Trafic, afiliere, sponsors, etc

Pentru Webmasteri, Afiliați in special pentru cei cu profil adult video chat dar si ceilalti webmasteri care au siteuri pentru adulți sunt bine veniți. Puteți discuta despre Programele de Afiliare live cams și conexe. Colaborări, schimb de informații, sugestii pentru noile proiecte adult, schimb de backlinks și așa mai departe! ℹ️👑📝
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Outguesss
Mesaje: 45
Membru din: 29 Mar 2005, 11:11
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Intr-un final m-am prins si eu, cred, de puterea industriei, din alt punct de vedere.

Cum functioneaza mecanismul ?

Presupun ca iti faci un site, pui bannere pe el, o parte din vizitatori dau click pe ele, sunt dusi pe alt site in timp ce sunt trecuti printr-un counter de-al ccbill-ului sau altui procesor de plata, nu ? Esti platit in functie de trafic, doar de click-uri, sau in functie de ce vanzari au cei de la site-ul unde ii trimiti tu, pe baza a ce a numarat acel counter ?

Ce site-uri de acest gen trimit banii la sigur ?
Am zeci de linkuri, sunt zeci de forumuri, care sunt cele mai bune si cele mai de incredere resurse ?
Nu ma dau in laturi sa caut de una singura, am nevoie de informatiile de baza, pt a nu cauta in van, si pt a nu-mi strica imaginea despre mecanism cu niste prostii.
Deasemenea, trebuie sa inteleg exact cum functioneaza si pe ce se bazeaza.

Va multumesc,
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Ericssson
User Activ
User Activ
Mesaje: 266
Membru din: 10 Sep 2004, 06:54
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0
Contact:

Te pot ajuta cu informatii, tu ma ajuti in ceea ce priveste ccbilul, si eu cu ce te intereseaza pe tine, atit cit stiu si eu.

Dar va trebui sa sa discutam pt ca este o discutie lunga, pe forum aici s-ar scrie pagini intregi, iar acesta este un proiect pt viitor.
Don't worry i haven't lose my mind ... it is backed-up on a CD somewhere
www.joyandvision.com
Avatar utilizator
Chan
User Junior
User Junior
Mesaje: 58
Membru din: 23 Feb 2005, 18:58
Localitate: The Netherlands/USA
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ericssson scrie:Te pot ajuta cu informatii, tu ma ajuti in ceea ce priveste ccbilul, si eu cu ce te intereseaza pe tine, atit cit stiu si eu.

Dar va trebui sa sa discutam pt ca este o discutie lunga, pe forum aici s-ar scrie pagini intregi, iar acesta este un proiect pt viitor.
in legaure ca ccbill, ce anume ai vrea?
adid22
User Activ
User Activ
Mesaje: 259
Membru din: 08 Aug 2005, 10:55
Localitate: Prague,CZ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

nu va suparati ca intervin..dar ce e cu procesorii romani de card-uri?au o problema de credibilitate sau cum?ca vad ca nimeni nu a scis nimic de posibilitatea de a lucra cu un procesor roman.
fahren
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 102
Membru din: 08 Sep 2005, 17:32
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Daca nu ma insel toate bancile te vor trimite la romcard.Nu accepta adult din pacate.
adid22
User Activ
User Activ
Mesaje: 259
Membru din: 08 Aug 2005, 10:55
Localitate: Prague,CZ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

in afara de romcard mai exista si Global Clear,si accepta adult.Stiu sigur.Daca e cineva interesat pot sa pun o intrebare.
Avatar utilizator
Outguesss
Mesaje: 45
Membru din: 29 Mar 2005, 11:11
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Eu una nu m-as baga cu un payment processor ce are legaturi cu Romania, chiar daca or avea sediul in NY si singura legatura ar fi un calendar pe perete cu poze din RO :).
avcworld
Mesaje: 9
Membru din: 04 Oct 2005, 13:46
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Daca esti interesata de sponsori de calitate, poti gasi la .... o lista cu sponsori care sunt foarte seriosi si mai mult toti fac plati prin epassporte ceea ce din punctul meu de vedere este un plus urias. Sunt multe metode de a face promovarea unui astfel de sponsor... poti sa primesti o suma de bani la fiecare inscriere(o suma fixa de cele mai multe ori dar sunt si cazuri in care primesti un anumit procent din suma) poti sa optezi pt parteneriat cu sponsorul respectiv si primesti un procent fix din tot ce plateste clientul pe care l-ai trimis la ei chiar daca el nu se intoarce din site-ul tau , mai exista si varinata de pay per click care nu aduce venituri substantiale decat in cazul in care ai un trafic foarte mare pe site....

treaba merge foarte bine si oamenii sunt seriosi, dar este foarte important sa te pui in pielea vizitatorului pe cat posibil si sa incerci sa-i oferi ceea ce vrea sa vada... sponsorii din pagina de mai sus au o multime de metode de promovare din care poti sa alegi ce e cel mai bine pt site-ul tau... de asemenea e foarte important sa vezi de fel de content promovezi... spre exemplu site-urile gay sunt la mare cautare dar eu nu am nici o idee ce e misto si ce nu prin simplul motiv ca pe mine nu ma atrage subiectul.

de asemenea e foarte important sa stii ca unele nishe fac conversie mult mai greu decat altele ... video chatul converteste foarte bine dar nu e foarte rapid(dureaza pana la 2 luni pt un vizitator sa fie convins sa cumpere credite)

ideea e ca trebuie incercat si daca te dedici cat de cat o sa mearga... sper ca din ce in ce mai multi romani vor intelege ca se pot face bani asa si ca vor incepe sa faca o comunitate on-line puternica pt acest domeniu...

inca odata felicitari sad_eyes pt initiativa de a promova acest domeniu.

sper ca randurile mele au fost de folos!
Scrie răspuns

Înapoi la “Webmasteri Adult - Programe Afiliere”