Xcams

Listă cu siteurile de video chat plus opinii despre ele. Orice părere pozitivă sau negativă poate face o diferență, un impact. Forum Adultvideochat.ro este vizitat constant de reprezentanții platformelor de camere live videochat. MyFreeCams, Xlovecam, BongaCams, XCams, Chaturbate, Streamate, ImLive, StripChat, Cherry.tv, SoulCams și multe altele! Fă-ți curaj și spune ce ai pe suflet! ❤️❤️❤️😇😇😇✅✅✅🌈🌈🌈🤷🤷🤷🌎🌎🌎
BlueRay
Mesaje: 16
Membru din: 14 Sep 2012, 21:07
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Hello
As vrea sa stiu daca xmodels permite folosirea de splittere. Din cate am vazut eu, nu, dar poate gresesc undeva si as vrea sa aflu si din experienta voastra. Thanks.
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

depinde cum vrei sa utilizezi site ul , daca il vrei de umplutura e ff simplu , in momentul cand dai starts esiion ai posib sa selectezi ce splitter vrei , daca vrei sa devii ,, regina,, pvt de 0.18 centi pe minut am senzatia ca lata metoda in afara de a merge cu camera fra splitter nu ai , eventual poti folosii 2 webcam uri daca mai vrei sa lucrezi pe inca ceva simultan
BlueRay
Mesaje: 16
Membru din: 14 Sep 2012, 21:07
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Pai de umplutura il vreau, fireste. Nu suna prea convingator ''regina pvt de 18 centi'' :D . Am tot cautat de unde pot seta splitterul dar... cred ca neuronul meu e prea obosit si nu-l gaseste.
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

imediat dupa ce te leghezi in cont , dreapta sus ai start camera -apoi poti seta spliterul

bafta
BlueRay
Mesaje: 16
Membru din: 14 Sep 2012, 21:07
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Multumesc mult, eu incercasem cu chrome si nu aparea decat webcamul, am incercat acum cu mozilla, si se vede si splitterul. Probabil e o eroare pe undeva, cel mai probabil in capul meu :mrgreen:
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

cu cea mai mare placere , nu e eo erore in capul tau xcam chiar a subliniat sa nu se lucreze cu chrome ca apar probleme

baftone
babianca
Mesaje: 1
Membru din: 27 Mar 2013, 11:30
Has thanked: 0
Been thanked: 0

buna,va rog sa imi spuneti cum imi fac un cont pentru cuplu,trebuie sa fac cont de studio?
Avatar utilizator
MKT-Studio
Mesaje: 27
Membru din: 12 Iun 2013, 17:56
Localitate: Bacau & Piatra Neamt
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

babianca scrie:buna,va rog sa imi spuneti cum imi fac un cont pentru cuplu,trebuie sa fac cont de studio?
dupa ce iti creezi cont de fata singura, intri pe my account si adaugi participants
Erno
Mesaje: 18
Membru din: 24 Iun 2014, 18:46
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mi se pare mie sau sunt cam putine modele?
Cel putin la categoria "Mans" ii pot numara pe degete. Asta pe de-o parte e bine, dar traficul...vedem..
Avatar utilizator
Suzzy
Mesaje: 26
Membru din: 30 Noi 2013, 13:24
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Sunt curioasa acum cum merge acest site la voi? Intreb pentru ca sunt foarte putine modele online.
PandoraM
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eu azi mi-am facut cont....momentan de 2 ore de cand sunt pe el mi se pare varza...un singur membru in free care mi-a zis hello si apoi s-a tirat...mai vedem...
classy
Has thanked: 0
Been thanked: 0

PandoraM scrie:Eu azi mi-am facut cont....momentan de 2 ore de cand sunt pe el mi se pare varza...un singur membru in free care mi-a zis hello si apoi s-a tirat...mai vedem...
Buna.
Xcams merge bine, chiar foarte bine.
A nu uita, in luna mai in Franta sunt multe zile libere. Membri sunt in vacante (sau acasa), cu nevestele :))
Tot in luna mai, vin declaratiile la impozite, le aduce unora aminte sa se calmeze cu anumite cheltuieli.
Ce sa spun, luna mai in Franta : se fac rezervari pentru vacanta de vara.

si nu in ultimul rand, ultima saptamana din luna, inainte de salariu....

Pentru info : sunt destul de multe modele din Franta. Fetele se plangeau pe chat-ul modelelor ca sit-ul este mort, pentru ca nu'si faceau target'ul in ultima saptamanii. (200 euros pe zi).
Se plangeau ca sunt prea multe modele online(350 la ora 11h00). Adminul vede discutiile noastre, deci...
Absolut toate modelele din FR, Belgia, Holland, le gasesti listate pe prima pagina.

Comissionul nu este mare, dar este un site cu un trafic bun.
Un sit care reuseste sa converteasca din ce in ce mai multi membri.

Orele de trafic : dimineata de la 4h00 la 7h00 - vin te vad, zic "salut", trec la alt model.
de la 10h00 la 13h00 - nici nu va inchipuiti cati membri intra de la birou, in pauzele de masa si de la 16h00 la 18h00 (pe mobil)
seara de la 22h00 la 2h00 - inainte de culcare :))
Francezii sunt comozi... daca nu vorbesti bine franceza.

Nu ezita: sa stai in Free Chat, dar fara sa abuzezi, nu mai mult de 15 Minute la 2 ore.
sa pui modul "in pvt pe un alt site"
poze normale, fara tip "top model" "lolita", etc.
profilul: sa nu scrii chestii la misto, chiar sa le faci

In opinia mea : trebuie rabdare cu acest site. Respectarea programului.
Citeste sit-ul de cateva ori. Dupa o luna, daca tu crezi ca nu iti merge, contateaza supportul, au pe cineva care se ocupa numai de modele, pentru a le ajuta. Daca nu ma insel se numeste J.
PandoraM
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Da asa este, m-am convins si eu noaptea e trafic f mare pe el, am avut numai Group private, nici un privat nu am luat, dar am prins peste 50 de minute de group privat.. pt care am primit 9 euro;.....
La 500 de minute de privat cresc de la 25 % la 30%.......sunt curioasa cum se fac 200 de euro pe zi... in ce conditii...
Acum am deja 3 zile pe el ...100 minute de group private si 20 de euro ....vreo 25 de ore state pe el...
PandoraM
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ce vreau sa spun este ca mi se pare f mica suma de 0.20 euro pe min pt group privat.....parerea mea..

25% din 0,20 per min..........
mnn
User Activ
User Activ
Mesaje: 271
Membru din: 03 Iun 2005, 16:04
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0

25% sunt cei 0.20 eur:) nu 25% din ei..
dezeubby
Mesaje: 5
Membru din: 04 Iun 2015, 09:05
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Are careva idee cum blochez mai mult de o tara ?
classy
Has thanked: 0
Been thanked: 0

PandoraM scrie:Da asa este, m-am convins si eu noaptea e trafic f mare pe el, am avut numai Group private, nici un privat nu am luat, dar am prins peste 50 de minute de group privat.. pt care am primit 9 euro;.....
La 500 de minute de privat cresc de la 25 % la 30%.......sunt curioasa cum se fac 200 de euro pe zi... in ce conditii...
Acum am deja 3 zile pe el ...100 minute de group private si 20 de euro ....vreo 25 de ore state pe el...
ca sa iti raspund : cum fac 200€ pe zi.
Au 10 ani pe acelasi site. Nu lucreaza ca noi pe alte situri. Nu stau mai mult de 6 sau opt ore online.
Vorbesc franceza impecabil :) saul olandeza, dupa caz.
Din ce am remarcat, sit-ul chiar le apreciaza vechimea.... sunt in primele pozitii pe pagina1.

Fetele imi spuneau ieri, ca sunt foarte multumite de veniturile pe care le au pe acest site.... fara alte detalii....
Robin
Mesaje: 22
Membru din: 11 Mai 2012, 19:29
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times
Contact:

Ma bucur sa vad ca acest topic a reinviat.

In cazul in care aveti intrebari legate de Xcams/Xmodels fie ca sunteti deja modele pe platforma noastra, fie ca nu sunteti, va stau la dispozitie.

Am vazut ca se aduce in discutie Group Private - acest tip de chat este unul cu un pret mai redus pentru membri si este o foarte buna sursa de a atrage regulari cat si vizitatori in camera de Private Chat.
Sfatul meu este sa nu tratati Group Chat-ul ca si Free Chat-ul, daca doriti sa folositi Free chat sunteti libere sa faceti asta, insa nu faceti confuzie in cele doua tipuri de chat.
Group chat-ul este favoritul multor modele si principala sursa de venit pentru un numar insemnat modele, chiar si pentru cele de top.
In ceea ce priveste Private Chat-ul aveti posibilitatea de a va alegere tariful (X2, X3, X4, X5, X6) ceea ce insemna ca numarul minutelor echivalente castigate dintr-un minut de chat (60 de secunde) se va multiplica conform tarifului ales.

Mentionam atragerea membrilor din Group Chat in Private Chat. Numarul celor care vi se va alatura in Private chat depinde de show-ul sau prezenta din Group Chat cat si pretul practicat pentru Private chat. Stand pur si simplu in fata camerei (fara nici macar un zambet) e greu sa convingi un membru sa te ia intr-un Chat privat mult mai scump decat cel pentru care deja plateste sa vada, ceea ce ar putea vedea si in Free Chat ;). Bineinteles aceasta nu este o regula generala si nu se aplica tuturor modelelor insa daca nu as sti de acest lucru nu l-as fi mentionat.

Astept cu interes intrebarile voatre.
classy
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Robin scrie:Ma bucur sa vad ca acest topic a reinviat.

In cazul in care aveti intrebari legate de Xcams/Xmodels fie ca sunteti deja modele pe platforma noastra, fie ca nu sunteti, va stau la dispozitie.

Am vazut ca se aduce in discutie Group Private - acest tip de chat este unul cu un pret mai redus pentru membri si este o foarte buna sursa de a atrage regulari cat si vizitatori in camera de Private Chat.
Sfatul meu este sa nu tratati Group Chat-ul ca si Free Chat-ul, daca doriti sa folositi Free chat sunteti libere sa faceti asta, insa nu faceti confuzie in cele doua tipuri de chat.
Group chat-ul este favoritul multor modele si principala sursa de venit pentru un numar insemnat modele, chiar si pentru cele de top.
In ceea ce priveste Private Chat-ul aveti posibilitatea de a va alegere tariful (X2, X3, X4, X5, X6) ceea ce insemna ca numarul minutelor echivalente castigate dintr-un minut de chat (60 de secunde) se va multiplica conform tarifului ales.

Mentionam atragerea membrilor din Group Chat in Private Chat. Numarul celor care vi se va alatura in Private chat depinde de show-ul sau prezenta din Group Chat cat si pretul practicat pentru Private chat. Stand pur si simplu in fata camerei (fara nici macar un zambet) e greu sa convingi un membru sa te ia intr-un Chat privat mult mai scump decat cel pentru care deja plateste sa vada, ceea ce ar putea vedea si in Free Chat ;). Bineinteles aceasta nu este o regula generala si nu se aplica tuturor modelelor insa daca nu as sti de acest lucru nu l-as fi mentionat.

Astept cu interes intrebarile voatre.
Buna Robin,
Ma bucur ca urmaresti posturile :))
Eu sunt un model care iubeste xcams-ul la nebunie.
Clintela este total diferita de toate sit-urile, cu mult bun simt. Mai ales cei cu cereri particulare....
Xcams-ul este dupa parerea mea, sit-ul pe care nu orice model poate face bani.... trebuie multa psihologie, este un site cu o clientela care trebuie inteleasa. Dar si un site cu o rata enorma de conversie de membrii fideli...pentru modele. Este cazul meu.
Mai este si limba franceza (cea mai reprezentativa). Daca nu cunosti jargonul, nu numai sexual, este greu ...
Aveti modele fidele, care lucreaza numai pe un singur site, pe care stiti sa le puneti in valoare. Algoritmul este gandit, in asa fel, in care fiecare model sa castige ceva, fara avantaja explicit un model anume....
Xcams est esit-ul care nu transforma modelul in sclav... 5 ani am fost model exclusiv Imlive.
Mancam, imlive, dormeam Imlive, visam Imlive.... poze, concursuri, video, descriere, HOF, etc.
Inclusiv testele pentru SMS (Franta) s-au facut cu mine pe Vodafone.
Pana intr-o zi.... cand m-am gandit sa iau o pauza, sa ma ragsesc....
Si am ajuns la voi.... nu sunt exclusiv, pentru moment... dar mi-ar placea ....

In orice caz, eu una sunt uimita de traficul pe care il aveti.

Ce nu inteleg :
- de ce streamerul de la voi nu functioneaza cand instalez softul de la xlove
(Multumesc supportului de la voi, care m'a asistat doua ore intr-o zi).
- cum se alege modelul lunii

Voilà,
Classy
Avatar utilizator
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 475
Membru din: 22 Sep 2012, 19:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

buna robin, eu sunt un model relativ nou pe xmodels..deci, multe intrebari...prima dintre ele- cat costa exact private chat pe minut? acei 0,20 centi inmultiti cu x2,3,4? sau cum sta treaba? o sa pun intrebari pe rand, nu toate odata, sa nu iti dau multe teme de facut acasa:) multumesc mult de tot , sunt multumita de acest site asa ca la inceput:) bafta acolo
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

buan la toata lumea si buna classy. ma bag si eu in hora deoarece sunt chestii care ma intereseaza.
Acel streamer functioneaza Classy, eu lucrez atat pe xcams cat si pe xlove concomitent si nu am avut probleme cu streamerul, incearca sa detaliez ce problema ai si poate te pot ajuta , my pleasure.
Personal eu folosesc xcams doar tinut in bara de date si chiar si asa se aduna bani, pentru mine e un site secundar,care are trafic, dar nu comparativ xlove spre exemplu. De aceea il folosesc ca site secundar. O alta comparatie ar fi ca pe xcams castigurile maxime nu depasesc 10K pe luna daca nu ma insel, si asta la 12 ore pe zi muncite, va rog corectati-ma daca gresesc. Acuma fiecare cu stilul lui de lucru.
Xcams in opinia mea e un site care se ridica substantial la capitolul trafic, au investit mult in streamer, in sistemul de plati etc etc.
classy
Has thanked: 0
Been thanked: 0

trompi scrie:buan la toata lumea si buna classy. ma bag si eu in hora deoarece sunt chestii care ma intereseaza.
Acel streamer functioneaza Classy, eu lucrez atat pe xcams cat si pe xlove concomitent si nu am avut probleme cu streamerul, incearca sa detaliez ce problema ai si poate te pot ajuta , my pleasure.
Personal eu folosesc xcams doar tinut in bara de date si chiar si asa se aduna bani, pentru mine e un site secundar,care are trafic, dar nu comparativ xlove spre exemplu. De aceea il folosesc ca site secundar. O alta comparatie ar fi ca pe xcams castigurile maxime nu depasesc 10K pe luna daca nu ma insel, si asta la 12 ore pe zi muncite, va rog corectati-ma daca gresesc. Acuma fiecare cu stilul lui de lucru.
Xcams in opinia mea e un site care se ridica substantial la capitolul trafic, au investit mult in streamer, in sistemul de plati etc etc.
Merci Trompi,
Daca suportul de la Xcams nu a reusit sa rezolve problema, intrand in Pc-ul meu....
Din ce am observat eu, cand am reinstalat softul de la Xlove, Streamerul de la Xcams nu mai vrea sa imi trimita video...
Nu-i nimic, lucrez pentru moment din navigateur. Pas de pb :)

Cele doua site-uri sunt foarte complementare. Iar pentru noi cele care vorbim franceza si engleza impecabil, se vede diferenta la incasari.... si la cadouri, nu numai virtuale.
Mai este si chestie de atitudine a modelului.... Guestii mei stiu ca nu le arat nici "un bout de nichon" sans payer. C'est le jeu :), nest pas :))))
Suportul este tot timpul disponibil, comunicarea este usoara....
Imi plac amandoua dar pentru Xcams am ceva special.
Eu nu lucrez niciodata 12 ore pe zi. Maxim 6 ore. Suficient. Viata de famile primeaza.
In rest tot ce am invatat pe Imlive (adica poze, mesage, note clienti, video, etc) aplic pe Xcams.
De catva timp observ trafic american. Deci investitiile facute se resimt.

(cat despre Xlove, am impresia ca va deveni un al doilea Jasmin, parere personala. Trafic este dar nu aceeasi clientela)

Cat despre castiguri, nu stiu cine castiga 10k pe perioada.... Sincer, cel mai mult cred ca se invarte spre 4.5K
Chiar si frantuzoaicele, (le este frica de romance ca de dracu") cele vechi, nu au depasit 3K.
Acum, adevarul nu'l stim noi.... nimeni nu spune ce venituri are :)

a+
Scrie răspuns

Înapoi la “Listă site-uri Adult Video Chat, Cam Sites, Live Cams”