Streamate

Listă cu siteurile de video chat plus opinii despre ele. Orice părere pozitivă sau negativă poate face o diferență, un impact. Forum Adultvideochat.ro este vizitat constant de reprezentanții platformelor de camere live videochat. MyFreeCams, Xlovecam, BongaCams, XCams, Chaturbate, Streamate, ImLive, StripChat, Cherry.tv, SoulCams și multe altele! Fă-ți curaj și spune ce ai pe suflet! ❤️❤️❤️😇😇😇✅✅✅🌈🌈🌈🤷🤷🤷🌎🌎🌎
AnAngel4You
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 136
Membru din: 07 Oct 2011, 22:10
Has thanked: 0
Been thanked: 0

chiar nimeni nu ma poate ajuta sa imi raspunda daca se poate sau nu ?
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Maleficent
Veteran
Veteran
Mesaje: 935
Membru din: 10 Noi 2005, 12:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eu am avut cont pe stremate si nu l-am folosit o perioada,cert e ca a fost inchis automat,cred si am facut alt cont.Banii care erau facuti pe acel cont i-am pierdut dar nici n-am trimis mail la ei sa intreb daca pot sa-i mai primesc.
barcelona
User Junior
User Junior
Mesaje: 60
Membru din: 10 Oct 2009, 06:56
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Eu mi am facut un alt cont de curand, le-am dat email sa-mi inchida celalalt cont.Mi -a dar drumul cam intr-o saptamana la noul cont si cred ca ma promoveaza nu stiu ca nu ma pot vedea pe site.
De bani nu cred ca-i vei primi atat timp cat nu ai 100$(asta pentru payoneer,nu stiu cum ai paymant-ul).
Eu te sfatuesc sa-ti faci alt cont, este un site bun si membrii sunt ok.
AnAngel4You
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 136
Membru din: 07 Oct 2011, 22:10
Has thanked: 0
Been thanked: 0

multumesc pentru raspunsuri :*
SWEETANGEL2000
User Activ
User Activ
Mesaje: 201
Membru din: 05 Mai 2009, 06:44
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Deci ,am cont pe el de vreo 2 ani ,am lucrat putin ,si bineinteles k am pierdut perioada de promovare si din nu stiu ce motiv mi-au scaut si stelele desi nu aveam rating decat 5 stars ,asa k intrebare pot inchide contul sa fac unul nou?contul e de model independent ?Am vazut k s-a mai intrebat ,dar intreb k nu as vrea sa il inchid daca nu stiu sigur k mai pot face altul ?Thx alot !
SWEETANGEL2000
User Activ
User Activ
Mesaje: 201
Membru din: 05 Mai 2009, 06:44
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ah si nu stiu de ce nu merge ok camera ,am webcam c920 ,split webcamspliterul ,calc bun (i7) dar cand dau drumul la streamate imi da delay pe toate siturile ,respectiv iml si cc ?stau fara encoder ,deci nu stiu :(
xxxsweetlovers
Mesaje: 6
Membru din: 03 Ian 2014, 07:10
Has thanked: 0
Been thanked: 0

salutare!am lucrat la studio pana acum 1 saptamana si ne-am decis sa lucram de acasa(suntem cuplu),acum m-am apucat acum 3 zile sa fac formalitatile pentru streamate,toate bune si frunoase,pana cand aseara,am primit mail de la ei si mi-au spus ca ne-a fost acceptat contul,am incercat sa ma loghez si surpriza...adresa de mail sau parola nu erau bune(imposibil,deoarece ma logasem cu 1-2 ore inainte sa primesc mail-ul cu confirmarea)am incercat de cateva ori si nimic,ultima solutie,am zis sa dau recuperare la parola,la fel nu-mi recunostea adresa de mail si/sau first name-ul...ce pot face?contul de la studio,nu este inca inchis,ieri au dat mail pentru inchiderea lui,dar macar imi spuneau ca trebuie inchis ala si dupa aceea mi-l vor accepta pe acesta,nu?
multumesc
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

xxxsweetlovers scrie:salutare!am lucrat la studio pana acum 1 saptamana si ne-am decis sa lucram de acasa(suntem cuplu),acum m-am apucat acum 3 zile sa fac formalitatile pentru streamate,toate bune si frunoase,pana cand aseara,am primit mail de la ei si mi-au spus ca ne-a fost acceptat contul,am incercat sa ma loghez si surpriza...adresa de mail sau parola nu erau bune(imposibil,deoarece ma logasem cu 1-2 ore inainte sa primesc mail-ul cu confirmarea)am incercat de cateva ori si nimic,ultima solutie,am zis sa dau recuperare la parola,la fel nu-mi recunostea adresa de mail si/sau first name-ul...ce pot face?contul de la studio,nu este inca inchis,ieri au dat mail pentru inchiderea lui,dar macar imi spuneau ca trebuie inchis ala si dupa aceea mi-l vor accepta pe acesta,nu?
multumesc
Nu se mai obosesc sa-ti dea explicatii,contul v-a fost inchis pentru ca mai aveati unul,dupa inchidere o sa puteti sa va faceti alt cont.
xxxsweetlovers
Mesaje: 6
Membru din: 03 Ian 2014, 07:10
Has thanked: 0
Been thanked: 0

am inteles,deci nu-l va lasa pe acesta din urma functional,dupa ce va fi inchis cel vechi...nasol!multumesc mult
Avatar utilizator
Lolly19
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 134
Membru din: 26 Apr 2007, 23:06
Localitate: Romania
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

Buna a lucrat cineva la Standard studio pe streamate?
Ma interesa daca fetele de acolo beneficiaza de mai mult trafic si cum sunt platite si daca merita efortul.
am inteles ca de la standar studio se lucreaza doar pe o sesiune si doar pe stremate
Raluca29
Mesaje: 16
Membru din: 26 Ian 2014, 12:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

neataaa. scuze daca postez aiurea in primul rand :D si in al 2lea rand, am si eu o nelamurire mica, mica :). lucrez pe streamate de acasa, si am o problema cu enconderul, merge foarte putin ok, adica 10-20 min, dupa care incepe sa se blocheze si sa se miste in reluare. de ce se intampla asta? mentionez ca lucrez numai pe streamate si nu folosesc un splitter, am direct camera web setata la enconder (sper ca m-am exprimat corect :)) ). so, cineva care a avut problema asta? multumesc frumos
AnneRozalia
Mesaje: 2
Membru din: 05 Noi 2013, 07:05
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Si mie imi merge la fel de prost :(
black&white
User Junior
User Junior
Mesaje: 88
Membru din: 05 Feb 2014, 10:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ce fel de calculator si net ai? Streamul consuma destul de multe resurse?
Isabel69
Mesaje: 37
Membru din: 12 Noi 2013, 14:16
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mi-am facut si eu cont azi pe streamate,sfaturi pentru inceput ? :d
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

Isabel69 scrie:mi-am facut si eu cont azi pe streamate,sfaturi pentru inceput ? :d
Sa ai un profil ingrijit completat
Sa il tratezi cu seriozitate,
sa stai cat mai mult online,
sa dai atentie membrilor pentru ca sunt doar membrii in chat
sa fii ingrijita aranjata in room, etc etc etc

Efectiv lucrurile care ajuta orice model pe orice website :)

Spor acolo
Raluca29
Mesaje: 16
Membru din: 26 Ian 2014, 12:13
Has thanked: 0
Been thanked: 0

am nevoie de putin ajutor :d. am primit un msj de la suport, as vrea daca a mai primit cineva chestia asta sa imi spuna cum trebuie sa procedez si ce mail sa dau suportului payoneer :d. so, mailul suna cam asa (scuze ca il atasez pe tot)

Effective immediately, Streamate will no longer be sending wire payments outside of the United States, except through Payoneer Global Transfer system. The last week we will be sending International wires will be March 14th.

Any accounts set to receive International wire payments at the end of business day Tuesday, March 18th, will be placed on hold until an alternative payment method has been selected.

You may still receive payments by wire transfer by using Payoneer. Payoneer offers a reliable and inexpensive solution for Global Bank Transfers in addition to their other payment services.

Payoneer’s Global Bank Transfer Service allows you to receive your payments in more than 200 countries, in over 50 currencies, via local bank transfer, wire transfer, and US ACH.
Benefits of the Global Bank Transfer Service:
• Fast: Funds transferred in as little as 1-3 business days
• Easy access and management: One time set up of account details
• No monthly fees or maintenance charges

**If you already have a Payoneer Bank Transfer account, you only need to change your payment option to Payoneer in your Streamate account.

**If you already have a Payoneer Prepaid MasterCard account, you will need to apply for the "Bank Transfer" option with Payoneer as well. Please contact support at http://www.payoneer.com/ContactUs.aspx

**If you do not have a Payoneer account, you can sign up from your Streamate account directly.

Alternative International payment methods with Streamate:
Payoneer - Offering Global Bank Transfers
Check by regular mail

We apologize for any inconvenience and ask that you change your payment method in your account BEFORE March 18th.
multumesc si imi cer scuze de marimea mesajului. sper sa ma ajute cineva in timp util :)
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Primordial in videochat ar fi sa cunosti limba engleza ..
Effective immediately, Streamate will no longer be sending wire payments outside of the United States, except through Payoneer Global Transfer system. The last week we will be sending International wires will be March 14th.

Any accounts set to receive International wire payments at the end of business day Tuesday, March 18th, will be placed on hold until an alternative payment method has been selected.

Wire transfer-transfer bancar-nu mai trimit plati la cei care au setat transfer bancar,nu are nici o legatura cu cei care au payoneer.Daca nu ai payoneer poti sa aplici pentru unul,daca ai deja si nu primesti banii pe el , schimbi metoda de plata in cont,daca primesti banii pe payoneer nu te afecteaza cu nimic.
Avatar utilizator
IacaFas
Mesaje: 6
Membru din: 17 Mar 2014, 02:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna! Am si eu o intrebare legata de streamate. Cand intru pe site pot vedea prima pagina,dar daca dau click pe camera mea (sau a orcarui alt model) , ba imi apare o pagina alba..ba ma trimite pe fling.com .
Aveti idee de ce? Am vreo setare din browser care nu ma lasa? Sau e din cauza ca e ip romanesc? Nu ma pricep si chiar vreau sa ma vad pe site ca sa imi dau seama daca e totul ok.
Mentionez ca am incercat cu doua browsere si nu merge.
Multumesc!
Avatar utilizator
evaeva1
User Activ
User Activ
Mesaje: 367
Membru din: 20 Apr 2013, 09:05
Has thanked: 22 times
Been thanked: 26 times

Si mie mi se intampla la fel, cred ca este datorita faptului ca modelele respective au Ro banata
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Nu modelele au Romania banata,streamate baneaza Romania cu totul din start,cele care au Romania banata nu le vezi nici macar poza de profil pe site,nu apar deloc,decat membrii pot vedea modelele cu Ro banata,nici macar daca intri cu aol/proxy ca guest simplu pe site nu poti vedea modelele care au Ro banata si nici membru nu te poti face cu carte de Ro,nici payoneer nici nimic,te faci membru aproximativ 2,3 ore dupa care iti inchid contul.I love Streamate!
Avatar utilizator
IacaFas
Mesaje: 6
Membru din: 17 Mar 2014, 02:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Da,am observat asta.Eu nici macar nu tin tara banata.Vroiam doar sa ma vad pe mine,sa vad daca totul e ok.
Oricum,asta e..ma resemnez si stau cu speranta ca nu am probleme.Membrii mi-au spus ca ma vad foarte clar,dar eu am pisici pe creier..pana nu vad EU ,nu e bine :lol:
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Raluca29 scrie:neataaa. scuze daca postez aiurea in primul rand :D si in al 2lea rand, am si eu o nelamurire mica, mica :). lucrez pe streamate de acasa, si am o problema cu enconderul, merge foarte putin ok, adica 10-20 min, dupa care incepe sa se blocheze si sa se miste in reluare. de ce se intampla asta? mentionez ca lucrez numai pe streamate si nu folosesc un splitter, am direct camera web setata la enconder (sper ca m-am exprimat corect :)) ). so, cineva care a avut problema asta? multumesc frumos
Buna ,
Vreau sa-ti propun sa lasi encoderul balta .Setezi direct din pagina ta HD low (de exemplu ) si apari in HD .Se vede perfect si fara encoder .Eu acum am un net foarte slab si totusi merge perfect , i-am intrebat cum ma vad si daca apare iconita HD .Toti au spus ca perfect se vede .Aaaa si split folosesc pe cel de la Visit-x .Daca totusi deschid mai multe sesiuni si vreau toate in HD ...automat I-mi apare o fereastra peste pagina de Streamate si spune ca nu am deajunsa banda pt HD si-mi schimba automat la 512 kbps .Am specificat ultima parte ca sa evidentiez ca nu apare iconul HD degeaba ,numai ca il aleg eu manual de pe pagina ....ci asa cum am zis daca incerc mai multe in HD ...se schimba automat si ma si atentioneaza .La inceput si eu ma complicam cu encoderul ala ca sa apar in HD ...munca naibii , deja mi se facea rau cand trebuia sa deschid streamate :)
Incearca doar ce am zis ..sunt curios ce parere ai .
Scrie răspuns

Înapoi la “Listă site-uri Adult Video Chat, Cam Sites, Live Cams”