este deloc prost pentru un site nou deschis in 2012. Se mentine foarte bine si sper ca vor face progrese ca si pana acum, lucrez ca studio de 3 luni si vreau sa mentionez ca modelele sunt foarte multumite privind veniturile realizate din acest site.
Avatar utilizator
RTModels
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 165
Membru din: 25 Aug 2012, 21:07
Localitate: Constanta
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

fanwebdesign scrie:Traficul nu este deloc prost pentru un site nou deschis in 2012. Se mentine foarte bine si sper ca vor face progrese ca si pana acum, lucrez ca studio de 3 luni si vreau sa mentionez ca modelele sunt foarte multumite privind veniturile realizate din acest site.
Probabil nu inteleg eu notiunea de trafic... cam cat castiiga medie un model de-al tau pe perioada? daca e ok, iti mai trimit eu 9 fete sa lucreze pentru tine pe bonga monga super trafic site, ok? :)
Avatar utilizator
RTModels
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 165
Membru din: 25 Aug 2012, 21:07
Localitate: Constanta
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

RTModels scrie:
fanwebdesign scrie:Traficul nu este deloc prost pentru un site nou deschis in 2012. Se mentine foarte bine si sper ca vor face progrese ca si pana acum, lucrez ca studio de 3 luni si vreau sa mentionez ca modelele sunt foarte multumite privind veniturile realizate din acest site.
Probabil nu inteleg eu notiunea de trafic... cam cat castiiga medie un model de-al tau pe perioada? daca e ok, iti mai trimit eu 9 fete sa lucreze pentru tine pe bonga monga super trafic site, ok? :)
Am observat ca faci reclama pe toate forumurile la bonga monga, nu era mai corect sa ne spui asa? nu sa ne arunci ca ai studio si modelele tale lucreaza ca in paradis pe bonga monga?
Avatar utilizator
SFG2707
VIP
VIP
Mesaje: 515
Membru din: 19 Sep 2010, 19:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Vezi bine ca s-a inscris pe forum special pentru a ne spune cat e de minunat site-ul. Cum sa nu apreciezi atata generozitate :mrgreen:
Avatar utilizator
contesa28
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 105
Membru din: 15 Iun 2006, 23:26
Has thanked: 3 times
Been thanked: 0

Buna!!Stie cineva cum se face plata pe acest site?Am inteles ca saptamanal, dar nu stiu exact cum...perioada incepe vineri si se termina tot vineri? si plata cand se face?Am inteles ca minimul este 50$ , am stat cateva zile si cu greu am reusit sa fac vreo 30$.Ca informatie, site-ul e plin de romanashi.
Avatar utilizator
fanwebdesign
Mesaje: 5
Membru din: 17 Dec 2012, 17:21
Localitate: iasi
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

RTModels scrie:
fanwebdesign scrie:Traficul nu este deloc prost pentru un site nou deschis in 2012. Se mentine foarte bine si sper ca vor face progrese ca si pana acum, lucrez ca studio de 3 luni si vreau sa mentionez ca modelele sunt foarte multumite privind veniturile realizate din acest site.
Probabil nu inteleg eu notiunea de trafic... cam cat castiiga medie un model de-al tau pe perioada? daca e ok, iti mai trimit eu 9 fete sa lucreze pentru tine pe bonga monga super trafic site, ok? :)
cel mai mic castig a unui model a fost de 160$ in sesiune, media pe sesiune ajunge si la 500$ per model. Daca un model lucreaza pe mai multe site-uri free chat gen bongacams este foarte bine acolo, RT tine acolo modelele.
Avatar utilizator
fanwebdesign
Mesaje: 5
Membru din: 17 Dec 2012, 17:21
Localitate: iasi
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

SFG2707 scrie:Vezi bine ca s-a inscris pe forum special pentru a ne spune cat e de minunat site-ul. Cum sa nu apreciezi atata generozitate :mrgreen:
Inscrierea pe forum nu e special pentru a spune cat de minunat este site-ul bongacams, e special pentru a fi la curent cu ultimile noutati din domeniul in care lucrez (probleme, etc). o zi buna!
Avatar utilizator
fanwebdesign
Mesaje: 5
Membru din: 17 Dec 2012, 17:21
Localitate: iasi
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

contesa28 scrie:Buna!!Stie cineva cum se face plata pe acest site?Am inteles ca saptamanal, dar nu stiu exact cum...perioada incepe vineri si se termina tot vineri? si plata cand se face?Am inteles ca minimul este 50$ , am stat cateva zile si cu greu am reusit sa fac vreo 30$.Ca informatie, site-ul e plin de romanashi.
Plata se face saptamanal "perioada incepe vineri si se termina tot vineri", minim payout model : 50$ si studio 100$.
In legatura cu romanashi profilul tau este banat pe Romania?
Avatar utilizator
SunStudio
User Junior
User Junior
Mesaje: 52
Membru din: 17 Dec 2010, 07:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Am stat ceva timp pe site-ul asta, pentru ca am vazut niste replici interesante in topicul asta si am zis sa vad cu ochii mei cine e ala rau si cine are dreptate. Acum chiar simt nevoia sa dau un reply aici... pentru ca prima impresie este ca site-ul asta este halucinant!
Am ras... dar am ras in hohote... m-am distrat teribil cand am vazut ce specimene sunt pe acolo si ce avorturi genetice pot sa existe pe un site de webchat adult ( nu ca n-ar fi peste tot, dar aici parca a tunat si le-a adunat... sau poate exista o pestera pe undeva unde stau ascunse toate creaturile alea si a pus cineva niste webcam-uri pe acolo si a iesit site-ul asta... nu inteleg).

In fine... nu ma intereseaza sa fac nici reclama pozitiva, nici negativa site-ului (desi unii PR-isti ar zice ca orice fel de reclama e binevenita).

My 0.02$: nu prea vad un model decent sa se aventureze pe un asemenea site cu ganduri serioase. Poate doar sa-l incerce si sa fuga mancand pamantul dupa aceea. Succes(uri) oricum... poate e la inceput si e nevoit sa mearga pe cantitate.
Avatar utilizator
BongaCams.com
User Activ
User Activ
Mesaje: 264
Membru din: 04 Oct 2012, 06:03
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Dragi modele !



Datorita numeroaselor cereri din partea modelelor noastre am ales sa schimbam regulile topului nnostru saptamanal (TOP 15).


Acum in fiecare ora modelul care acumuleaza cei mai multi tokeni va primi un anumit punctaj.


Modelele care acumuleaza cele mai multe puncte saptamanal va castiga un premiu in bani.



Numarul locurilor si al premilor va ramane neschimbat.



Iar acum, cate puncte trebuiesc acumulate pentru un anumit loc in top :


Locul 1 - 100
Locul 2 - 80
Locul 3 - 75
Locul 4 - 70
Locul 5 - 65
Locul 6- 60
Locul 7 - 55
Locul 8 - 50
Locul 9 - 45
Locul 10 - 40
Locul 11 - 35
Locul 12 - 30
Locul 13 - 25
Locul 14 - 20
Locul 15 - 18
Locul 16 - 16
Locul 17 - 14
Locul 18 - 12
Locul 19 - 10
Locul 20 - 8
Locul 21 - 6
Locul 22 - 4
Locul 23 - 2
Locul 24 - 1
Locul 25 (lucky) - 25



Cu aceste schimbari speram sa marim spiritul competitiv, dar cel mai important lucru este ca toate modelele au sansa sa castige competitia!!



Va multumesc si va urez succes!!
Avatar utilizator
RTModels
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 165
Membru din: 25 Aug 2012, 21:07
Localitate: Constanta
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

SunStudio scrie:Am stat ceva timp pe site-ul asta, pentru ca am vazut niste replici interesante in topicul asta si am zis sa vad cu ochii mei cine e ala rau si cine are dreptate. Acum chiar simt nevoia sa dau un reply aici... pentru ca prima impresie este ca site-ul asta este halucinant!
Am ras... dar am ras in hohote... m-am distrat teribil cand am vazut ce specimene sunt pe acolo si ce avorturi genetice pot sa existe pe un site de webchat adult ( nu ca n-ar fi peste tot, dar aici parca a tunat si le-a adunat... sau poate exista o pestera pe undeva unde stau ascunse toate creaturile alea si a pus cineva niste webcam-uri pe acolo si a iesit site-ul asta... nu inteleg).

In fine... nu ma intereseaza sa fac nici reclama pozitiva, nici negativa site-ului (desi unii PR-isti ar zice ca orice fel de reclama e binevenita).

My 0.02$: nu prea vad un model decent sa se aventureze pe un asemenea site cu ganduri serioase. Poate doar sa-l incerce si sa fuga mancand pamantul dupa aceea. Succes(uri) oricum... poate e la inceput si e nevoit sa mearga pe cantitate.
Credeai ca glumesc? :lol: Ai perfecta dreptate, aceleasi lucruri le-am constatat si eu, din cauza asta am si dat reply atunci ca nu m-am putut abtine, e un forum si mai intra lume si vede ca acest site e un "paradis" cand el de fapt e 0 (zero) din toate punctele de vedere.
camgirl123456
Mesaje: 1
Membru din: 17 Mar 2014, 19:58
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Bongacams reprezinta pentru mine 0.Am petrecut 6 luni pe acest site :shock: In primul rand a trebuit sa banez Romania,Italia si Spania pentru a scapa de show "bibi" si a nu ma durea capul.Foarte multe romance,care evident fac showuri pe 200 tk ca deh,e criza si stau dezbracate in free ca doar omul trebuie sa vada apoi sa plateasca nu? In fiecare saptamana am avut chargeback,de la 10 $ recordul fiind de 50 $.Avand in vedere ca dau tk la inregistrare trebuie sa isi recupereze si ei banii cumva nu?Apoi ar mai fi problema ca in fiecare zi posteaza poze pe internet cu numele tau si cand ii intrebi despre ele iti spun :trimite-ne linkul ca le stergem noi.Mult succes sa stergeti cel putin 200 poze.

In concluzie,pentru mine bongacams este un site 0 care nu va ajunge niciodata la performanta altor site-uri gen cb sau mfc si din punctul meu de vedere trebuie evitat daca nu vreti dureri de cap.

Spor la treaba!
likeasunshine
Mesaje: 14
Membru din: 24 Iun 2015, 06:42
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna.
Tocmai ma uitam pe aici incercand sa gasesc un site bun ...ma gandisem la bongacams...dar vad ca tu nu il recomanzi. Tu ce mi ai recomanda?
Multa prosperitate!
Loredana95
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 143
Membru din: 30 Apr 2015, 15:59
Has thanked: 0
Been thanked: 0

likeasunshine scrie:Buna.
Tocmai ma uitam pe aici incercand sa gasesc un site bun ...ma gandisem la bongacams...dar vad ca tu nu il recomanzi. Tu ce mi ai recomanda?
Multa prosperitate!

Mie nu-mi place,99% din membri sunt romani si aveam si ro banata.O porcarie de site parerea mea.
Daca doresti site in genul lui BongaCams...incearca mai bine MFC/Chaturbate sau Cam4 dar nu l-am incercat pana acum.
Site-uri bune sunt si :LJ,Streamate,CC,Imlive,Streamray
Avatar utilizator
alotofLaura
Mesaje: 36
Membru din: 02 Mai 2015, 22:38
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Bonga sta foarte bine pe partea tehnica si pe calitate a transmisiei/receptiei, pot spune ca cel mai bine dintre toate site-urile in free pe care lucrez.
Din pacate il strica calitatea membrilor de aici. 99.9% sunt niste retardati, parerea mea. Mai multi cheapersi si beggersi decat pe bonga, nu exista! Chiar daca dai posibilitatea la chat doar utilizatorilor gold (cei care au cumparat cel putin o data tokens), tot o sa ai mai multi nervi decat de pe celelalte site-uri, cumulat.
Aici e si vina modelelor, sunt destule care fac "pee" "squirt" si "fist" pe 30 tk, deci de ce ti-ar da tie de exemplu 200 tk sa-ti vada o tzatza. Extrem de rari sunt membrii care platesc si iti face placere sa porti un dialog cu ei.

Am doar Romania blocata si nu ma deranjeaza romanii, rar daca scrie unul la cateva zile in romaneste, dar ala oricum e retardat si o face pe toate camerele, indiferent de unde e modelul. Poate e si datorita faptului ca nu am trecut limba romana la limbile vorbite (automat nu imi apare steagul romaniei pe poza/profil) iar ca si locatie am pus o tara la intamplare, vorbitoare de limba engleza.
In schimb ma dispera rusii.

Ca si castiguri, pentru mine e pe ultimul loc dintre toate siteurile. Cel mai mult am facut vreo 200$/saptamana iar media e undeva la 80-90$/saptamana. Chargeback foarte rar, de cand sunt pe site, iulie 2014, am avut aproximativ $50 retrasi in total(tocmai am verificat).

La trafic mereu sunt in top pe site, in medie peste 150-200 useri/camera permanent.

De multe ori am vrut sa renunt la bonga si mereu aparea cate un membru din aia 0.01% care imi ridica moralul si platea relativ ok. Asa ca il tin acolo, poate usor usor se mai cizeleaza membrii si vor creste incasarile odata cu dezvoltarea siteului. Acum un an, locul 1 de pe site avea la incasari aproximativ 1000-2000 usd/luna, acum vad ca se ajunge la 10.000 usd/luna. Si la mine se vede clar o imbunatatire, inainte abia daca rauseam cei $50/saptamana.
Avatar utilizator
catzzz
Mesaje: 39
Membru din: 29 Iun 2006, 15:41
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Buna seara tuturor! Ma invata si pe mine careva, cum sa blochez anumite tari? Nu inteleg de unde se poate face asta?
MULTAM MULT! SPOR!!!!!!!!!
Avatar utilizator
Emily69
Mesaje: 22
Membru din: 23 Dec 2013, 16:54
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Pentru a bloca tarile pe BongaCams va trebui sa accesezi My Account, Privacy Settings, REGIONAL BLOCKING si sa introduce-ti in casutele de sub (REGIONAL BLOCKING) numele tari care doriti sa fie blocata. Deasemenea va trebui sa bifati casuta BLOCKING RULES - Do not let anyone from these countries or cities see me (be invisible) (Nu lăsa pe nimeni din aceste țări sau orașe mă vadă (invizibil)). La final va trbui sa accesati butonul Update Settings, pentru a salva setarile.

Success!
Avatar utilizator
dakota
User Junior
User Junior
Mesaje: 90
Membru din: 02 Sep 2016, 16:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Am deja o saptamana pe site si deja am o mica impresie asa ca o impartasesc cu voi.
Membri:
1 Prea muti romani,si sincer nu am nimic cu ei cativa sunt super k dau si tip si toate cele dar mai sunt si cei care au impresia ca daca tu esti romanca si ei la fel atunci lor efectiv li se cuvine incep cu ceva banal arata-mi... , dupa intrebari din viata personala si la sfarsti propuneri de date si de ce nu sex date eventual iti mai pun si o suma de aia de 100-200 de euro :)). uneori devin libidinosi si efectiv ma obliga sa le dau ban si sincer tare ma enerveaza si ma intristeaza,nu mai zic ca au impresia ca pentru 10tk le faci show complet cu anal,squirt si tot tacamul :lol: :roll:
2 Nu zic ca membri sunt zgarciti dar cu singuranta nu dau prea multe Tk din senin gen tipuri mari cel mai mare la mine a fost de 100 :| ,in schimb dau tip de bun simt sa nu zic ca nu au dat si nu doar pt vibra toys,desi am observat ca au o placere pt ele
3 Cel mai mult imi place chatul in sine de aici membri comunica si asta ma ajuta sa nu ma plictisesc asta e unul din motive pentru care raman pe site imi aminteste de chat'urile de la studio:))
4 Privaturile de 2-3minute pe mfc nu am avut problema asta si pe chaturbate poti sa setezi tu cat sa stai in privat dar aici well astia intra in privat cu 50tk:)) a durat vreo 3 zile sa ma prind cum functioneaza dar si cand m-am prins adio private accept doar private complete
Room'ul
1In mare arata cam la fel ca mfc cu exceptia ca pe bonga imaginea e mult mai mare si mai clar cea ce imi place foarte mult
2Room topic'ul e k pot sa scriu destul de multe in el
3Alt lucru care zic eu ca e avantaj e faptul ca poti pune pauza
4Nu am inteles prea bine care e faza cu camscore'ul dar traficul e bunut am 200 de oameni constant in camera cea ce e k

In spatele room'ului
1Suportul ,pai am trimis mail in legatura cu plata pentru'ca efectv disparuse tot nici-un mail sau mesaj ,si am trimis mail sa vad ce s-a intamplat (m-am speriat un pic pentru ca am mai auzit ca nu au platit) si nu au raspuns...
2Nu intaleg care e faza cu top 100 pentru ca mie duminica imi arata ca sunt pe locul 31 deci trebuia sa primesc premiu m-am uitat in top si scria ca nu e nimeni inca :/si deci nu am primit nimic ,plus ca am 2 zile din noua perioada si desi am trafic imi arata zero la puncte ,nu intaleg pe ce baza se acorda punctele astea. Poate sa-mi explice si mie cineava :?: :|

Cam atat despre Bonga de la mine sper sa ma obisnuiesc pe el, pana acum totul e k nimic care sa ma faca sa renunt astept sa vad plata dar daca nu vine e clar ca am sa renunt la el :/
*Ps ma enerevaza regulile prea stricte,cum sa nu ma lase sa-mi spun numele adevarat sau twitter'ul?:))(oh da am fost avertizata sa nu le mai spun la membrilor numele meu real sau locatia desi era una falsa ,cum am zis exact ca la studio :lol: )
Clovience
Mesaje: 13
Membru din: 16 Dec 2021, 21:54
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Petreci mult timp discutând? sau merită să plătiți 50-50?
Scrie răspuns

Înapoi la “Listă site-uri Adult Video Chat, Cam Sites, Live Cams”