Streamate

Listă cu siteurile de video chat plus opinii despre ele. Orice părere pozitivă sau negativă poate face o diferență, un impact. Forum Adultvideochat.ro este vizitat constant de reprezentanții platformelor de camere live videochat. MyFreeCams, Xlovecam, BongaCams, XCams, Chaturbate, Streamate, ImLive, StripChat, Cherry.tv, SoulCams și multe altele! Fă-ți curaj și spune ce ai pe suflet! ❤️❤️❤️😇😇😇✅✅✅🌈🌈🌈🤷🤷🤷🌎🌎🌎
JustModel
User Activ
User Activ
Mesaje: 221
Membru din: 18 Noi 2012, 15:45
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

buna fantazy, nu sunt de mult timp pe streamate, si nu demult mi s-a oferit si mie gold show si TV show si cam tot aceleasi intrebari le-am avut si eu. SI uite ce mai inteles, cercetind atent pe site. Goalul il pui in dependetnza de trafic, pagina pe care esti si tipul de show oferit. Pe prima pagina, fetele pun un goal de 100-300 de dolari si il ating timp de 15 minute maximum. Suma ceruta e intra 3-6 golds.
Deja fetele de mai jos, cer mult mai putin si deseori nu string aceasta suma. In medie, show goldul e -50-60 de dolari a cite 3 -5 golduri timpul 5-8 minute.
faza interesanta este ca chiar daca vei stringe jumate din goalul propus, tu esti in cistig. de exemplu,. pretul pe minut e de 2,50 de pvt premium. din asta ai 30%. Adica pentru un show de 10 minute de premium primeste 2.5*0.3*10=7.5 dolari. pentru un gold show de 10 minute cu pretul de 50 dolari primesti 15 dolari.
Deja comportamentul inainte de gold show, depinde de tine, Unele fete se dezbraca, altele deja sunt dezbracate, unele deja rod toysurile (si atunci vine intrebare de ce ar trebui un show platit, dar asta e pur parerea mea), unele doar vorbesc si conving ca showul lor e cel mai cel mai.
Gold show e o buna chestie sa-ti controlezi veniturile singurica. Daca vezi ca nu vin privaturile, organizeaza singurica unu. Oricum trebuie sa incerci, sa testezi, care pentru tine e goalul perfect si minimum de intrare in show perfect.
Succese!
SoulCams Models Studios wanted
kharma13
User Junior
User Junior
Mesaje: 71
Membru din: 15 Oct 2012, 15:56
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ce tarif aveti pe min pe streamate si ce tarif credeti ca ar fi ok pt un model nou ?Multumesc .
Pumpy
User Activ
User Activ
Mesaje: 239
Membru din: 06 Oct 2012, 13:47
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Un model nou nu va pleca niciodata cu tarif mare din start! se pleaca cu tarif normal si apoi il ridici usor si vezi cum iti merge, daca, la tarif mai ridicat nu merge bine te intorci la vechiul tarif.
kharma13
User Junior
User Junior
Mesaje: 71
Membru din: 15 Oct 2012, 15:56
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Multumesc ,asta este o informatie general valabila pe care o stiam..numai ca ceea ce tu numesti tarif normal este diferit de la site la site , iar pe streamate vad ca se poate seta de la 0,99 pana la 4,99 .
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eu am 2.49 pt pvt normale si 2.99 pt exclusive , pana acum nu a scos nici un memebru coltii

bafta
Pumpy
User Activ
User Activ
Mesaje: 239
Membru din: 06 Oct 2012, 13:47
Has thanked: 0
Been thanked: 0

kharma13 scrie:Multumesc ,asta este o informatie general valabila pe care o stiam..numai ca ceea ce tu numesti tarif normal este diferit de la site la site , iar pe streamate vad ca se poate seta de la 0,99 pana la 4,99 .
O, informatie generala care are ca, baza tariful minim practicat de majoritatea site-urilor de videochat respectiv 1,99$ , de aici ar trebui sa incepi, in functie de realizari iti vei mari pretul sau il vei readuce la valoarea initiala.
kharma13
User Junior
User Junior
Mesaje: 71
Membru din: 15 Oct 2012, 15:56
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Multumesc fetish si pumpy pt raspunsuri. Am intrat aseara prima data ,am setat 2.99 /3.99 exclusive ...primul pvt a fost exclusive,apoi am avute cateva pvt pe 2.99 si au mai intrat si altii in acelasi timp ..nu s-a plans nimeni de tarif ..inca...Avand in vedere ca ei dau 30% nu m-as duce mai jos de 2.99 dar sa vedem cum o sa mearga.Se poate sa fie si faptul ca sunt NEW care sa-i atraga acum la inceput , cel mai bine o sa stiu dupa vreo luna.
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

tine minte ca membrii au la dispozitie primele 30 de secunde gratuite, adica mai mult decat pe ImLive si nu per 24 de ore ci ... la fiecare sesiune...
in consecinta acestui fapt , in mjlocul privatului "popular" vei avea zeci de indivizi care intra, vad, numara pana la 29 si ies si fac asta si de N ori in aceeasi sesiune mai ales daca ai o sesiune lunga, tipi pentru care vei avea venituri zero si, mai rau, nu vor aparea deloc in lista de banuti ca sa stii si tu cum ii cheama sa poti sa ii blochezi, adica nu poti sa ii blochezi decat in timpul "jump"-ului daca esti mai rapida ca ei.

de asemenea, la fel ca si pe camcontacts - streamray, anumiti membri "marcanti" primesc un discount din partea site-ului , respectiv din partea site-ului si A TA, pentru ei in loc de 30% vei incasa 27%.

si... bomboana pe coliva...nu ai absolut nici un control asupra ceea ce site-ul inregistreaza cu tine si pe unde le posteaza, mai vine cate unul sa-ti spuna ca ce video fabulos a vazut cu tine pe nush ce site, respectiv fara ca tu sa ai habar (sa sa primesti vreun cent pe el).

mai adaugi faptul ca niciodata nu stii pe ce pagina esti si de ce, ca dupa ce aveai 5* si mai primesti un 5* te trezesti cu rating general de patru stele sau ca fizic vezi banii pe card cu 28 de zile mai incolo si ... hotarasti pe urma daca-ti place sau nu :))

afara e vopsit gardul si inauntru leopardul.
kharma13
User Junior
User Junior
Mesaje: 71
Membru din: 15 Oct 2012, 15:56
Has thanked: 0
Been thanked: 0

andromaca mersi pt post ..sunt convinsa ca stii despre ce vorbesti si ai dreptate sunt multe 'bube' dar pana la urma nu exista site perfect .Intr-adevar nu am incercat streamate pana acum pentru ca imi displace % ,dar dupa imlive si jasmin caut o alternativa mai buna.Daca streamate este raspunsul voi vedea..Apropos..exita cb pe acest site?
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

no CB, tocmai de aia exista cele 30 scs free, ca sa aibe timp sa " se conecteze" deci nu pot invoca probleme tehnice la CB.

de acord ca nu exista site perfect, doar ca e bine sa cunosti toate fatetele unui site ca sa stii cum sa te strecori.

am uitat sa mentionez ca oficial au studiouri proprii cu fete care lucreaza numai si numai pentru ei, (Standard Studio in Romania) in capul carora varsa toata galeata cu trafic, restul prindem numai firimiturile.
chiar si-asa mie mi-a mers excelent pe streamate, nu prea am mai intrat pe el din alte motive si anume depresive, dar se pot face bani buni, sucessuri.
gaby
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 128
Membru din: 23 Iul 2007, 23:42
Localitate: ROMANIA
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Buna fetelor!!
Ce trebuie sa fac pt a avea acel microfon pe pagina? ..imi apare doar Hd-ul deoarce stau pe Hd(low) nu folosesc aadobleflashmedia encoder3
Si inca o intrebare ar trebui sa stau pe Hd(low) Wide sau pe acel Hd fara (wide)pt a a avea o imagine mai buna?cum este mai bine?
Tin microfonul mereu deschis am sound-ul deschis si ma aud cand ma uit la mine ca si guest doar ca nu apare pe pagina deasupra pozei de Profil..
Va multumesc frumos :D
videochat4
User Junior
User Junior
Mesaje: 85
Membru din: 13 Apr 2011, 10:31
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna !

Streamate-ul are camera pentru member chat ? Eu n-am reusit sa gasesc de unde poti sa stai in member ...
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

nu exista asa ceva , exista numai free chat , iar daca ai pvt pe alt site nu poti rez problema decat inkizand Streamate -ul
videochat4
User Junior
User Junior
Mesaje: 85
Membru din: 13 Apr 2011, 10:31
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Multumesc frumos,fetish :!:
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

yw , my pleasure , bafta la banuti
al3cs_tim
Mesaje: 1
Membru din: 25 Iul 2013, 13:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna zua !!!

Imi poate spune cineva cum sa completez la payment prin payonner? Am deja cont pe payonner si am primit si cardul dar nu ma decurc. Multumesc
SWEETANGEL2000
User Activ
User Activ
Mesaje: 201
Membru din: 05 Mai 2009, 06:44
Has thanked: 0
Been thanked: 0

hmm am o hiba !cu encoderul ala al lor nu imi vad camera si cu hd low si hd hight mi se blureaza camera peste tot inclusiv pe streamate !am calc bunicel zic eu un i7,procesorul sta lejer in 30% cu tot ce am pe el ,camera logitech c920 ,split many !oare de la ce o fi ?
mia20
Mesaje: 10
Membru din: 13 Aug 2013, 23:10
Has thanked: 0
Been thanked: 0

buna sunt noua aici pe forum si as vrea sa intreb pe cei care stiu sau lucreza pe streamate ...in ultimele 2 saptamani numai fac aproape nici un dolar....si asta in conditiile in care acum doua saptamani faceam intre 50 si 80 pe zi ....
orice sfat este bine venit
JustModel
User Activ
User Activ
Mesaje: 221
Membru din: 18 Noi 2012, 15:45
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

sweetangel, da ce spliter ai? poate fi de la spliter, daca folosesti unul....s mai vezi daca ai setat corect FMLE.
cit despre venituri, intuiesc eu ca este legat de apartia multor modele noi. In urma schimbarilor, sau, mai bine zis, a schimbarilor non stop de la jasmin, multe modele care lucrau doar pe jasmin au hotarit sa-si schimbe situl, altele, care lucrau pe mai multe situri, si-au schimbat atentia de pe jasmin pe streamate, unicul concurent punternic la jasminului. Astfel, acele fete care au putut pina acum face fata cerintelor celor de la jasmin, au observat o marire a traficului si, respectiv mai multe privaturi (bucurindu-se de faptul ca au calitatea good si respectiv sunt undeva mai sus pe pegina, respectiv au trafic mai mare), si invers, cele de la streamate, cam panicheaza pentru ca % de privaturi a scazut considerabil.
de asta, ne intoarcem la cuvintele lui fetish...nu tineti ouale intr-un sungur cos. Daca se rupe fundu?
AnAngel4You
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 136
Membru din: 07 Oct 2011, 22:10
Has thanked: 0
Been thanked: 0

am cont pe streamate dar nu am intrat pe el mult timp si cred ca am ratat perioada de promovare , acum daca il inchid si redeschid altul , voi primi bani facuti pe el ? si daca ma lasa sa redeschid altul imediat ? si mai primesc promovarea?

multumesc anticipat
AnAngel4You
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 136
Membru din: 07 Oct 2011, 22:10
Has thanked: 0
Been thanked: 0

chiar nimeni nu ma poate ajuta sa imi raspunda daca se poate sau nu ?
Avatar utilizator
Maleficent
Veteran
Veteran
Mesaje: 935
Membru din: 10 Noi 2005, 12:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eu am avut cont pe stremate si nu l-am folosit o perioada,cert e ca a fost inchis automat,cred si am facut alt cont.Banii care erau facuti pe acel cont i-am pierdut dar nici n-am trimis mail la ei sa intreb daca pot sa-i mai primesc.
Scrie răspuns

Înapoi la “Listă site-uri Adult Video Chat, Cam Sites, Live Cams”