Streamate

Listă cu siteurile de video chat plus opinii despre ele. Orice părere pozitivă sau negativă poate face o diferență, un impact. Forum Adultvideochat.ro este vizitat constant de reprezentanții platformelor de camere live videochat. MyFreeCams, Xlovecam, BongaCams, XCams, Chaturbate, Streamate, ImLive, StripChat, Cherry.tv, SoulCams și multe altele! Fă-ți curaj și spune ce ai pe suflet! ❤️❤️❤️😇😇😇✅✅✅🌈🌈🌈🤷🤷🤷🌎🌎🌎
aaaleX
Mesaje: 3
Membru din: 08 Apr 2014, 08:12
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna,
Am vazut ca s-a mai pus intrebarea pe aici, dar nu a primit raspuns din ce am vazut....E permis sa te dezbraci pe streamate pana la urma sau nu?in afara de topless...nu am facut nici macar un flash mic de teama sa nu ma sanctioneze cineva , asta in timp ce membrii imi spuneau ca e ok si ca celelalte modele stau naked fara probleme :shock:
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
vdt85
User Activ
User Activ
Mesaje: 241
Membru din: 14 Apr 2011, 04:31
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

1. sa nu crezi in veci membrii care iti spun: dezbraca-te ca asa fac toate si alte chestii de genul
2. de ce te-ai dezbraca in free chat??? daca vor tate, cur, pasarica sa plateasca! eu nici feet sau legs nu arat pe moca!!!!
black&white
User Junior
User Junior
Mesaje: 88
Membru din: 05 Feb 2014, 10:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Pe stream nu ai voie sa faci flash pussy in free, insa poti sta topless. Mai sunt unele modele care is naked in pre gold show si nu patesc nimic, dar eu nu m-as risca!
JoanaJ14
Mesaje: 21
Membru din: 31 Mai 2014, 14:32
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Hello,

Am si eu o intrebare - pt a-mi face cont pe acest site, ca model independent, trebuie sa am contul inchis( mentionez ca am lucrat la studio, acum un an)?


Multumesc
ro8motor
Mesaje: 35
Membru din: 29 Apr 2014, 20:57
Has thanked: 0
Been thanked: 0

De ce nu pot accesa Streamate? merge doar cu proxy, daca intru din chrome sau explorer imi apare ,, pagina web nu este disponibila''
SWEETANGEL2000
User Activ
User Activ
Mesaje: 201
Membru din: 05 Mai 2009, 06:44
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Deci fac cu nervi ,urasc cand un site se apuca de renovari si omoara cu probleme tehnice tot traficul !:(
De la blurry cam ,la disparitia butonului de give gold sau join pvt pt memebri,la cam tot ! :(
SWEETANGEL2000
User Activ
User Activ
Mesaje: 201
Membru din: 05 Mai 2009, 06:44
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Un pic de ajutor oi fi eu sau situl ,ca de vreo 2 luni parca nu mai are traficul ce il avea ,si in ultimele zile vad k e si mai rau ?As tinde sa spun ca nu sunt eu pentru ca am vazut un numar scazut de membri prin room-ul mai tuturor modelelor ?dar poate ma insel ....
Avatar utilizator
sweetkitty
User Junior
User Junior
Mesaje: 79
Membru din: 06 Apr 2014, 23:09
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

..nu esti tu .. de cateva zile merge prost.. ma si deconecteaza aiurea de 2 zile .. au si ei zilele lor proaste :) .. dar am vazut ca isi revin repede in general ..
Avatar utilizator
Nord
User Activ
User Activ
Mesaje: 254
Membru din: 25 Aug 2014, 11:22
Localitate: Maramures
Has thanked: 0
Been thanked: 13 times
Contact:

Traficul o sa creasca considerabil in urmatoarele luni au lansat deja un nou whitelabel si un nou program de afiliere ! Scaderea traficului se poate datora insa intradevar schimbarii designului , unii membrii sunt mai reticenti la schimbarile de design !
SWEETANGEL2000
User Activ
User Activ
Mesaje: 201
Membru din: 05 Mai 2009, 06:44
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Din ce vad eu nu le functioneaza nici mobile site-ul si asta duce la un numar foarte scazut de membri prin room!sper sa isi revina curand ....
belleginny
Mesaje: 3
Membru din: 28 Mai 2015, 17:56
Has thanked: 0
Been thanked: 0

markusi3 scrie:eu am cont la studio . si m-am lasat de studio dar contul inca este deschis . pot sa imi fac cont si de acasa ?
dupa 6 luni iti accepta sa faci alt cont acest site
am patit-o si eu
din pacate nu prea au trafic,dar ca model nou ai ceva sanse
spor la bani!
MichelleM
User Activ
User Activ
Mesaje: 236
Membru din: 03 Oct 2015, 20:10
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Buna fetelor,nu imi mai merge deloc stremate .
Voua?
intra membrii si ies .nu stau decat 2-3 secunde.
am primit un mail ca cica daca e asa,nu e de la ei ci pur si simplu membrii nu au conexiune buna:)
la voi la fel s-a intamplat?
Avatar utilizator
sweetkitty
User Junior
User Junior
Mesaje: 79
Membru din: 06 Apr 2014, 23:09
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Mie personal imi merge , asta cu conexiunea proasta este poveste nemuritoare .. si la mine intra si ies cei care vor sa profite de secundele gratis , si cand vad ca nu arunc textila in timpul ala limitat ies repede :P.. in rest membrii vechi stau bine mersi ..ei nu mai au probleme cu conexiunea :))).
Faci streaming din encoder cu noile setari ? sau din browser?
MichelleM
User Activ
User Activ
Mesaje: 236
Membru din: 03 Oct 2015, 20:10
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Fac din browser ,mozzila windows 10
Totul e perfect la mine ,cred
Dar...totusi nu stau
Avatar utilizator
sweetkitty
User Junior
User Junior
Mesaje: 79
Membru din: 06 Apr 2014, 23:09
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

incearca o zi sa transmiti din encoder , eu cred ca este mai stabil si calitate net superioara , personal nu am avut niciodata problemele de care spui tu . De asta tind sa cred ca tine de browser . dar la encoder sa folosesti setarile maxime :P
MichelleM
User Activ
User Activ
Mesaje: 236
Membru din: 03 Oct 2015, 20:10
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

BUNA again.
Problema la mine a fost windows 10 -nu aveam sunet acolo, nu era nimic bun.
Dupa ce cu ajutorul lui googlefun, am reusit sa imi pun Windows 7 -64 bit totul e normal
Tot gaina batrana face ciorba buna:))
Avatar utilizator
sweetkitty
User Junior
User Junior
Mesaje: 79
Membru din: 06 Apr 2014, 23:09
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Ma bucur ca ai gasit problema si ai rezolvat-o . Dar totusi de ce nu transmiti din encoder cu setarile maxime ? personal din browser nu am avut trafic asa bun si eram in a nu stiu cata pagina , din encoder stau doar in prima pagina , si destul de sus .
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

MichelleM scrie:BUNA again.
Problema la mine a fost windows 10 -nu aveam sunet acolo, nu era nimic bun.
Dupa ce cu ajutorul lui googlefun, am reusit sa imi pun Windows 7 -64 bit totul e normal
Ma bucur ca ai rezolvat , dar contributia mea nu a fost asa de mare . Sa nu se inteleaga ca m-am ocupat de instalare . Meritul este al tau in intregime .
MichelleM scrie:
Tot gaina batrana face ciorba buna:))
Aici sper din toata inima , ca te referi la Windows 7 .... :lol:
MichelleM
User Activ
User Activ
Mesaje: 236
Membru din: 03 Oct 2015, 20:10
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Salutare din nou -
Noua chestie de la Stremate - SMBroadcast nu imi vede visitx-ul ,Pot emite doar cu el , folosind camera dar pe celelalte site-uri nu pot sta.
A mai patit cineva la fel?
Avatar utilizator
Nord
User Activ
User Activ
Mesaje: 254
Membru din: 25 Aug 2014, 11:22
Localitate: Maramures
Has thanked: 0
Been thanked: 13 times
Contact:

MichelleM scrie:Salutare din nou -
Noua chestie de la Stremate - SMBroadcast nu imi vede visitx-ul ,Pot emite doar cu el , folosind camera dar pe celelalte site-uri nu pot sta.
A mai patit cineva la fel?
Nu sunt mare expert in streamate dar stiu ca au zic ca noul encoder nu e compatibil cu nici un fel de splitcam deci daca lucrezi prin encoder , vrei o pozitionare mai buna pe site lucrezi exclusiv pe el !
MichelleM
User Activ
User Activ
Mesaje: 236
Membru din: 03 Oct 2015, 20:10
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

DA, cam asta e adevarul.
Oricum cred ca il tin mai bine din browser ,nu?
O seara placuta la toti/toate
mariuca
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 135
Membru din: 30 Mar 2007, 16:38
Localitate: in front of my pc
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Buna, MichelleM,

Cum ti a explicat si Nord, noul SMB nu functioneaza cu splittere.
Pe pagina lor iti si explica, undeva mai jos pe la FAQ:
http://streamatehelp.com/smbroadcast-en ... oggle-id-4



SMBroadcast was built for Streamate Models and is optimized to work with the Streamate systems. We will continue to improve SMBroadcast to be a valuable resources to all Streamate Models, but our current focus is to provide the best experience streaming on Streamate. For now, SMBroadcast is not built to work with third-party software such as splitters, and there are no immediate plans to add this feature.

The FMLE External Encoder is another encoder you can use that, may work with some camming software. However, we highly recommend continuing to stream with SMBroadcast if you can for all the benefits it provides.
Scrie răspuns

Înapoi la “Listă site-uri Adult Video Chat, Cam Sites, Live Cams”