Vreau si eu webmaster!

Pentru Webmasteri, Afiliați in special pentru cei cu profil adult video chat dar si ceilalti webmasteri care au siteuri pentru adulți sunt bine veniți. Puteți discuta despre Programele de Afiliare live cams și conexe. Colaborări, schimb de informații, sugestii pentru noile proiecte adult, schimb de backlinks și așa mai departe! ℹ️👑📝
Scrie răspuns
mona1001
Mesaje: 2
Membru din: 14 Oct 2008, 15:36
Localitate: europa
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

hi! sunt performer, si lucrez de ceva timp in domeniu... de mult timp insa sunt interesata de webmaster...... ma poate cineva ajuta si pe mine sa devin webmaster!. sa ma invetze detalii chestii finetzuri.....etc
multumesc mult!
me!!!
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Alex-AWE
Mesaje: 4
Membru din: 19 Mar 2010, 17:06
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Buna Mona!

Eu pot sa te ajut, Eu lucrez pentru Awempire.com (Affiliate program pentru livejasmin.com), scrie-mi te rog un email sau trimite-mi un mesaj pe ICQ.

Alex
Alex [at] [url=http://www.awempire.com/adult-affiliate-program/webmaster-benefits/?referral_rs=signupa]awempire.com[/url]
Account Manager
ICQ: 562-145-381
Adult Webmaster Empire
Avatar utilizator
realboy
Mesaje: 30
Membru din: 15 Iul 2005, 00:58
Localitate: Barlad
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Programare HTML,SEO,AdobePhotoShop,si multe alte tricks,,10-12 ore de munca pe zi primii bani din afiliere am facut in 2003 ,eram cu studiourile pe atunci ,nu am bagat prea tare in seama(mare greseala),si am oprit acum am 7 luni de munca INTENSIVA ,lucrez la 12 site-uri iti spun sincer am facut 70$,,dar webmasterii vechi stiu ca tre sa ai rabdare ,,banii adevarati vin abia dupa un an.Plus ca se castiga la jumate acum fata de anii anteriori dehh criza asta . Daca te apuci de asa ceva la modul profesional ,iti recomand sa faci si sport ,altfel esti planta in 12 luni. Succes :)
alex_is33
Mesaje: 6
Membru din: 20 Mar 2010, 15:05
Localitate: Iasi
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Se pot castiga, conteaza foarte mult programul affiliat pe care il promovezi. Am programe cu o rata 1:50 - 1:100 si altele unde am trimis 30000 unici, traffic de calitate si nici o vanzare. Totul tine de experienta, dar nu este destul de complicat. AWE este unul din programele mele preferate, iar iti recomand cobrand-ul!

Sunt multe metode, eu personal te-as sfatui sa incepi cu cateva domenii.info (0.89$ la godaddy) si 1-2 domenii.com. La .com nu prea mai gasesti nume bune ptr keywords dar la info mai sunt. Cu domeniile .info poti face link exchange si redirectiona trafficul catre .com cu care poti face traffic exchange mai departe. Citeste si gfy.com e f util si trebuie sa ai rabdare.

De ex cand te inscrii ca webmaster, alege sa fii referal-ul unui alt webmaster cu experienta (de ex ptr AWE), il poti contacta de pe forum si sunt sigur ca te va ajuta.
Tu nu pierzi nimic, el castiga 5-10% in plus din vanzarile tale de la site, nu de la tine!!! In acest fel vei primi sprijin de la cineva cu experienta cu siguranta!
Succes!
Need help?
Earn money while you sleep!
Avatar utilizator
camcam
VIP
VIP
Mesaje: 313
Membru din: 19 Mai 2006, 19:35
Localitate: Between 2 lips
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Daca ai nevoie de ajutor, im here for you.
www.campot.com - there are money to be made with this site as camgirl
Avatar utilizator
Mihai78
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 192
Membru din: 25 Oct 2005, 16:39
Localitate: Europe
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

In 2002 - 2005 unii affiliati faceau si 10 mii/perioada promovand ifriends-ul. Probabil nu vor mai fi acele vremuri niciodata , concurenta ca si la modele e foarte mare deoarece affiliatii sau inmultit si toti incearca sa vanda cam acelasi lucru.

Bani ceva mai consistenti vin abia dupa vreo 30-50 de site-uri online, asta daca te ocupi de ele (link exchange , adaugate in directoare etc).

Sunt mai multe variante de a creea site-uri chiar si cu cunostinte minime. Wordpressul e un CMS, gratuit accesibil tuturor, problema e ca blogurile trebuiesc updatate cat mai des cu continut unic,1- 2 ori pe saptamana primele 7-8 luni apoi zilnic daca e posibil si rezultatele nu vor intarzia sa apara.
E adevarat primul an e dezolant, la randul meu, mereu verificam statsurile si rar vedeam ceva schimbari dar odata cu crearea unei retele de site-uri treburile merg de la sine pe parcurs ce traficul din motoarele de cautare ajunge si pe site-uri. Eu acum vreo 4 ani am investit pt. start undeva la 500$. am luat 15-20 domenii si un hosting shared la webair, timp de un an am icercat tot felul de balarii si intrun final am inceput sa vad si ceva rezultate mai motivante,
Daca ar fi sa incep iar de la zero as incepe sa fac bloguri scrise la mana sau site-uri bazate pe xml feeduri.
We build the future...
BitterBlonde
Mesaje: 10
Membru din: 01 Mai 2009, 11:53
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Alex-AWE scrie:
Eu pot sa te ajut, Eu lucrez pentru Awempire.com (Affiliate program pentru livejasmin.com), scrie-mi te rog un email sau trimite-mi un mesaj pe ICQ.

Alex
buna alex, ti`am lasat un mesaj. astept raspunsul tau :) multumesc
Avatar utilizator
alyce_18
User Activ
User Activ
Mesaje: 364
Membru din: 18 Iun 2007, 19:46
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

in legatura cu cams.com ...cand aleg sa pun un banner pe site, nu imi apare optiunea aia cand trebuie sa aleg revshare sau pps...help me please
Nu spune lumii ceea ce stii sa faci, fa-o si gata.
( Riccardo Oda)
Avatar utilizator
Webmaster_Studios
User Junior
User Junior
Mesaje: 68
Membru din: 25 Apr 2008, 02:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

mona1001 scrie:hi! sunt performer, si lucrez de ceva timp in domeniu... de mult timp insa sunt interesata de webmaster...... ma poate cineva ajuta si pe mine sa devin webmaster!. sa ma invetze detalii chestii finetzuri.....etc
multumesc mult!

mona1001, am sa-ti dau cateva sfaturi reale, sper doar ca iti vor fi de mare ajutor.

Solutii php, design, sunt lucruri ce mananca foarte mult timp, dar pentru care poti plati oricand si le poti avea la un pret chiar mic, de aceea nu este neaparat necesar sa cunosti programare PHP, HTML, Adobe Photoshop si alte lucruri pe acest plan. Also, teme adult pentru cms-ul wordpress pot fi gasite la 49$. Salveaza-ti timpul pentru altceva mult mai important in acest domeniu. Eu iti recomand sa incepi prin a te documenta foarte bine ce este SEO SERP si cum poti obtine top ranking pentru siteurile tale in cel mai puternic motor de cautare ( google ) intr-un timp relativ scurt. Al doilea lucru important: urmareste concurenta si invata sa alegi cu atentie expresiile, cuvintele cheie, cele care crezi ca ar putea avea o conversie destul de buna. Sponsorii, sunt foarte multi. Eu de exemplu am facut bani frumosi cu sponsorii mai putini mari. Alatura-te la 5,6 astfel de programe de afiliere si incearca sa ii promovezi pe toti odata, vezi apoi care iti aduc castiguri mai bune si insisti sa mergi cu aceia. Acestea sunt lucrurile de baza cu care ai nevoie sa incepi activitatea ta de webmaster.

Ca exemplu, eu conduc o retea de 150 de siteuri la monetul actual, petrec 16h pe zi in fata calculatorului avand grija de aceste siteuri.
As fi putut investi tot acest timp sau chiar pe jumatate lui, dar si banii investiti in cele 150 siteuri web, in doar 2 siteuri sau chiar unul. Mi-ar ramane timp si pentru tenis, inot sau orice alte activitati ce le aveam in trecut. Pe langa acest lucru, cele 2 siteuri ar fi avut in mod sigur un top ranking foarte bun, pentru keywordurile cams de baza in aceasta activitate. Eu insa am ales un numar mai mare de siteuri pentru ca in timp sa am beneficii ceva mai mari. Tu fiind la inceput de drum poti alege cu care din cele doua variante crezi ca te-ai descurca mai bine. Eu iti recomand mai putine siteuri ca tu sa ai mai mult timp pentru ele.

Mult Succes!

Cu stima,

Marius M
Avatar utilizator
alyce_18
User Activ
User Activ
Mesaje: 364
Membru din: 18 Iun 2007, 19:46
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

cat de adevarat e http://www.adultfulltraffic.net ??? l-a incercat cineva ?se merita ?


Thx
Nu spune lumii ceea ce stii sa faci, fa-o si gata.
( Riccardo Oda)
Avatar utilizator
Mihai78
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 192
Membru din: 25 Oct 2005, 16:39
Localitate: Europe
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

alyce_18 scrie:cat de adevarat e http://www.adultfulltraffic.net ??? l-a incercat cineva ?se merita ?


Thx
Nu cred ca l-a incercat nimeni.

a cumpara traffic care nu stii de pe unde ajunge la tine inseamna sa arunci cu banii pe geam.

Trafficul daca nu e de nisa degeaba platesti pt el, nici banii nu tii vei scoate.
We build the future...
Scrie răspuns

Înapoi la “Webmasteri Adult - Programe Afiliere”