Xcams

Listă cu siteurile de video chat plus opinii despre ele. Orice părere pozitivă sau negativă poate face o diferență, un impact. Forum Adultvideochat.ro este vizitat constant de reprezentanții platformelor de camere live videochat. MyFreeCams, Xlovecam, BongaCams, XCams, Chaturbate, Streamate, ImLive, StripChat, Cherry.tv, SoulCams și multe altele! Fă-ți curaj și spune ce ai pe suflet! ❤️❤️❤️😇😇😇✅✅✅🌈🌈🌈🤷🤷🤷🌎🌎🌎
studioline
Mesaje: 16
Membru din: 25 Noi 2010, 13:55
Has thanked: 0
Been thanked: 0

pocahontas scrie: Asta-i sitele ala pe care trebuie sa platesti mii de euro ca sa-ti faci cont?Adevarul ca trebuie sa fii de-a dreptul idiot ca sa platesti pentru conturi pe un site pe care castigi 5 centi pe minut sau 10 ,dar cum toate in viata ni se intampla cu motiv........
Cred ca trebuie sa ai vreo 3 mastere in manuirea jucariei ca sa faci vreo 100 de euro la perioada si sa mai stii si vreo 3-4 limbi ciudate ca altfel aia pe olandeze nu prea ''tudom ingliza'' :lol:
NU trebuie sa ai mastere,trebuie sa cunosti situl.

Ai mai jos atasata o imagine cu castigul unui model pe luna trecuta,(6000 eur mi se pare acceptabil)

http://www.multiupload.com/0EUWKJK1QD
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Aham,eu vreau pe aia 6 mii nu pe cei 800 :mrgreen: .Am totul in regula,firma etc ,o sa incerc maine niste conturi sa vedem cat de fin se misca olandezii sau ce or mai fi ei pe acolo,sper ca sunt open minded oamenii si ff kinky pentru ca o sa-i invadez:))))
Merci de info guys :wink:
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

studioline scrie: NU trebuie sa ai mastere,trebuie sa cunosti situl.
Daca ma apuc de el o sa-l cunosc mai bine decat il cunoaste mamica lui :mrgreen:
studioline
Mesaje: 16
Membru din: 25 Noi 2010, 13:55
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Daca te-ai format pe situri cu free...nu ai nici o sansa pe Xcam.Cred ca o sa te multumesti cu aia 800 :)
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Eu m-am format pe ifriends ,acolo unde si activez in prezent , pe unde respir in top 10 f des,si pot sa bag mana in foc ca nu sunt genul sa ma multumesc cu 800/luna,poate 800 pe zi lol
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Mai vreau sa fac o completare la postul anterior.In primul rand iti multumesc pentru ''incurajare'' ,in al doilea rand nu ai tu cum sa stii daca eu ma multumesc cu 800 sau cu 2 centi sau cu 10 mii pentru ca nu ma cunosti,este bine in general sa nu subapreciezi oamenii din jurul tau pentru ca nu stii ce pot face ambitia si verbul a vrea.Mai vreau sa-ti mai spun ceva ,cand vad oameni ca tine care bat apropouri tendentioase fara nici o baza imi vine sa sar screenul,poate nu ai observat dar aici este un forum de videochat unde incercam sa ne ajutam cu toate amaraciunile acestui job,daca ai vreo oferta de fct shoot ,daca ai vreun sfat de dat la fel ,daca nu ,keep walking.Cand m-am apucat eu de vchat acum 11 ani ,99,9% mi-au spus ca o sa mor de foame si nu o sa fac nici un ban,eu am ajuns unde sunt iar ei mor de foame,de aia ti-am spus sa nu subapreciezi vointa cuiva pentru ca poti avea suprise.Iar discutia se incheie aici din pct-ul meu de vedere,daca o sa fac pe acest site multi bani sau nu o sa fac deloc este doar problema mea, care banuiesc ca nu te deranjeaza sau afecteaza in vreun fel.
Bafta acolo!
Avatar utilizator
paradoxxx
Mesaje: 18
Membru din: 27 Apr 2007, 03:16
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

[at] studioline sunt 4-5 fete care fac banii aia nu generaliza ... puteai sa lasi si numele daca tot ai lasat c-account :wink: ... xcams nu e pt toate fetele este doar pt cele care pot si vor sa stea foarte mult online apropo poti pune un print si cu orele lucrate pe luna respectiva ca lumea sa isi dea seama mai bine
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

paradoxxx scrie:[at] studioline sunt 4-5 fete care fac banii aia nu generaliza ... puteai sa lasi si numele daca tot ai lasat c-account :wink: ... xcams nu e pt toate fetele este doar pt cele care pot si vor sa stea foarte mult online apropo poti pune un print si cu orele lucrate pe luna respectiva ca lumea sa isi dea seama mai bine
Ai dreptate,asa am auzit si eu ,fetele care fac sumele astea sunt doar cateva,si acest cateva inseamna nici degetele de la o mana, si la un numar de ore lucrate ametitor,oh well daca as lucra orele alea pe ifriends as face 20 k lunar lol.
O sa-l bag pentru studio,la fete,not for me tho cu 12-14 -16 ore pe zi :P
studioline
Mesaje: 16
Membru din: 25 Noi 2010, 13:55
Has thanked: 0
Been thanked: 0

pocahontas scrie: Asta-i sitele ala pe care trebuie sa platesti mii de euro ca sa-ti faci cont?Adevarul ca trebuie sa fii de-a dreptul idiot ca sa platesti pentru conturi pe un site pe care castigi 5 centi pe minut sau 10 ,dar cum toate in viata ni se intampla cu motiv........
Cred ca trebuie sa ai vreo 3 mastere in manuirea jucariei ca sa faci vreo 100 de euro la perioada si sa mai stii si vreo 3-4 limbi ciudate ca altfel aia pe olandeze nu prea ''tudom ingliza'' :lol:

Asta e parerea ta,problema comuna a romanilor "datu" cu parerea cand nici macar nu stiu despre ce vorbesc adica "parerea mea".Ti-am dat acel print screen ca sa vezi cat de mult aberezi.
EU am parteneri in toata tara care lucreaza pe conturile mele si da , iar am dreptate :studiouri care au fete care lucreaza pe free-uri(indiferent ca e imlve,mfc,streamate) fac o mare branza pe xcam,pentru ca asa si-au invatat modele.Modelele mele au fost de la inceput formate pe situri fara free,nu au nici macar un site cu freechat,spre deosebire de altii la mine conteaza numarul de ore online, nu numarul ce private facute.
Hai sa iti fac un calcul sa vezi ce inseamna acel amarat de 0.18 centi pe minut pe care toata lumea il blameaza:

Un program de 8 ore 5 zile pe saptamana adica 40 ore pe saptamana = 160 ore pe luna

160 h x 60= 9600 minute . EU lucrez pe 12 situri fara free concomitent,dai ai citit bine 12 situri.Din 12 situri in fiecare moment e imposibil sa nu fie macar un membru pentru fata respectiva(asta ar fi cazul cel mai nefavorabil) => 9600 x 0.18 = 1728 euo .Deci cel mai handicapat model ar fi in stare sa faca 900 euro pe luna in regim de comision de 50%.Da asta e cazul cel mai nefavorabil , in 99% din cazuri fetele pot avea mai multi membrii in acelasi timp pe situri ca sa nu mai spun ca sunt situri care platesc de la 0.3 pana la 0.6 Eur pe minut.Si atunci se schimba cu totul calculele.NU am sa fac printuri la state de plata,e irelevant pentru tema acestui post si nu sunt aici pentru a face reclama la siturile fara free.

Si ca sa fiu in ton cu tine,parerea mea e ca nu stii sa lucrezi pe situri cu free,iar cand nu ai anumite date date si nici nu stii despre ce e vorba,nu mai umple forumul de aberatii.Daca vrei sa fi ajutata , pune intrebarea cum trebuie si nu la misto,pentru ca tot la fel ti se va raspunde.
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Big LMAO,iti fac eu socoteala mea , 4 ore de private pe zi pe care le fac fluierand din 5-6 lucrate = 4x60=240 minute x3.49 pe minut cat am eu pe ifriendsx30 zile=12600 Dolari -1.75 minut partea mea .Citeste bine :lol: 1 SG SITE,fara free.Saptamana trecuta am lucrat 4 zile x6 ore pe zi =2300 dolari ,loc in top 10 ifriends .
Daca tu crezi ca am avut intentia sa te intreb ceva ,big mistake sau ca vreodata as sta pe 12 situri x15 ore pe zi ...
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

studioline scrie:EU am parteneri in toata tara care lucreaza pe conturile mele si da , iar am dreptate
.
Da, da iar ai dreptate :)) ca si mine de altfel cand posturile tale miroseau a ''vreau sa inchiriez conturi'' Restul e irelevant intradevar,secretul din miezul uterului de pe xcams doar tu il stii,chiar te rugam sa nu-l spui pentru ca este neinteresant(cel putin pentru mine),la fel ca si acest site olandez sau ce o mai fi el .Trebuia sa te fac cumva sa spui ce aveai de spus de la inceput ,nu? :P .Post de agatat galuste cu inchirieri de conturi pe care se fac mii de euroi daca detinatorul secretului ti-l divulga sub juramant si ceva procent :lol:
P.S.Pe absolut orice site exista modele care fac mii de dolari/euro la perioada/luna,conteaza cum ii faci , in cat timp ii faci si ce faci pentru ei.Nu stau sa fac comparatii acum pentru ca nu-si au rostul si nici nu ai intelege.Cred ca ti-am acordat destul timp anyway.
studioline
Mesaje: 16
Membru din: 25 Noi 2010, 13:55
Has thanked: 0
Been thanked: 0

paradoxxx scrie:[at] studioline sunt 4-5 fete care fac banii aia nu generaliza ... puteai sa lasi si numele daca tot ai lasat c-account :wink: ... xcams nu e pt toate fetele este doar pt cele care pot si vor sa stea foarte mult online apropo poti pune un print si cu orele lucrate pe luna respectiva ca lumea sa isi dea seama mai bine
http://www.multiupload.com/UBWO2NIRK4

Dupa cum vezi nu am program de 16 ore pe zi,sper ca e satisfacator ... si nu mai las nici un c-account ;)
Skins
Elite User
Elite User
Mesaje: 1140
Membru din: 28 Mai 2011, 15:01
Localitate: Videle/Tenerife
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Fiecare e stapan pe felia lui,cu totii, sau ma rog, aproape toti stiu sa faca un cont sau sa il obtina pe un anume site, fie el inchiriat,ori platit, o astfel de polemica intre voi nu ajuta nimanui,singurul lucru care ramane de facut ,este, ca fiecare ce doreste,sa isi incerce norocul,totul este INDIVIDUAL pe orice site vreti voi, fie el free,fie el privat,fiecare model in parte este unic si poate face mii de dolari pe o perioada sau doar cateva sute,sunt si cazuri, e drept,putine,in care un model nu poate atinge nici macar minimul de plata desi..arata a, model,vorbeste fluent N limbi,in aceasta bransa totul se rezuma la individ, si nu la total, ar fi bine sa fiti constructivi intr-o discutie,nu sa o directionati catre jigniri care nu folosesc nimanui, va doresc o seara placuta si spor la $$$!
studioline
Mesaje: 16
Membru din: 25 Noi 2010, 13:55
Has thanked: 0
Been thanked: 0

pocahontas scrie:Big LMAO,iti fac eu socoteala mea , 4 ore de private pe zi pe care le fac fluierand din 5-6 lucrate = 4x60=240 minute x3.49 pe minut cat am eu pe ifriendsx30 zile=12600 Dolari -1.75 minut partea mea .Citeste bine :lol: 1 SG SITE,fara free.Saptamana trecuta am lucrat 4 zile x6 ore pe zi =2300 dolari ,loc in top 10 ifriends .
Daca tu crezi ca am avut intentia sa te intreb ceva ,big mistake sau ca vreodata as sta pe 12 situri x15 ore pe zi ...

In primul rand eu ti-am prezentat cazul cel mai nefavorabil(care la mine la studio nu exista,e ceva fictiv,un calcul),tu postezi cazul tau cel mai favorabil .
Daca tu faci 2300 $ pe saptamana= 9200 $ pe luna ~ 6200 euro inseamna ca nici macar nu te apropii de cel mai bun model al meu.Acel print-screen cu 6000 euro e pe 1 site,mai are inca 10 pe langa el.Cand o sa faci 11000-13000 euro pe luna,ne anunti si pe noi si desigur sa bagi si un print-screen sa putem fluiera si noi(ca fara dovezi ... stii tu...)

Cu aceasta atitudine nu ajungi nicaieri si nici nu iti face cinste,asa cum spuneau si alte persoane din acest post care au dat dovada de foarte mult bun simt,fiecare e stapan pe afacerea lui . Ma bucur ca faci bani frumosi pe imlive,iti doresc si la mai mult , pentru ca este loc.

P.S am destui parteneri,chiar nu imi mai doresc mai muti,e greu sa faci fata si cu asta sper sa inchiem polemica,nu are nici o legatura cu acest post.Pt injurii poti folosi PM , nu cred ca e moderat
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

In primul rand fac bani pe ifriends nu pe imlive ,in al doilea rand eu pot deschide 2-3 siteuri cum deschizi tu 12 si nu in ultimul rand nu am de ce sa te injur,ti-am mai spus intr-un post ,nu ma cunosti si nu stii ce bani fac eu ,de altfel nici eu nu pot crede veridicitatea informatiilor pe care le dai,asa cum se pot face in paint diverse chestii :)De altfel socoteala pe numarul ala de ore cum bine a zis cineva nu prea se bate cu paymentul, iti pot pune si eu printuri ale fetelor mele,eu ti-am spus cazul meu care sunt un host in retragere nu mai sunt host activ zilnic iar acei bani erau facuti in 24 de ore de munca pe saptamana,retine asta.
Hai ca-ti spun eu ca esti bun,esti extraordinar si-ti doresc succes acolo pe siteurile tale facatoare de mii de euroi.Chiar ma gandeam de ce siteurile alea nu sunt pline de fete?Fetelor treceti pe xcams asta ca ma enervati:)) dar mai intai treceti pe la studioline sa va faca trainingul ca altfel nu o sa faceti bani. :lol:
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

studionline sincer eu te cred ca scoti bani pe aceasta bransa si iti spun si de ce: tu te axez pe o bransa pe acre nici un alt studio nu pune importanta, acea a siteurilor fara free, considerand ca aceastea nu merita atentia si se plateste putin. u faci exact invers, acolo udne modelele de studiouri nu acorda atentie vii tu si modelele tale acorda atentie maxima si normal ca acei clienti se duc la ele. Nu stiu daca chair cel mai bun model al tau face attea mii de euro , e umflat dar facand un calcul matematic din 10 siteuri fara free daca in 5 ai cate un cleint rezulta un euro pe minut...Iar in 4 ore ar rezulta 240 de euro..asta gandind ca din 8 ore macar 4 ore sa fie bune. ce sa zic, felicitari pentru idee, nu stiu daca mai exista vreun sudio care sa-si puan modelle sa lucreze exclusiv pe siteuri fara free. si daca nu e cu suprarae, Poca a spus pe ce siteuri lucreaza, ai putea veni cu lista detaliata a siteurilor pe care lucrezi tu? Macar sa nu ramanem pristi lol oO Ca tot te lauzi cu nspe mii de euro macar sa stim pe ce siteuri le faci, asta daca ai tupeul sa zici.
In privinta celorlati useri nu cred ca ar fi bien sa-i jignim sau sa intram in polemici, si poca din cate am citit are o experienta destul de vasta in acest domeniu.
scuze pentru greselile de ortografie.
studioline
Mesaje: 16
Membru din: 25 Noi 2010, 13:55
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Din pacate nu sunt o persoana atat de transparenta sa dau toate siturile pe care lucrez.
Din partea mea puteti crede absolut orice vreti,aveti mai jos un stat ... nu face lunar 13000 euro si nu face mii de euro pe fiecare ,dar face bine in si orice caz rezultatul final cand tragi linie si aduni conteaza(poate pune si Pocha un stat...macar de curiozitate)

http://www.multiupload.com/5JEKW6QR62
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

trompi scrie:studionline sincer eu te cred ca scoti bani pe aceasta bransa si iti spun si de ce: tu te axez pe o bransa pe acre nici un alt studio nu pune importanta, acea a siteurilor fara free, considerand ca aceastea nu merita atentia si se plateste putin. u faci exact invers, acolo udne modelele de studiouri nu acorda atentie vii tu si modelele tale acorda atentie maxima si normal ca acei clienti se duc la ele. Nu stiu daca chair cel mai bun model al tau face attea mii de euro , e umflat dar facand un calcul matematic din 10 siteuri fara free daca in 5 ai cate un cleint rezulta un euro pe minut...Iar in 4 ore ar rezulta 240 de euro..asta gandind ca din 8 ore macar 4 ore sa fie bune. ce sa zic, felicitari pentru idee, nu stiu daca mai exista vreun sudio care sa-si puan modelle sa lucreze exclusiv pe siteuri fara free. si daca nu e cu suprarae, Poca a spus pe ce siteuri lucreaza, ai putea veni cu lista detaliata a siteurilor pe care lucrezi tu? Macar sa nu ramanem pristi lol oO Ca tot te lauzi cu nspe mii de euro macar sa stim pe ce siteuri le faci, asta daca ai tupeul sa zici.
In privinta celorlati useri nu cred ca ar fi bien sa-i jignim sau sa intram in polemici, si poca din cate am citit are o experienta destul de vasta in acest domeniu.
scuze pentru greselile de ortografie.
Trompi ,mai sunt studiouri care lucreaza pe olandeze,nici macar nu sunt 12 sites :),de la ele stiu eu ca nu se fac acele sume,adevarat ca exista maxim 2-3 fete care fac banuti frumosi dar nu se ajunge la 15 mii de euro,not even close .
Matematica nu are nici o legatura cu realitatea,nu stiu daca poti face fata pe o perioada f lunga la 5 membrii,si de vb daca stai la un momendat pierzi sirul conversatie,sa nu mai vb de show care pe femei este f variat,unul vrea ceva ,altul altceva,nici eu care fac acelasi show pt toata lumea nu pot tine 5 membrii,e aberatie,nu ai timp sa tastezi in fiecare chat mai ales daca ai unul care scrie ca disperatul,perioada in care poti tine multi membrii deodata este f scurta.
Otherwise,toata lumea poate lucra pe siteuri cu private only,eu una nu stau pe free,nu am stat decat ff rar pe free si asta ca sa vad anumite lucruri referitoare la trafic ,etc,am eu niste chestii pe care le verific pe free time to time,poti deschide siteuri fara numar,poti pune cel mai mic pret ever,tot balamuc iese pentru ca acea concentratie dispare cu desavarsire pe orele de trafic maxim cand intra pe toate siteurile membrii,poti pierde un membru de care nu ai avut ''timp'' si care poate e big spender ,si cand nu intra poti sa ai si 25 de situri ca bate vantul,mai apare cate un ratacit pe anumite ore but thats all.
Ca se fac bani ,s-or face ,nu am negat asta,dar cand ma gandesc la 17 centi pe minut,God,din principiu nu as putea sa lucrez pe ele,a mai fost o discutie de genul asta acum vreo 4-5 ani.Sincer prefer 3 siteuri fara free ifriends,cc si jasmin unde eu am trafic mare si pret f mare ,ies la minut cu membrii pe 30 minute de private mai bine decat 4 ore de private pe 17 centi.
Oricum ,oricine poate incerca aceste olandeze ,ca doar nu e un capat de lume,fiecare isi administreaza businessul cum crede de cuvinta,timpul si nervii sunt ai fiecarui om in parte.
Bafta!
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

mda inteleg:) eu nu am asa multa experienta ca sa-mi pot da clar cu parerea dar totusi 11 mii de euro mi se pare cam mult oO lol. Chiar offtopic imi poti spune pe ifriends ce metoda de plata e? Accepta payoneer sau tot acel card il au?
Eu stau pe siteuri cu free si mai am 2 nude de umplutura oO
o zi buna tuturor:)
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Trompi, ifriends au cardul lor webpower,mult mai sigur decat alte carduri pentru ca tine efectiv de site,putin probabil sa ai surprize genul epass,etc.Ca sa nu creez confuzie,eu nu lucrez pe categoria femei si nu am lucrat nicodata decat in primele mele zile de vchat acum mai bine de 10 ani .
Bafta!
Avatar utilizator
lorenna
Mesaje: 3
Membru din: 18 Mar 2012, 01:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

se poate face plata si prin payonner?ma poate ajuta cineva?
multumesc!
BadCat
Mesaje: 43
Membru din: 04 Dec 2010, 06:23
Has thanked: 0
Been thanked: 0

doar cont bancar
Scrie răspuns

Înapoi la “Listă site-uri Adult Video Chat, Cam Sites, Live Cams”