Streamate

Listă cu siteurile de video chat plus opinii despre ele. Orice părere pozitivă sau negativă poate face o diferență, un impact. Forum Adultvideochat.ro este vizitat constant de reprezentanții platformelor de camere live videochat. MyFreeCams, Xlovecam, BongaCams, XCams, Chaturbate, Streamate, ImLive, StripChat, Cherry.tv, SoulCams și multe altele! Fă-ți curaj și spune ce ai pe suflet! ❤️❤️❤️😇😇😇✅✅✅🌈🌈🌈🤷🤷🤷🌎🌎🌎
Avatar utilizator
IacaFas
Mesaje: 6
Membru din: 17 Mar 2014, 02:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Da,am observat asta.Eu nici macar nu tin tara banata.Vroiam doar sa ma vad pe mine,sa vad daca totul e ok.
Oricum,asta e..ma resemnez si stau cu speranta ca nu am probleme.Membrii mi-au spus ca ma vad foarte clar,dar eu am pisici pe creier..pana nu vad EU ,nu e bine :lol:
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Raluca29 scrie:neataaa. scuze daca postez aiurea in primul rand :D si in al 2lea rand, am si eu o nelamurire mica, mica :). lucrez pe streamate de acasa, si am o problema cu enconderul, merge foarte putin ok, adica 10-20 min, dupa care incepe sa se blocheze si sa se miste in reluare. de ce se intampla asta? mentionez ca lucrez numai pe streamate si nu folosesc un splitter, am direct camera web setata la enconder (sper ca m-am exprimat corect :)) ). so, cineva care a avut problema asta? multumesc frumos
Buna ,
Vreau sa-ti propun sa lasi encoderul balta .Setezi direct din pagina ta HD low (de exemplu ) si apari in HD .Se vede perfect si fara encoder .Eu acum am un net foarte slab si totusi merge perfect , i-am intrebat cum ma vad si daca apare iconita HD .Toti au spus ca perfect se vede .Aaaa si split folosesc pe cel de la Visit-x .Daca totusi deschid mai multe sesiuni si vreau toate in HD ...automat I-mi apare o fereastra peste pagina de Streamate si spune ca nu am deajunsa banda pt HD si-mi schimba automat la 512 kbps .Am specificat ultima parte ca sa evidentiez ca nu apare iconul HD degeaba ,numai ca il aleg eu manual de pe pagina ....ci asa cum am zis daca incerc mai multe in HD ...se schimba automat si ma si atentioneaza .La inceput si eu ma complicam cu encoderul ala ca sa apar in HD ...munca naibii , deja mi se facea rau cand trebuia sa deschid streamate :)
Incearca doar ce am zis ..sunt curios ce parere ai .
Raluca29
Mesaje: 16
Membru din: 26 Ian 2014, 12:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

pai... pana la urma am rezolvat cu enconderul, era din cauza calculatorului (cred... asa mi s-a spus :) ), ideea e ca am instalat windowsul, am bagat un antivirus bun si a mers perfect. splitter folosesc very-soft si sunt mai mult decat multumita de el... problema mea este alta acum :))!!! Nu pun mare accent pe stream, dar mai stau logata. ideea e ca nu inteleg cum se face plata.. ma depaseste total :)). am limita de 200$ setata la payoneer si cum nu prea intru nu ating limita, dar, astazi m-am trezit cu un mail ca am primit bani de la site facuti intre 23.02-16.03. pai daca au fost facuti de atunci, de ce nu au fost bagati de atunci? (eu pana acum am avut impresia ca in momentul in care atingi limita setata intr-o singura saptamana, primesti eventual si din urma)

P.s: am avut perioada aia de 3 saptamani intarziere la primii bani primiti :).
Multumeeesc ptr eventualele lamuriri :)
Avatar utilizator
SFG2707
VIP
VIP
Mesaje: 515
Membru din: 19 Sep 2010, 19:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Raluca29 scrie:... P.s: am avut perioada aia de 3 saptamani intarziere la primii bani primiti :)
Perioada aia de 3 saptamani intarziere nu e doar la prima plata. Banii ii primesti cu o intarziere de 3 saptamani pentru fiecare perioada in care ai atins minimul de plata. Nu poti sa iti setezi limita la 100 ( ca sa ai sanse mai mari sa ii faci intr-o perioada )?
Avatar utilizator
IacaFas
Mesaje: 6
Membru din: 17 Mar 2014, 02:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna Raluca,ai primit banii asa pentru ca tot timpul banii vor fi primiti cu un delay de 3 saptamani.
De exemplu,daca saptamana asta faci limita de 100 sa zicem,peste 3 saptamani vei primi banii.Saptamana urmatoare mai faci inca o suma de bani,pe care,evident o primesti dupa alte 3 saptamani,adica la o saptamana de la plata primilor bani,nu? De-aia spun plata saptamanal,doar daca faci saptamanal suma minima,sau mai mult.Adica ei spun ca prima plata este peste 3 saptamani,si apoi saptamanal :)) Pentru ca ideea e sa faci bani in fiecare saptamana.
Daca de exemplu ai mai fi facut bani in continuare,dupa saptamana aia pentru care ai primit banii,saptamana viitoare iti intrau altii..si tot asa..
Nu stiu cum sa explic mai bine,dar sper ca ai inteles.
Raluca29
Mesaje: 16
Membru din: 26 Ian 2014, 12:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Am priceput :))... bun atunci, multumesc frumos ptr raspunsuri si lamuriri :).
Spor la treaba (bani) tuturor din "industrie" :))
aaaleX
Mesaje: 3
Membru din: 08 Apr 2014, 08:12
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna,
Am vazut ca s-a mai pus intrebarea pe aici, dar nu a primit raspuns din ce am vazut....E permis sa te dezbraci pe streamate pana la urma sau nu?in afara de topless...nu am facut nici macar un flash mic de teama sa nu ma sanctioneze cineva , asta in timp ce membrii imi spuneau ca e ok si ca celelalte modele stau naked fara probleme :shock:
Avatar utilizator
vdt85
User Activ
User Activ
Mesaje: 241
Membru din: 14 Apr 2011, 04:31
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

1. sa nu crezi in veci membrii care iti spun: dezbraca-te ca asa fac toate si alte chestii de genul
2. de ce te-ai dezbraca in free chat??? daca vor tate, cur, pasarica sa plateasca! eu nici feet sau legs nu arat pe moca!!!!
black&white
User Junior
User Junior
Mesaje: 88
Membru din: 05 Feb 2014, 10:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Pe stream nu ai voie sa faci flash pussy in free, insa poti sta topless. Mai sunt unele modele care is naked in pre gold show si nu patesc nimic, dar eu nu m-as risca!
JoanaJ14
Mesaje: 21
Membru din: 31 Mai 2014, 14:32
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Hello,

Am si eu o intrebare - pt a-mi face cont pe acest site, ca model independent, trebuie sa am contul inchis( mentionez ca am lucrat la studio, acum un an)?


Multumesc
ro8motor
Mesaje: 35
Membru din: 29 Apr 2014, 20:57
Has thanked: 0
Been thanked: 0

De ce nu pot accesa Streamate? merge doar cu proxy, daca intru din chrome sau explorer imi apare ,, pagina web nu este disponibila''
SWEETANGEL2000
User Activ
User Activ
Mesaje: 201
Membru din: 05 Mai 2009, 06:44
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Deci fac cu nervi ,urasc cand un site se apuca de renovari si omoara cu probleme tehnice tot traficul !:(
De la blurry cam ,la disparitia butonului de give gold sau join pvt pt memebri,la cam tot ! :(
SWEETANGEL2000
User Activ
User Activ
Mesaje: 201
Membru din: 05 Mai 2009, 06:44
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Un pic de ajutor oi fi eu sau situl ,ca de vreo 2 luni parca nu mai are traficul ce il avea ,si in ultimele zile vad k e si mai rau ?As tinde sa spun ca nu sunt eu pentru ca am vazut un numar scazut de membri prin room-ul mai tuturor modelelor ?dar poate ma insel ....
Avatar utilizator
sweetkitty
User Junior
User Junior
Mesaje: 79
Membru din: 06 Apr 2014, 23:09
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

..nu esti tu .. de cateva zile merge prost.. ma si deconecteaza aiurea de 2 zile .. au si ei zilele lor proaste :) .. dar am vazut ca isi revin repede in general ..
Avatar utilizator
Nord
User Activ
User Activ
Mesaje: 254
Membru din: 25 Aug 2014, 11:22
Localitate: Maramures
Has thanked: 0
Been thanked: 13 times
Contact:

Traficul o sa creasca considerabil in urmatoarele luni au lansat deja un nou whitelabel si un nou program de afiliere ! Scaderea traficului se poate datora insa intradevar schimbarii designului , unii membrii sunt mai reticenti la schimbarile de design !
SWEETANGEL2000
User Activ
User Activ
Mesaje: 201
Membru din: 05 Mai 2009, 06:44
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Din ce vad eu nu le functioneaza nici mobile site-ul si asta duce la un numar foarte scazut de membri prin room!sper sa isi revina curand ....
belleginny
Mesaje: 3
Membru din: 28 Mai 2015, 17:56
Has thanked: 0
Been thanked: 0

markusi3 scrie:eu am cont la studio . si m-am lasat de studio dar contul inca este deschis . pot sa imi fac cont si de acasa ?
dupa 6 luni iti accepta sa faci alt cont acest site
am patit-o si eu
din pacate nu prea au trafic,dar ca model nou ai ceva sanse
spor la bani!
MichelleM
User Activ
User Activ
Mesaje: 236
Membru din: 03 Oct 2015, 20:10
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Buna fetelor,nu imi mai merge deloc stremate .
Voua?
intra membrii si ies .nu stau decat 2-3 secunde.
am primit un mail ca cica daca e asa,nu e de la ei ci pur si simplu membrii nu au conexiune buna:)
la voi la fel s-a intamplat?
Avatar utilizator
sweetkitty
User Junior
User Junior
Mesaje: 79
Membru din: 06 Apr 2014, 23:09
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Mie personal imi merge , asta cu conexiunea proasta este poveste nemuritoare .. si la mine intra si ies cei care vor sa profite de secundele gratis , si cand vad ca nu arunc textila in timpul ala limitat ies repede :P.. in rest membrii vechi stau bine mersi ..ei nu mai au probleme cu conexiunea :))).
Faci streaming din encoder cu noile setari ? sau din browser?
MichelleM
User Activ
User Activ
Mesaje: 236
Membru din: 03 Oct 2015, 20:10
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Fac din browser ,mozzila windows 10
Totul e perfect la mine ,cred
Dar...totusi nu stau
Avatar utilizator
sweetkitty
User Junior
User Junior
Mesaje: 79
Membru din: 06 Apr 2014, 23:09
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

incearca o zi sa transmiti din encoder , eu cred ca este mai stabil si calitate net superioara , personal nu am avut niciodata problemele de care spui tu . De asta tind sa cred ca tine de browser . dar la encoder sa folosesti setarile maxime :P
MichelleM
User Activ
User Activ
Mesaje: 236
Membru din: 03 Oct 2015, 20:10
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

BUNA again.
Problema la mine a fost windows 10 -nu aveam sunet acolo, nu era nimic bun.
Dupa ce cu ajutorul lui googlefun, am reusit sa imi pun Windows 7 -64 bit totul e normal
Tot gaina batrana face ciorba buna:))
Scrie răspuns

Înapoi la “Listă site-uri Adult Video Chat, Cam Sites, Live Cams”