Chaturbate

Listă cu siteurile de video chat plus opinii despre ele. Orice părere pozitivă sau negativă poate face o diferență, un impact. Forum Adultvideochat.ro este vizitat constant de reprezentanții platformelor de camere live videochat. MyFreeCams, Xlovecam, BongaCams, XCams, Chaturbate, Streamate, ImLive, StripChat, Cherry.tv, SoulCams și multe altele! Fă-ți curaj și spune ce ai pe suflet! ❤️❤️❤️😇😇😇✅✅✅🌈🌈🌈🤷🤷🤷🌎🌎🌎
Scrie răspuns
gabriela86
Mesaje: 3
Membru din: 04 Sep 2015, 19:59
Has thanked: 0
Been thanked: 0

alexia_petite scrie:
GlamourFoto scrie:
alexia_petite scrie: Cu bateria noua pe care am cumparat-o, m-a tinut pana in 4 ore. O sa incerc mai multe tipuri de baterii sa vad cat tin.
Recomand sa nu mai pierzi timpul incercand tot felul de baterii si sa treci direct pe acumulatori reincarcabili, sunt indispensabilii atunci cand ai un consumator avid de baterii.

Avantaje:
- capacitatea mai mare in mAH fata de bateriile pe care le gasesti in comert si automat asta inseama ca rezista mai mult.
- sunt construite pentru heavy duty, pot rezista intre 300-500 de reincarcari fiecare, adica un acumulator = cu 300 de baterii. + ca rezista mai mult.
- cand folosesti un set de acumulatori, restul acumulatorilor ii poti incarca si automat ai sa ai tot timpul acumulatori disponibili.
Contra - pretul care este un pic mai mare pt ca ai nevoie si de un incarcator dar banutii respectivi ii amortizezi.

Uite aici set: incarcator si primesti si 4 acumulatori eneloop ( e o firma buna ) de 2000 mAh
http://www.e-acumulatori.ro/pentru-aaa- ... rcati.html
Este indicat sa te uiti dupa acumulatori cat mai buni si cu o capacitate cat mai mare, eu personal recomand urmatorii acumulatorii pe care i-am folosit o perioada cu ceva timp in urma sunt de 2700 mAh http://www.f64.ro/maha-powerex-set-4-ac ... -bulk.html

Spor acolo

Merci, insa e vorba de o baterie mai mica, A23.
Nu stiu daca exista astfel de acumulatori.



si eu am aceasta problema. nu gasesc baterii reincarcabile sau incarcatoare pt baterii A23 12v. Ne poate ajuta cineva?
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Nord
User Activ
User Activ
Mesaje: 254
Membru din: 25 Aug 2014, 11:22
Localitate: Maramures
Has thanked: 0
Been thanked: 13 times
Contact:

Eu am cumparat mereu baterii de aici http://www.emag.ro/search/baterii--acum ... carcatoare sigur o sa gasiti si voi ceea ce cautati !
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

mai deci eu nu inteleg o chestie, debilii cum isi dau seama ca chestia chiar vibreaza cand dau tips? adica pana la urma modelul poate sta cu chestia aia foarte bien neicarcata si cand marlanul da un tips se face si ea ca nu mai poate de excitatia undei vibratoare care strapuns-o;)))))))))mare branza;)))
pana la urma nici nu se aude cand vibreaza deci nu inteleg rostul bateriilor, tot ceea ce am vazut ca ar conta ar fi impresionarea publicului numeros de animale care stau la poarta noua si dau tips iar tipa szguduie ppe ea de placere....
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Trompi , din cate am observant eu - daca e vorba de jucarioara aia de culoare neagra ,sub forma de mouse - are un led albastru care se aprinde concomitent si in acelasi timp ( aproximativ , daca tinem cont de viteza sunetului :wink: ) cu zgomotul generat de site la "sosirea" tkns :lol:

Sunt multe care , in ciuda faptului ca nu are o forma prea inserabila , il scapa de tot inauntru ,prin urmare nici urma de led !!! :lol:

Concluzii :

1.Cele care nu privesc monitorul si reactioneaza sincronizat - au baterii noi ! :lol:

2.Cele care se uita nonstop in monitor si la care poti observa un mic delay intre sosirea tkns si reactia lor - au baterii consumate !! :lol:

Un alt trend observant - legat de Ohmybod - este vorbitul la telefon cu sora , cu mama cateva ore .De data asta mimica e importanta si nu gemetele ...

lool :))
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

mai deci tu oricum vezi cand iti da marlanul tips ca se afiseaza pe ecran deci in momentul cand vezsi tipsul te prefaci strapunsa, n'ai nevoie de nicio baterie ca s afaci chestia asta....
in plus voi chiar credeti ca marlanu sta si se uida s avada daca ledul clipoceste looool;)))hai sa fil seriosi, pe el il interseaza d ecat d ebine mimezi tu deci eu zic fetelor n-are rost sa va luati baterii, majoritatea celor care s euita la asa ceva nu-i duce capul deci e animale deci nu-si dau seama daca voi chair aveti jucarica incarcata sau nu;))
Avatar utilizator
WebModelMedia
User Junior
User Junior
Mesaje: 84
Membru din: 04 Aug 2015, 23:41
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Recent chaturbate-ul a facut un mic concurs pentru a explica noilor modele basic-ul site-ului. Concursul a fost facut pt modele si explicatile sunt date de modele.

Sunt inforamtii basic dar m-am gandit ca daca sunt modele care nu stiu exact ce si cum e cu acest site poate sa arunce un ochi pe ele.

1.https://vimeo.com/138583953 - the basic of broadcasting
2.https://vimeo.com/138585205 - despre apps si bots
3. https://vimeo.com/138586082 - settings about chatroom
4. https://vimeo.com/138657806 - bio design
5. https://vimeo.com/138635542 - echipament si lumini.

Sper sa fie de folos.
Avatar utilizator
pregnant87
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 151
Membru din: 26 Iun 2014, 01:45
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Pffff,iar am "comis-o" :D
Intru eu sa mai umblu la profil,sa pun poze noi etc,toate bune si frumoase si pun la o poza positio:absolute 95px;left 15px target_blank,bla bla....save siiiiiiii Imi apare poza sus Exact pe My Bio.........Wtf!!! am belit-o....nu mai pot sa intru in butonul de editare!!!!
Oare ma poate ajuta(din nou) cineva?
Mii de multumiri,anticipate.
Avatar utilizator
Nord
User Activ
User Activ
Mesaje: 254
Membru din: 25 Aug 2014, 11:22
Localitate: Maramures
Has thanked: 0
Been thanked: 13 times
Contact:

pregnant87 scrie:Pffff,iar am "comis-o" :D
Intru eu sa mai umblu la profil,sa pun poze noi etc,toate bune si frumoase si pun la o poza positio:absolute 95px;left 15px target_blank,bla bla....save siiiiiiii Imi apare poza sus Exact pe My Bio.........Wtf!!! am belit-o....nu mai pot sa intru in butonul de editare!!!!
Oare ma poate ajuta(din nou) cineva?
Mii de multumiri,anticipate.
Deci daca nu poti intra din bio o idee ar fi sa cauti in istoricul browser-ului pagina de editare a profilului!
Avatar utilizator
pregnant87
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 151
Membru din: 26 Iun 2014, 01:45
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Am trimis mail si am rezolvat :)
nebunu
Mesaje: 1
Membru din: 18 Oct 2015, 19:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Salut, am si eu o problema cu site ul CB si as dori sa aflu de la voi un raspuns in caz ca va pricepeti. Tin sa mentionez ca am trimis mail uri site ului dar nu am primit nici un ajutor.

Situatia sta in felul urmator : am facut videochat in jur de o luna, dupa care am fost nevoit sa plec din tara pentru 2 saptamani, iar cand am revenit aveam contul banat. Trimit mail celor de la CB si le cer o explicatie si ei imi spun ca am luat ban pentru "chargebacks". Il rog sa imi explice ce inseamna asta si imi zice ca cineva a sunat la banca si a initiat o cerere de "refund" pentru ce a cumparat. Bun si ce treaba am eu cu asta ? de ce sunt eu vinovat ca nu inteleg.

Sper sa incercati voi sa ma lamuriti cu mai multe detalii. Multumesc anticipat
AlinaE
Mesaje: 8
Membru din: 19 Aug 2015, 13:36
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna tuturor,am intrat pe acest topic in sperata sa inteleg site-ul CB,din pacate nu am gasit nici o informatie vitala,doar certuri,toti se bat in filosofii care mai de care mai mari.Nu inteleg de ce se deschide un topic pentru certuri.As fi vrut sa vad in loc de filosofii,cum te poti "ridica pe un astfel de site...Desii intial nu am vrut sa aud de aceste site-uri(mfc,cb) tocmai din ce am citit pe aici,foarte multa lume contra acestui site.Eu am intrat pe acest site si nu este asa cum este descris aici(masturbari pe gratis etc) din contra chiar astazi am urmarit o fata timp de o ora care a facut o suma fabuloasa(nu vreau sa dezvalui suma,nu vreau sa fiu jignita si injurata sau chiar sa nu fiu crezuta)si nu si-a bagat 3 dildo-uri,maini,picioare.Sper sa nu supar pe nimeni,dar asta am gasit aici...
Avatar utilizator
pregnant87
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 151
Membru din: 26 Iun 2014, 01:45
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Cum te poti ridica pe Cb?
Nu e mare filosofie cum crezi,este exact ca si pe toate site-urile
MUNCA,munca,MUNCA....
Eu am spus ca rar "bag" ceva in mine :D
Glumeam,stiu ca nu pe mine m~ai vazut :P
Si ca,sa iti dau si un Tips :-6-8 ore fara pauza
-3-4 Noapte,3-4 Dupamasa
Toate acestea timp de 1 luna(2 perioade).....daca nu te ridici in ziua 30 la cel putin 2-3 sute inseamna ca ,trebuie sa te apuci de altceva(ma bazez doar pe Cb in ceea ce spun)
PS:_Foarte important,daca esti "artista" la Ohmibod Of Course! :D :D :D :D :D
....cu placere
Avatar utilizator
pregnant87
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 151
Membru din: 26 Iun 2014, 01:45
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Buna ziua,am o problema daca ma poate ajuta si pe mine cineva va rog
De 1 saptamana nu mai pot transmite de pe mozilla,doar de pe chrome..nu imi deschide camera pe mozilla, a mai intimpinat cineva asemenea problema?cum ati reusit sa o rezolvati?
Multumesc
Avatar utilizator
Jobs4Adults
User Junior
User Junior
Mesaje: 92
Membru din: 14 Mai 2012, 17:58
Localitate: EroAward.com
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Sal.

AlinaE, sunt si certuri si filosofii, cum zici, dar sunt si multe informatii utile. Ignora ceea ce nu te intereseaza si incearca sa identifici informatiile ce iti pot fi de ajutor. Si pe acest topic, dar si pe altele, fa un search pe forum dupa chaturbate (dreapta sus) si o sa gasesti multe informatii utile despre chaturbate. Cat priveste criticile aduse acestui site, lumea nu critica doar 1 site, ci se critica toate siturile, si fiecare lauda siturile pe care le cunoaste mai bine si unde a facut cei mai multi bani si mai usor, e normal! :) Altii, si critica "doar de dragul de a critica"! Fiecare cu hobby-ul sau.

pregnant87, din cate imi amintesc, chaturbate chiar recomanda Chrome pentru situl lor, caci pe alte browsere apar diverse incompatibilitati ce genereaza erori. Uneori am folosit chaturbate si pe alte navegatoare si a functionat, insa am avut si erori alte ori, dar pe Chrome mi-a mers tot timpul.

Cheers.
Avatar utilizator
pregnant87
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 151
Membru din: 26 Iun 2014, 01:45
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Multumesc @Jobs ,avand in vedere ca nu mai reusesc pe mozzila am vrut sa vad daca stie cineva care ar putea fi problema :)
Stii cum e,fiecare are hobby`urile ei....parca imi mergea mai "trasnet" cu mozzila :))))

Cheers!
Avatar utilizator
ionela232
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 141
Membru din: 09 Dec 2008, 11:47
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Vreau sa devin supporting member pe chaturbate dar la pagina de procesare a platii nu gasesc Romania in lista de tari ... voi cum ati procedat ? ms
Avatar utilizator
ionela232
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 141
Membru din: 09 Dec 2008, 11:47
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

deci nu a procedat nimeni sa-nteleg ...
Avatar utilizator
ionela232
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 141
Membru din: 09 Dec 2008, 11:47
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 0

s-a scos Romania din billing country ca atare plata pentru supporting member trebuie facuta prin banca .. respectiv daca vrei sa bagi tokens pe CB .. multumim concetatenilor nostri ! daca nu injuram facem ilegalitati dar tot ne facem remarcati..
Avatar utilizator
Nord
User Activ
User Activ
Mesaje: 254
Membru din: 25 Aug 2014, 11:22
Localitate: Maramures
Has thanked: 0
Been thanked: 13 times
Contact:

Nustiu cum se procedeaza dar cert e ca eu am un tip din Romania care cumpara tokens frecvent pe un WhiteLabel de al meu si asta de vreo 2 ani , deci cumva se poate !
Avatar utilizator
Evander
User Junior
User Junior
Mesaje: 77
Membru din: 02 Feb 2015, 11:23
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Pe Chaturbate exista 4 modalitati de plata:

1. Card
2. Epoch
3. PayPal
4. Wire

Doar prima modalitate nu poate fi utilizata din Romania si asta si datorita fraudelor dar si datorita comoditatii celor de la Chaturbate. Sa lasi Rusia, Moldova si o gramada de state africane, toate cunoscute pentru fraude cu carduri bancare, e ca si cum ai spune ca romanii au ciunga-n par.

In concluzie, se pot cumpara tokens din Romania prin mai multe modalitati (chiar si doar cu cardul dar prin Epoch) dar nu se poate upgrada contul de la basic la premium.
Avatar utilizator
Jobs4Adults
User Junior
User Junior
Mesaje: 92
Membru din: 14 Mai 2012, 17:58
Localitate: EroAward.com
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Multumim Chaturbate pentru cadoul de sarbatori: 200$ in Amazon Giftcard! :*
Loredana95
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 143
Membru din: 30 Apr 2015, 15:59
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna,ca sa nu mai deschid alt topic...imi poate spune cineva cum mama masii reusesc sa fac si eu asa? Sa imi pun o imagine in partea de chat si la nume sa scrie cum e la blonda asta.Si cum "setez" imaginile sa stea acolo :lol:
Ce este incercuit.
Multumesc frumos!!!! :-*
Imagine
Imagine
Scrie răspuns

Înapoi la “Listă site-uri Adult Video Chat, Cam Sites, Live Cams”