Xcams

Listă cu siteurile de video chat plus opinii despre ele. Orice părere pozitivă sau negativă poate face o diferență, un impact. Forum Adultvideochat.ro este vizitat constant de reprezentanții platformelor de camere live videochat. MyFreeCams, Xlovecam, BongaCams, XCams, Chaturbate, Streamate, ImLive, StripChat, Cherry.tv, SoulCams și multe altele! Fă-ți curaj și spune ce ai pe suflet! ❤️❤️❤️😇😇😇✅✅✅🌈🌈🌈🤷🤷🤷🌎🌎🌎
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

XCams

Pagina actualizata in Iulie 2012

Imagine


Statistici cu privire la traficul din ultimele luni:


Linkuri utile:
Alte web-siteuri din reteaua Xcams:

WebCamSex | CamBabes.be | FunCam.be

Clone Xcams exista pe mai multe extensii de domeniu diferite in functie de tara, de exemplu: xcams.co.uk, xcams.be, .se, .fr etc etc
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
SoulCams Models Studios wanted
josephine_love
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 107
Membru din: 24 Sep 2010, 15:27
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Sad problema nu era ca nu gasim unde sa ne inregistram pe site ci ca nu se mai fac conturi pentru modele din Romania. Ca degeaba ma inregistrez daca primesc mail dupa o luna ca nu accpeta Romania.
Se fac mai nou conturi si pentru Ro???
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Buna josephine,

Eu l-am pus pentru ca nu il aveam in lista de siteuri; dar uite ce zicea Annabelle acum vreo 3 saptamani:
annabelle scrie: annabelle » 20 Nov 2010 03:28 am
Apropo....vorbind de xcams...Saptamana asta am intrat putin pe site sa vad care mai sunt noutatile si dintr-o prostie am zis sa bag si un click la Model wanted...Si hopa ca au dat drumu pe conturi pentru romance...bagati mare si faceti-va conturile nu mai stati dupa altii care nu stiu sa dea banutii...Bafta
Poate mai sunt utilizatori care pot confirma daca primesc acum modele si studiouri din Romania.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
josephine_love
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 107
Membru din: 24 Sep 2010, 15:27
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nu stiu de unde a dedus anabelle asta. Daca poti sa te inscrii pe site, nu inseamna ca o sa-ti si aprobe contul.
Avatar utilizator
lovejuice
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 170
Membru din: 23 Mai 2009, 02:35
Localitate: UK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Da ,se pot face conturi pe xcams,dar trebuie sa fii pe faza,pentru ca ei dau drumul la conturi cateva zile maxim,presupun ca in functie de numarul de locuri disponibile.Asa am prins si eu,dar verificam aproape in fiecare zi :D .Apropo de xcams,majoritatea spun ca se fac show-uri pe 25 de centi,pt cei care nu stiu ,xcams-ul au bagat optiunea de a-ti mari ''tariful''pe minut de pana la 4 ori,deci se pot face bani cu xcams-ul binisor! spor la ''prins conturi''! :P
josephine_love
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 107
Membru din: 24 Sep 2010, 15:27
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Pai ce trebuie verificat, nu inteleg? Ca de introdus datele la ,,subscribe now'' poti face oricand asta.
Tu ce anume verificai? Scria acolo....de azi se pot face conturi si pentru Ro sau ce anume???
Avatar utilizator
sexybabe
Veteran
Veteran
Mesaje: 691
Membru din: 03 Noi 2007, 07:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Cand Annabelle a postat mi-am facut si eu cont si da, mi l-a aprobat imediat lucrez pe el de atunci si il folosesc, banii vin la timp Insa dupa o saptamana s-au inchis angajarile pentru romance.
Nu, nu scria ca angajeaza romance.
Avatar utilizator
lovejuice
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 170
Membru din: 23 Mai 2009, 02:35
Localitate: UK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

josephine_love scrie:Pai ce trebuie verificat, nu inteleg? Ca de introdus datele la ,,subscribe now'' poti face oricand asta.
Tu ce anume verificai? Scria acolo....de azi se pot face conturi si pentru Ro sau ce anume???
poti introduce datele cand vrei,dar asta nu inseamna ca iti si deschide contul,in cazul in care nu ti se accepta contul ,iti spun clar:''pt moment nu se accepta modele din europa''si ca te vor contacta ei in cazul in care se vor da drumul la conturi,dar asta e o mare vrajeala,nu te anunta nimeni,deci singura posibilitate este sa verifici mai des,''subscribe now'' macar o data la 2 zile :P
.Eu am avut noroc ,stiam ca nu dau drumu la conturi ,dar din lipsa de ocupatie am zis ,da sa mai aplic odata,si tocmai atunci era ultima zi de inscrieri,ca pana am dat sfoara in tara ,deja inchisesera astia conturile
Ce e asa de greu de inteles?''Subscribe now'' pana te nimeresti in fericita zi de a-ti deschide contul :D
Avatar utilizator
Ken
Veteran
Veteran
Mesaje: 533
Membru din: 06 Ian 2010, 20:24
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Salut ,
Mie mi la acceptat contul ... acum sa vedem cum merge .... daca este slab se va duce in cosul de gunoi :lol:
Poate imi spune cineva cam ce sume se pot face pe el sa stiu daca este pierdere de timp sau nu :)
Avatar utilizator
lovejuice
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 170
Membru din: 23 Mai 2009, 02:35
Localitate: UK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Stii cum e treaba cu sumele astea,daca cineva nu face bani pe el,nu inseamna ca tu nu ai face :D .eu cel mai bine iti spun sa il inceri,sa vezi pe pielea ta ce bani poti face.
Pt mine pana a baga astia optiunea cu ori 4,era un site care zacea prin bara :D ,ei acu am inceput sa ma mai si axez pe el si zic ca se merita,de ce?e direct pv nu ma incurca cu nimic,e un site cu trafic mare,rar ca 20de min sa stai singur in pv,na ca intra,ies asta depinde de tine daca stii cum sa ii tii sau nu,eu una procedez in felul urmator ca sa nu pierd timp si bani de pe alte site-uri pt 0.25 de centi,pe minut-vorbesc tataie cat vrei tuuuu,dar daca vrei actiune da acolo click pe one2one si mai merge: 0.25 ori 4 /pe minut ,si banii mei,nu e cine stie ce da mai vii de acasa :lol:
bafya acolo!
Avatar utilizator
lovejuice
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 170
Membru din: 23 Mai 2009, 02:35
Localitate: UK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

bafta am vrut sa zic :D scuze..noapte..oboseala :P
Avatar utilizator
sexybabe
Veteran
Veteran
Mesaje: 691
Membru din: 03 Noi 2007, 07:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

cont de studio a putut deschide cineva, recent?
Avatar utilizator
SunStudio
User Junior
User Junior
Mesaje: 52
Membru din: 17 Dec 2010, 07:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

s-au putut face conturi de studio pana acum cateva zile. oricum, studiourile mici nu stiu daca aveau sanse, stiu ca xmodels nu accepta decat conturi de studio cu titular persoana juridica, cel putin pt romani. noi oferim colaborare pentru platforma xmodels, cu un contract de colaborare intre firma noastra si model. pentru mai multe detalii pm.
Avatar utilizator
sexybabe
Veteran
Veteran
Mesaje: 691
Membru din: 03 Noi 2007, 07:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:) Studio mic nu inseamna si ilegal :)
Avatar utilizator
lovejuice
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 170
Membru din: 23 Mai 2009, 02:35
Localitate: UK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ei...vrea si omul sa faca un ban "cinstit" pe spinarea altora si tu te bagi peste el :lol: .Si eu, pe vremea cand nu aveam cont de model mi s-a oferit un cont, de acelasi timp de persoana care ofera colaborare pentru platforma xmodels,si sa va zic cu cat eram platita pe minut,pe un astfel de cont? :lol: :lol: :lol: 0.6 centi mda...
Avatar utilizator
SunStudio
User Junior
User Junior
Mesaje: 52
Membru din: 17 Dec 2010, 07:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

lovejuice, am oferit o oportunitate de colaborare. asta nu inseamna ca dorim sa "facem un ban <cinstit> pe spinarea altora".faptul ca tie ti s-a oferit un tarif de 2 lei intr-o colaborare nu inseamna ca la fel procedeaza toata lumea, cu atat mai mult noi.

si asa industria asta e plina de oameni care de abia asteapta sa dea in cap la concurenta sau sa fure perfomeri fara sa se gandeasca la consecinta, nu ne demonstra ca si tu faci parte din aceasta categorie.

da, studio mic nu inseamna si ilegal. numai ca trebuie sa fii pus la punct cu formele juridice, pentru ca ei lucreaza cu societati (asa este cazul nostru cel putin, nu au acceptat persoana fizica).
Avatar utilizator
lovejuice
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 170
Membru din: 23 Mai 2009, 02:35
Localitate: UK
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eii,nu te supara acum..am facut doar o gluma,pt ca imi amintisem de acele persoane care ar fi luat si pielea de pe tine,cat despre concurenta..,etc,nu am treaba eu,sunt model independent,si imi vad de treaba mea,nu ma ajuta cu nimic pe mine daca altu face sau nu face bani.Bafta acolo la $$$ si scuze daca te-am jignit
Avatar utilizator
SunStudio
User Junior
User Junior
Mesaje: 52
Membru din: 17 Dec 2010, 07:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

asa este, sunt prea multi care vor si incearca sa traga tepe in stanga si in drepta, genul de oameni care nu sunt in stare sa gandeasca pe termen mediu si lung. se bucura la sume de 100, 500, 1000 de dolari si nu realizeaza ca o colaborare pe termen lung bazata pe corectitudine si transparenta este mult mai rodnica si benefica pentru ambele parti.

nu e vorba ca m-am suparat si nici nu m-ai jignit, e mai mult un fel de instinct de autoaparare sau conservare daca vrei. in momentul in care cineva bate un apropo sau ne ataca fara sa cunoasca ceea ce facem si cum facem, am tendinta sa reactionez puternic. si nu a fost, de asemenea, nici intentia mea sa jignesc.

iti dorim spor la bani si sarbatori fericite, tie si tuturor de pe forum.
BadCat
Mesaje: 43
Membru din: 04 Dec 2010, 06:23
Has thanked: 0
Been thanked: 0

acum o luna s-au potut face conturi de studio...indiferent daca aveai 1 sau 30 de modele...doar cu conditia ca studioul sa activeze pe o firma...acum nu mai stiu daca se pot!
studioline
Mesaje: 16
Membru din: 25 Noi 2010, 13:55
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Se pot face conturi si de model separat si de studio pe Xcam(initial dau maxim 5 conturi pe studio ,daca vrei mai multe trebuie sa-i convingi ca ai rezultate,altfel se opresc in a va furniza doar 5 conturi si pa)...sunt date la liber,dar sa nu va asteptati sa va mearga stralucit...trebuie sa stiti mai multe despre acest site ca sa va mearga :lol:
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

studioline scrie:Se pot face conturi si de model separat si de studio pe Xcam(initial dau maxim 5 conturi pe studio ,daca vrei mai multe trebuie sa-i convingi ca ai rezultate,altfel se opresc in a va furniza doar 5 conturi si pa)...sunt date la liber,dar sa nu va asteptati sa va mearga stralucit...trebuie sa stiti mai multe despre acest site ca sa va mearga :lol:
Asta-i sitele ala pe care trebuie sa platesti mii de euro ca sa-ti faci cont?Adevarul ca trebuie sa fii de-a dreptul idiot ca sa platesti pentru conturi pe un site pe care castigi 5 centi pe minut sau 10 ,dar cum toate in viata ni se intampla cu motiv........
Cred ca trebuie sa ai vreo 3 mastere in manuirea jucariei ca sa faci vreo 100 de euro la perioada si sa mai stii si vreo 3-4 limbi ciudate ca altfel aia pe olandeze nu prea ''tudom ingliza'' :lol:
Avatar utilizator
SunStudio
User Junior
User Junior
Mesaje: 52
Membru din: 17 Dec 2010, 07:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Pocahontas, ala este islive. Si da, acum cer 500 EUR per cont de model. In anii anteriori ar fi meritat investitia, pentru ca s-ar fi intors in maxim 2 luni banii si fara a necesita in mode deosebit ca modelele sa cunoasca limba olandeza; engleza era de ajuns pentru venituri medii si usor peste mediu. Acum s-a dus in jos mult. Promovarea nu tocmai adecvata si aceeasi baza de clienti tot timpul favorizeaza un numar relativ limitat de modele.
Xcams sau Xmodels este similar, dar inca se castiga bine. Ei nu cer bani pentru crearea conturilor, dar lucreaza numai cu persoane juridice (cel putin in Romania). Un model cu abilitati de comunicare si limba engleza la nivel mediu, care transmite HD si are conexiune buna la internet face 800 EUR pe luna fara bataie foarte mare de cap. Membrii sunt destul de politicosi si prefera de multe ori discutiile si show-uri soft sau striptease.
Scrie răspuns

Înapoi la “Listă site-uri Adult Video Chat, Cam Sites, Live Cams”