Chaturbate

Listă cu siteurile de video chat plus opinii despre ele. Orice părere pozitivă sau negativă poate face o diferență, un impact. Forum Adultvideochat.ro este vizitat constant de reprezentanții platformelor de camere live videochat. MyFreeCams, Xlovecam, BongaCams, XCams, Chaturbate, Streamate, ImLive, StripChat, Cherry.tv, SoulCams și multe altele! Fă-ți curaj și spune ce ai pe suflet! ❤️❤️❤️😇😇😇✅✅✅🌈🌈🌈🤷🤷🤷🌎🌎🌎
Scrie răspuns
UniqueAttitude
User Junior
User Junior
Mesaje: 51
Membru din: 11 Dec 2015, 05:46
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Ok...Eu mor cand aud de cerinte de genul "vreau si eu webmaster". Ca si sfat, de la un model (eu) mediocru, care lucreaza ca trainer (08:00-16:00), apoi intra zilnic online, 17:00- 03:00 (da, nu zice nimeni usor), si care face aproximativ 2500 $ pe perioada, zic asa : atentie mare la profil. E extraordinar de simplu sa va creati un profil ok`ish, twitter(tineti in permanenta legatura cu membri), atentie mare la calitatea show-ului, nivelul limbii engleze precum si nivelul conversational. Sunt lucruri simple, dar va promit ca odata ce o fraza nu va mai fi atat de simplista precum "I am horny, tip me, private me, I am so horny", cu siguranta veti avea parte de membri de calitate. Nu stati cu ochii pe ceas, ca au trecut 2 ore si aveti 30 tokens. Chiar si dupa 8 ore, daca ati acumulat numai 200 tokens, zambiti si continuati sa discutati cu membrii ca si cum nu va pasa de bani. Cu siguranta vor aprecia conversatia, daca aceasta nu este limitata, iar intr-o zi va veti trezi cu niste tokens doar pentru ca ati fost un chathost pozitiv (am "n" cazuri pe care vi le pot da exemplu, din activitatea mea). Capul sus !
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Glamour Studio
Mesaje: 11
Membru din: 27 Noi 2017, 22:12
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

UniqueAttitude scrie:Ok...Eu mor cand aud de cerinte de genul "vreau si eu webmaster". Ca si sfat, de la un model (eu) mediocru, care lucreaza ca trainer (08:00-16:00), apoi intra zilnic online, 17:00- 03:00 (da, nu zice nimeni usor), si care face aproximativ 2500 $ pe perioada, zic asa : atentie mare la profil. E extraordinar de simplu sa va creati un profil ok`ish, twitter(tineti in permanenta legatura cu membri), atentie mare la calitatea show-ului, nivelul limbii engleze precum si nivelul conversational. Sunt lucruri simple, dar va promit ca odata ce o fraza nu va mai fi atat de simplista precum "I am horny, tip me, private me, I am so horny", cu siguranta veti avea parte de membri de calitate. Nu stati cu ochii pe ceas, ca au trecut 2 ore si aveti 30 tokens. Chiar si dupa 8 ore, daca ati acumulat numai 200 tokens, zambiti si continuati sa discutati cu membrii ca si cum nu va pasa de bani. Cu siguranta vor aprecia conversatia, daca aceasta nu este limitata, iar intr-o zi va veti trezi cu niste tokens doar pentru ca ati fost un chathost pozitiv (am "n" cazuri pe care vi le pot da exemplu, din activitatea mea). Capul sus !
Acum e momentul baietilor destepti. Vad peste tot modele ce cauta webmasteri :))))
Acum e timpul ca oamenii sa faca bani din cererile astea :))))))))))
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

Glamour Studio scrie: Acum e momentul baietilor destepti. Vad peste tot modele ce cauta webmasteri :))))
Acum e timpul ca oamenii sa faca bani din cererile astea :))
O chestie similara am spus și eu în chat cu câteva ore în urma cand am încercat sa fac modelul sa înțeleagă lucruri de neînțeles.

Dar este imposibil!

Ma bucur totuși sa vad ca sunt și alții care împărtășesc idei asemănătoare cu ale mele.

Cât despre modelele predispuse sa devina victime, este fix problema lor dacă sunt sau nu pacalite. Dar disperarea este ușor de exploatat de anumiți băieți deștepți sau anumite studiouri.

Informație este, mai departe Dzeu cu mila.

P. S. Vreau și eu webmaster cine îmi imprumuta și mie... Îl returnez întreg, pot pe datorie?
Avatar utilizator
Nord
User Activ
User Activ
Mesaje: 254
Membru din: 25 Aug 2014, 11:22
Localitate: Maramures
Has thanked: 0
Been thanked: 13 times
Contact:

UniqueAttitude scrie:Ok...Eu mor cand aud de cerinte de genul "vreau si eu webmaster". Ca si sfat, de la un model (eu) mediocru, care lucreaza ca trainer (08:00-16:00), apoi intra zilnic online, 17:00- 03:00 (da, nu zice nimeni usor), si care face aproximativ 2500 $ pe perioada, zic asa : atentie mare la profil. E extraordinar de simplu sa va creati un profil ok`ish, twitter(tineti in permanenta legatura cu membri), atentie mare la calitatea show-ului, nivelul limbii engleze precum si nivelul conversational. Sunt lucruri simple, dar va promit ca odata ce o fraza nu va mai fi atat de simplista precum "I am horny, tip me, private me, I am so horny", cu siguranta veti avea parte de membri de calitate. Nu stati cu ochii pe ceas, ca au trecut 2 ore si aveti 30 tokens. Chiar si dupa 8 ore, daca ati acumulat numai 200 tokens, zambiti si continuati sa discutati cu membrii ca si cum nu va pasa de bani. Cu siguranta vor aprecia conversatia, daca aceasta nu este limitata, iar intr-o zi va veti trezi cu niste tokens doar pentru ca ati fost un chathost pozitiv (am "n" cazuri pe care vi le pot da exemplu, din activitatea mea). Capul sus !
Un sfat extrem de pertinent pe care toate modelele ar trebuii sa-l urmeze! Eu sunt webmaster promovez CB inca din primele luni de activitate a acestui site si imi merge destul de bine acolo! Insa nu mi-as risipi traficul sa-l trimit catre chat room-ul unui singur model niciodata, deoarece rata de respingere este uriasa iar modelul este foarte putin timp pe zi live iar traficul meu vine pe site nonstop asa ca e o risipa totala sa promovezi modele! In general se promoveaza site-ul nu modelul x sau y astfel incat toata lumea sa benificieze de acel trafic iar tu ca webmaster sa poti monetiza acel trafic cat mai bine! De aici in colo este treaba modelului sa atraga acel trafic in chat room-ul ei si sa nu se duca in chat room-ul altui model!

Cam asa se protejeaza cu traficul iar chaturbate momentan este cel mai intens promovat site de cams ! Ceea ce am spus eu aici am mai spus-o de N ori pe forum si au spus-o si altii! Si cu toate astea inca exista modele care inca cred in retete minune si webmasteri magicieni! In loc sa se lupte sa lucreze la partea lor de treaba ca-ci webmasterii si-o fac pe a lor si inca bine, la fel si modelele inteligente si harnice care fac mii de $ pe sesiune!

Numai bine tuturor!
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Pentru 1000 useri in room pretul e 150$. Accept orice modalitate de plata in afara de paypal. Cash, bitcoin etc...
UniqueAttitude
User Junior
User Junior
Mesaje: 51
Membru din: 11 Dec 2015, 05:46
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Multumesc ! N-ai idee cat conteaza ! :)
Avatar utilizator
pregnant87
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 151
Membru din: 26 Iun 2014, 01:45
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Buna seara.
Ma poate ajuta cineva...Cum pot sa pun emoticon(de ex.Like,etc) cand cineva da tips sa imi apara...Am vazut multe fete la care cand da cineva Tip apare pe ecran tot felul de emoticoane.
Nu vreau sa intreb cum apare la Cleo fetele alea 2 care se intorc din cand in cand...cand "preda" in clasa :)
Sper ca m-am exprimat bine :)
Va multumesc anticipat.
O seara frumoasa si "plina"
Avatar utilizator
pregnant87
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 151
Membru din: 26 Iun 2014, 01:45
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Ma uit acum la comentari dupa aproape 6 ani...si ma gandesc....Huhh ce poate sa iti rezerve viitorul :)
These users thanked the author pregnant87 for the post:
XdaniXdani (27 Ian 2020, 04:19)
Avatar utilizator
Mery24
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 16 Dec 2015, 13:02
Has thanked: 98 times
Been thanked: 135 times

Softwares pe care le știu eu că se folosesc în streaming pentru diverse efecte, watermarks, games, sunt: Xsplit, Manycam și în mod special pentru Chaturbate, OBS - https://support.chaturbate.com/customer ... et-up-obs-.

Dar strict pentru ce îți trebuie ție, ca să îți apară efecte pe screen când primești tips, știu sigur că se poate cu OBS. Fata de care zici tu, Cleo, nu pare să folosească OBS. ...Chloe folosește OBS și îi apar acele efecte. Numai că pentru asta ai nevoie de un plugin. ...Chloe folosește un plugin numit Stage, fiind programator, e un plugin creat de ea.

Întâmplător se face că citesc un forum străin, și tot întâmplător (sau nu) am văzut că este un tip care face și vinde plugin-uri pentru OBS, atât standard (care sunt mai ieftine), cât și personalizate. Lumea a fost destul de interesată să cumpere și până în momentul de față nu am văzut pe nimeni să se plângă de serviciile lui.

Să fim înțeleși, nu cunosc persoana respectivă, nu fac reclamă. Doar că unul e interesat de produs, altul vinde, de ce să nu facilitez operațiunea?

Imagine
Imagine
Imagine

Link-ul spre poza încărcată, ca să o vezi mai mare: https://postimg.org/image/fwiy7l67v/.

Aici ai acel link menționat mai sus, cu playlist-ul de plugin-uri de care omul dispune și pe care le vinde: https://www.youtube.com/watch?v=joUd1_w ... CeTZsrxXCd. În plus, poți vorbi să îți facă unul personalizat.
Email-ul persoanei despre care vorbesc este următorul: tom131315@yahoo.co.uk , el creează și app personalizate pentru modelele de pe CB uite în link-ul următor:
https://chaturbate.com/apps/app_details ... on=&slot=1

Nu voi da numele forumului pentru a nu se considera reclamă, cu toate că Ionuț l-a menționat pe prima pagină în categoria „ALTE SURSE DE INFORMARE”. Dacă ești interesată să-l găsești, intri pe prima pagină, dai scroll până sub „STUDIOURI LEGAL VERIFICATE”, în dreapta ta, unde vei vedea “ALTE SURSE DE INFORMARE”, e chiar prima sursă, începe cu “A”. Dacă ai nevoie de informații suplimentare, poți să mă întrebi fără niciun fel de ezitare.

O altă sursă pe care o ai pentru a intra în posesia plugin-ului, este freelancer.com. E simplu, intri, scrii ce servicii te-ar interesa și oferi o sumă, între x și y, iar cei interesați vor licita pentru lucrarea ta. Oamenii ăștia (unii dintre ei), au mai făcut și alte lucrări, iar clienții lor le-au oferit ratings și reviews, iar tu în funcție de aceste features, îți alegi omul pe care să îl angajezi pentru lucrarea ta. Ai aici niște exemple:

https://www.freelancer.com/projects/php ... haturbate/.

https://www.freelancer.com/projects/c-p ... haturbate/.

După cum vezi, au mai fost și alții interesați de acest gen de produs. Probabil că sunt și alte programe care generează astfel de efecte, posibil tot pe bază de plugin-uri, doar că nu le cunosc, iar freelancer.com cred că este locul potrivit unde poți să afli.

Făcând o analogie între cele două surse menționate, dacă ești atentă în alegerea pe care o faci, în ambele cazuri riscul de scam este scăzut.

Mult succes! :)
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

Bravo Mery24 multumim pentru efort si informatii.

Spor acolo
Avatar utilizator
Mery24
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 16 Dec 2015, 13:02
Has thanked: 98 times
Been thanked: 135 times

Rectific: riscul de scam este scăzut, NU riscul de spam. Abia acum am văzut și nu am mai putut edita pentru corectare.

Mulțumesc pentru apreciere, GlamourFoto! Sănătoși să fim!
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1564
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

Mery24 scrie:Rectific: riscul de scam este scăzut, NU riscul de spam. Abia acum am văzut și nu am mai putut edita pentru corectare.

Mulțumesc pentru apreciere, GlamourFoto! Sănătoși să fim!
Mie mi-a placut ce informatii ai oferit, aprecierea nu s a bazat pe modul cum arati ci pe ce ai scris, bravo :)


P.S. Am editat eu postul respectiv este ok acum.
Avatar utilizator
pregnant87
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 151
Membru din: 26 Iun 2014, 01:45
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Am incercat sa scriu si ieri dar cand trimite_am imi dadea eroare....Wow raspuns mai mura'n gura n_am vazut...Multumesc frumos. :)
Avatar utilizator
Mery24
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 16 Dec 2015, 13:02
Has thanked: 98 times
Been thanked: 135 times

GlamourFoto scrie:aprecierea nu s a bazat pe modul cum arati ci pe ce ai scris
Adrian, nici nu m-am gândit altfel. Ca mine în lumea asta mai sunt milioane, nu e un merit. Cel mai important este felul în care gândim și acționăm. Informațiile pe care le asimilăm, ceea ce putem să oferim fără să așteptăm nimic în schimb, autenticitatea. Felul în care ne trăim viețile. Iar eu pe a mea atât cât e, vreau să o trăiesc cât mai frumos. Pentru asta mai am de muncit, știu, dar mă străduiesc! :)
Scrie răspuns

Înapoi la “Listă site-uri Adult Video Chat, Cam Sites, Live Cams”