Xcams

Listă cu siteurile de video chat plus opinii despre ele. Orice părere pozitivă sau negativă poate face o diferență, un impact. Forum Adultvideochat.ro este vizitat constant de reprezentanții platformelor de camere live videochat. MyFreeCams, Xlovecam, BongaCams, XCams, Chaturbate, Streamate, ImLive, StripChat, Cherry.tv, SoulCams și multe altele! Fă-ți curaj și spune ce ai pe suflet! ❤️❤️❤️😇😇😇✅✅✅🌈🌈🌈🤷🤷🤷🌎🌎🌎
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Classy, incearca sa te conectez prima oara pe xcams iar apoi te conectezi pe xlove eu asa fac

cel mai mare site cu trafic american livejasmin
cel mai mare site cu trafic european xlove
Unde este si trafic se castiga si mai mult, de aia toata lumea urla aici livejasmin, de aai se bat studiourile in cap cand s eintampla ceva cu softu lu peste...oamenii aia au investit in aparatura in tehnic ain modele, nu o s apuna modelele pe un site unde nu e trafic, normal. Pe xcams este trafic, dar inca nu destul pentru un modele de top, parerea mea. Acum depinde si cat de mult vrea sa castige fiecare si cat de mult investeste etc
SoulCams Models Studios wanted
Robin
Mesaje: 22
Membru din: 11 Mai 2012, 19:29
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times
Contact:

Buna Classy & Dulcyka_Sexy & Trompi,

O sa va raspund pe rand, astfel incep cu tine Classy. In primul rand multumesc pentru feedback, este unul pretios, ma bucur sa vad modele care iubesc platforma Xmodels-Xcams. Avem un respect enorm pentru toate modelele, iar dupa cum si tu mentionai algoritmul de recomandare asigura pe deoparte un flux bun modelelor "veterane" iar pe cealalta parte un flux bun celorlalte modele, astfel fiecare avand sansa de a castiga. Acum in ceea ce priveste veniturile, intr-adevar pot parea ceva mai mici, insa acest lucru este datorat faptului ca ne concentram pe fiecare tara in parte cand vine vorba de atragere de noi membri, astfel pachetele de credite sunt croite special luand in considerare puterea de cumparare din tara respectiva.
Traficul este in crestere, insa strategia noastra nu se concentreaza pe cantitate si irosire de bani aiurea, ci mai degraba pe calitatea traficului. E o strategie care functioneaza bine pentru noi, traficul este in continua crestere.
In ceea ce priveste vizitatorii din US, si aceasta face parte din strategia noastra de a penetra piata americana, la fel cum se intampla si cu Europa de nord. Suntem siguri ca vom reusi, insa este nevoie de timp pentru ca dupa cum toti stim graba strica treaba.
Sa inteleg ca suportul nu a reusit sa rezolve problema? Imi pare rau sa aud asta, cand s-a intamplat mai exact?

@Dulcuka_Sexy. Bun venit pe Xcams, sper sa ai o sedere placuta si indelungata. In ceea ce priveste tariful pentru chat privat, X2, X3, X4, X5, X6 reprezinta minute echivalente X un minute petrecuta de membru incamera de chat.
Mai exact: Daca un vizitator plateste X2 pentru chatul privat cu tine, X2 reprezinta tariful dublu pentru un minut petrecut in camera de chat. Daca un vizitator plateste X3 pentru chatul privat cu tine, X3 reprezinta tariful triplu pentru un minut petrecut in camera de chat.

@Trompi, imi pare rau sa vad ca suntem "roata de rezerva" sper ca in viitorul apropiat sa devenim un site de baza pentru majoritatea modelelor, lucram destul de mult si sper sa reusim asta intr-un timp relativ scurt. In ceea ce priveste castigurile maxime, acestea se invart in zona de 10k pe luna dupa cum ai spus si tu, insa sunt luni in care modelele reusesc sa depaseasca 12k sau 13k.

Daca aveti intrebari va stau la dispozitie. Pentru probleme tehnice ce necesita o rezolvare rapida va recomand cu incredere suportul online, disponibil 24/7.
classy
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna Robin (Ovidiu)

am vazut ultimele stiri pe platforma. (eu sun in vacanta pana in septembrie)
In sfarsit, free_ul o sa fie moderat !!!!
Modelele veterane vor fi incantate. Mai ales cele care au ales sa ramana exclusiv pe xcams.
Acum se va face o triere in consecinta....
Mai cred de asemenea ca: pentru modelele care lucreaza pe mai multe platforme va fi mai complicat... mai ales in reactivitate.

In orice caz, apreciez "votre travail".

Simpla sugestie : din cand in cand o moderare pe chatul modelelor ar fi bienvenita.

Bon courage à toute votre équipe,
Classy
Robin
Mesaje: 22
Membru din: 11 Mai 2012, 19:29
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times
Contact:

classy scrie:Buna Robin (Ovidiu)

am vazut ultimele stiri pe platforma. (eu sun in vacanta pana in septembrie)
In sfarsit, free_ul o sa fie moderat !!!!
Modelele veterane vor fi incantate. Mai ales cele care au ales sa ramana exclusiv pe xcams.
Acum se va face o triere in consecinta....
Mai cred de asemenea ca: pentru modelele care lucreaza pe mai multe platforme va fi mai complicat... mai ales in reactivitate.

In orice caz, apreciez "votre travail".

Simpla sugestie : din cand in cand o moderare pe chatul modelelor ar fi bienvenita.

Bon courage à toute votre équipe,
Classy
Buna classy,

Imi cer scuze pentru reply-ul intarziat dar si eu am fost in vacanta. Mersi pentru vorbele frumoase, feedback si pentru sugestie.
Normal de Cammers room pentru Romania eu ma ocup. Cu prilejul asta fac un apel la cei care folosesc aceasta functie sa o foloseasca in consecinta. E menita sa ajute modelele sa comunice intre ele, sa isi dea sfaturi si totodata ne permite noua sa informam rapid atunci cand avem stiri sau atunci cand sunt probleme sa cerem feedback imediat.
Din pacate aceasta functie este inteleasa gresit, nu este nici pentru balacareala in public, nici pentru a atrage modele spre alte site-uri, nici pentru a instiga alte modele la a comite fraude.

Un weekend placut tuturor!
Laura0210
User Junior
User Junior
Mesaje: 71
Membru din: 23 Feb 2015, 20:45
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

Xcams este probabil cel mai neprofitabil site pe care am lucrat vreodata. Nu am cum sa explic detaliat acest lucru pentru ca nu poti da detalii despre NIMIC. 0 barat.

Poate unor modele li se potriveste acest site si poate chiar fac bani frumosi de acolo (desi ma indoiesc) dar mie una in nici un caz.
Tania_ce_Mare
Mesaje: 23
Membru din: 12 Sep 2015, 03:47
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Bucura-te. Mie imi apare ca am fost platita si de fapt n-a intrat nimic in cont.
Avatar utilizator
andra21
User Junior
User Junior
Mesaje: 56
Membru din: 01 Noi 2010, 13:02
Localitate: Iasi
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Voiam si eu sa mi fac cont pe Xcams, pana in clipa in care am vazut ca se fac poze din minut in minut, si apar tot felul de parti goale in poze! Nu mi se pare ceva ce sa atraga membri, ba dimpotriva, le dati mura-n gura...daca ar fi fost ca xlove la poze, mi ar fi placut sa lucrez cu el....Pacat!
Poate intr o zi o sa se schimbe...
Robin
Mesaje: 22
Membru din: 11 Mai 2012, 19:29
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times
Contact:

andra21 scrie:Voiam si eu sa mi fac cont pe Xcams, pana in clipa in care am vazut ca se fac poze din minut in minut, si apar tot felul de parti goale in poze! Nu mi se pare ceva ce sa atraga membri, ba dimpotriva, le dati mura-n gura...daca ar fi fost ca xlove la poze, mi ar fi placut sa lucrez cu el....Pacat!
Poate intr o zi o sa se schimbe...
Buna andra21. Snapshot-urile se fac in cadrul Group Chat-ului si doar atunci cand un user platitor este in acel tip de chat. Acest lucru este facut din motive strict legate fie de conversia userilor de la stadiu de guest la user platitor, fie pentru a ajuta modelele sa atraga userii platitori mai usor in camerele lor de chat. Din fericire strategia este construita pe lucruri clare si dupa o analiza complexa iar modul in care promovam modelele atat pe site-urile noastre cat si in afara acestora consideram ca este unul benefic atat pentru modelele noastre cat si pentru noi.
Multumesc pentru feedback si pentru sugestii si te asteptam sa te inregistrezi.
Pentru mai multe detalii poti contacta suportul nostru online, ne poti verifica pagina de Wiki, blogul sau sectiunea de FAQ, deasemeni ma poti contacta si pe mine.

Toate cele bune,

Robin
Scrie răspuns

Înapoi la “Listă site-uri Adult Video Chat, Cam Sites, Live Cams”