Trafic de calitate

Pentru Webmasteri, Afiliați in special pentru cei cu profil adult video chat dar si ceilalti webmasteri care au siteuri pentru adulți sunt bine veniți. Puteți discuta despre Programele de Afiliare live cams și conexe. Colaborări, schimb de informații, sugestii pentru noile proiecte adult, schimb de backlinks și așa mai departe! ℹ️👑📝
Scrie răspuns
avcworld
Mesaje: 9
Membru din: 04 Oct 2005, 13:46
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Salut si bine v-am gasit!

sad_eyes tu chiar faci bani cu sectiunea pentru limba engleza (adica promovarea webcamurilor)? daca da poate poti sa-mi dai si mie niste sfaturi pentru ca am vazut ca in mare parte vizitatorii tai sunt din romania inteleg din asta ca acestia sunt in principal vizitatorii acestui forum (pentru care te felicit, este bine ca si in romania sa existe oameni care sa ofere sfaturi pe gratis) si sunt foarte curios cum se poate ca cu atat de putini vizitatori de afara sa faci bani (site-ul meu are in mare parte vizitatori de afara ... peste 50% din ei sunt din state si cu toate astea site-ul meu nu a generat nici un cent pana acum... ce-i drept este online doar de o luna dar totusi). Ideea e ca nu inteleg cum reusesti sa atragi vizitatori seriosi pe site... vizitatori care si cumpara ceva...
si inca ceva ... am vazut ca site-ul tau apare pe primele pozitii in Google asta e generat de ce anume... am citit pe forumuri de afara ca daca exista linkuri catre site-ul tau pe alte site-uri poti obtine un rank mai bun ... e adevarat? ok cam atat pentru acum... sper ca voi primi un rasp ... pentru ca incep sa-mi pierd rabdarea ...

multzam! :)
SoulCams Models Studios wanted
fahren
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 102
Membru din: 08 Sep 2005, 17:32
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Nu vreau sa comentez siteul tau ,dar vreau sa ti dau un sfat legat de optimizare.
Daca ai 40 50 euro iti recomand un tip care face minuni in materie de SEO.Banii nu sunt pentru mine :lol: ,ci cu atat pot sa spun ca te ar costa in prima faza o optimizare ca lumea.
Daca faci rost de 3000 de euro iti dau alti baieti care iti dau in scris ca in 6-12 luni te pot aduce in primii 10 pe google la cuvinte gen adult chat,adult cams etc.
Avatar utilizator
Ericssson
User Activ
User Activ
Mesaje: 266
Membru din: 10 Sep 2004, 06:54
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0
Contact:

Wow. pai cu 3000de euro ma ridic intr-o zi :) , Google Add Words de 3000 de Euro este ca un booster pt site.
Don't worry i haven't lose my mind ... it is backed-up on a CD somewhere
www.joyandvision.com
avcworld
Mesaje: 9
Membru din: 04 Oct 2005, 13:46
Has thanked: 0
Been thanked: 0

toata treaba asta cu optimizarea pentru motoarele de cautare cere foarte mult timp... am citit articole pe tema asta si toata lumea spune ca dureaza pana la 3-4 luni obtinerea unui rank in google de exemplu... referitor la cei 3000 de dollari pentru optimizare(ma refer aici la garantarea unui loc intre primele rezultate)... hmm nu vreau sa par negativist dar este un mare bullshit... de ce??? pai raspunsul ar fii foarte simplu ... motoarele de cautare au pentru fiecare pagina de rezultate ale unei cautari intre 15-25 de rezultate ....ceea ce ma face sa cred ca daca exista un asemenea numar de webmasteri care fac optimizarea la un asemenea nivel site-ul tau dispare undeva in cea de-a doua pagina (si sunt mult mai multi webmasteri care lucreaza pe o nisha la un asemenea nivel) ... in fact pe toate motoarele de cautare la sectiunea optimizare gasesti un warning cat casa ca nu se poate garanta un loc in primele pozitii indiferent ce ai face... asta tine si de noroc pana la urma...

de exemplu pentru "adult video chat" site-ul pe care ne aflam acum apare foaret in fata si sincer nu cred ca webmasterul a platit 3000 de dollari pentru optimizare... asta tine de cum gandesti ... site-ul asta este optimizat la maxim pentru acest keyword in primul rand datorita forumului dar acest key word cu toate ca reprezinta exact obiectul site-ului este o denumire pentru "profesionisti" adica pentru webmasteri si pentru chat hosti un simplu vizitator nu denumeste acest gen de site asa... el poate cauta "sex web cams" caz in care pagina aceasta nu mai apare nici macar in primele 10 pagini de rezultate...
Despre asta e vorba...
intradevar cu 3000 de dollari bagati in google addwords poti obtine locul 1 la rezultate sponsorizate poate 3-4 luni lucru care cred ca ar putea sa-ti propulseze exponential rating-ul site-ului si calitatea vizitatorilor.
Scrie răspuns

Înapoi la “Webmasteri Adult - Programe Afiliere”