hosting adult ieftin

Pentru Webmasteri, Afiliați in special pentru cei cu profil adult video chat dar si ceilalti webmasteri care au siteuri pentru adulți sunt bine veniți. Puteți discuta despre Programele de Afiliare live cams și conexe. Colaborări, schimb de informații, sugestii pentru noile proiecte adult, schimb de backlinks și așa mai departe! ℹ️👑📝
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Outguesss
Mesaje: 45
Membru din: 29 Mar 2005, 11:11
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Neata,

Vreau sa-mi fac un site in genul adult-webcam-faq.com si vreau sa stiu, daca ia amploare, cam ce trafic o sa am pe luna, la un phpBB sau vBulletin, am sa vad pe urma ce-o sa pun.Ideea e ca o sa fie cam tot in mod text, grafice doar bannere si layout, dar nu galerii sau mai stiu eu ce.
Deci am nevoie de hosting, banii nu ma dau afara din casa si "Economy Plan" de la godaddy.com ($3.95 ) mi se pare OK.Ce spuneti ?
Am sunat totusi inainte de asta si godaddy.com mi-au spus ca accepta adult la un "Deluxe plan" ($9.95), dar cred ca se refereau la un site personal, cu poze, etc, nu cred ca am pus bine problema.Totusi, stie cineva mai mult decat stiu eu ?

Imi puteti recomanda un hosting serios pt adult (site personal, galerii, video-uri, etc), la preturi similare cu cel de mai sus ?

De fapt, intrebarile suna cam asa :

1. Traficul pe un forum ar putea trece de 2-4 Gb pe luna ? Cam cati vizitatori pe zi ar veni la 2-4 GB/month, sa-mi fac o idee ?
2. Hosting planul de la godaddy.com ($3.95) e ok pt un site cu tenta adult si un forum pe masura ?
3. Stiti vreo solutie de hosting super ieftina ?

Multumesc.
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Ericssson
User Activ
User Activ
Mesaje: 266
Membru din: 10 Sep 2004, 06:54
Has thanked: 2 times
Been thanked: 0
Contact:

Ca dimensiune, un trafic de 2-4 giga lunar ar insemna peste 2000-3000 de vizitatori pe zi, care sa mai si posteze cite ceva.

Un alt site care accepta dult ca hosting si unde ai un trafic foarte mare inclus este : atcihosting.com

Nu i-am incercat dar ii am in plan.
Don't worry i haven't lose my mind ... it is backed-up on a CD somewhere
www.joyandvision.com
Avatar utilizator
Crowley
User Activ
User Activ
Mesaje: 241
Membru din: 02 Feb 2005, 00:23
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Incearca sa te uiti pe oferta mxhost.ro
Avatar utilizator
Outguesss
Mesaje: 45
Membru din: 29 Mar 2005, 11:11
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Mda.
Ericssson, e mult pt mine si pt ce vreau sa fac, pt inceput, se pare ca godaddy au preturi imbatabile.
2ONCAM, nu cred ca accepta adult content pe serverele lor, poate doar la pachetele scumpe, si nu imi permit.Si, nu as lucra niciodata cu romani, mai ales aici !!.
fahren
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 102
Membru din: 08 Sep 2005, 17:32
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Asa cum zicea si ericsson atcihosting este super bun.Am hosting la ei si ma inteleg extraordinar cu baietii de la suport .Sunt non-stop pe YM si orice problema o ai, ei te vor ajuta.
Daca iei planul de 9$ chiar nu o sa regreti.Ai si trafic si capacitate pe server la greu.
In cazul in care te gandesti sa intri cu ei in afaceri intra si tu pe linkul asta
http://www.atcihosting.com/?ref_id=160 .Imi scad si mie 10% din costuri 8) .

Bafta.
Scrie răspuns

Înapoi la “Webmasteri Adult - Programe Afiliere”