Chaturbate

Listă cu siteurile de video chat plus opinii despre ele. Orice părere pozitivă sau negativă poate face o diferență, un impact. Forum Adultvideochat.ro este vizitat constant de reprezentanții platformelor de camere live videochat. MyFreeCams, Xlovecam, BongaCams, XCams, Chaturbate, Streamate, ImLive, StripChat, Cherry.tv, SoulCams și multe altele! Fă-ți curaj și spune ce ai pe suflet! ❤️❤️❤️😇😇😇✅✅✅🌈🌈🌈🤷🤷🤷🌎🌎🌎
Scrie răspuns
Avatar utilizator
mediachatstudio
User Activ
User Activ
Mesaje: 270
Membru din: 08 Apr 2010, 22:11
Localitate: on the couch
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

eu zic ..pas
clar avem idei si opinii diferite si discutia asta nu duce nicaieri
mai mult de atat am o gramada de treaba, audienta e maxima tonight la fel ca la "romanii au talent"
ratingul domne ce sa-i faci :mrgreen:
SoulCams Models Studios wanted
greenlight
Mesaje: 3
Membru din: 25 Mar 2013, 09:48
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna tuturor, are cineva idee de ce momentan nu accepta modele din Romania pe Chaturbate? sau a fost doar o replica ieftina din partea lor ca sa ma expedieze rapid? :D Multumesc anticipat
RIELA
Mesaje: 3
Membru din: 28 Mar 2013, 17:31
Has thanked: 0
Been thanked: 0

greenlight scrie:Buna tuturor, are cineva idee de ce momentan nu accepta modele din Romania pe Chaturbate? sau a fost doar o replica ieftina din partea lor ca sa ma expedieze rapid? :D Multumesc anticipat
Buna "greenlight" . Intr-adevar Chaturbate nu mai primeste modele din Romania de vreo 3 luni sau poate chiar mai mult , pe motiv ca sunt prea multe cereri din Romania . Cine a apucat sa-si deschida cont anul trecut, a fost inspirat . Dar sa speram ca pina la urma vor reveni la ganduri mai bune si vor aproba iar conturi pentru romani .
dedeeu
Mesaje: 8
Membru din: 09 Noi 2013, 17:37
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Pt mine e un site buna . pe care fac lejer pest 1000 de dolari pe perioada . si nu fac showuri in free deloc :evil:
Avatar utilizator
SFG2707
VIP
VIP
Mesaje: 515
Membru din: 19 Sep 2010, 19:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Pai si de ce esti nervoasa? :D
dedeeu
Mesaje: 8
Membru din: 09 Noi 2013, 17:37
Has thanked: 0
Been thanked: 0

SFG2707 scrie:Pai si de ce esti nervoasa? :D
nu am fost atenta cand am am ales :)
dedeeu
Mesaje: 8
Membru din: 09 Noi 2013, 17:37
Has thanked: 0
Been thanked: 0

apropo dragele mele, pt un raspuns mai rapid pe Chaturbate care lucrati acolo inercati shirley[at]chaturbate.com te poti intelege mai bn cu ea
Dey09
Mesaje: 29
Membru din: 29 Sep 2013, 07:09
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Vreau sa lucrez pe chaturbate, dar cica nu mai accepta modele din romania ? ce sa fac? este vreo alternativa ?
Lavinelu
Mesaje: 31
Membru din: 24 Aug 2014, 15:55
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna..Vreau sa incerc si eu sa fac VCH de acasa, asa ca mi-a facut conturi pe MFC, Xmodels, XLoveCam, si Chaturbate... Am incercat si pe Naked,dar se pare ca trebuie sa astept un mail de la ei pt a continua pasii necesari pt a-mi crea cont.. Intrebarea mea e..Am ales site-uri ok? Ca am citit majoritatea postarilor voastre, si vad ca sunteti PRO/CONTRA unor site-uri - si cele mai negative pareri sunt despre acest...Chaturbate. Din punctul vostru de vedere, care sunt cele mai populate (cu membrii) site-uri, sau cele mai serioase? Voua pe care va merge cel mai bine?
Si in legatura cu cardul Payoneer..mi-am facut comanda, astept sa imi ajunga. Intrebarea mea e, dupa ce atasez contul payoneer la site-uri, banii vor intra automat pe card, right? ..si ii pot scoate de la orice bancomat contra unei taxe? Sau cum functioneaza treaba asta? :D
black&white
User Junior
User Junior
Mesaje: 88
Membru din: 05 Feb 2014, 10:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Fiecare model are site-ul lui preferat, nu exista site-uri bune sau mai putin bune, existe site-uri care ti se potrivesc tie si pe care mie nu-mi merge sau invers! Sfatul meu este sa nu amesteci free-private (de genul xlove) cu site-uri bazate mai mult pe free percum mfc sau chaturbate.
Daca esti la inceput ar fi bine sa iti alegi un singur site caruia sa ii dai toata atentia si ca sa faci asta evident ar trebui sa te informezi si sa vezi ce ti se potriveste tie cel mai bine. Daca o sa te apuci sa stai on pe toate o sa faci o mare varza. Ai toate informatiile pe forum,in rest iti mai trebe timp si rabdare sa parcurgi tot.
Da, banii iti vor intra pe card si poti scoate de la orice bancomat sau plati direct cu cardul, informatii mai detaliate ai pe site-ul payoneer.
Lavinelu
Mesaje: 31
Membru din: 24 Aug 2014, 15:55
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Multumesc mult pentru ponturi si informatii!! Ai dreptate, presupun ca nu tuturor le merge la fel de bine pe aceleasi site-uri.. Voi vedea ce mi se potriveste! :)
kkey
Mesaje: 1
Membru din: 09 Sep 2013, 15:50
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Dupa parerea mea este un site foarte bun, cu un trafic destul de mare.
liquid
Mesaje: 25
Membru din: 31 Ian 2015, 07:39
Has thanked: 0
Been thanked: 0

o intrebare daca ma poate lamuri si pe mine cineva ... nu lucrez in domeniu ... nu am lucrat dar as vrea adica sunt oarecum tentata ..

si momentan sunt doar in stagiu de informare nu vreau sa ma arunc in ceva ce nu stiu cu ce se mananca vreau mai intai sa ma informez, si daca tot am gasit acest forum vreau sa vad intreb ...

eu imi fac cont si fac tk care este convertirea din tk in usd adica pretul mai exact .. la cati token se fac de exemplu 1 USD ...

multumesc anticipat
Avatar utilizator
Nord
User Activ
User Activ
Mesaje: 254
Membru din: 25 Aug 2014, 11:22
Localitate: Maramures
Has thanked: 0
Been thanked: 13 times
Contact:

liquid scrie: la cati token se fac de exemplu 1 USD ...
20 tokens=1$ pentru performer
liquid
Mesaje: 25
Membru din: 31 Ian 2015, 07:39
Has thanked: 0
Been thanked: 0

multumesc de raspuns, inca o intrebare .. se poate lucra pe 2 siteuri simultan ?? un alt site ca chaturbate pe care sa pot sta simultant sa nu am restrictii sa nu am voie sa ma dezbracdoar in privat si asa mai departe cum este jasmin ... imi recomandati un site bun va rog ? multumesc anticipat
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

liquid scrie:multumesc de raspuns, inca o intrebare .. se poate lucra pe 2 siteuri simultan ?? un alt site ca chaturbate pe care sa pot sta simultant sa nu am restrictii sa nu am voie sa ma dezbracdoar in privat si asa mai departe cum este jasmin ... imi recomandati un site bun va rog ? multumesc anticipat
Myfreecams,cam4,camplace.
liquid
Mesaje: 25
Membru din: 31 Ian 2015, 07:39
Has thanked: 0
Been thanked: 0

O alta intrebare daca nu deranjez . am intrat pe https://chaturbate.com e a 3-a zi .. si azi am inceput sa petrec mai mult timp .. si in 5 / 6 ore am facut 260 Token .. este bine ? sau este prea putin ? care sunt secretele ? ce anume ar trebui sa stiu sau sa fac pentru a avea un castig mai mare ? multumesc anticipat ...
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

liquid scrie:O alta intrebare daca nu deranjez . am intrat pe https://chaturbate.com e a 3-a zi .. si azi am inceput sa petrec mai mult timp .. si in 5 / 6 ore am facut 260 Token .. este bine ? sau este prea putin ? care sunt secretele ? ce anume ar trebui sa stiu sau sa fac pentru a avea un castig mai mare ? multumesc anticipat ...
Sa stii sa folosesti functia search din site ,sa ai creier sa procesezi si selectezi informatia care este foarte,foarte multa si mai ales sa pui in practica .
In legatura cu banii,depinde pe cine intrebi ,eu nici nu socotesc ca aia sunt bani,mi se pare cumplit sa faci banii aia cu asa expunere si pe un site atat de low profile dar asta e numai parerea mea si nu trebuie sa tii cont de ea.
Ce vrei tu se numeste training si asta nu poate fi facut pe forum,sfaturi gasesti milioane daca esti desteapta o sa stii care sunt bune si care sunt balarii.

Bafta acolo!
Avatar utilizator
Evander
User Junior
User Junior
Mesaje: 77
Membru din: 02 Feb 2015, 11:23
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Liquid, 260tk dupa primele 3 zile nu e rau dar nici bine nu e. Primul tau obiectiv ar trebuie sa fie 1000tk, iar al doilea 2000, dupa aia vezi tu daca vrei sa evoluezi sau te multumesti cu atat (1000tk=50$, 2000tk=100$). Cel mai are tip acordat vreodata pe Chaturbate a fost de 130.000tk=6500$ intr-o singura transa, si ai ghicit, tipa e romanca. Deci se poate!

Pot sa-ti spun ca pe CB conteaza foarte mult implicarea si sa vorbesti cu ei in engleza, nu sa tastezi ci sa vorbesti, conteaza enorm. Restul "sfaturilor clasice" pe care le gasesti aici conteaza din ce in ce mai putin pe orice site nu doar pe CB, dar daca tu tii la "imaginea ta de scena" atunci evident ca ar fi bine sa tii cont si de sfaturile clasice. Si cand spun sfaturi clasice ma refer la decor, lumini, coafura, machiaj, tinute, etc.

As putea sa dau o gramada de sugestii modelelor care lucreaza sau care vor sa lucreze pe CB, dar cum majoritatea celor de pe forumul asta se inchina la LJ ca la sfintele moaste, parca mi-e si frica :D

LJ a fost unul dintre cele mai bune site-uri in deceniul trecut, poate cel mai bun dar lucrurile s-au schimbat si s-au schimbat dramatic, iar daca nu te adaptezi, mori. LJ face orice, baga carute de bani in trafic, incearca sa stopeze "hemoragiile" de modele, membri, studiouri si afiliati (asta-i singurul motiv pentru care Czero se afla pe acest forum, vrea sa recupereze modele din Romania), orice mai putin ce trebuie, adica sa se adapteze.

Multi titani ai internetului au murit, un exemplu clasic este Yahoo, a fost multi ani "the one and only" pana cand a aparut Google si a dat cu el de pamant. Atunci multi s-au impotrivit, s-au vaicarit, au zis ca nu e bine, etc, cainii latra caravana trece. Acum Google e "the one and only", pana intr-o zi :) Nu intamplator am dat exemplul asta iar mai jos o sa postez ce parere are Big G despre cele 2 siteuri, LJ si CB.

http://i57.tinypic.com/s3izjp.png

Iar daca Big G spune asta, atunci lucrurile sunt foarte clare.

Bafta si spor la $$$
liquid
Mesaje: 25
Membru din: 31 Ian 2015, 07:39
Has thanked: 0
Been thanked: 0

multumesc de raspuns parerea mea despre Chaturbate??? e varza adica sunt doar labari acolo , toti vor sa isi faca laba gratis, isi fac laba doar ca se uita la mine fara sa ma dezbrac.. imi cer sa ma dezbrac gratis ca nu au 1 token .. am stat si am urmarit fete care introduceau si 2 vibratoare odata si nu primea 1 token ... Renunt la Chaturbate fara sa stau sa ma mai gandesc . + ca intra in camera 5-10-20 persoane care stau pur si simplu . pe el nu am avut nici un privat in 1 saptamana ..

Success tuturor pe Chaturbate eu ma retrag
Avatar utilizator
Evander
User Junior
User Junior
Mesaje: 77
Membru din: 02 Feb 2015, 11:23
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Vulpea cand nu ajunge la struguri spune ca sunt acri :D Cred ca ai nevoie de coaching si nu de training! Oricum avand in vedere nivelul la care esti, nici macar eu nu sunt suficient de nebun sa ma bag. Asta ar trebui sa te motiveze si sa pui mana sa inveti, sunt convins ca poti mai mult decat atat. Pe Chaturbate poti sa stai in free, in privat 1 la 1, in grup privat, poti sa vinzi bilete pentru show si alte o sumedenie de posibilitati, dar sunt ferm convins ca nu ai ajuns pana acolo. Ai dat ca bobocul in nas inca de la primul hop :D Ceea ce tu spui e adevarat, ceea ce nu stii e ca pe toate site-urile intalnesti aceleasi specimene.

Hai sa-ti arat ce se poate face in free, fara a se tine cont de absolut nimic, doar cu un dildo, implicare si small talk. Avem una bucata femeie, cu varsta declarata de 40 de ani (si eu ii dau cam tot atat), cu o figura placuta dar nici pe departe frumoasa, fara machiaj (daca avea era foarte discret), cu parul ciufulit, intr-o camera cred ca undeva pe la tara sau intr-o casa foarte veche (tavanul era foarte jos), mobilier saracacios, lumina doar de la becul din mijlocul camerei. La corp chubby, cu sani maricei dar nu foarte apetisanti. Folosea webcamul de la laptop iar unghiul de filmare nu era tocmai potrivit. Prin tot ceea ce am spus nu am vrut sa defaimez modelul ci dimpotriva, am vrut sa scot in evidenta ca se pot face bani chiar si in cele mai potrivnice conditii.

Data show-lui 24.01.2015, ora conectarii 1.12 PM (ora Romaniei, tipa e romanca), ora la care am facut print screen-ul 4.03 PM, durata show 171 de minute.

Imagine

7426tk x 0,05 = 371,3$ / 171 = 2,17$/minut

Are intr-adevar 45254 followers, dar nu e nici pe departe profesionista, drept dovada nu s-a mai conectat de peste 6 zile. Pe orice site e nevoie de multa munca, rabdare si perseverenta dar sa spui ca Chaturbate e un site prost...nu are nicio legatura cu realitatea!

Bafta si spor la $$$
liquid
Mesaje: 25
Membru din: 31 Ian 2015, 07:39
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Multumesc de reply cred ca am fost prea nervoasa cand am facut postul dar eu la Followers: am 1592 si cu toate astea am 4 useri pe canal cateodata 20 .. si inainte sa am 1500 followers aveam si 300 - 400 useri pe canal

poate ca eu sunt devina dar nu imi gasesc greselile , singura mea greseala care e si mi-o asun este ca nu am dildo dar in rest fac detoate orice mi se cere .. o sa imi cumpar si dildo dar nu cred sa fie vreo diferenta , cred ca greseala e altundeva ( Tot de la mine ) dar nu stiu care ..

si ar mai fi o problema, m-am aruncat in gura leului fara prea multe cunostinte , adica am citit unpic cateva zile 2-3 zile pe net despre videochat , si am ales sa ma implic am luat legatura cu un site de pe net cu plata la zi si am intrat in hora..

Pe site se promiteau multe suport 24/24 , castiguri minime de $$$ .... si eu am zis ca $$ ii fac treptat si in timp ajung sa am si vastiruri de 400 - 600 $$$ pe luna , ma asteptam la un support bun , un support clar , dar din pacate am gasit pe acest forum mai mult support decat la cei la care m-am inregistrat . au raspuns si la 2 noaptea doar atunci pana sa ma inregistrez ..

in fine , nu vreau sa judec pe nimeni nu cred ca e nimeni inafara de mine vinovat si voi renunta sa mai fac videochat batem 2 zile si in astea 2 zile sa stau si sa caut mai multe informatii poate imi dau seama si ce nu fac bine , poate ca ma dezbrac prea repede, poate ca ar trebui sa stau doar dezbracata , ..... nu stiu cum sa o iau si de aceea voi incerca sa caut informatii ...

Multumesc inca o data de reply .. o zi buna si sport la $$$
Scrie răspuns

Înapoi la “Listă site-uri Adult Video Chat, Cam Sites, Live Cams”