AdultWork

Listă cu siteurile de video chat plus opinii despre ele. Orice părere pozitivă sau negativă poate face o diferență, un impact. Forum Adultvideochat.ro este vizitat constant de reprezentanții platformelor de camere live videochat. MyFreeCams, Xlovecam, BongaCams, XCams, Chaturbate, Streamate, ImLive, StripChat, Cherry.tv, SoulCams și multe altele! Fă-ți curaj și spune ce ai pe suflet! ❤️❤️❤️😇😇😇✅✅✅🌈🌈🌈🤷🤷🤷🌎🌎🌎
Avatar utilizator
solveit_girl
User Junior
User Junior
Mesaje: 60
Membru din: 04 Sep 2013, 13:30
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eldiablo, multumesc pentru sfat.
Da, am dezinstalat si reinstalat softul de la aw de zeci de ori, degeaba. Dar ce-i drept e ca softul de la webcam nu l-am dezinstalat si reinstalat.
Pana la urma ca sa rezolv situatia neplacuta, am reinstalat windowsul. :mrgreen:
Si-acuma merge ok.
SoulCams Models Studios wanted
eu111
Mesaje: 1
Membru din: 24 Feb 2016, 15:22
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Tax Reference No. ... ...... .. : unique government tax reference number, e.g. UK - UTR ;;;;NU INTELEG CE TREBUIE SA COMPLETEZ VA ROG AJUTATI MA
Idorif
Mesaje: 5
Membru din: 16 Noi 2015, 05:16
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna tuturor... stie cineva ce e cu VAT-ul la ADULTWORK? trebuie sa platim taxe mai nou incepand cu 1 martie 2016? Tot citesc acolo, dar nu reusesc sa inteleg ce si cum... daca il las cum era pana acum, si periodic , odata la 2-3 luni fac transferul este problema? AdicA vine fiscul peste mine??? :P Multumesc...
Juveliaca
Mesaje: 1
Membru din: 12 Mar 2016, 14:47
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Salut ma poate ajuta cineva sa fac un cont fara alerta pe adultwork?
justme2015
Mesaje: 23
Membru din: 08 Mar 2015, 00:35
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Sa inteleg ca pe acest site cu un trafic extraordinar nu poti pune poze care le ai si pe alte site-uri?....lol :D
Avatar utilizator
DarkBOO
User Activ
User Activ
Mesaje: 280
Membru din: 22 Apr 2015, 18:42
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Doar primele poze de profil, cele cu care te inregistrezi. In rest poti pune la albume ce poze vrei, cel putin asa era anul trecut, nu cred ca s-a schimbat treaba asta... Pentru MyFreeCams stiu ca e valabila exclusivitatea fotografiilor, fie ele avatare, albume and so on... Bafta acolo
Avatar utilizator
vdt85
User Activ
User Activ
Mesaje: 241
Membru din: 14 Apr 2011, 04:31
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Justme, asa am auzitvsi eu de modele noi pe aw. Eu una am aceleasi poze pe toate sites cu care lucrez si n am avut probleme. Baga si tu pozele de profil diferite, alea 3 care se vad pe profilul tau. In galeria free si cea cu plata, baga ce poze doresti. Incearca asa si vezi daca merge.
Avatar utilizator
hayat
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 137
Membru din: 02 Noi 2009, 10:19
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

justme2015
Mesaje: 23
Membru din: 08 Mar 2015, 00:35
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nu am ce sa mai incerc ca mi-au dat initial terminated :))...oare la ce?..ca vezi Doamne am furat pozele...un cont devine terminated cand a fost candva aprobat...au revenit cu mail si mi-au zis ca sunt 2 sapt blocata ....ce sa zic?...este un site excelent ..
Avatar utilizator
vdt85
User Activ
User Activ
Mesaje: 241
Membru din: 14 Apr 2011, 04:31
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

nu sitele e excelent... ci adminul de Romania, care in loc sa ajute modelele din aceasta zona, face tot posibilul sa ne luam catrafusele si sa ne ducem in alta parte...
justme2015
Mesaje: 23
Membru din: 08 Mar 2015, 00:35
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nu stau sa comentez, doar ca este un pic ciudat sa aplici pentru un site...dupa atatea formalitatzi de identitate...pui nishte poze profi si te trezeshti terminated....apoi block 2 sapt....in fine...sunt regulile lor no comment...ca si alte site-uri...itzi convine stai pe el...nu itzi convine incepi pe altul si punct.
Avatar utilizator
SUN Models
Mesaje: 19
Membru din: 01 Apr 2016, 15:16
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Nu ai inteles ca nu vor sa mai lucreze cu incompetenti? Nu o spun textual in T&C pentru ca ar fi discriminare. Dar probabil sunt satuli de cati oligofreni au incercat sa-i fure sau a fost ceva mai mult cu hack-uiala aia e acum cativa ani.
Forma asta de birocratizare este o modalitate de a-ti spune "Fuck off" in dulcele stil britanic, daca nu stii ce faci acolo. Adica ori esti profesionist si intelegi de ai de facut, ori te duci matale in orice alta parte, pentru ca e mare netu'.
justme2015
Mesaje: 23
Membru din: 08 Mar 2015, 00:35
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Cu o astfel de atitudine vei avea mult succes in domeniu, d-l competent.
Avatar utilizator
SUN Models
Mesaje: 19
Membru din: 01 Apr 2016, 15:16
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Sezi bland ficior, avem indeajuns de mult succes incat sa fim foarte multumiti. Stiu ca e deranjanta o atitudine transanta in conditiile in care multa lume e obisnuita cu jumatati de masura si "las ca merge asa" si aceeasi lume se plange ca nu merge dupa aia.
justme2015
Mesaje: 23
Membru din: 08 Mar 2015, 00:35
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ma cunoshti de undeva de faci astfel de afirmatzii?....Stai acolo in cotetzul tau ca nu tzi-a cerut nimeni parerea.
Avatar utilizator
SUN Models
Mesaje: 19
Membru din: 01 Apr 2016, 15:16
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Te rog sa te controlezi si sa-ti controlezi afirmatiile, mai ales cele referitoare direct la persoana. Ai cerut o explicatie la un moment dat, eu ti-am oferit parerea mea (informata, te asigur). Ca te deranjeaza sau nu raspunsul, singurul lucru pe care trebuia sa-l faci era sa multumesti si sa exprimi o parere diferita, daca era cazul. Ca te-ai trezit tastand ironii in loc de multumiri si ca mi-ai prezis mie viitorul, asta e problema ta.

Insa controleaza-ti limbajul si nu jigni, nu e in regula. Daca te-ai simti lezat(a) de faptul ca am spus ca nu vor sa mai lucreze cei de la AW cu incompetenti, este o realitate si nu o vina de-a mea si este foarte clar ca nu s-a indreptat spre tine remarca.

In incheiere: faptul ca eu am 10 posturi pe forumul asta nu inseamna ca m-am nascut ieri sau ca m-am trezit alaltaieri in domeniul asta. Atentie mare in privinta asta.
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

De acord, atentie sa nu degenereze. Sa ne potolim. Si totusi sunt persoane care pot argumenta ca incompetentii sunt AW, de fapt un reprezentat ;). Nascute si ele de mult (persoanele).
Avatar utilizator
SUN Models
Mesaje: 19
Membru din: 01 Apr 2016, 15:16
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

WinXPfather, in contextul in care a fost prezentata intrebarea, inclin sa cred ca este o eroare umana de partea utilizatorului, probabil de asta a fost si replica asa de dura; e mai greu sa recunosti cand gresesti si sa-ti asumi.

In contextul deciziilor pe care le-a luat site-ul de-a lungul timpului si a persoanelor cu care au ales sa colaboreze (si puterea pe care le-au oferit-o la un moment dat), in contextul asta nu am cum sa nu-ti dau dreptate si da, cred ca multa lume le-a umplut frigiderul.
justme2015
Mesaje: 23
Membru din: 08 Mar 2015, 00:35
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Si daca omul "greseste", ca a pus poze care le are si pe alte site-uri asta inseamna ca tu sa iti permiti sa il faci incompentent?...Tie ti se pare atitudinea ta pertinenta?
In toate postarile dupa cate observ incerci sa te impui cu japca. Ideile tale sunt ale tale, le poti impartasi, dar asta nu inseamna ca ai si dreptate.
Daca tu cunosteai atat de bine regulile lor, puteai raspunde simplu: Nu ai voi cu poze la ei, decat exclusiv. Era asa greu?...In fine...nu mai comentez nimic.
Avatar utilizator
vdt85
User Activ
User Activ
Mesaje: 241
Membru din: 14 Apr 2011, 04:31
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Asta e o prostie cu pozele exclusive! eu am aceleasi poze si pe aw, si pe cc, iml, ifr, streamate.. si cred ca si pe alte sites. nu lucrez zilnic pe acelasi site, le mai rotesc dar cam astea ar fi baza. cand fac poze, fac o data pentru toate si n-a venit aw la mine pana acum sa-mi zica ceva.

De ce am comentat la adresa adminului atat de "competent"? pai aveam cont la ei de ani de zile, in perioada aia aw era sitele de baza ca-mi mergea foarte bine pe el si ma trezesc ca am contul blocat de catre adminul nostru. motivul? nu-s aceeasi persoana din acte!!! adica buletinul si pasaportul mele erau false! asta dupa ce lucrasem cativa ani, asta dupa ce tocmai el mi-a verificat actele! i-am aratat in puii mei ca am stampile cu votat pe buletin, am vize pe pasaport, care era si electronic, nu din ala vechi. cum adica sa fiu blonda in buletin si pasaport si eu sa fiu roscata pe camera si in poze? cum? de parca eram sclava lui si nu aveam voie sa-mi schimb culoarea parului cum doresc, de parca o femeie nu-si vopseste parul niciodata. si nici macar nu ma schimbasem asa demult de cum eram cand imi facusem actele. si uite asa m-am milogit de el sa-mi dea drumul la cont ca aveam o gramada de bani pe el. imi tot cerea si permis de conducere si nu-i venea sa creada ca nu am permis, pe care de altfel nu-l am nici in ziua de azi. adica sa nu am permis este imposibil in mentalitatea adminului... si la fel de imposibil ca o femeie din blonda sa devina roscata :)

pana la urma s-a rezolvat, dar din clipa aia nici nu am mai dat atentie acestui site, cum o faceam inainte... concluzia mea a fost ca si-a batut joc de mine.. a facut misto sau mama naibii. imi vine greu sa cred ca un om, admin pe un site adult chiar poate fi atat de ingust la minte si sa arunce cu acuze nefondate.
Otilia
Mesaje: 1
Membru din: 07 Iul 2018, 11:23
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Povestea mea cu adultwork a inceput prin 2010-2011, lucram de acasa , din Romania, fara success. O prietena din Anglia il tot lauda, si am plecat si eu in Anglia in 2011. Am reusit sa lucrez 2 luni, dupa cateva inchideri si verificari cu ziarul din ziua respectiva, priza, numele strazii, ziar si foaia cu AW etc .. 2 luni in care s-au facut bani.. nu mai tin minte sume, insa am avut norocul sa am 3 chargeback-uri in acest timp, cel mai mare de vreo 500 credite chiar in noaptea de revelion. A doua zi contul inchis definitiv! Am vorbit cu reprezentantul AW pt romania, sweetkick, si cumva era vina mea .. ca sunt romanca si doar romancelor li se intampla chargeback, si iar era vina mea ca au ei securitatea proasta. Se pare ca din cele 3 chargeback-uri, 2 erau facute de acelasi membru cu nume diferit. Am venit acasa, am primit banii dupa 6 luni. Zilele trecute imi fac curaj, si creez un cont now pe aw, m-am gandit ca s-au desteptat intre timp, si am primit acest raspuns :
Hello

In response to your recent Membership Appeal:

1) You were told that your account closure was permanent when it happened.


2) The appeal page states that people deactivated by their business advisor who have been told not to register, should not use it.

... but still you write to us.

It is likely that this contemptuous attitude towards the Site and its rules is what caused you the problems in the first place. Read what is written. We do not wish to have you as a member nor are we obliged to offer you membership, thank you.

The AdultWork.com Team

Nu as sti sa va spun de ce scriu acest mesaj acum aici, insa ma simt cumva neindrepatita, si cam agresiv raspunsul lor, spunand ca " atitudinea mea dispetuitoare/obraznica, fata de regulile siteului mi-au cauzat problemele" ...
Adalie
Mesaje: 2
Membru din: 11 Iul 2018, 15:40
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna tuturor..Am citit posturile voastre si desi nu am cont de AW,ma gandeam ca ar fi o posibilitate..vreau sa va intreb daca accepta modele din Ro?am inteles de asemenea ca sunt foarte deschisi penalizarilor sau chiar inchiderilor de conturi,aveti idee ce motive pot atrage asemenea consecinte?multumesc pt raspunsuri
Scrie răspuns

Înapoi la “Listă site-uri Adult Video Chat, Cam Sites, Live Cams”