Streamate

Listă cu siteurile de video chat plus opinii despre ele. Orice părere pozitivă sau negativă poate face o diferență, un impact. Forum Adultvideochat.ro este vizitat constant de reprezentanții platformelor de camere live videochat. MyFreeCams, Xlovecam, BongaCams, XCams, Chaturbate, Streamate, ImLive, StripChat, Cherry.tv, SoulCams și multe altele! Fă-ți curaj și spune ce ai pe suflet! ❤️❤️❤️😇😇😇✅✅✅🌈🌈🌈🤷🤷🤷🌎🌎🌎
MichelleM
User Activ
User Activ
Mesaje: 236
Membru din: 03 Oct 2015, 20:10
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Am inteles sa traiti - oricum cred ca e bine si OK din browswer sau cu doua PC-uri.
Unul cu stremate si unul cu restul .
SoulCams Models Studios wanted
gaby
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 128
Membru din: 23 Iul 2007, 23:42
Localitate: ROMANIA
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Mie nu imi apare acolo sus la Quality optiunea de a selecta SMBROCAST asta nou decat :External Encoder, HD;Dsl,Dsq,Cable, ISDN, toate acestea mai Putin SMBRDCAST le-am trimis si bug Report si emailuri dar astia raspund peste o sapt doua asa e la ei, se mai confrunta cineva cu aceasta problema?
mentionez ca am instalat acest nou soft dar degeaba ca nu il pot folosi nu pot intra online cu el
Va multumesc frumos
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Salutare Gaby@

Sper ca ai reusit intre timp sa te loghezi dupa SMBroadcast . Cred ca ai aflat ca nu functioneaza cu nici un splitter .

Dupa ce te-ai logat in soft si ai lasat sa se calibreze :) sa-ti vada conexiunea si camul , tot din browser vei face alegerea . Acolo nu o sa vezi SMBroadcast ci doar external encoder , dar odata ce il ai pe acesta deschis , il va lua de acolo .Trebuie putina sincronizare intre noul soft si pagina de unde deschideai de obicei si vei reusi .

Din cate am intrebat membrii , spun ca te vad & aud mult mai bine , ca inainte .Asta daca e sa ne luam dupa ei...

Cred ca , consuma ceva mai multe resurse decat FMLE , din ce se vede in Task Manager .
gaby
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 128
Membru din: 23 Iul 2007, 23:42
Localitate: ROMANIA
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Buna Google
Da am vazut ca merge sa lucrez asa chiar am obs si eu fara sa deschid adoble Flash media encoder3.1 dar am zis ca nu o fi bine ..;) si pe un alt Forum un baiat chiar mi-a trimis un print Screen cu SMBRODCAST ca il are deasupra la external Encoder si eream in ceata rau ,am stat doar pe external Encoder pana acum ca mi-a fost frica sa nu se deconecteze membrii ca nu stau cum trebuie logata... Multumesc mult de tot acum stau linistita ca pot intra asa on..Da stiu ca nu pot cu softul webcamsplitter stau doar pe ei momentan
Bafta multa si Multumesc Frumos .. Muahhhh
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

Buna,

Pentru cine NU are optiunea SMBroadcast sus in lista de optiuni, poate selecta External Encoder, dar in loc de FMLE, sa foloseasca SMBroadcast de la ei... va va merge cu siguranta. Avantajul e ca nu va trebui sa mai dai copy pe minunile alea de RTMP/stream... ca le detecteaza softul de la ei automat.


La noi aici am trecut deocamdata toate fetele inapoi pe vechea treaba cu FMLE. Softul lor ne-a dat "very high" settings pe toate calculatoarele, ceea ce e un lucru ce m-a bucurat. Insa in cele 2 zile in care am testat, foarte des se vedea pixelata imaginea cand modelul se misca, desi facea upload cu un bitrate de peste 1600kbps... inca nu este optimizat softuletul pentru live streaming.

Frumusel softul, simplut... dar o sa mai asteptam nitel pana il optimizeaza.
MichelleM
User Activ
User Activ
Mesaje: 236
Membru din: 03 Oct 2015, 20:10
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Intrebare referitor la chestia ca stremate te obliga sa stai doar cu ei...
Daca folosesti 2 webcam-uri pe acelasi PC , pe unul poti sa il tii pe splitter si pe unul pe stremate doar?
Multumesc .Astept un raspuns
As incerca eu dar nu detin doua momentan...
barcelona
User Junior
User Junior
Mesaje: 60
Membru din: 10 Oct 2009, 06:56
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Da poti lucra cu 2 webcam uri.Eu folosesc BCC ul pentru stremate si logitec 930 pe split pe celelalte site.
MichelleM
User Activ
User Activ
Mesaje: 236
Membru din: 03 Oct 2015, 20:10
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Multumesc frumos-Deci soluatia e sa imi mai cumpar o camera...ca sa fiu ok cu stremate-ul.Site bunisor zic eu..
MihaiBModel
Mesaje: 40
Membru din: 16 Noi 2015, 17:38
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Am incercat sa stau doar pe encoder -se vede bine-dar nu prea e trafic nici asa -Esti pe prima pagina al 10-12 model dar...totusi nimic spectaculos.
Am intrat la ora 17.30 -poate difera si faptul acesta ca nu e ora potrivita:)
Avatar utilizator
manuela222
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 133
Membru din: 19 Oct 2015, 01:58
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Pt cele care lucreaza pe Streamate, care este procentul platit modelelor si cu cat ramane site-ul?
Ms
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

30% ia modelul in mod normal dar cand sunt promotii ale site-ului se taie si din banii modelului, promotiile nu se fac doar pe carca site-ului ci si pe carca noastra , deci la cate unii membrii care au "facilitati" o sa castigi 27%.
de exemplu membrul cumpara un pachet de 100 credite cu 100$ dar la promotie cumpara 100 de credite cu 90$, comisionul modelului este 30% din ceea ce plateste membrul efectiv (100$ sau 90$) si nu din numarul de credite , ceea ce sigur ca nu e corect dar asa e mersul la streamate.

apoi primele 30 de secunde din orice privat sunt gratuite, indiferent daca omul intra a doua oara, a treia oara a N-spea oara in pvt-ul tau, ca si consecinta o sa vezi ca sunt niste unii care te vaneaza, te=asteapta sa intri in privat dupa care intra si ies de zeci de ori in timpul aceluiasi privat (si tu nu apuci efectiv sa ii banezi) , se distreaza gratis, iti tulbura nu doar privatul ci si nervii, iar maine .... se reintorc cu aceeasi procedura.

in plus, site-ul iti face video-uri de care tu HABAR N-AI pe care le vad membrii (tai) gratis pe tot felul de alte site-uri din acelasi network, le vad gratis de tot, dupa care vin la tine in free sa-ti spuna ca te iubesc maxim si ca videoul cu tine a fost asa de hot ca s-au scapat pe ei drept care si-au pus link-ul la favorite sa-l mai vada si maine si poimaine .... tot gratis.

cam asa e treaba cu streamate.
Avatar utilizator
manuela222
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 133
Membru din: 19 Oct 2015, 01:58
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

andromaca_mulge_vaca scrie:30% ia modelul in mod normal dar cand sunt promotii ale site-ului se taie si din banii modelului, promotiile nu se fac doar pe carca site-ului ci si pe carca noastra , deci la cate unii membrii care au "facilitati" o sa castigi 27%.
de exemplu membrul cumpara un pachet de 100 credite cu 100$ dar la promotie cumpara 100 de credite cu 90$, comisionul modelului este 30% din ceea ce plateste membrul efectiv (100$ sau 90$) si nu din numarul de credite , ceea ce sigur ca nu e corect dar asa e mersul la streamate.

apoi primele 30 de secunde din orice privat sunt gratuite, indiferent daca omul intra a doua oara, a treia oara a N-spea oara in pvt-ul tau, ca si consecinta o sa vezi ca sunt niste unii care te vaneaza, te=asteapta sa intri in privat dupa care intra si ies de zeci de ori in timpul aceluiasi privat (si tu nu apuci efectiv sa ii banezi) , se distreaza gratis, iti tulbura nu doar privatul ci si nervii, iar maine .... se reintorc cu aceeasi procedura.

in plus, site-ul iti face video-uri de care tu HABAR N-AI pe care le vad membrii (tai) gratis pe tot felul de alte site-uri din acelasi network, le vad gratis de tot, dupa care vin la tine in free sa-ti spuna ca te iubesc maxim si ca videoul cu tine a fost asa de hot ca s-au scapat pe ei drept care si-au pus link-ul la favorite sa-l mai vada si maine si poimaine .... tot gratis.

cam asa e treaba cu streamate.
Andromaca foarte util raspunsul tau pentru mine. Deci din ce am citit si investigat, am tras concluzia ca Jasmin este site-ul cel mai acceptabil pentru a lucra. Procentul pe care ti-l lasa este respectabil.
Multumesc
jesuiscostel
Mesaje: 6
Membru din: 24 Mar 2016, 00:48
Has thanked: 0
Been thanked: 0

In acest moment, procentul de 30% din banii cheltuiti de membru, alunga modelele de pe streamate. Cel putin acest fenomen apare la noi. Colegele noastre trag tare pe site-uri partenere cu procent 50%+ si streamate este lasat in coada prioritatiilor ...
Este evident ca streamate are cheltuieli foarte mari, din cate am inteles 20% se duc la webmasteri sau afiliati, dar nu stiu acest lucru cu siguranta... Nu cred ca vor modifica procentul totusi :), acest site este proiectat in acest mod pentru a fii profitabil ...
Avatar utilizator
Nord
User Activ
User Activ
Mesaje: 254
Membru din: 25 Aug 2014, 11:22
Localitate: Maramures
Has thanked: 0
Been thanked: 13 times
Contact:

jesuiscostel scrie: din cate am inteles 20% se duc la webmasteri sau afiliati, dar nu stiu acest lucru cu siguranta...
Eu primesc 35% ca si afiliat in plus mai au o oferta de 150$ PPS (pentru fiecare membru adus in site) si inca cateva oferte combinate intre revshare si PPS ori PPL !
MihaiBModel
Mesaje: 40
Membru din: 16 Noi 2015, 17:38
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Da asa e , toate dau mai bine,stremate nimic nou.
Totusi e un site stabil, de incredere si care face plata saptamanal vinerea daca faci 100$
So, worth it,no?
Avatar utilizator
Cata.Streamate
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 150
Membru din: 04 Ian 2016, 11:31
Has thanked: 30 times
Been thanked: 33 times
Contact:

'Buna seara tuturor!

Numele meu este Catalina, sunt Reprezentant Streamate pentru studiourile si modelele din Romania. Am reusit sa trec putin prin comentariile lasate de fiecare in parte si am vazut ca sunt multe nelamuriri si intrebari despre Streamate.
Pentru cei interesati sa afle mai multe informatii despre site-ul nostru si cum poti lucra in asa fel incat sa-ti cresti incasarile, imi puteti lasa pm aici sau ma puteti contacta pe adresa de email catalina@streamate.com sau pe Skype: marianabogzoiu.

Spor la treaba in continuare :).
Catalina.
MyScrew
Mesaje: 36
Membru din: 08 Apr 2017, 22:28
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Cata.Streamate scrie:'Buna seara tuturor!

Numele meu este Catalina, sunt Reprezentant Streamate pentru studiourile si modelele din Romania. Am reusit sa trec putin prin comentariile lasate de fiecare in parte si am vazut ca sunt multe nelamuriri si intrebari despre Streamate.
Pentru cei interesati sa afle mai multe informatii despre site-ul nostru si cum poti lucra in asa fel incat sa-ti cresti incasarile, imi puteti lasa pm aici sau ma puteti contacta pe adresa de email catalina@streamate.com sau pe Skype: marianabogzoiu.

Spor la treaba in continuare :).
Catalina.
mai este valabil acest email ?
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

MyScrew scrie: mai este valabil acest email ?
Da este valabil, o poti contacta pe Catalina inclusiv pe Skype si sunt sigur ca o sa te ajute la fel cum a facut cu fiecare persoana care a avut nevoie de ajutor.
Avatar utilizator
Cata.Streamate
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 150
Membru din: 04 Ian 2016, 11:31
Has thanked: 30 times
Been thanked: 33 times
Contact:

mai este valabil acest email ?
Buna ziua,
Da inca este valabil :). Ma puteti contacta atat prin email cat si pe Skype.
Toate cele bune!

Catalina
Avatar utilizator
SFG2707
VIP
VIP
Mesaje: 515
Membru din: 19 Sep 2010, 19:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Am intrat de Halloween sa vad si eu cum sunt costumate fetele si mi-am dat seama ca vad chat-ul tuturor, fie ca sunt in Classic fie ca sunt in Party.Pana acum nu am bagat de seama, m-a lovit acum asa, dintr-o data. Nu se presupune ca in Classic nu ar trebui sa vad ce scriu ceilalti membri? Sau daca esti vizitator fara cc vezi tot? :shock:
Avatar utilizator
Cata.Streamate
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 150
Membru din: 04 Ian 2016, 11:31
Has thanked: 30 times
Been thanked: 33 times
Contact:

SFG2707 scrie:Am intrat de Halloween sa vad si eu cum sunt costumate fetele si mi-am dat seama ca vad chat-ul tuturor, fie ca sunt in Classic fie ca sunt in Party.Pana acum nu am bagat de seama, m-a lovit acum asa, dintr-o data. Nu se presupune ca in Classic nu ar trebui sa vad ce scriu ceilalti membri? Sau daca esti vizitator fara cc vezi tot? :shock:
Buna,

Ca si guest ( user neinregistrat / nelogat ) poti vedea chat-ul membilor ( persoanelor logate ) indiferent ca este pe classic sau party chat. Diferenta o face daca un user logat scrie pe invisible, atunci chat-ul va fi vizibil doar pentru model.

Pentru membrii logati, chat-ul nu este visibil ( pe classic chat ) decat ceea ce modelul scrie.

Catalina
Bfx
User Junior
User Junior
Mesaje: 64
Membru din: 18 Sep 2015, 21:24
Has thanked: 35 times
Been thanked: 1 time

Hei, buna seara, ce mai faceti?
As vrea sa ma uit si eu la modelele de prima pagina dar nu pot intra la ele in camere ca apar reclame de la Fling. Aveti idee cum pot baga si eu un ochi la dumnealor?

Multumesc frumos.
Spor la bani si sanatate!
Scrie răspuns

Înapoi la “Listă site-uri Adult Video Chat, Cam Sites, Live Cams”